"Кәсіпорындар статистикасы мен конъюнктуралық зерттеулер бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 23 қаңтардағы № 8 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2022 жылғы 26 тамыздағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 тамызда № 29313 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіпорындар статистикасы мен конъюнктуралық зерттеулер бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 23 қаңтардағы № 8 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19947 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 22) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағында:
5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17) және 18) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19) және 20) тармақшалармен толықтырылсын:
"19) "Кәсіпорындардың қызметін конъюнктуралық зерттеу сауалнамасы" (индексі КО-6, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес;
20) "Кәсіпорындардың қызметін конъюнктуралық зерттеу сауалнамасы" (индексі КО-6, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес.";
2 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 19 және 20-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Статистикалық процестерді дамыту департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 23 января 2020 года № 8 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике предприятий и конъюнктурных обследований и инструкций по их заполнению"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 26 августа 2022 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2022 года № 29313
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 23 января 2020 года № 8 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике предприятий и конъюнктурных обследований и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19947) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и с подпунктом 22) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункте 1 указанного приказа:
подпункты 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17) и 18) исключить;
дополнить подпунктами 19) и 20) следующего содержания:
"19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета конъюнктурного обследования деятельности предприятий" (индекс КО-6, периодичность квартальная) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета конъюнктурного обследования деятельности предприятий" (индекс КО-6, периодичность квартальная) согласно приложению 20 к настоящему приказу.";
приложения 2 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 19 и 20 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития статистических процессов Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларды қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
Ж. Шаймарданов
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2022 жылғы 26 тамыздағы
№ 18 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
Статистика комитеті
төрағасының
2020 жылғы "23" қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
2-қосымша
"Жаңа кәсіпорындарға сауал салу" (индексі 1-НП, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық "Жаңа кәсіпорындарға сауал салу" (индексі 1-НП, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы нұсқаулықта мынадай анықтамалар пайдаланылады:
кәсіпорын қызметінің негізгі түрі – қосылған құны субъект жүзеге асыратын қызметтің басқа кез келген түрінің қосылған құнынан асатын қызмет түрі;
қосалқы қызмет түрі– негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнімді (тауарлар мен қызметтер) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі.
3. Тізімдік саны бойынша деректерді толтырғанда, жұмыс берушінің актілерін орындай отырып, жұмысты белгілі бір мамандығы, біліктілігі немесе лауазымы бойынша орындайтын, есепті кезеңде ұйымның тізімінде бар барлық қызметкерлер, сондай-ақ қоғамдық бастамаларда жұмыс істейтін адамдар (төлемақысыз және қандай да бір шартты жасаусыз орындалған жұмысты білдіреді) ескеріледі.
Тізімдік санға:
1) қызметкерлер:
бірлескен кәсіпорындарда жұмыс істейтін басқа елдердің жұмысшылары мен мамандары, сондай-ақ шетелдік жұмыс күші – жұмыс беруші республика аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін елден тысқары жалдаған шетелдіктер және азаматтығы жоқ азаматтар;
жұмысты вахталық әдіспен орындау үшін жіберілгендер;
толық емес жұмыс уақытына жұмысқа қабылданғандар;
қысқартылған жұмыс уақыты бойынша қабылданғандар (он сегiз жасқа толмаған қызметкерлер; ауыр жұмыстарда, зиянды және (немесе) қауiптi еңбек жағдайларында жұмыс iстейтiн қызметкерлер; бiрiншi және екiншi топтардағы мүгедектігі бар адамдар);
шетелде қысқа мерзімді қызметтік іссапарларда жүрген қызметкерлерді қоса алғанда, аталған ұйымда жалақысын сақтай отырып, іссапарларда жүргендер;
егер олар жалақыны осы ұйымнан алатын болса, ұйымнан тыс жерлерде уақытша жұмыс істейтіндер (жүктелім бойынша);
егер олардың жалақысы негізгі жұмыс орны бойынша сақталмайтын болса, басқа ұйымдардан жұмысқа уақытша тартылғандар;
егер олар штаттық лауазымға қабылданған болса, жоғары оқу орындарының ғылыми-зерттеу секторлары жұмысқа тартқан жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімінің студенттері;
қызметкердің оған тапсырылатын жұмысқа сәйкестігін тексеру мақсатында жұмысқа сынақ мерзімімен қабылданғандар. Аталған қызметкерлер тізімдік санға еңбек шартының әрекет етуінен бастап енгізіледі;
уақытша жұмыста жоқ қызметкерлердің (науқастануы, оқу демалысы, жүктiлiгі және босануы бойынша демалыс, бала күтімі бойынша демалыста болуы, мерзімді әскери қызметті өтеуіне байланысты) орнына қабылданғандар;
ұйыммен жұмысты үйінде (үйде жұмыс iстейтiн қызметкерлер) жеке еңбегімен орындау туралы еңбек шартын жасағандар қосылады.
Өз материалдарымен және өзiнiң немесе жұмыс берушi бөлiп беретiн не жұмыс берушiнің қаражаты есебiнен сатып алынатын жабдықтарды, құрал-саймандар мен тетiктердi пайдалана отырып, жұмыс берушiмен жұмысты үйде жеке еңбегiмен орындау туралы еңбек шартын жасасқан адамдар жұмысты үйде iстейтiн қызметкерлер деп есептеледі.
Қызметкерлердің тізімдік санында жұмысты үйде iстейтiн қызметкерлер әрбір күнтізбелік күн үшін бүтін бірлік ретінде есепке алынады.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением приложений 3 и 4 к настоящему приказу которые вводятся в действие с 1 января 2023 года.
Руководитель Бюро национальной
статистики Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Ж. Шаймарданов
Приложение 1 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 26 августа 2022 года № 18
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 января 2020 года № 8
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Опрос новых предприятий" (индекс 1-НП, периодичность единовременная)
1. Настоящая инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Опрос новых предприятий" (индекс 1-НП, периодичность единовременная) (далее – статистическая форма).
2. В настоящей инструкции используются следующие определения:
основной вид деятельности предприятия – вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого субъектом;
вторичный вид деятельности – вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (товаров и услуг) для третьих лиц.
3. При заполнении данных по списочной численности учитываются все работники, которые числятся в списках организации в отчетном периоде, выполняющие работу по определенной специальности, квалификации или должности с исполнением актов работодателя, а также лица, занятые на общественных началах (подразумевается работа без оплаты и заключения какого-либо договора).
В списочную численность включаются:
1) работники:
рабочие и специалисты других стран, работающие на совместных предприятиях, а также иностранная рабочая сила – иностранцы и лица без гражданства, нанимаемые работодателем за пределами страны для осуществления трудовой деятельности на территории республики;
направленные для выполнения работы вахтовым методом;
принятые на работу на неполное рабочее время;
принятые по сокращенному рабочему времени (работники, не достигшие восемнадцатилетнего возраста; работники, занятые на тяжелых работах, работах с вредными и (или) опасными условиями труда; лица с инвалидностью первой и второй групп);
находящиеся в командировках, при сохранении за ними заработной платы в данной организации, включая работников, находящихся в краткосрочных служебных командировках за границей;
временно работающие (по нарядам) за пределами организации, если они получают заработную плату в данной организации;
временно привлекаемые на работу из других организации, если за ними не сохраняется заработная плата по месту основной работы;
студенты дневных отделений высших учебных заведений, привлеченные научно-исследовательскими секторами высших учебных заведений для выполнения работ, если они зачислены на штатные должности;
принятые на работу с испытательным сроком в целях проверки соответствия квалификации работника поручаемой работе. Данные работники, включаются в списочную численность с начала действия трудового договора;
принятые для замещения временно отсутствующих работников (ввиду болезни, учебного отпуска, отпуска по беременности и родам, отпуска по уходу за ребенком, прохождения срочной воинской службы);
заключившие трудовой договор с организацией о выполнении работы на дому личным трудом (надомные работники).
Надомными работниками считаются лица, заключившие трудовой договор с работодателем о выполнении работы на дому личным трудом со своими материалами и с использованием своего оборудования, инструментов и приспособлений или выделяемых работодателем либо приобретаемых за счет средств работодателя.
В списочной численности работников надомные работники учитываются за каждый календарный день как целые единицы.

2) қоғамдық бастамаларда жұмыс істейтін адамдар қосылады (жалақы есептелетін және есептелмейтін).
Тізімдік санда қоғамдық бастамаларда жұмыс істейтін адамдар әрбір күнтізбелік күн үшін бүтін бірлік ретінде есепке алынады.
Сондай-ақ, келесі себептер бойынша ұйымда уақытша болмаған қызметкерлер де тізімдік санға қосылады:
1) ақы төленетін жыл сайынғы еңбек демалысында жүргендер;
2) әкімшілік құқық бұзғаны үшін әкімшілік қамауға алынған қызметкерлерді қоса, себепсіз жұмысқа шықпағандар;
3) бiлiм беру ұйымдарында оқып жүргендер және жалақысы сақталмайтын демалыста жүргендер, сонымен қатар бiлiм беру ұйымдарына түсу үшін түсу емтиханын тапсыратын қызметкерлер және қызметкердiң өтiнiшi негiзiнде еңбек шарты тараптарының келiсiмi бойынша жалақысы сақталмайтын демалыстағылар;
4) демалыс және мереке күндеріндегі жұмысы үшін қосымша демалыс күнін алғандар;
5) егер олардың жалақысы сақталатын болса, біліктілігін арттыру немесе қайта даярлау үшін білім беру ұйымдарына жұмыстан босатылып жіберілгендер;
6) жалақыны толық немесе жартылай сақтаумен сынақтар мен емтихандарға дайындалу және оларды тапсыру, лабораториялық жұмыстарды орындау, дипломдық жұмысты (жобаны) дайындау мен қорғау үшiн оқу демалысында жүргендер;
7) жүктілігі және босануы бойынша, жаңа туған нәрестені (балаларды) асырап алуға байланысты, бала үш жасқа толғанға дейiн оның күтiмi бойынша жалақысы сақталмайтын демалыстарда жүргендер;
8) қызметкерлер өкiлдерiмен келiсу бойынша қабылданған, жұмыс берушiнiң актiлерiмен бекiтiлген ауысымдық графиктеріне сәйкес демалыс күндері барлар;
9) қызметкердің өтiнiшi негiзiнде еңбек шарты тараптарының келiсiмi бойынша жалақы сақталмайтын демалыста жүргендер;
10) науқастануына байланысты жұмысқа келмегендер (уақытша еңбекке жарамсыздық парағына сәйкес жұмысқа оралғанға дейін науқастанған бүкіл кезеңі ішінде немесе мүгедектікке шыққанға дейін);
11) өндірістің бос тұруына байланысты орнында болмағандар;
12) сот үкімі шыққанға дейін тергеуде жатқандар;
13) ұзақ мерзімді қызметтік іссапарға жіберілгендер, оның ішінде құрылыс, монтаждау және реттеу жұмыстарын орындау мақсатында жіберілгендер;
14) шақыру бойынша әскери қызметті өткеріп жатқандар және әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша дайындықта жүргендер;
15) жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органмен өзара іс-қимыл негізінде ұйымға жұмыс үшін тартылғандар қосылады.
Тізімдік санға мыналар енгізілмейді:
1) қызметкерлер:
басқа ұйымдардан қоса атқарушылық бойынша жұмысқа қабылданған;
егер олардың негізгі жұмыс орнындағы жалақысы сақталмайтын болса, басқа ұйымға уақытша жұмысқа жіберілген қызметкерлер.
Қоса атқарушылық бойынша жұмысты орындайтын қызметкерлерге негізгі жұмыс уақытынан бос уақытында еңбек шартының талаптарында тұрақты ақы төленетін басқа жұмысты орындайтын адамдар жатады.
Ұйымда еңбек қатынастарында тұрған (негізі жұмыс орны бойынша) немесе екі, бір жарым мөлшерлемесі бар қоса атқарушылық бойынша жұмысты атқаратын қызметкер осы ұйым қызметкерлерінің тізімдік санында бір адам (бүтін бірлік) ретінде есепке алынады.

2) лица, занятые на общественных началах (с начислением и без начисления заработной платы).
В списочной численности лица, занятые на общественных началах учитываются за каждый календарный день как целые единицы.
В списочную численность также включаются работники, временно отсутствующие в организации по следующим причинам:
1) находящиеся в оплачиваемых ежегодных трудовых отпусках;
2) совершившие прогулы, включая работников, подвергнутых административному аресту за административные правонарушения;
3) обучающиеся в организациях образования и находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы, а также работники, поступающие в организации образования для сдачи вступительных экзаменов и находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы по соглашению сторон трудового договора на основании заявления работника;
4) получившие день отдыха за работу в выходные и праздничные дни;
5) направленные с отрывом от работы в организации образования, для повышения или переподготовки квалификации, если за ними сохраняется заработная плата;
6) находящиеся в учебном отпуске для подготовки и сдачи зачетов и экзаменов, выполнения лабораторных работ, подготовки и защиты дипломной работы (проекта) с сохранением полностью или частично заработной платы;
7) находящиеся в отпусках по беременности и родам, в отпусках в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), в отпусках без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет;
8) имеющие выходной день согласно графикам сменности, утвержденным актами работодателя, принятыми по согласованию с представителями работников;
9) находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы по соглашению сторон трудового договора на основании заявления работника;
10) не явившиеся на работу по болезни (в течение всего периода болезни до возвращения на работу в соответствии с листами временной нетрудоспособности или до выбытия по инвалидности);
11) отсутствующие в связи с простоем производства;
12) находящиеся под следствием до вынесения приговора суда;
13) направленные в служебные командировки длительного характера, в том числе в целях выполнения строительных, монтажных и наладочных работ;
14) проходящие воинскую службу по призыву и находящиеся на подготовке по военно-техническим и другим военным специальностям;
15) привлеченные для работы в организации, на основании взаимодействия с уполномоченным органом по вопросам занятости.
Не включаются в списочную численность:
1) работники:
принятые на работу по совместительству из других организаций;
временно направленные на работу в другую организацию, если за ними не сохраняется заработная плата по месту основной работы.
К работникам, выполняющим работы по совместительству, относятся лица, выполняющие другую регулярную оплачиваемую работу на условиях трудового договора в свободное от основной работы время.
Работник, выполняющий работу по совместительству в организации, с которой он уже состоит в трудовых отношениях (по месту основной работы) или имеющий две, полторы ставки, учитывается в списочной численности работников данной организации как один человек (целая единица).

2) адамдар:
азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша жұмысты орындаушылар;
Жұмысты азаматтық-құқықтық шарттар бойынша орындайтын адамдарға ұйымның ішкі еңбек тәртібіне бағынбай жүзеге асырылатын, белгіленген нақты жұмыс көлемін (бір жолғы, арнаулы шаруашылық) орындау уақытына ғана шарт бойынша қабылданғандар жатады.
Есепті кезеңнің басына (соңына) қызметкерлердің тізімдік саны есепті кезеңнің белгілі бір күніне сол күні қабылданғандарды қоса алғанда және кеткен қызметкерлерді қоспағанда айдың бірінші немесе соңғы күнінде ұйымның тізімдік құрамындағы қызметкерлер санының көрсеткіші болып табылады.
Белгілі бір кезең үшін орташа ал5андақызметкерлердің тізімдік санын анықтау үшін жұмыс берушінің актілері (қабылдау, қызметкерлерді басқа жұмысқа ауыстыру және еңбек шартын тоқтату туралы бұйрықтар, өкімдер)негізінде нақтыланатын тізімдік құрамдағы қызметкерлер санының күн сайынғы есебі жүргізіледі. Тізімдік құрамдағы қызметкерлердің әр күнгі саны қызметкерлердің жұмыс уақытын пайдалануын есепке алу табелінің деректеріне сәйкес болуы тиіс.
Ұйымда толық ай жұмыс істеген, сондай-ақ орташа алғанда есепті айда толық ай жұмыс істемеген қызметкерлердің тізімдік саны (жаңадан құрылған, таратылған, өндірістің маусымдық сипаты бар ұйымдардағы), қызметкерлердің орташа тізімдік санын мереке және демалыс күндерін қоса алғанда, есепті айдың әрбір күнтізбелік күніне қосу және алынған соманы есепті айдағы күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы есептеледі.
Демалыс немесе мереке күнгі тізімдік құрамдағы қызметкерлер саны соның алдыңғы жұмыс күнгі қызметкерлердің тізімдік санына тең деп қабылданады. Қатарынан екі немесе одан да көп демалыс немесе мерекелік күндер болса, осы күндердің әрқайсысындағы тізімдік құрамдағы қызметкерлер саны сол демалыс немесе мерекелік күндердің алдындағы жұмыс күнгі тізімдік құрамдағы қызметкерлер санымен тең етіп алынады.
4. 1-бөлімде кәсіпорынның мекенжайы бөлігі бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. 2-бөлімде кәсіпорынның байланыс жасайтын тұлғалары жөніндегі ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бөлімде www.stat.gov.kz интернет-ресурсында Жіктеуіштер >> Статистикалық жіктелімдер бөлімінде орналастырылған Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес кәсіпорынның қандай қызмет түрімен айналысқалы жатқанын көрсету қажет.
7. 4-бөлімде ағымдағы кезеңге кәсіпорынның қызмет түрін жүзеге асырғаны туралы ақпарат көрсетіледі.
8. 5-бөлімде кәсіпорында жұмыспен қамтылғандардың тізімдік саны жөніндегі деректер көрсетіледі.

2) лица:
выполняющие работы по договорам гражданско-правового характера;
К лицам, выполняющим работы по договорам гражданско-правового характера, относятся лица, принятые по договору только на время выполнения определенного, конкретного объема работ (разовых, специальных хозяйственных), осуществляемых без подчинения внутреннему трудовому распорядку организации.
Списочная численность работников на начало (конец) отчетного периода является показателем численности работников списочного состава организации на определенную дату отчетного периода: на первое или последнее число месяца, включая принятых и исключая выбывших в этот день работников.
Для определения списочной численности работников, в среднем за определенный период, ведется ежедневный учет численности работников списочного состава, который уточняется на основании актов работодателя (приказов, распоряжений о приеме, переводе работников на другую работу и прекращении трудового договора). Численность работников списочного состава за каждый день должна соответствовать данным табеля учета использования рабочего времени работников.
Списочная численность работников отработавших полный месяц в организации, а также отработавших неполный месяц (в организациях, вновь образованных, ликвидированных, имеющих сезонный характер производства) в среднем за отчетный месяц исчисляется путем суммирования списочной численности работников за каждый календарный день отчетного месяца включая праздничные и выходные дни, и деления полученной суммы на число календарных дней отчетного месяца.
Численность работников списочного состава за выходной или праздничный день принимается равной списочной численности работников за предшествующий рабочий день. При наличии двух или более выходных или праздничных дней подряд численность работников списочного состава за каждый из этих дней принимается равной численности работников списочного состава за рабочий день, предшествовавший выходным и праздничным дням.
4. В разделе 1 указывается информация по адресной части предприятия.
5. В разделе 2 указывается информация по контактным лицам предприятия.
6. В разделе 3 указывается, какого рода деятельности собирается заниматься предприятие в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности, который размещен на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz >> Классификаторы >> Статистические классификации.
7. В разделе 4 указывается информация об осуществлении вида деятельности на текущий период.
8. В разделе 5 указываются данные по списочной численности предприятия.

2) адамдар:
азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша жұмысты орындаушылар;
Жұмысты азаматтық-құқықтық шарттар бойынша орындайтын адамдарға ұйымның ішкі еңбек тәртібіне бағынбай жүзеге асырылатын, белгіленген нақты жұмыс көлемін (бір жолғы, арнаулы шаруашылық) орындау уақытына ғана шарт бойынша қабылданғандар жатады.
Есепті кезеңнің басына (соңына) қызметкерлердің тізімдік саны есепті кезеңнің белгілі бір күніне сол күні қабылданғандарды қоса алғанда және кеткен қызметкерлерді қоспағанда айдың бірінші немесе соңғы күнінде ұйымның тізімдік құрамындағы қызметкерлер санының көрсеткіші болып табылады.
Белгілі бір кезең үшін орташа ал5андақызметкерлердің тізімдік санын анықтау үшін жұмыс берушінің актілері (қабылдау, қызметкерлерді басқа жұмысқа ауыстыру және еңбек шартын тоқтату туралы бұйрықтар, өкімдер)негізінде нақтыланатын тізімдік құрамдағы қызметкерлер санының күн сайынғы есебі жүргізіледі. Тізімдік құрамдағы қызметкерлердің әр күнгі саны қызметкерлердің жұмыс уақытын пайдалануын есепке алу табелінің деректеріне сәйкес болуы тиіс.
Ұйымда толық ай жұмыс істеген, сондай-ақ орташа алғанда есепті айда толық ай жұмыс істемеген қызметкерлердің тізімдік саны (жаңадан құрылған, таратылған, өндірістің маусымдық сипаты бар ұйымдардағы), қызметкерлердің орташа тізімдік санын мереке және демалыс күндерін қоса алғанда, есепті айдың әрбір күнтізбелік күніне қосу және алынған соманы есепті айдағы күнтізбелік күндер санына бөлу арқылы есептеледі.
Демалыс немесе мереке күнгі тізімдік құрамдағы қызметкерлер саны соның алдыңғы жұмыс күнгі қызметкерлердің тізімдік санына тең деп қабылданады. Қатарынан екі немесе одан да көп демалыс немесе мерекелік күндер болса, осы күндердің әрқайсысындағы тізімдік құрамдағы қызметкерлер саны сол демалыс немесе мерекелік күндердің алдындағы жұмыс күнгі тізімдік құрамдағы қызметкерлер санымен тең етіп алынады.
Бір тоқсанға орташа алғандағы қызметкерлердің тізімдік саны ұйымның тоқсандағы жұмыс істеген барлық айларындағы қызметкерлердің орташа тізімдік санын қосу және алынған соманы үшке бөлу арқылы анықталады.
Жыл басынан бастап есепті айды қоса есептеген кезеңдегі қызметкерлердің орташа тізімдік саны ұйымның жыл басынан бастап есепті айды қоса есептеген кезеңдегі жұмыс істеген барлық өткен айлардағы қызметкерлердің тізімдік санын қосу және жыл басынан бергі кезең ішіндегі айлардың санына алынған қосындыны бөлу арқылы анықталады.
Бір жылға орташа алғандағы қызметкерлердің тізімдік саны есепті жылдың барлық айларына орташа алғандағы қызметкерлердің орташа санын қосу және алынған соманы он екіге бөлу арқылы анықталады.
Егер ұйым толық бір жыл істемесе (маусымдық сипаттағы жұмыс немесе есепті жылдың қаңтарынан кейін құрылған), онда жыл үшінқызметкерлердің орташа тізімдік саны ұйымның жұмыс істеген барлық айларындағы қызметкерлердің орташа тізімдік санын қосып, алынған соманы он екіге бөлу арқылы анықталады.

2) лица:
выполняющие работы по договорам гражданско-правового характера;
К лицам, выполняющим работы по договорам гражданско-правового характера, относятся лица, принятые по договору только на время выполнения определенного, конкретного объема работ (разовых, специальных хозяйственных), осуществляемых без подчинения внутреннему трудовому распорядку организации.
Списочная численность работников на начало (конец) отчетного периода является показателем численности работников списочного состава организации на определенную дату отчетного периода: на первое или последнее число месяца, включая принятых и исключая выбывших в этот день работников.
Для определения списочной численности работников, в среднем за определенный период, ведется ежедневный учет численности работников списочного состава, который уточняется на основании актов работодателя (приказов, распоряжений о приеме, переводе работников на другую работу и прекращении трудового договора). Численность работников списочного состава за каждый день должна соответствовать данным табеля учета использования рабочего времени работников.
Списочная численность работников отработавших полный месяц в организации, а также отработавших неполный месяц (в организациях, вновь образованных, ликвидированных, имеющих сезонный характер производства) в среднем за отчетный месяц исчисляется путем суммирования списочной численности работников за каждый календарный день отчетного месяца включая праздничные и выходные дни, и деления полученной суммы на число календарных дней отчетного месяца.
Численность работников списочного состава за выходной или праздничный день принимается равной списочной численности работников за предшествующий рабочий день. При наличии двух или более выходных или праздничных дней подряд численность работников списочного состава за каждый из этих дней принимается равной численности работников списочного состава за рабочий день, предшествовавший выходным и праздничным дням.
Списочная численность работников в среднем за квартал определяется путем суммирования списочной численности работников в среднем за все месяцы работы организации в квартале и деления полученной суммы на три.
Списочная численность работников в среднем за период с начала года по отчетный месяц включительно определяется путем суммирования списочной численности работников в среднем за все месяцы работы организации, истекшие за период с начала года по отчетный месяц включительно, и деления полученной суммы на число месяцев за период с начала года.
Списочная численность работников в среднем за год определяется путем суммирования средней численности работников в среднем за все месяцы отчетного года и деления полученной суммы на двенадцать.
Если организация работала неполный год (сезонный характер работы или образована после января месяца отчетного года), то списочная численность работников в среднем за год определяется путем суммирования списочной численности работников в среднем за все месяцы работы организации и деления полученной суммы на двенадцать.

4. 1-бөлімде орташа алғанда есепті кезеңдегі қызметкерлердің тізімдік саны көрсетіледі, ол есепті жылдың барлық айлары үшін орташа алғандағы қызметкерлердің орташа санын қосу және алынған қосындыны тоғызға бөлу арқылы анықталады. Егер заңды тұлғада құрылымдық және (немесе) оқшауланған бөлімшелері бар болған жағдайда қызметкерлердің тізімдік саны тек қана заңды тұлға (бас) бойынша есептелінеді.
5. 2-бөлімде есепті кезеңде экономикалық қызмет түрін жүзеге асыру туралы ақпарат көрсетіледі.
6. 3-бөлімде егер кәсіпорын қандай да бір экономикалық қызметті (өндірілген (өткізілген) тауар және (немесе) қызметтерді көрсету) жүзеге асырған болса, онда кесте толтырылады:
В бағанында кәсіпорындардың экономикалық қызмет түрінің атауы көрсетіледі;
1-бағанда Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды көрсетіледі;
2-бағанда өндірілген өнім, өткізілген тауар мен көрсетілген қызметтердің
көлемі көрсетіледі.
Өткізілген өнім, өткізілген тауар және көрсетілген қызметтердің (қайта сату үшін сатып алынған тауарлардың құнын, қосылған құн салығын есепке алмай, акцизсіз), кәсіпорынның ішінде пайдаланылған өнім, тауар және көрсетілген қызмет көлемін, қоймалардағы және сатуға арналған дайын өнім қорының өзгеруін, аяқталмаған өндірістің және құрылыстың қалдықтарының өсуін (азаюын) қосындылаумен анықталады:
өнеркәсіптік өнім (тауар, қызмет) өндірісінің көлемі – бұл басқа тарапқа өткізуге арналған, кәсіпорындар өзі шығарған барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны. Қосылған құнға салықсыз, акциздерсіз және зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және алыс-беріс шикізатынсыз есептеледі;
құрылыс жұмыстарының көлемі жаңа объектілер құрылысы, күрделі және ағымдағы жөндеу, тұрғын және тұрғын емес ғимараттарды және инженерлік имараттарды қайта жаңарту, жаңғырту кезінде барлық қаржыландыру көздері есебінен бас, тікелей және қосалқы мердігерлік шарттар бойынша орындалған құрылыс-монтаж жұмыстары, сондай-ақ өзге де мердігерлік жұмыстар құнын қамтиды;
сауда қызметімен айналысатын кәсіпорындар үшін өндірілген өнімнің және көрсетілген қызметтің көлемі тауарларды өткізуден түскен табыс пен тауарларды сатып алуға жұмсалған шығыстардың арасындағы айырмашылық болып табылады. Сатып алынған тауарлардың құнына тең немесе төмен бағада тауарлар өткізгенде сауда қызметі бойынша өндірілген өнімнің және көрсетілген қызметтің көлемі айналым шығындарының шамасына тең болады;
қаржы делдалдығының (микроқаржылық ұйымдар (микрокредиттік ұйымдар, кредиттік серіктестіктер), ломбардтар, басқалар) өндірілген өнімі мен көрсетілген қызметтерінің көлемі қаржы делдалдары алған меншіктен түскен табыстар (өзінің жеке қаражаттарын инвестициялаудан алған таза табыстан басқа) мен кредиторларға төленген пайыздар арасындағы айырма ретіндегі жанама жолмен анықталатын қызметтің құны болып табылады;
бір реттік, біржолғы экономикалық қызмет түрлерін орындаған кезде, кестеде экономикалық қызмет түрі көрсетілмейді.

4. В разделе 1 указывается списочная численность работников в среднем за отчетный период, которая определяется путем суммирования средней численности работников в среднем за все месяцы отчетного периода и деления полученной суммы на девять. В случае наличия у юридического лица структурных и (или) обособленных подразделений списочная численность работников рассчитывается только по юридическому лицу (головному).
5. В разделе 2 указывается информация об осуществлении вида экономической деятельности за отчетный период.
6. В разделе 3 в случае, если предприятие осуществляло какую-либо экономическую деятельность (производство (реализацию) товаров и (или) оказание услуг), то заполняется таблица:
в графе В указывается наименование вида экономической деятельности предприятий;
в графе 1 указывается код Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД);
в графе 2 указывается объем произведенной продукции, реализованных товаров и оказанных услуг.
Объем определяется суммированием объема реализованной продукции, реализованных товаров и оказанных услуг (без учета стоимости товаров, купленных для перепродажи, налога на добавленную стоимость, акцизов), продукции, товаров и оказанных услуг, использованных внутри предприятия, изменения запасов готовой продукции, находящихся на складах и предназначенных для продажи, прироста (уменьшения) остатка незавершенного производства и строительства:
объем производства промышленной продукции (товаров, услуг) стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки, предназначенных для реализации на сторону. Исчисляется без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;
объем строительных работ включает стоимость строительно- монтажных работ, а также подрядных работ, выполненных по генеральным, прямым и субподрядным договорам за счет всех источников финансирования при строительстве новых объектов, капитальном и текущем ремонте, реконструкции, модернизации жилых и нежилых зданий и инженерных сооружений;
для предприятий, занимающихся торговой деятельностью, объемом произведенной продукции и оказанных услуг является разница между доходом от реализации товаров и расходами на приобретение товаров. При реализации товаров по цене, равной или ниже стоимости приобретенных товаров, объем произведенной продукции и оказанных услуг по торговой деятельности будет равен величине издержек обращения;
объемом произведенной продукции и оказанных услуг финансового посредничества (микрофинансовые организации (микрокредитные организации, кредитные товарищества), ломбарды, другие) является стоимость услуг, определяющаяся косвенным путем как разница между доходами от собственности, полученными финансовыми посредниками (за исключением чистого дохода, полученного от инвестирования их собственных средств), и процентами, выплаченными их кредиторам;
при осуществлении разовых, единовременных видов экономической деятельности в таблице вид экономической деятельности не отображается.

7. Осы статистикалық нысанды ұсыну қағаз жеткізгіште немесе электрондық түрде жүзеге асырылады. Статистикалық нысанды электрондық түрде толтыру Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында (https://cabinet.stat.gov.kz/) орналастырылған "Респонденттер кабинеті" арқылы онлайн режимде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2022 жылғы 26 тамыздағы
№ 18 Бұйрыққа
3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы "23" қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
19-қосымша
Приложение 19 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от "23" января 2020 года
№ 8
Кәсіпорындардың қызметін конъюнктуралық зерттеу сауалнамасы Анкета конъюнктурного обследования деятельности предприятий
Индексі
Индекс
КО-6
тоқсандық
квартальная
есепті кезең
отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Қызметінің негізгі түрі Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің кодтарына сәйкес (ЭҚЖЖ 01.1-01.64, 05-33, 35-39, 41-43, 45.11, 45.19, 45.3, 45.4, 46, 47.1 - 47.9, 49-51, 53, 61) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері ұсынады
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения с основным видом деятельности согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (ОКЭД 01.1-01.64, 05-33, 35-39, 41-43, 45.11, 45.19, 45.3, 45.4, 46, 47.1 - 47.9, 49-51, 53, 61)
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 1 числа (включительно) после отчетного периода
БСН коды
код БИН
Құрметті басшы!
Сізден сауалнамада өз кәсіпорыныңыздың қаржы-шаруашылық қызметіндегі ағымдағы және күтілетін өзгерістерге баға қоюыңызды сұраймыз.
Уважаемый руководитель!
В анкете просим проставить Вашу оценку текущих и ожидаемых изменений финансово-хозяйственной деятельности Вашего предприятия.
Өз жауабыңызды тиісті торда "√" белгісімен көрсетіңіз
Пожалуйста, укажите Ваш ответ в соответствующей клетке знаком "√"
1. Сіз өз кәсіпорныңыздың қызметінің келесі көрсеткіштерінің өзгерісін қалай бағалайсыз?
Как Вы оцениваете изменения следующих показателей деятельности Вашего предприятия?
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Өткен тоқсанмен салыстырғанда ағымдағы тоқсанда
В текущем квартале по сравнению с предыдущим
Ағымдағы тоқсанмен салыстырғанда келесі тоқсанда
В следующем квартале по сравнению с текущим
өсуі
увеличение
өзгеріссіз
без изменений
кемуі
уменьшение
өсуі
увеличение
өзгеріссіз
без изменений
кемуі
уменьшение
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.1
Өндірістік қуаттарды жүктеу (ӨҚЖ)
Загрузка производственных мощностей (ЗПМ)
1.2
Өндірілген өнім, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер көлемі
Объем произведенной продукции, выполненных работ и оказанных услуг
1.3
Сатылатын және өндірілген өнімнің ассортименті
Ассортимент реализуемой и производимой продукции
1.4
Тауарлық-материалдық қорлардың нақты көлемі
Физический объем товарно-материальных запасов
1.5
Шикізат пен материалдарды жеткізушілер саны
Количество поставщиков сырья и материалов
1.6
Шикізат пен материалдарды жеткізудің мерзімі
Сроки поставок сырья и материалов
1.7
Шикізат пен материалдарды сатып алу бағасы
Закупочные цены на сырье и материалы
1.8
Кәсіпорындарда жұмыс істейтін қызметкерлер саны
Численность работников, занятых на предприятии
1.9
Сіздің кәсіпорныңыздағы орташа жалақы
Средняя зарплата на предприятии

7. Представление данной статистической формы осуществляется в электронном виде или на бумажном носителе. Заполнение статистической формы в электронном виде осуществляется через "Кабинет респондента" (https://cabinet.stat.gov.kz/), размещенном на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, в режиме он-лайн.
Приложение 3 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 26 августа 2022 года № 18
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы "23" қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
19-қосымша
Приложение 19 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от "23" января 2020 года № 8
Кәсіпорындардың қызметін конъюнктуралық зерттеу сауалнамасы
Анкета конъюнктурного обследования деятельности предприятий
Индексі
Индекс
КО-6
тоқсандық
квартальная
есепті кезең
отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Қызметінің негізгі түрі Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің кодтарына сәйкес (ЭҚЖЖ 01.1-01.64, 05-33, 35-39, 41-43, 45.11, 45.19, 45.3, 45.4, 46, 47.1 - 47.9, 49-51, 53, 61) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері ұсынады
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения с основным видом деятельности согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности (ОКЭД 01.1-01.64, 05-33, 35-39, 41-43, 45.11, 45.19, 45.3, 45.4, 46, 47.1 - 47.9, 49-51, 53, 61)
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 1 числа (включительно) после отчетного периода
БСН коды
код БИН
Құрметті басшы!
Сізден сауалнамада өз кәсіпорыныңыздың қаржы-шаруашылық қызметіндегі ағымдағы және күтілетін өзгерістерге баға қоюыңызды сұраймыз.
Уважаемый руководитель!
В анкете просим проставить Вашу оценку текущих и ожидаемых изменений финансово-хозяйственной деятельности Вашего предприятия.
Өз жауабыңызды тиісті торда "√" белгісімен көрсетіңіз
Пожалуйста, укажите Ваш ответ в соответствующей клетке знаком "√"
1. Сіз өз кәсіпорныңыздың қызметінің келесі көрсеткіштерінің өзгерісін қалай бағалайсыз?
Как Вы оцениваете изменения следующих показателей деятельности Вашего предприятия?
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер атауы
Наименование показателей
Өткен тоқсанмен салыстырғанда ағымдағы тоқсанда
В текущем квартале по сравнению с предыдущим
Ағымдағы тоқсанмен салыстырғанда келесі тоқсанда
В следующем квартале по сравнению с текущим
өсуі
увеличение
өзгеріссіз
без изменений
кемуі
уменьшение
өсуі
увеличение
өзгеріссіз
без изменений
кемуі
уменьшение
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.1
Өндірістік қуаттарды жүктеу (ӨҚЖ)
Загрузка производственных мощностей (ЗПМ)
1.2
Өндірілген өнім, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер көлемі
Объем произведенной продукции, выполненных работ и оказанных услуг
1.3
Сатылатын және өндірілген өнімнің ассортименті
Ассортимент реализуемой и производимой продукции
1.4
Тауарлық-материалдық қорлардың нақты көлемі
Физический объем товарно-материальных запасов
1.5
Шикізат пен материалдарды жеткізушілер саны
Количество поставщиков сырья и материалов
1.6
Шикізат пен материалдарды жеткізудің мерзімі
Сроки поставок сырья и материалов
1.7
Шикізат пен материалдарды сатып алу бағасы
Закупочные цены на сырье и материалы
1.8
Кәсіпорындарда жұмыс істейтін қызметкерлер саны
Численность работников, занятых на предприятии
1.9
Сіздің кәсіпорныңыздағы орташа жалақы
Средняя зарплата на предприятии

5. Сіз өз кәсіпорныңыздағы қаржы-экономикалық ахуалды қалай бағалайсыз?
Как Вы оцениваете экономическую ситуацию на Вашем предприятии?
Өткен тоқсанмен салыстырғанда ағымдағы тоқсанда
В текущем квартале по сравнению с предыдущим
Ағымдағы тоқсанмен салыстырғанда келесі тоқсанда
В следующем квартале по сравнению с текущим
жақсару
улучшение
өзгеріссіз
без изменений
нашарлау
ухудшение
жақсару
улучшение
өзгеріссіз
без изменений
нашарлау
ухудшение
6. Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Атауы
Мекенжайы (респонденттің)
Наименование ________________________
Адрес (респондента) ________________________
Телефоны (респонденттің)
Телефон (респондента) ________________________
________________________
стационарлық
стационарный
ұялы
мобильный
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Адрес электронной почты (респондента) _________________________________________
Орындаушы
Исполнитель _____________________________________
_______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы, телефоны (орындаушының)
подпись, телефон (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе оның
міндетін атқарушы тұлға
Главный бухгалтер или лицо,
исполняющее его обязанности _______________________________
__________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы тұлға
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности _______________________________
__________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2022 жылғы 26 тамыздағы
№ 18 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы "23" қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
20-қосымша
"Кәсіпорындардың қызметін конъюнктуралық зерттеу сауалнамасы" (индексі КО-6, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық

5. Сіз өз кәсіпорныңыздағы қаржы-экономикалық ахуалды қалай бағалайсыз?
Как Вы оцениваете экономическую ситуацию на Вашем предприятии?
Өткен тоқсанмен салыстырғанда ағымдағы тоқсанда
В текущем квартале по сравнению с предыдущим
Ағымдағы тоқсанмен салыстырғанда келесі тоқсанда
В следующем квартале по сравнению с текущим
жақсару
улучшение
өзгеріссіз
без изменений
нашарлау
ухудшение
жақсару
улучшение
өзгеріссіз
без изменений
нашарлау
ухудшение
6. Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Атауы
Мекенжайы (респонденттің)
Наименование ________________________
Адрес (респондента) ________________________
Телефоны (респонденттің)
Телефон (респондента) ________________________
________________________
стационарлық
стационарный
ұялы
мобильный
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Адрес электронной почты (респондента) _________________________________________
Орындаушы
Исполнитель _____________________________________
_______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы, телефоны (орындаушының)
подпись, телефон (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе оның
міндетін атқарушы тұлға
Главный бухгалтер или лицо,
исполняющее его обязанности _______________________________
__________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы тұлға
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности _______________________________
__________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Приложение 4 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 26 августа 2022 года № 18
Приложение 20 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 января 2020 года № 8
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета конъюнктурного обследования деятельности предприятий" (индекс КО-6, периодичность квартальная)

1. Осы "Кәсіпорындардың қызметін конъюнктуралық зерттеу сауалнамасы" (индексі КО-6, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды (бұдан әрі - статистикалық нысан).
2. Кәсіпорындардың (ұйымдардың) қаржы-шаруашылық қызметін қадағалау қоғамдық пікірді зерделеуге негізделеді. Жиналған ақпарат өзінің сипаты бойынша сапалы болып табылады және іс жүзінде қалыптасқан жағдайды, сондай-ақ таяу перспективаға арналған болжамды көрсетеді.
Осы статистикалық нысан бойынша есепті кәсіпорындардың (ұйымдардың) басшылары ұсынады.
Басшы "ұлғайту-азайту", "өзгеріссіз" баламалары шеңберінде шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштерінің нақты және күтілетін өзгерісін (өндірілген тауарлар, жұмыстар мен қызметтер көлемі, дайын өнімге сұраныс, қызметтің қаржылық нәтижесі) және ESG (экологиялық, әлеуметтік, корпоративтік басқару) өлшемдерінің өзектілігін бағалайды.
1-бөлімдегі 1.3-жолда ассортименттің өзгеруі деп өндірістік немесе сауда кәсіпорнында маркетингтік көрсеткіштері (түрі, сорты) бойынша ажыратылатын тауарлардың түрлері мен түрлерінің номенклатуралық тізбесінің ұлғаюы немесе қысқаруы түсініледі.
2-бөлімде 2.1-жолда сұранысты бағалау есепті кезеңде клиенттер тарапынан тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге келіп түскен жаңа тапсырыстар санын ұлғайту немесе қысқарту негізінде айқындалады.
"Сіздің кәсіпорныңыздың нарықтағы үлесі" деген 2.5-жолда нарықтағы өз кәсіпорнының үлес салмағын бағалау үшін респондент өз кәсіпорнының өндіру немесе сату көлемінің көрсеткішін ұқсас қызмет түрін жүзеге асыратын кәсіпорындардың жалпы көлеміне жатқызады.
Сұраққа жауап бере отырып, жауап тиісті ұяшықта "√" белгісімен көрсетіледі. Жауап әр сұраққа беріледі.
3. Осы статистикалық нысанды ұсыну электрондық түрде немесе қағаз жеткізгіште жүзеге асырылады. Статистикалық нысанды электрондық түрде толтыру Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында (https://cabinet.stat.gov.kz/) орналастырылған "Респонденттің кабинеті" арқылы он-лайн режимде жүзеге асырылады.

1. Настоящая инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета конъюнктурного обследования деятельности предприятий" (индекс КО-6, периодичность квартальная) (далее – статистическая форма).
2. Наблюдение финансово-хозяйственной деятельности предприятий (организаций) основывается на изучении общественного мнения. Собранная информация является качественной по своему характеру и отражает фактически сложившуюся ситуацию, а также прогноз на ближайшую перспективу.
Отчет по данной статистической форме представляют руководители предприятий (организаций).
Руководитель оценивает фактическое и ожидаемое изменение основных показателей хозяйственной деятельности (объем произведенных товаров, работ и услуг, спрос на готовую продукцию, финансовый результат деятельности) в рамках альтернатив "увеличение-уменьшение", "без изменения" и актуальность критериев ESG (экологическое, социальное, корпоративное управление).
В разделе 1 в строке 1.3 под изменением ассортимента понимается увеличение или сокращение номенклатурного перечня видов и разновидностей товаров, различаемых по маркетинговым показателям (вид, сорт) на производственном или в торговом предприятии.
В разделе 2 в строке 2.1 оценка спроса определяется на основе увеличения или сокращения количества поступивших новых заказов на товары, работы и услуги со стороны клиентов за отчетный период.
В строке 2.5 "Доля вашего предприятия на рынке" для оценки удельного веса своего предприятия на рынке респондент соотносит показатель объема производства или продаж своего предприятия к общему объему предприятий, осуществляющих аналогичный вид деятельности.
Отвечая на вопрос, указывается ответ в соответствующей клетке знаком "√". Ответ представляется на каждый вопрос.
3. Представление данной статистической формы осуществляется в электронном виде или на бумажном носителе. Заполнение статистической формы в электронном виде осуществляется через "Кабинет респондента" (https://cabinet.stat.gov.kz/) размещенном на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, в режиме он-лайн.