"Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 126 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 5 шiлдедегi № 666 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 шiлдеде № 28723 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 126 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10593 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Нысаналы даму трансферттерін қарау тәртібі";
5-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысаналы даму трансферттері мыналарға:
1) білім беру объектiлерiн; жергiлiктi маңызы бар басым білім беру объектiлерiн;
2) денсаулық сақтау объектiлерiн; жергiлiктi маңызы бар басым денсаулық сақтау объектiлерiн;
3) медициналық-әлеуметтік мекемелерді: психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерді, мүгедектерге арналған оңалту орталықтарын, мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталықтарын;
4) автоматтандырылған газды бөлу станцияларын сала отырып, магистральді газ құбырларынан жоғары қысымды газ өткізу-бұру құбырларын және кент аралық жоғары қысымды жеткізу газ құбырларын;
5) мемлекеттік бағдарлама бойынша жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын үйлерді;
6) облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін;
7) қалалар мен ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін;
8) халықты, объектілер мен аумақтарды дүлей табиғи зілзалалардан инженерлік қорғау объектілерін;
9) жергiлiктi маңызы бар мәдениет, спорт және туризм, абаттандыру, қоршаған ортаны қорғау, агроөнеркәсіптік кешен, орман, балық шаруашылығы, коммуналдық, су шаруашылығы, көліктік, инженерлік-коммуникациялық, индустриялық-инновациялық инфрақұрылым, жылу-энергетикалық жүйе, қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін;
10) мамандандырылған халыққа көмек көрсету орталықтары объектілерін;
11) биологиялық қауіпсіздігі жоғары деңгейдегі ғылыми зертханалар мен қауіпті және аса қауіпті штаммдарды жинауға арналған жерасты қоймаларын;
12) иммундық-биологиялық препараттарды өндіру жөніндегі объектілерді салуға, реконструкциялауға бөлінеді.";

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 126 "Об утверждении Правил рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 5 июля 2022 года № 666. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2022 года № 28723
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 126 "Об утверждении Правил рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10593) следующие изменения:
в Правилах рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок рассмотрения целевых трансфертов на развитие";
часть третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Целевые трансферты на развитие выделяются на строительство, реконструкцию:
1) объектов образования; приоритетных объектов образования местного значения;
2) объектов здравоохранения; приоритетных объектов здравоохранения местного значения;
3) медико-социальных учреждений: психоневрологических медико-социальных учреждений, реабилитационных центров для инвалидов, центров реабилитации и адаптации детей-инвалидов;
4) газопроводов-отводов высокого давления от магистральных газопроводов и подводящих межпоселковых газопроводов высокого давления со строительством автоматизированных станций распределения газа;
5) арендного (коммунального) жилья по государственной программе;
6) автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
7) систем водоснабжения и водоотведения городов и сельских населенных пунктов;
8) объектов по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
9) объектов культуры, спорта и туризма, благоустройства, охраны окружающей среды, агропромышленного комплекса, лесного, рыбного хозяйства, коммунального, водного хозяйства, транспортной, инженерно-коммуникационной, индустриально-инновационной инфраструктуры, теплоэнергетической системы, общественного порядка и безопасности местного значения;
10) объектов специализированных центров обслуживания населения;
11) научных лабораторий повышенного уровня биологической безопасности и подземных хранилищ для коллекции опасных и особо опасных штаммов;
12) объектов по производству иммунобиологических препаратов.";

5-1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте, республикалық бюджеттен:
ауылдарда және қалаларда 3 және одан да көп ауысымды оқыту және оқушылар орындарының тапшылығы проблемасын шешетін апатты жай-күйде тұрған және бұзуға жататын мектептердің орнына қуаттылығы 300 және одан да көп, ал республикалық маңызы бар қалаларға және астанаға іргелес елді мекендерде қуаттылығы 300 аз жалпы білім беру мектептерін;
медициналық көмектің қол жетімділігіне шектеу қаупін тудыратын апатты және бұзуға жататындардың орнына қуаттылығы кемінде 200 төсектік көп бейінді және туберкулезге қарсы ұйымдардың және ауысымына кемінде 250 адам қабылдайтын қуаттылығы бар емханалардың;
республикалық маңызы бар қалалар мен астанаға іргелес, сондай-ақ республикалық маңызы бар қалалар мен астананың шетінде орналасқан елді мекендерде, және тіректі ауылдық елді мекендерде ауысымына кемінде 250 адам қабылдайтын амбулаторлық-емханалық ұйымдардың;
жергілікті денсаулық сақтау ұйымдарына арналған қанды, оның құрауыштары мен препараттарын өндіру орталықтарының;
психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінің;
балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінің;
мүгедектерге арналған оңалту орталықтарының, оңалту және мүгедек балаларды бейімдеу орталықтарының;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының;
тұрғын үй мен тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның;
объектілердің, ғимараттардың, сумен жабдықтау және су бұру желілерінің;
республикалық маңызы бар қалалардың, елорданың көшелерінің;
кернеуі 35/10/0,4 кВ жоғары, ал республикалық маңызы бар қалалар мен астанаға іргелес елді мекендерде және халық саны 50 мың адамға дейін шағын қалаларда, сондай-ақ тіректі ауылдық елді мекендерде кернеуі 0,4 кВ және жоғары кіші станциялар мен электртаратушы желілерінің;
қуаттылығы 100 Гкал/сағ жоғары, ал республикалық маңызы бар қалалар мен астанаға іргелес елді мекендерде және халық саны 50 мың адамға дейін шағын қалаларда, сондай-ақ тіректі ауылдық елді мекендерде барлық қуаттылықтағы жылуэлектрорталықтарының және қазандықтарының;
магистралды газқұбырларының, магистралды газқұбырларынан жоғары қысымды азқұбырларының-бұрулардың, автоматтандырылған газтаратушы станцияларының, жоғары қысымды кентаралық әкелуші газқұбырларының, елді мекендердің шекаралары (шегі) шегінде газтаратушы желілерінің;
полигондардың (қауіпсіз, қатты тұрмыстық қалдықтар);
тұрғындар саны елу мың адамнан аз елді мекендер үшін сұрыптау кешендерінің (станцияларының);
шағын елді мекендерде қоқысты тиеу кешендерінің (алаңдарының);
құрылыс материалдарын қайта өңдеуге арналған алаңдардың;
қалдықтарды орналастыру объектілерін қалпына келтірудің;
биологиялық қауіпсіздігі жоғары деңгейдегі ғылыми зертханалар мен қауіпті және аса қауіпті штаммдарды жинауға арналған жерасты қоймаларының;
GMP тиісті өндірістік практикасының талаптарына сәйкес келетін иммунобиологиялық препараттар шығаратын субстанциялар өндіру жөніндегі цехтардың құрылысына, оларды реконструкциялауға, кеңейтуге және жаңғыртуға арналған шығыстар қаржыландырылады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Нысаналы даму трансферттерін іріктеу тәртібі".

часть вторую пункта 5-1 изложить в следующей редакции:
"При этом из республиканского бюджета финансируются расходы на строительство, реконструкцию, расширение и модернизацию:
общеобразовательных школ взамен аварийных и подлежащих сносу, решающие проблему 3-х и более сменного обучения и дефицита ученических мест в селах и городах, с мощностью 300 мест и более, а в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения и столице, с мощностью менее 300 мест;
многопрофильных и противотуберкулезных организаций с мощностью не менее 200 коек и поликлиники с мощностью не менее 250 посещений в смену, взамен аварийных и подлежащих сносу, создающие угрозу в ограничении доступности медицинской помощи;
амбулаторно-поликлинических организаций мощностью менее 250 посещений в смену в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения и столице, а также расположенных на окраинах городов республиканского значения и столицы, и в опорных сельских населенных пунктах;
центров производства крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения;
психоневрологические медико-социальные учреждения;
детские психоневрологические медико-социальные учреждения;
реабилитационные центры для инвалидов, центры реабилитации и адаптации детей-инвалидов;
автомобильных дорог областного и районного значения;
жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры к жилью;
объектов, сооружений, сетей водоснабжения и водоотведения;
улиц городов республиканского значения, столицы;
подстанций и линии электропередач напряжением выше 35/10/0,4 кВ, а в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения, столице и малых городах с численностью до 50 тысяч человек и в опорных сельских населенных пунктах, напряжением 0,4 кВ и выше;
теплоэлектроцентралей и котельных мощностью 100 Гкал/час и выше, а в населенных пунктах, прилегающих к городам республиканского значения, столице и малых городах с численностью до 50 тысяч человек и в опорных сельских населенных пунктах, всех мощностей;
магистральных газопроводов, газопроводов-отводов высокого давления от магистральных газопроводов, автоматизированных газораспределительных станций, подводящих межпоселковых газопроводов высокого давления, газораспределительных сетей в пределах границ (черты) населенных пунктов;
полигонов (неопасных, твердых бытовых отходов);
сортировочных комплексов (станций) для населенных пунктов с численностью менее пятидесяти тысяч человек;
мусороперегрузочных комплексов (площадок) в малых населенных пунктах;
площадок для переработки строительных материалов;
рекультивацию объектов размещения отходов;
научных лабораторий повышенного уровня биологической безопасности и подземных хранилищ для коллекции опасных и особо опасных штаммов;
цеха по производству субстанций по выпуску иммунобиологических препаратов, соответствующих требованиям надлежащей производственной практики GMP.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок отбора целевых трансфертов на развитие".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан