"Цифрлық денсаулық сақтау саласындағы анықтамалықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 4 ақпандағы № ҚР-ДСМ-14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қыркүйекте № 29908 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Цифрлық денсаулық сақтау саласындағы анықтамалықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 4 ақпандағы № ҚР-ДСМ-14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №22166 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2021 года № ҚР-ДСМ-14 "Об утверждении справочников в области цифрового здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 сентября 2022 года № ҚР ДСМ-104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2022 года № 29908
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2021 года № ҚР-ДСМ-14 "Об утверждении справочников в области цифрового здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22166) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 87) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа қосымшамен бекітілген цифрлық денсаулық сақтау саласындағы анықтамалықтарда:
"Мүгедектік тобы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 1.4, 1,5, 1.6, 1.7-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.4
67822003
мүгедектігі бар бала
1.5
67822004
бірінші топтағы мүгедектігі бар бала
1.6

"В соответствии с подпунктом 87) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в справочниках в области цифрового здравоохранения, утвержденных приложением к указанному приказу:
в разделе "Группа инвалидности":
строки, порядковые номера, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7 изложить в следующей редакции:
"
1.4
67822003
ребенок с инвалидностью
1.5
67822004
ребенок с инвалидностью первой группы
1.6

67822005
екінші топтағы мүгедектігі бар бала
1.7
67822006
үшінші топтағы мүгедектігі бар бала
";
"Әлеуметтік мәртебе" деген бөлімде реттік нөмірлері 1.6, 1.6.1- жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.6
183428003
мүгедектігі бар баланы күтіп-бағуды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
1.6.1
183428003
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамды күтіп-бағуды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
".
2. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті:

67822005
ребенок с инвалидностью второй группы
1.7
67822006
ребенок с инвалидностью третьей группы
";
в разделе "Социальный статус" строки, порядковые номера 1.6, 1.6.1 изложить в следующей редакции:
"
1.6
183428003
неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью
1.6.1
183428003
неработающие лица, осуществляющие уход за лицом с инвалидностью первой группы
".
2. Департаменту развития электронного здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет минстрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан