"Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 22 ақпандағы № 47 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 290 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 қыркүйекте № 29551 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 14 мамырдағы № 158 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.05.2024 № 158 (ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 22 ақпандағы № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26904 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында 2021 жылғы 20 желтоқсаннан 2022 жылғы 14 сәуірге дейінгі кезеңге Қазақстан Республикасының аумағына құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қант пен өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар бөлуге қатысуға өтінімдер қабылданатыны туралы хабарландыру орналастырады.
Уәкілетті орган 2022 жылғы 15 сәуірден кешіктірмей уәкілетті органның интернет-ресурсында 2022 жылғы 15 сәуірден 2022 жылғы 31 тамызға дейінгі кезеңге тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар көлемін бөлуге қатысуға өтінімдер қабылданатыны туралы хабарландыру орналастырады.
Уәкілетті орган 2022 жылғы 7 шілдеден кешіктірмей уәкілетті органның интернет-ресурсында 2022 жылғы 7 шілдеден бастап 2022 жылғы 31 қазанға дейінгі кезеңге квоталар көлемін бөлуге қатысуға арналған өтінімдердің қабылданатыны туралы хабарландыру орналастырады:
бөлінетін квота көлемінің 85%-ы – өтінім беруші қант зауыттары арасында өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын және тек ішкі нарықта өткізуге арналған ақ қантты әкелуге;
бөлінетін квота көлемінің 15%-ы – өтінім берушілер арасында құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты ("экстра" санаты) әкелуге.
Осы тармақтың үшінші бөлігіне сәйкес өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын және тек ішкі нарықта өткізуге арналған ақ қантты әкелуге квоталар бөлуге қатысуға өтінім беру үшін бір өтінім беруші қант зауытына арналған лимит жиынтық көлемде 30 000 (отыз мың) тоннадан аспайды.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 февраля 2022 года № 47 "О некоторых вопросах ввоза сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2022 года № 29551. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 мая 2024 года № 158.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 14.05.2024 № 158 (вводится в действие после дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 февраля 2022 года № 47 "О некоторых вопросах ввоза сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26904) следующие изменения и дополнение:
приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.gov.kz объявление о приеме заявок на участие в распределении квот на ввоз сахара белого, предназначенного для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, на территорию Республики Казахстан на период с 20 декабря 2021 года по 14 апреля 2022 года.
Уполномоченный орган не позднее 15 апреля 2022 года размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявление о приеме заявок на участие в распределении объемов квот на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, на период с 15 апреля 2022 года по 31 августа 2022 года.
Уполномоченный орган не позднее 7 июля 2022 года размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявление о приеме заявок на участие в распределении объемов квот на период с 7 июля 2022 года по 31 октября 2022 года:
в размере 85 % от объема распределяемой квоты – на ввоз сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, и сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке, между заявителями-сахарными заводами;
в размере 15 % от объема распределяемой квоты – на ввоз сахара белого (категория "экстра"), предназначенного для производства сахаросодержащей продукции, между заявителями.
Лимит на одного заявителя-сахарного завода для подачи заявки на участие в распределении квот на ввоз сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, и сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке, в соответствии с частью третьей настоящего пункта, составляет в совокупном объеме не более 30000 (тридцать тысяч) тонн.

Уәкілетті орган 2022 жылғы 15 қыркүйектен кешіктірмей уәкілетті органның интернет-ресурсында 2022 жылғы 15 қыркүйектен бастап 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі кезеңге тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квоталар көлемін бөлуге қатысуға өтінімдер қабылданатыны туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) орналастырады.
Осы тармақтың бесінші бөлігіне сәйкес тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты әкелуге квоталар бөлуге қатысуға өтінім беру үшін бір өтінім берушіге ең аз мәлімделген көлем жиынтық көлемде кемінде 3 300 (үш мың үш жүз) тоннаны құрайды.
Осы тармақтың бесінші бөлігіне сәйкес өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар бөлуге қатысуға өтінім беру үшін бір өтінім берушіге ең аз мәлімделген көлем жиынтық көлемде кемінде 3 300 (үш мың үш жүз) тоннаны құрайды.
Хабарландыруда мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) өтінім берушілер арасында бөлінетін квота көлемі;
2) өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу күні мен уақыты;
3) квота алу үшін қажетті құжаттар тізбесі.
Өтінім берушілердің өтінімдер ұсынатын соңғы күні хабарландыру орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты әкелуге квота алу үшін өтінім беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты әкелуге квоталар бөлуге қатысуға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) береді.
Өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге квота алу үшін өтінім беруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағына құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар бөлуге қатысуға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) береді.
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) негізінде тауарларды әкелуді жүзеге асыру жоспарланатын келісімшарттардың (шарттардың) көшірмелері;
2) өтінім берушіде Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелуге мәлімделген көлемнің 100%-ы мөлшерінде қаражатының бар екенін растау (банктен қаражаттың бар екендігі туралы растаухат: өтінім берілген күнге шоттан үзінді-көшірме, жеткілікті көлемде ашық кредиттік желінің болуы);";

Уполномоченный орган не позднее 15 сентября 2022 года размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявление о приеме заявок на участие в распределении объемов квот на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, на период с 15 сентября 2022 года по 31 декабря 2022 года (далее – объявление).
Минимальный заявленный объем на одного заявителя для подачи заявки на участие в распределении объемов квот на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, в соответствии с частью пятой настоящего пункта, составляет в совокупном объеме не менее 3 300 (три тысячи триста) тонн.
Минимальный заявленный объем на одного заявителя для подачи заявки на участие в распределении объемов квот на ввоз сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, в соответствии с частью пятой настоящего пункта, составляет в совокупном объеме не менее 3 300 (три тысячи триста) тонн.
В объявлении указывается следующая информация:
1) объем квоты, который будет распределяться между заявителями;
2) дата и время начала и завершения приема заявок;
3) перечень необходимых документов для получения квоты.
Срок окончательной даты представления заявителями заявок составляет 5 (пять) рабочих дней со дня размещения объявления.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Для получения квоты на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, заявителем подается заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара белого на территорию Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка).
Для получения квоты на ввоз сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, заявителем подается заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка).
К заявке прилагаются следующие документы:
1) копии контрактов (договоров), на основании которых планируется осуществить ввоз товаров;
2) подтверждение наличия у заявителя финансовых средств в размере 100 % от заявленного объема на ввоз товаров на территорию Республики Казахстан (письмо-подтверждение от банка о наличии средств: выписка со счета на дату подачи заявки, наличие открытой кредитной линии в достаточном объеме).";

14-1 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14-1. Осы Қағидалардың 3-тармағының бірінші және екінші бөліктеріне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына ақ қант пен құрақ қанты шикізатын әкелуге квота алған өтінім берушілер (өтінім беруші осы Қағидалардың 14-тармағына сай ақпарат ұсынбаған жағдайда) 2022 жылғы 14 шілдеге дейінгі мерзімде уәкілетті органға бөлінген квотаның нақты игерілгені туралы растаухат жібереді. Бөлінген квота игерілмеген не бөлінген квота толық игерілмеген жағдайда, растаухат келісімшарт (шарт) құнының кемінде 15%-ы төленгені туралы төлем құжатының көшірмесі немесе құжаттамалық аккредитив ашуды көздейтін келісімнің көшірмесі қоса беріле отырып жіберіледі.
Осы Қағидалардың 3-тармағының үшінші және бесінші бөліктеріне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына ақ қант пен құрақ қанты шикізатын әкелуге квота алған өтінім берушілер уәкілетті органға квота алған күннен бастап 14 (он төрт) жұмыс күн ішінде келісімшарт (шарт) құнының кемінде 15%-ы төленгені туралы төлем құжатының көшірмесін немесе құжаттамалық аккредитив ашуды көздейтін келісімнің көшірмесін немесе тауардың тиеп-жөнелтілген фактісін растайтын құжаттың көшірмесін жібереді.
Келісімшарт (шарт) құнының кемінде 15%-ы төленгені туралы төлем құжатының көшірмесі немесе құжаттамалық аккредитив ашуды көздейтін келісімнің көшірмесі немесе тауардың тиеп-жөнелтілген фактісін растайтын құжаттың көшірмесі болмаған жағдайда, уәкілетті орган бұрын бөлінген квота көлемінің күшін жояды. Бөлінген квота көлемінің күші жойылғаны туралы хабарламаны уәкілетті орган 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтінім берушінің өтінімде көрсеткен электрондық мекенжайына жібереді.
Осы Қағидалардың 3-1-тармағына сәйкес уәкілетті орган күшін жойған квоталар көлемі өтінім берушілер арасында тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге қайта бөлінеді.
15. Тауарлар Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 31 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін алынған квоталар көлемі шеңберінде әкеліне алады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

пункты 14-1 и 15 изложить в следующей редакции:
"14-1. Заявители, получившие квоты на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан в соответствии с частями первой и второй пункта 3 настоящих Правил (в случае непредставления заявителем информации согласно пункту 14 настоящих Правил), направляют в срок до 14 июля 2022 года в уполномоченный орган письмо-подтверждение о фактическом освоении выделенной квоты. При неосвоении выделенной квоты либо неполном освоении выделенной квоты, письмо-подтверждение направляется с приложением копии платежного документа об оплате не менее 15% от стоимости контракта (договора) или копии соглашения, предусматривающего открытие документарного аккредитива.
Заявители, получившие квоты на ввоз сахара белого/сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан в соответствии с частями третьей и пятой пункта 3 настоящих Правил, направляют в уполномоченный орган в течение 14 (четырнадцать) рабочих дней со дня получения квоты копии платежного документа об оплате не менее 15% от стоимости контракта (договора) или копии соглашения, предусматривающего открытие документарного аккредитива, или копии документа, подтверждающего факт отгрузки товара.
Ранее выделенный объем квоты аннулируется уполномоченным органом в случае отсутствия копии платежного документа об оплате не менее 15% от стоимости контракта (договора) или копии соглашения, предусматривающего открытие документарного аккредитива, или копии документа, подтверждающего факт отгрузки товара. Уведомление об аннулировании объема выделенной квоты направляется уполномоченным органом в течение 7 (семи) рабочих дней на электронный адрес, указанный заявителем в заявке.
Объемы квот, которые аннулированы уполномоченным органом, перераспределяются между заявителями на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, в соответствии с пунктом 3-1 настоящих Правил.
15. Товары могут быть ввезены на территорию Республики Казахстан в рамках полученных объемов квот до 31 декабря 2022 года включительно.";
приложения 1 и 2 указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 20 желтоқсаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 290 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2022 жылғы 22 ақпандағы
№ 47 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге арналған квотаның мөлшері және қолданылу мерзімі
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы коды
Квота мөлшері, тонна
Қолданылу мерзімі
Ақ қант
1701 99 100
350 000
2021 жылғы 20 желтоқсаннан бастап
2022 жылғы 31 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
Құрақ қанты шикізаты
1701 13
1701 14
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 290 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағына ақ қант әкелуге квоталар бөлуге қатысуға арналған өтінім
________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 99 100 кодымен сыныпталатын және тек ______________________________________ арналған (әкелу мақсаты көрсетілсін: ішкі нарықта өткізу үшін немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіру үшін) _____________ тонна мөлшеріндегі ақ қантты әкелуге квота бөлуді, сондай-ақ әкелінетін ақ қанттың нысаналы мақсатын растауды сұрайды.
Жеңілдік қолданыла отырып әкелінетін қанттың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына қайта жіберілмейтініне кепілдік беремін.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 2-бабының 1-бөлігіне сәйкес кәсіпкерлік қызмет кәсіпкер атынан, оның тәуекел етуімен және мүліктік жауапкершілігімен жүзеге асырылатынынан хабардармын.
Өтінім беруші
Қызмет түрі (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша коды)
Өтінім берушінің орналасқан мекенжайы (заңды мекенжайы)
Өтінім берушінің телефоны, электрондық почтасы
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Тауар әкелінетін кедендік орган
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бірлік бағасы
Төлем валютасындағы сома
Өндіруші
Өндіруші ел
Басшысы ____________________________________ ______________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)       (қолы)
2022 жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 290 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және
құрақ қанты шикізатын
әкелуге квоталарды
бөлу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағына құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлуге қатысуға арналған өтінім _________________ _______________________________, (заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 13 және 1701 14 қосалқы позицияларының _______________ тонна мөлшеріндегі, "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімі 7-тармағының 7.1.37) тармақшасына сәйкес қантқа алмастырғанда _______________ тонна мөлшеріндегі өнеркәсіптік өндеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге квота бөлуді, сондай-ақ әкелінетін құрақ қанты шикізатының нысаналы мақсатын растауды сұрайды.
Жеңілдік қолданыла отырып әкелінетін құрақ қанты шикізатының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына қайта жіберілмейтініне кепілдік беремін.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 2-бабының 1-бөлігіне сәйкес кәсіпкерлік қызмет кәсіпкер атынан, оның тәуекел етуімен және мүліктік жауапкершілігімен жүзеге асырылатынынан хабардармын.
Өтінім беруші
Қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы сыныптауышы бойынша коды)
Өтінім берушінің орналасқан мекенжайы (заңды мекенжайы)
Өтінім берушінің телефоны, электрондық почтасы
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Тауар әкелінетін кеден органы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бірлік бағасы
Төлем валютасындағы сома
Өндіруші
Өндіруші ел
Басшысы _________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
2022 жылғы "____" ____________

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 20 декабря 2021 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2022 года № 290
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2022 года № 47
Размер и срок действия квоты на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан
Наименование товара
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Размер квоты, тонн
Срок действия
Сахар белый
1701 99 100
350 000
с 20 декабря 2021 года по 31 декабря 2022 года включительно
Сахар-сырец тростниковый
1701 13
1701 14
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2022 года № 290
Приложение 1 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара белого на территорию Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица)
просит выделить квоту на ввоз сахара белого, классифицируемый кодом 1701 99 100
Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и предназначенный исключительно
для ____________________________________________ _________________________,
(указать цель ввоза: для реализации на внутреннем рынке или для производства
сахаросодержащей продукции) в количестве _____________ тонн, а также выдать
подтверждение целевого назначения ввозимого сахара белого.
Гарантирую, что сахар, ввозимый с применением льготы, не будет перенаправлен
на территории других государств-членов Евразийского экономического союза.
В соответствии с частью 1 статьи 2 Предпринимательского кодекса Республики
Казахстан уведомлен, что предпринимательская деятельность осуществляется
от имени, за риск и под имущественную ответственность предпринимателя.
Заявитель
Вид деятельности (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Адрес местонахождения (юридический адрес) заявителя
Телефон, электронная почта заявителя
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заявителя
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Цена за единицу в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Руководитель __________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"____" __________ 2022 года
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2022 года № 290
Приложение 2
к Правилам распределения
квот на ввоз сахара
белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан
_________________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
просит выделить квоту на ввоз сахара-сырца тростникового субпозиций 1701 13 и
1701 14 Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), предназначенный для промышленной
переработки, в количестве _____________ тонн, в переводе на сахар согласно
подпункту 7.1.37 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009
года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского
экономического союза" в количестве __________ тонн, а также выдать подтверждение
целевого назначения ввозимого сахара-сырца тростникового.
Гарантирую, что сахар-сырец тростниковый, ввозимый с применением льготы,
не будет перенаправлен на территории других государств-членов Евразийского
экономического союза.
В соответствии с частью 1 статьи 2 Предпринимательского кодекса Республики
Казахстан уведомлен, что предпринимательская деятельность осуществляется
от имени, за риск и под имущественную ответственность предпринимателя.
Заявитель
Вид деятельности (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Адрес местонахождения (юридический адрес) заявителя
Телефон, электронная почта заявителя
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заявителя
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Цена за единицу в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Руководитель __________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"____" __________ 2022 года