Қаржылық мониторинг органдарында (Экономикалық тергеу қызметі) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғалар үшін тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 3 қарашадағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 қарашада № 30402 болып тіркелді
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қаржылық мониторинг органдарында (Экономикалық тергеу қызметі) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғалар үшін тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кадр жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
2022 жылғы 3 қарашадағы
№ 38 бұйрыққа
қосымша
Қаржылық мониторинг органдарында (Экономикалық тергеу қызметі) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғалар үшін тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидалары мен мерзімдері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) (бұдан әрі – ЭТҚ) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын адамдар үшін тәлімгерлікті ұйымдастыру ережелері мен мерзімдерін айқындайды.
2. Осы қағидаларда келесі ұғымдар қолданылады:
1) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаларды бейімдеу – құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын адамның кәсіптік дағдыларды игеру, ұйымдық (корпоративтік) мәдениетке баулу, ЭТҚ қызметіне бейілділікті қалыптастыру процесі;
2) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлға – ЭТҚ қызметіне алғаш рет тұрған және оны келіп түскен күннен бастап бір жыл ішінде өткеретін адам.
Осы қағидаларда пайдаланылатын барлық өзге терминдер мен анықтамалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес түсіндіріледі.

Об утверждении Правил и сроков организации наставничества для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в органы по финансовому мониторингу (службу экономических расследований)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 3 ноября 2022 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2022 года № 30402.
В соответствии с пунктом 8 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила и сроки организации наставничества для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в органы по финансовому мониторингу (службу экономических расследований) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
Приложение к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
финансовому мониторингу
от 3 ноября 2022 года № 38
Правила и сроки организации наставничества для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в органы по финансовому мониторингу (службу экономических расследований)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок и сроки организации наставничества для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – СЭР).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) адаптация лиц, впервые поступающее на правоохранительную службу – процесс овладения лицом, впервые поступающим на правоохранительную службу, профессиональных навыков, приобщения к организационной (корпоративной) культуре, формирования приверженности службе в СЭР;
2) лицо, впервые поступающее на правоохранительную службу – лицо, впервые поступившие на службу в СЭР и проходящее ее в течение одного года со дня поступления;
Все иные термины и определения, используемые в настоящих Правилах, истолковываются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

2-тарау. Тәлімгерлікті жүзеге асыру тәртібі мен мерзімдері
3. Құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның атқаратын лауазымы бойынша өзіне жүктелген жедел-қызметтік міндеттерді өз бетінше және сапалы орындауы үшін кәсіби білімді және тұрақты практикалық дағдыларды меңгеру, таңдаған мамандығына қызығушылықты дамыту, қазақстандық патриотизмді тәрбиелеу, қызметтің қиындықтарына моральдық-психологиялық орнықтылықты нығайту, тәртіптілік және Қазақстан Республикасының заңнамасын қатаң сақтау мақсатында бейімдеу рәсімінен өтуі қажет.
4. Қалыптасу барысында құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлға бейімделудің келесі кезеңдерінен өтеді:
1) кәсіптік бейімдеу – өзіне қатысты тәлімгерлік жүзеге асырылатын адамның кәсіптік білім мен дағдылар жүйесін, оларды практикада тиімді қолдану қабілетін меңгеру процесі;
2) лауазымдық бейімдеу – өзіне қатысты тәлімгерлік жүзеге асырылатын адамның қызметтік іс-әрекет жағдайлары мен режиміне бейімделу, лауазымдық міндеттерін сапалы орындау дағдыларын меңгеру арқылы атқаратын лауазымына бейімделу процесі;
3) тұлғааралық бейімделу – кәсіби қызығушылықтар мен бейімділіктер негізінде әріптестермен белгілі бір қатынастар құру жолымен топқа қатыстылық сезімін қалыптастыру.
Сонымен қатар, бұл ретте қарым-қатынас құрылымы, байланыс жүйесі, ұжымның нормалары мен құндылықтары, ұжымдағы жеке тұлғаның мәртебесі объективті факторлар ретінде қарастырылады.
5. ЭТҚ-ға құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаларды бейімдеуді ұйымдастыру кадр қызметіне, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аппарат басшысына, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменттері (бұдан әрі – аумақтық органдар) бағыт бойынша басшыларының орынбасарларына жүктеледі, олар:
1) жаңадан қабылданған немесе тағайындалған қызметкерді жеке құрамға ұсынады, тәлімгер тағайындау туралы бұйрықты жариялайды;
2) оларға жас қызметкерлермен жұмыс жоспарларын құрастыруда әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді, олардың орындалуына пәрменді бақылауды қамтамасыз етеді;
3) тәлімгердің жас қызметкермен бірге қызмет атқаруы, олардың қызметтік міндеттерін орындауы, заңнаманы, қосымша әдебиетті зерделеуі үшін жағдайлар жасайды;
4) тәлімгерлікті ұйымдастырудың озық тәжірибесін зерделейді және жинақтайды, тәлімгерлік жұмысты одан әрі жетілдіру, оның қызметтік міндеттерді шешудегі рөлін арттыру және заңдылықты сақтау туралы ұсыныстар енгізеді.

Глава 2. Порядок и сроки осуществления наставничества
3. Прохождение лицом, впервые поступающим на правоохранительную службу, адаптационной процедуры необходимо в целях овладения профессиональными знаниями и устойчивыми практическими навыками для самостоятельного и качественного выполнения возложенных на него оперативно-служебных задач по занимаемой должности, развития интереса к избранной профессии, воспитания казахстанского патриотизма, укрепления морально-психологической устойчивости к трудностям службы, дисциплинированности и строгого соблюдения законодательства Республики Казахстан.
4. В процессе становления лицо, впервые поступающее на правоохранительную службу, проходит следующие этапы адаптации:
1) профессиональная адаптация – процесс овладения лицом, в отношении которого осуществляется наставничество, системой профессиональных знаний и навыков, способностью эффективного применения их на практике;
2) должностная адаптация – процесс адаптации лица, в отношении которого осуществляется наставничество, к замещаемой должности, путем приспособления к условиям и режиму служебной деятельности, приобретения навыков качественного исполнения должностных обязанностей;
3) межличностная адаптация – формирование чувства принадлежности к группе, путем построения определенных отношений с коллегами на основе профессиональных интересов и склонностей.
При этом объективными факторами выступают структура общения, система коммуникаций, нормы и ценности коллектива, статус личности в коллективе.
5. Организация адаптации лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в СЭР, возлагается на кадровую службу, руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), заместителей руководителей департаментов экономических расследований по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – территориальные органы) по направлениям работы, которые:
1) представляют вновь принятого или назначенного сотрудника личному составу, объявляют приказ о назначении наставника;
2) оказывают им методическую и практическую помощь в составлении планов работы с молодыми сотрудниками, обеспечивают действенный контроль за их выполнением;
3) создают условия для совместного несения службы наставника с молодым сотрудником, выполнения ими служебных задач, изучения ими законодательства, дополнительной литературы;
4) изучают и обобщают передовой опыт организации наставничества, вносят предложения о дальнейшем совершенствовании наставнической работы, повышения ее роли в решении служебных задач и соблюдения законности.

6. Тәлімгерлік ұзақтығы құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаға бір жыл ұзақтығына белгіленеді.
7. Тәлімгерлікті жүзеге асыру мерзіміне құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлға немесе тәлімгер дәлелді себептермен жұмыста болмаған кезеңдер есептелмейді.
8. Тәлімгерлер белгілі бір кәсіби тәжірибесі бар және келесі талаптарға сәйкес келетін ЭТҚ қызметкерлерінің ішінен таңдалады:
1) "1-сыныпты маман-тәлімгер" біліктілік санатының болуы;
2) құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл еңбек сіңірген;
3) тәртіптік жазалардың болмауы.
Көрсетілген талаптарға сәйкес келетін тәлімгердің кандидатурасы болмаған кезде тәлімгер ретінде құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның тікелей басшысы бекітіледі.
9. Қызметкерді тәлімгер ретінде бекіту кадр қызметінің ұсынысы негізінде, Агенттік төрағасының не аумақтық орган басшысының бұйрығымен жас қызметкерді ЭТҚ-ға қызметке қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
Құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғамен жұмыс нәтижелері тәлімгердің пікірінде көрсетіледі, олар кадр мәселелері жөніндегі комиссияның отырысында бағаланады.
Қарау нәтижелері бойынша Комиссия тарапынан келесі шешімдердің бірі шығаралады:
1) теріс пікірлерге байланысты алты ай мерзімге қосымша тәлімгерлікке жолдау;
2) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның кейбір сипаттамаларын жетілдіру бойынша ұсыным беру;
3) тәлімгерлік нәтижелерін мақұлдау.
Комиссия Агенттік (Департамент) басшылығына тәлімгерлердің жұмысын жетілдіру, тәлімгерліктің үздік тәжірибесін тарату, ведомстволық ақпараттық алаңдарда тәлімгерлер жұмысының нәтижелерін, тәлімгерлер туралы пікірлер жариялау бойынша ұсыныстар дайындау.
10. Тәлімгерлікті тоқтату Агенттік төрағасының не аумақтық орган басшысының бұйрығымен келесі жағдайларда жүргізіледі:
1) тәлімгерді қаржылық мониторинг органдарынан шығару;
2) тәлімгерді немесе құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаны басқа аумақтық органға ауыстыру (тағайындау) не басқа құқық қорғау органына іссапарға жіберу;
3) тәлімгерді немесе құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаны қызметтің басқа ерекшелігіне байланысты басқа лауазымға ауыстырған жағдайларда жүргізіледі.
Бұл ретте құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлға үшін тәлімгерлікті жүзеге асыру мерзімі өзгермейді.

6. Наставничество устанавливается за лицом, впервые поступающим на правоохранительную службу, продолжительностью один год.
7. В срок осуществления наставничества не засчитываются периоды, когда лицо, впервые поступающее на правоохранительную службу, или наставник отсутствовал на работе по уважительным причинам.
8. Наставники подбираются из числа сотрудников СЭР, имеющих определенный профессиональный опыт и соответствующие следующим требованиям:
1) наличие квалификационной категории "Специалист 1 класса-наставник";
2) наличие выслуги лет в правоохранительных органах не менее пяти лет;
3) отсутствие дисциплинарных взысканий.
При отсутствии кандидатуры наставника, соответствующего указанным требованиям, в качестве наставника закрепляется непосредственный руководитель лица, впервые поступающего на правоохранительную службу.
9. Утверждение сотрудника в качестве наставника производится на основании представления кадровой службы, приказом Председателя Агентства, либо руководителя территориального органа не позднее пяти рабочих дней со дня принятия молодого сотрудника на службу в СЭР.
Результаты работы с лицом, впервые поступающим на правоохранительную службу, отражаются в отзыве наставника, которые оцениваются на заседании Комиссии по кадровым вопросам.
По результатам рассмотрения, Комиссией выносится одно из следующих решений:
1) направить на дополнительное наставничество сроком шесть месяцев в связи с отрицательными отзывами;
2) дать рекомендации по улучшению некоторых качеств лица, впервые поступающего на правоохранительную службу;
3) одобрить результаты наставничества.
Комиссия подготавливает предложения к руководству Агентства (Департамента) по стимулированию работы наставников, по распространению лучшего опыта наставничества, а также опубликовывает результаты работы наставников, отзывы о наставниках на ведомственных информационных площадках.
10. Прекращение наставничества производится приказом Председателя Агентства, либо руководителя территориального органа, по номенклатуре, в следующих случаях:
1) увольнения наставника из органов по финансовому мониторингу;
2) перевода (назначения) наставника или лица, впервые поступающего на правоохранительную службу, в другой территориальный орган либо откомандирование в другой правоохранительный орган;
3) перевода наставника или лица, впервые поступающего на правоохранительную службу, на другую должность, связанную с другой спецификой деятельности.
При этом срок осуществления наставничества для лица, впервые поступающего на правоохранительную службу, не изменяется.

11. Тәлімгер олардың алдына қойылған міндеттерге сәйкес:
1) Құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаға таңдалған кәсіптің дағдыларын игеруге көмек көрсетеді, оған лауазымдық нұсқаулықты түсіндіреді, жеке мысалда қызметтік міндеттер мен тапсырмаларды сапалы орындау тәсілдері мен әдістерін көрсетеді, жіберілген қателіктерді анықтайды, уақтылы жояды және бірлесіп талдайды;
2) сезімталдық пен ұқыптылық танытады, тәкаппарлыққа жол бермейді, құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның жұмыс нәтижелеріне дұрыс нысанда баға береді;
3) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның ерікті, моральдық-адамгершілік және іскерлік қасиеттерін, оның қызметке, ұжымға, азаматтарға деген көзқарасын, тұрмыстық жағдайларын, хоббиін, бейімділігін, бос уақыттық қарым-қатынас шеңберін жан-жақты зерделейді, әлеуметтік мәселелерді талқылауға белсенді қатысады және қызмет атқару кезінде моральдық-психологиялық тұрақтылықты нығайтады;
4) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның қызметтік және қоғамдық қызметіне, қызметтен тыс мінез-құлқына байланысты мәселелерді талқылауға қатысады, ЭТҚ басшысына оны көтермелеу, тәрбиелік және тәртіптік ықпал ету шараларын қолдану туралы ұсыныстар енгізеді;
5) құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаны ұжымның қоғамдық өміріне белсенді қатысуға тартады;
6) тоқсан сайын осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейімделу кезеңі өткеннен кейін кері қайтарып алуды жасайды;
7) тыңдаушылардың жеке құрамымен және өзге де оқытылатын аудиториясымен сабақ өткізу кезінде дәріскер ретінде қатысады (азаматтық оқу орындары, кәсіптік даярлау жүйесіндегі сабақтар);
8) кадр мәселелері жөніндегі комиссия отырысында құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлғаның бейімделу процесі, тәртібі мен мінез-құлқы және оның қалыптасуына өзінің жеке ықпалының нәтижелері туралы есеп береді.
Бір тәлімгерге екіден артық қызметкер бекітілмейді.
12. Құқық қорғау қызметіне алғаш рет қабылданатын тұлға:
1) қызметтің теориялық және практикалық дағдыларын меңгереді;
2) заңнаманы және ұсынылған әдебиеттерді дербес зерделейді, белгіленген мерзімде жеке жоспарда көзделген іс-шараларды орындайды;
3) қажетті дағдыларды меңгереді, азаматтармен, әріптестермен, қоғам өкілдерімен кәсіби, сауатты, әдепті қарым-қатынас орнатады;
4) тәлімгерден жұмыстың барлық озық нысандары мен әдістерін, қойылған міндеттерді практикалық шешуді мұқият үйренеді және тәлімгердің нұсқаулары мен ұсынымдарын уақтылы орындайды;

11. Наставник в соответствии с поставленными перед ними задачами:
1) оказывает помощь лицу, впервые поступающему на правоохранительную службу, в овладении навыками избранной профессии, разъясняет ему должностную инструкцию, на личном примере показывает способы и методы качественного выполнения служебных задач и поручений, выявляет, своевременно устраняет и совместно анализирует допущенные ошибки;
2) проявляет чуткость и внимательность, не допускает высокомерия, в корректной форме дает оценку результатам работы лица, впервые поступающего на правоохранительную службу;
3) всесторонне изучает волевые, морально-нравственные и деловые качества лица, впервые поступающего на правоохранительную службу, его отношение к службе, коллективу, гражданам, бытовые условия, увлечения, наклонности, круг досугового общения, принимает активное участие в обсуждении социальных вопросов и укрепляет морально-психологическую устойчивость при несении службы;
4) участвует в обсуждении вопросов, связанных со служебной и общественной деятельностью, поведением вне службы лица, впервые поступающего на правоохранительную службу, вносит предложения руководителю СЭР о его поощрении, применении мер воспитательного и дисциплинарного воздействия;
5) привлекает лицо, впервые поступающего на правоохранительную службу, к активному участию в общественной жизни коллектива;
6) ежеквартально составляет отзыв по истечении адаптационного периода по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
7) принимает участие в качестве лектора при проведении занятий с личным составом и иной обучаемой аудиторией слушателей (гражданские учебные заведения, занятия в системе профессиональной подготовки);
8) отчитывается на заседании Комиссии по кадровым вопросам о процессе адаптации, дисциплине и поведении лица, впервые поступающего на правоохранительную службу, и результатах своего личного влияния на его становление.
За одним наставником закрепляется не более двух сотрудников.
12. Лицом, впервые поступающее на правоохранительную службу:
1) овладевает теоретическими и практическими навыками служебной деятельности;
2) самостоятельно изучает законодательство и рекомендованную литературу, в установленные сроки выполняет мероприятия, предусмотренные индивидуальным планом;
3) овладевает необходимыми навыками, профессионально, грамотно, тактично строит свои отношения с гражданами, коллегами, представителями общественности;
4) старательно учится у наставника всем передовым формам и методам работы, практическому решению поставленных задач и своевременно выполняет указания и рекомендации наставника;

5) ұжымның ар-намысын бағалайды, қызметте және қызметтен тыс өзін абыроймен ұстайды, ұжымның қоғамдық өміріне белсенді қатысады.
13. Осы қағидалардың ережесі аға және жоғары басшы құрам лауазымдарына алғаш рет қабылданатын адамдарға қолданылмайды.
Қаржылық мониторинг
органдарында (экономикалық
тергеу қызметі) құқық қорғау
қызметіне алғаш рет
қабылданатын тұлғалар үшін
тәлімгерлікті ұйымдастыру
қағидалары мен мерзімдеріне
қосымша
Нысан
Бейімделу кезеңіндегі жас қызметкердің жұмысы туралы ПІКІР
(бейімделу кезеңі аяқталғаннан кейін тәлімгер толтырады)
Жас қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Лауазымы_________________________________________________________
ЭТҚ қызметке қабылдау күні_________________________________________
Пікір жазу күні_____________________________________________________
р/б
Сипаттамалары
Айқындылық дәрежесі
Өте елеулі
Елеулі
Орташа
Әлсіз
Өте әлсіз
1.
Сырт келбетін ұқыпты ұстау
2.
мақсаттылық
3.
табандылық
4.
борыш сезімі
5.
жауапкершілік
6.
адалдық
7.
тәртіптілік
8.
өзіне сын көзбен қарау
9.
өзіне деген талапшылдық
10.
ұйымшылдық
11.
ұқыптылық
12.
жинақтылық
13.
шығармашылық қиял
14.
ой-өріс
15.
еңбек сүйгіштік
16.
тыңдау және қарым-қатынас жасау қабілеті
17.
әдептілік
18.
адамдармен оңай және тез байланыс орната білу
19.
жоғары тұрған қызметкерлермен дұрыс қарым-қатынас құра білу
20.
әріптестерімен дұрыс қарым-қатынас құра білу
21.
өз біліктілігін арттыруға ұмтылу
22.
оқу қабілеті
23.
шиеленісті жағдайларда ұстамдылық, байсалдылық
24.
өз жұмысын ұйымдастыру қабілеті
25.
жұмыс қабілеттілігі
26.
жұмыстағы бастамашылық
27.
жұмыстағы дербестік
28.
нормативтік құқықтық актілерді зерделеу сапасы
29.
нормативтік құқықтық актілермен жұмыс істей білу
30.
нормативтік құқықтық актілерді жұмыста қолдана білу
31.
функциялық міндеттерді орындау
32.
қызметтік тәртіпті сақтау
33.
еңбек тәртібін сақтау
Өзге мәліметтер: _________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жас қызметкерді тәрбиелеу үшін не істеу керек:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Тәлімгер
"КЕЛІСЕМІН"
_________________________
тікелей басшысы
20__ ж. "___" __________
Ескертпе: Тәлімгерлік аяқталғаннан кейін пікір, бейімделудің жеке жоспары, тәлімгер күнделігі жас қызметкердің жеке ісіне тігіледі.

5) дорожит честью коллектива, с достоинством ведет себя на службе и вне службы, активно участвует в общественной жизни коллектива.
13. Положение настоящих Правил не распространяется на лиц, впервые поступающих на должности старшего и высшего начальствующих составов.
Приложение
Правилам и срокам организации
наставничества для лиц,
впервые поступающих на
правоохранительную службу
в органы по финансовому
мониторингу
(службу экономических
расследований)
Форма
ОТЗЫВ о работе молодого сотрудника в период адаптации
(заполняется наставником по истечении адаптационного периода) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) молодого сотрудника
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Должность_________________________________________________________
Дата приема на службу в СЭР_________________________________________
Дата заполнения отзыва_____________________________________________
№ п/п
Качества
Степень выраженности
Очень сильно
Сильно
Средне
слабо
Очень слабо
1.
забота о внешнем виде
2.
целеустремленность
3.
настойчивость
4.
чувство долга
5.
ответственность
6.
честность
7.
дисциплинированность
8.
самокритичность
9.
требовательность к себе
10.
коллективизм
11.
аккуратность
12.
бережливость
13.
творческое воображение
14.
кругозор
15.
трудолюбие
16.
умение слушать и располагать к общению
17.
тактичность
18.
умение легко и быстро налаживать контакты с людьми
19.
умение правильно строить отношения с вышестоящими сотрудниками
20.
умение правильно строить отношения с коллегами
21.
стремление самостоятельно повышать свою квалификацию
22.
способность к обучению
23.
самообладание, сдержанность в напряженных ситуациях
24.
способность организовать свою работу
25.
работоспособность
26.
инициативность в работе
27.
самостоятельность в работе
28.
качество изучения нормативно-правовых актов
29.
умение работать с нормативными правовыми актами
30.
умение применять нормативные правовые акты в работе
31.
исполнение функциональных обязанности
32.
соблюдение служебной дисциплины
33.
соблюдение трудовой дисциплины
Другие сведения: _________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Над чем необходимо работать по воспитанию молодого сотрудника:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ВЫВОДЫ
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Наставник
"СОГЛАСЕН"
_________________________
непосредственный руководитель
"___" __________ 20__ г.
Примечание: По окончании наставничества отзыв, индивидуальный план адаптации,
дневник наставника приобщается к личному делу молодого сотрудника.