Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде алғашқы көмек көрсету дәрі қобдишаларының (жеке, топтық) тізімдемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 754 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 қыркүйекте № 29442 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2маусымдағы № 357 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 15-тармағының 169) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде алғашқы көмек көрсету дәрі қобдишаларының (жеке, топтық) тізімдемесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде алғашқы көмек көрсету дәрі қобдишаларының (жеке, топтық) тізімдемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 750 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21986 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 754 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде алғашқы көмек көрсету дәрі қобдишаларының (жеке, топтық) тізімдемесі
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
жеке дәріқобдиша
топтық дәріқобдиша
1.

Об утверждении описи аптечек первой помощи (индивидуальной, групповой) в Вооруженных Силах Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 сентября 2022 года № 754. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2022 года № 29442
В соответствии с подпунктом 169) пункта 15 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить опись аптечек первой помощи (индивидуальной, групповой) в Вооруженных Силах Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 750 "Об утверждении описи аптечек первой помощи (индивидуальной, групповой) в Вооруженных Силах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21986).
3. Главному военно-медицинскому управлению Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 5 сентября 2022 года № 754
Опись аптечек первой помощи (индивидуальной, групповой) в Вооруженных Силах Республики Казахстан
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
аптечка индивидуальная
аптечка групповая
1.

Ескертпе: Әскери қызметшілер жауынгерлік міндеттерді орындау және (немесе) бітімгершілік қызметке қатысу кезінде жеке дәрі қобдишамен жарақтандырылады. Топтық дәрі қобдишамен жауынгерлік және оқу-жаттығу тобының көлік құралдары, кезекші күштердің, қарауылдың, бақылау-өткізу пункттерінің, техникалық қызмет көрсету және техниканы жөндеу пункттерінің, аккумулятор шеберханаларының үй-жайлары жарақтандырылады. Аккумулятор шеберханаларында топтық дәрі қобдишаның тізімдемесі 25 грамм натрий гидрокорбонатының екі аспасымен, 10 литр су қорымен, 150 – 200 миллилитр резеңке грушамен толықтырылады. Дәрі қобдишаның (жеке, топтық) ішіндегісін толықтыру ағымдағы қамтамасыз ету есебінен жүзеге асырылады. Суды зарарсыздандыруға арналған құрал ашық су көзінен су ішетін кезде қолданылады.

Примечание: Аптечкой индивидуальной оснащаются военнослужащие при выполнении боевых задач и (или) участии в миротворческой деятельности. Аптечкой групповой оснащаются транспортные средства боевой и учебной группы, помещения дежурных сил, караула, контрольно-пропускных пунктов, пунктов технического обслуживания и ремонта техники, аккумуляторные мастерские. В аккумуляторных мастерских опись аптечки групповой дополняется двумя навесками натрия гидрокорбоната по 25 грамм, запасом воды на 10 литров, резиновой грушей на 150 - 200 миллилитров. Пополнение содержимого аптечки (индивидуальной, групповой) осуществляются за счет текущего обеспечения. Средство для обеззараживания воды применяется при использовании воды для питья из открытых источников.