"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларды есепке алуды жүргізу және медициналық көмек алуға құқық беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-333/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 31 қазандағы № ҚР ДСМ-122 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 қарашада № 30366 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларды есепке алуды жүргізу және медициналық көмек алуға құқық беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-333/2020 бұйрығына ((Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21977 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кiрiспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 66) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.";
Осы бұйрықпен бекітілген Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларды есепке алуды жүргізу және медициналық көмек алуға құқық беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларды есепке алуды жүргізу және медициналық көмек алуға құқық беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 66) тармақшасына сәйкес әзірленді және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) шеңберінде тұтынушыларды есепке алуды жүргізу тәртібін айқындайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Егер заңдарда немесе халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, осы Қағидалардың 2-тарауында көрсетілген адамдардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың, Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттың талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында уақытша болатын шетелдіктер мен олардың отбасы мүшелерінің деректерін қалыптастыру көздері болып мыналар табылады:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-333/2020 "Об утверждении правил ведения учета потребителей медицинских услуг и предоставления права на получение медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 октября 2022 года № ҚР ДСМ-122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2022 года № 30366
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-333/2020 "Об утверждении правил ведения учета потребителей медицинских услуг и предоставления права на получение медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21977) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 66) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.";
в правилах ведения учета потребителей и предоставления права на получение медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила ведения учета потребителей и предоставления права на получение медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 66) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок ведение учета потребителей в рамках системы обязательного медицинского страхования (далее – ОСМС).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Источниками формирования данных лиц, указанных в главе 2 настоящих Правил, в том числе иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, иностранцев и членов их семей, временно пребывающих на территории Республики Казахстан в соответствии с условиями международного договора, ратифицированного Республикой Казахстан, если иное не предусмотрено законами или международными договорами:

1) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ОАМ) ақпараттық жүйесінен мәліметтер;
2) Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ҒЖБМ) ақпараттық жүйесінен мәліметтер;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің (бұдан әрі – ҚР Әділетмині) мемлекеттік дерекқорының мәліметтері;
4) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі – ҚР Еңбекмині) мәліметтер;
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі – ҚР ДСМ) мәліметтер;
6) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ІІМ) орталықтандырылған автоматтандырылған дерекқорынан мәліметтер;
7) Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі – ҚР БП ҚСжАЕК) ақпараттық жүйесінен мәліметтер.";
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Заңның 14-бабы 2-тармағының 1), 9) және 10) тармақшаларында көрсетілген адамдарды қоспағанда, Заңның 14-бабының 2-тармағында көрсетілген адамдар Қордың АЖ-да тұтынушы ретінде Қордың АЖ-ға төлем күнінің алдындағы он екі ай ішінде аударымдардың және (немесе) жарналардың төленгені туралы мәліметтер болған кезде әр айға айдың бірінші күнінен бастап есепке алынады.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Заңның 14-бабы 2-тармағының 9) тармақшасында көзделген тұлғалар Заңның 5-бабы 3-2-тармағына сәйкес Қордың АЖ-да жарналар төленген күннен бастап Қордың АЖ-да тұтынушы ретінде есепке алынады.";
20-тармақта:
6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар;
7) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адам;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) мүгедектігі бар адамдар;";
20-1-тармақта:
6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) мүгедектігі бар балаға күтімді жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар – "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша баланың мүгедектігі туралы анықтама (бұдан әрі – № 44 бұйрық), баланың (балалардың) туу туралы куәлігі (куәліктері) (не туу туралы азаматтық хал актілері жазбаларынан мәліметтерді қамтитын анықтама), № 259 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама;

1) сведения из информационной системы Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – МП РК);
2) сведения из информационной системы Министерства науки и высшего образования (далее – МНВО РК);
3) сведения государственной базы данных Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – МЮ РК);
4) сведения из информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – МТСЗН РК);
5) сведения из информационной системы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – МЗ РК);
6) сведения из централизованной автоматизированной базы данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД РК);
7) сведения из информационной системы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ ГП РК).";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. Лица, указанные в пункте 2 статьи 14 Закона, за исключением лиц, указанных в подпунктах 1), 9) и 10) пункта 2 статьи 14 Закона, учитываются в ИС Фонда в качестве потребителя с первого числа месяца при наличии сведений об уплате отчислений и (или) взносов в ИС Фонда в течение двенадцати месяцев, предшествующих дате оплаты, за каждый месяц.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Лица, предусмотренные подпунктом 9) пункта 2 статьи 14 Закона, учитываются в ИС Фонда в качестве потребителя со дня уплаты взносов в ИС Фонда в соответствии с пунктом 3-2 статьи 5 Закона.";
в пункте 20:
подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"6) неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью;
7) неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) лица с инвалидностью;";
в пункте 20-1:
подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"6) неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью – справка об инвалидности ребенка по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10589) (далее – приказ № 44), свидетельство (свидетельств) о рождении ребенка (детей) (либо справку (справки), содержащую (содержащие) сведения из записей актов гражданского состояния о рождении), справку о регистрации в качестве безработного по форме, утвержденной приказом № 259;

7) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтімді жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар – № 44 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша мүгедектігі туралы анықтама";
8) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдар, атап айтқанда, Ұлы Отан соғысы кезеңінде майданда, ұрыс қимылдары ауданында, майдан маңындағы теміржол учаскелерінде, қорғаныс шептерінің, әскери-теңіз базалары мен әуеайлақтардың құрылысжайларында жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілері, Ұлы Отан соғысының партизандары мен астыртын әрекет етушілері, сондай-ақ жұмысшылар мен қызметшілерге – Ардагерлер туралы заңның 9-бабына сәйкес Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігі немесе жасына байланысты зейнетақы төлемдерін (жәрдемақыларды) алушының куәлігінде белгі қойылған беттердің көшірмелері;";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) мүгедектігі бар адамдар – № 44 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша мүгедектігі туралы анықтама;";
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Мемлекеттік корпорация "балалар" тізімін ҚР ОАМ АЖ-дан алынған ҚР Еңбекминінің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – АЖ) деректерінің негізінде қалыптастырады.
22. ҚР ОАМ АЖ-ға балалар туралы деректер ҚР Әділетминінің жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорынан беріледі.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. ҚР Еңбекминінің АЖ-да үш жасқа дейінгі балалардың асырап алушысы (қамқоршысы) екені анықталған адамдар туралы деректер баланың ЖСН және асырап алушысының/қамқоршысының ЖСН-мен бірге байланыстыра отырып ҚР ОАМ АЖ-дан беріледі.";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. "Мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар" санатына жататын тұтынушыларды есепке алуды жүргізу тәртібі";
34 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Мемлекеттік корпорация "мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар" тізімін ҚР Еңбекминінің АЖ деректерінің негізінде қалыптастырады.
35. ҚР Еңбекминінің АЖ-да МЗЖ және (немесе) ӘА-ның бар-жоғына деректерді салыстырғаннан кейін "мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар" санаты:
1) салыстырып тексеру күнінің алдындағы бір ай үшін МЗЖ және (немесе) ӘА бойынша төлем болмаған кезде беріледі;
2) салыстырып тексеру күнінің алдындағы екі ай үшін МЗЖ және (немесе) ӘА бойынша төлемдер болған кезде алып тасталады.";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. "Бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адам" санатына жататын тұтынушыларды есепке алуды жүргізу тәртібі";

7) неработающие лица, осуществляющие уход за лицом с инвалидностью первой группы – справку об инвалидности по форме, утвержденной приказом № 44;";
абзац третий подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"для лиц с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а именно военнослужащие действующей армии и флота, партизаны и подпольщики Великой Отечественной войны, а также рабочие и служащие, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, сооружениях оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов – удостоверение ветерана Великой Отечественной войны в соответствии со статьей 9 Закона о ветеранах или копии страницы с отметкой в удостоверении получателя пенсионных выплат по возрасту (пособий);";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) лица с инвалидностью – справка об инвалидности по форме, утвержденной приказом № 44;";
пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. Государственной корпорацией список "дети" формируется на основании данных из информационной системы (далее – ИС) МТСЗН РК, полученных из ИС МП РК.
22. В ИС МП РК данные о детях передаются из государственной базы данных физических лиц МЮ РК.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. В ИС МТСЗН РК данные о лицах, установленных опекунами (попечителями) над детьми до трех лет с привязкой ИИН опекунов и (или) попечителей к друг другу и к ИИН ребенка передаются из ИС МП РК.";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Порядок ведения учета потребителей, относящихся к категории "неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью"";
пункты 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"34. Государственной корпорацией список "неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью" формируется на основании данных из ИС МТСЗН РК.
35. После сверки данных в ИС МТСЗН РК на наличие ОПВ и (или) СО, категория "неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком с инвалидностью":
1) присваивается при отсутствии платежа по ОПВ и (или) СО за один месяц, предшествующий дате сверки;
2) снимается при наличии платежей по ОПВ и (или) СО за два месяца, предшествующих дате сверки.";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Порядок ведения учета потребителей, относящихся к категории "неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы"";

36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Мемлекеттік корпорация "бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адам" тізімін ҚР Еңбекминінің АЖ деректерінің негізінде қалыптастырады.
37. ҚР Еңбекминінің АЖ-да МЗЖ және (немесе) ӘА-ның бар-жоғына деректерді салыстырып тексеру жүргізілгеннен кейін "бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адам" санаты:
1) салыстырып тексеру күнінің алдындағы бір ай үшін МЗЖ және (немесе) ӘА бойынша төлем болмаған кезде беріледі;
2) салыстырып тексеру күнінің алдындағы екі ай үшін МЗЖ және (немесе) ӘА бойынша төлемдер болған кезде алып тасталады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. ҚР Еңбекминінің АЖ-ға Қазақстан Республикасына уақытша келген шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ адамдарды қоспағанда, тергеу изоляторларында ұсталатын адамдар, сондай-ақ үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жұмыс істемейтін адамдар туралы деректер ҚР БП ҚСжАЕК-тен беріледі.";
мынадай мазмұндағы 42-1-тармақпен толықтырылсын:
"42-1. ҚР Еңбекминінің АЖ-да МЗЖ және (немесе) ӘА-ның бар-жоғына деректерді салыстырып тексеру жүргізілгеннен кейін "үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жұмыс істемейтін адам" санаты:
1) салыстырып тексеру күнінің алдындағы бір ай үшін МЗЖ және (немесе) ӘА бойынша төлем болмаған кезде беріледі;
2) салыстырып тексеру күнінің алдындағы екі ай үшін МЗЖ және (немесе) ӘА бойынша төлемдер болған кезде алып тасталады.";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. "Мүгедектігі бар адамдар" санатына жататын тұтынушыларды есепке алуды жүргізу тәртібі";
46 және 47-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Мемлекеттік корпорация "мүгедектігі бар адамдар" тізімін ҚР Еңбекминінің АЖ деректерінің негізінде қалыптастырады.
47. Мемлекеттік корпорация "орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру, сондай-ақ жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысанында білім алып жатқан адамдар" тізімін ҚР ҒЖБМ АЖ-дан алынған ҚР Еңбекминінің АЖ деректерінің негізінде қалыптастырады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. "Әскери қызметшілер, арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлері, құқық қорғау органдарының қызметкерлері" санаты бойынша деректер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалған берілген өкілеттіктер шеңберінде Қордың АЖ-ға Қорғаныс, Ішкі істер, Қаржы министрліктерінен, Ұлттық қауіпсіздік комитетінен, Бас прокуратурадан, Мемлекеттік күзет қызметінен, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінен (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг жөніндегі агенттігінен (бұдан әрі – уәкілетті органдар) келіп түседі.".

пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. Государственной корпорацией список "неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы" формируется на основании данных из ИС МТСЗН РК.
37. После сверки данных в ИС МТСЗН РК на наличие ОПВ и (или) СО, категория "неработающее лицо, осуществляющее уход за лицом с инвалидностью первой группы":
1) присваивается при отсутствии платежа по ОПВ и (или) СО за один месяц, предшествующий дате сверки;
2) снимается при наличии платежей по ОПВ и (или) СО за два месяца, предшествующих дате сверки.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. В ИС МТСЗН РК данные о лицах, содержащиеся в следственных изоляторах, а также неработающие лица, к которым применена мера пресечения в виде домашнего ареста, за исключением иностранцев или лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан передаются из КПСиСУ ГП РК.";
дополнить пунктом 42-1 следующего содержания:
"42-1. После сверки данных в ИС МТСЗН РК на наличие ОПВ и (или) СО, категория "неработающее лицо, к которому применена мера пресечения в виде домашнего ареста":
1) присваивается при отсутствии платежа по ОПВ и (или) СО за один месяц, предшествующий дате сверки;
2) снимается при наличии платежей по ОПВ и (или) СО за два месяца, предшествующих дате сверки.";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Порядок ведения учета потребителей, относящихся к категории "лица с инвалидностью"";
пункты 46 и 47 изложить в следующей редакции:
"46. Государственной корпорацией список "лица с инвалидностью" формируется на основании данных ИС МТСЗН РК.
47. Государственной корпорацией список "лица, обучающиеся по очной форме обучения в организациях, в том числе зарубежных, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высшего образования, а также послевузовского образования" формируется на основании данных ИС МТСЗН, полученных из ИС МНВО РК.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Данные по категории "военнослужащие, сотрудники специальных государственных органов, сотрудники правоохранительных органов" в ИС Фонда поступают из министерств обороны, внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям, финансов, Комитета национальной безопасности, Генеральной прокуратуры, Службы государственной охраны, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – уполномоченные органы) в рамках предоставленных полномочий, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
В. Дудник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі

2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
В. Дудник
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан