Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің "Көмірсутектер саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 және "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 31 қазандағы № 338 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 қарашада № 30425 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмірсутектер саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9998 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20383 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказы Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов" и от 10 апреля 2020 года № 139 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября 2022 года № 338. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 ноября 2022 года № 30425
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9998) следующее изменение:
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20383) следующее изменение:
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық, 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақты қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 қазандағы
№ 338 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 28 қазандағы
№ 77 бұйрығымен
бекітілген
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
р/с
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі мыналардың болуын қамтиды:
1
Заңды тұлғалар үшін – өтініш берушінің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болса), немесе жеке тұлғалар үшін – өтініш берушінің қолымен куәландырылған, негізгі пайдаланылатын қондырғыларды және (немесе) жабдықтарды көрсете отырып, мәлімделген лицензияланатын қызметтің кіші түрлерін (жұмыстарды) орындау технологиясы мен тәртібін сипаттайтын технологиялық регламенттің болуы
мәлімделген қызметтің кіші түріне бекітілген технологиялық регламенттің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау; магистральдық құбырларды пайдалану жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді.
Бекітілген технологиялық регламенттің болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
2
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі:
1) кіші қызмет түрлері үшін лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініште көрсетілген мекенжай бойынша өндірістік базаның (өндірістік үй-жайдың/ қойманың/цехтың) болуы:
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану;

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2023 года.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Б. Акчулаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 31 октября 2022 года № 338
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 октября 2014 года № 77
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов включают наличие:
1
Технологического регламента, описывающего технологию и порядок выполнения заявленных лицензируемых подвидов деятельности (работ), заверенного печатью (при ее наличии) и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего – для юридических лиц, либо подписью заявителя – для физических лиц, с указанием основных используемых установок и (или) оборудования
форма сведений*, содержащая информацию о наличии утвержденного технологического регламента на заявленный подвид деятельности
не требуется для деятельности по: составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов; эксплуатации магистральных трубопроводов.
Наличие утвержденного технологического регламента устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
2
На праве собственности или ином законном основании:
1) производственной базы по адресу, указанному в заявлении на получение лицензии и (или) приложения к лицензии (производственного помещения/ склада/цеха), для подвидов деятельности:
промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов;
геофизические работы при разведке и добыче углеводородов;
прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;
бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов;
цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов;
работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
эксплуатация нефтегазохимических производств;

2) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасауға байланысты қызметтің кіші түрі үшін – лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініште көрсетілген мекенжай бойынша ғимарат немесе тұрғын емес үй-жайдың (кеңсенің) болуы
1) өндірістік базаның /ғимараттың/тұрғын емес үй-жайдың (кеңсенің) техникалық паспортының (жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамалары) түгендеу нөмірі;
2) жалға алу/сенімгерлік басқару жағдайында – жалға алу/сенімгерлік басқару шартының нөмірі, күні, мерзімі қамтылған мәліметтер нысаны*
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде өндірістік база болған жағдайда (бір жылдан астам мерзімге жалдау/сенімгерлік басқару) ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінен алынады.
Көрсетілген объектілердің және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
3
Мәлімделген кіші қызмет түрлері үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде:
1) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер үшін – ұңғымалық аспаптар мен жабдықтар (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу) және түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырды) атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
орналасқан жерін***
қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Ұңғымалық аспаптар мен қондырғының (шығырдың) және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
2) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары үшін – сейсмикалық станцияның және сейсмикалық барлау жабдықтарының болуы
сейсмикалық станция мен сейсмикалық барлау жабдығының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
Сейсмикалық станцияның, сейсмикалық барлау жабдығының және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады

2) здания или нежилого помещения (офиса) по адресу, указанному в заявлении на получение лицензии и (или) приложения к лицензии, для осуществления деятельности по:
составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов
форма сведений*, содержащая:
1) инвентарный номер технического паспорта производственной базы/здания/
нежилого помещения (офиса) (идентификационные характеристики объекта недвижимости);
2) номер, дата, срок договора аренды/
доверительного управления – в случае аренды/
доверительного управления
в случае наличия производственной базы на праве собственности или ином законном основании (аренда/доверительное управление на срок более одного года) информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
Наличие указанных объектов и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
3
На праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для промысловых исследований при разведке и добыче углеводородов – скважинных приборов и оборудования (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие скважинных приборов и установки (лебедки) и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
2) для сейсморазведочных работ при разведке и добыче углеводородов – сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие сейсмостанции, сейсморазведочного оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"

3) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар үшін – ұңғымалық аспаптардың және жабдықтың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу, акустикалық, электрлік және радиоактивті каротаж аспаптары) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу, акустикалық, электрлік және радиоактивті каротаж аспаптары) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырды) атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
Ұңғымалық аспаптар мен қондырғының (шығырдың) және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
4) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары үшін: рұқсаттың не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың; қойманың немесе жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар мамандандырылған ұйыммен шарттың; перфорациялық жабдықтың болуы
рұқсаттың атауын, нөмірін және берілген күнін не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың нөмірін және берілген күнін; жарылғыш заттарды сақтауға арналған қойманың не жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы туралы ақпаратты;
қойманың орналасқан жерін***; перфорациялық жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын қамтитын мәліметтер нысаны*
қойманың, жабдықтың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
5) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау үшін – бұрғылау қондырғысының, бұрғылау сорғысының, шығарындыға қарсы жабдықтың, бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы
бұрғылау қондырғысын, бұрғылау сорғысын, шығарындыға қарсы жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін; бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы туралы ақпаратты;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*

3) для геофизических работ при разведке и добыче углеводородов – скважинных приборов и оборудования (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры, приборы акустического, электрического и радиоактивного каротажа) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры, приборы акустического, электрического и радиоактивного каротажа) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие скважинных приборов и установки (лебедки) и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
4) для прострелочно-взрывных работ в скважинах при разведке и добыче углеводородов:
разрешения либо договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе;
склада либо договора со специализированной организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ;
перфорационного оборудования
форма сведений*, содержащая:
наименование, номер и дату разрешения либо номер и дату договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе;
информацию о наличии склада для хранения взрывчатых веществ либо договора со специализированной организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ;
место нахождения склада***;
наименование, марку, год выпуска, перфорационного оборудования
наличие склада, оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
5) для бурения скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов – буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования, узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования;
информацию о наличии узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора; место размещения***

тиісті қондырғылардың, жабдықтың, сорғының, тораптың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
6) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою үшін – ұңғымаларды жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою
жөніндегі көтергіш қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегатының және ыдыстың болуы
ұңғымаларды жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою бойынша көтергіш қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегатының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін; ыдыстың болуы туралы ақпаратты; орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Тиісті қондырғылардың, жабдықтың, агрегаттың, ыдыстың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
7) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу үшін – мамандандырылған цементтеу агрегаттарының және ыдыстардың болуы
цементтеу агрегаттарының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін**; ыдыстың болуы туралы ақпаратты;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Тиісті агрегаттардың, ыдыстың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
8) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту үшін – сорғы агрегаттарының болуы
сорғы агрегаттарының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін**;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

наличие соответствующих установок, оборудования, насоса, узла и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
6) для подземного ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин при разведке и добыче углеводородов
– подъемной установки по ремонту, испытанию, освоению, опробованию, консервации, ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата и емкости
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя подъемной установки, предназначенной для ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата; информацию о наличии емкости; место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие соответствующих установок, оборудования, агрегата, емкости и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
7) для цементации скважин при разведке и добыче углеводородов – специализированных цементировочных агрегатов и емкости;
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя цементировочных агрегатов **;
информация о наличии емкости;
место размещения***;
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие соответствующих агрегатов, емкости и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов – насосных агрегатов
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя насосных агрегатов**;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.

Сорғы агрегаттарының және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
9) теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар
үшін – теңізде мұнай жинау құрылғысы, қалқымалы резервуарлар мен бондық бөгеттердің болуы
теңізде мұнай жинау құрылғысының, қалқымалы резервуарлар мен бондық бөгеттердің** атауын, маркасын;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
тқұрылғылардың, резервуарлардың, бөгеттердің және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
10) мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану үшін: негізгі технологиялық қондырғылар мен жабдықтың; мұнай-химия өндірісі үшін қажетті қоймалардың; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте аккредиттелген зертхананың немесе өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы
негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін; мұнай-газ-химия өндірісі үшін қажетті қоймалардың болуы туралы ақпаратты; зертханаға берілген аккредиттеу аттестатының нөмірін және күнін немесе өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірін және берілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
негізгі технологиялық қондырғылардың, жабдықтың, қоймалардың, зертханалардың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
11) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау үшін – көмірсутектер саласында жобалауға арналған лицензиялық бағдарламалық қамтылымның болуы (кен шоғырларының құрылымын, стратиграфиясын және қасиеттерін сипаттауды, көмірсутектерді өндіру көлемін әзірлеу және болжау жүйесін жобалау үшін мұнай және газ қабаттарын (кен шоғырларын) гидродинамикалық модельдеуді көздейтін мұнай және газ кен орындарын геологиялық модельдеу бойынша); мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың (компьютерлер, принтер, плоттер (суреттерді, схемаларды, күрделі сызбаларды, карталарды және көлемі A0 немесе калькаға дейінгі қағаздағы басқа да графикалық ақпаратты үлкен дәлдікпен автоматты түрде сызуға арналған құрылғы), кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғыма аспаптарының (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу) және жобалау үшін пайдаланылатын ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
лицензиялық бағдарламалық қамтылымдардың атауын; лицензиялық бағдарламалық қамтылымдарды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күнін; қолданылатын компьютерлердің, принтердің, плоттердің атауларын, маркалары мен санын;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*

Наличие насосных агрегатов и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море – нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений**;
место размещения***
наличие устройств, резервуаров, заграждений и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
10) для эксплуатации нефтегазохимических производств: основных технологических установок и оборудования; складов, необходимых для нефтехимического производства; лаборатории, аккредитованной в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования;
информацию о наличии складов, необходимых для нефтегазохимического производства;
номер и дату выдачи аттестата аккредитации на лабораторию или номер и дату договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
наличие основных технологических установок, оборудования, складов, лаборатории и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
11) для составления базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов – лицензионных программных обеспечений, предназначенных для проектирования в сфере углеводородов (по геологическому моделированию месторождений нефти и газа, предусматривающее описание структуры, стратиграфии и свойств пород залежи, гидродинамическому моделированию нефтяных и газовых пластов (залежей) для проектирования системы разработки и прогнозирования объема добычи углеводородов); специализированной техники и (или) оборудования (компьютеров, принтера, плоттера (устройство для автоматического вычерчивания с большой точностью рисунков, схем, сложных чертежей, карт и другой графической информации на бумаге размером до A0 или кальке), скважинных приборов для промысловых исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций в скважине), используемого для проектирования
форма сведений*, содержащая:
наименования лицензионных программных обеспечений;
номера и даты документов, подтверждающих законное право использования лицензионных программных обеспечений;
наименования, марки и количество используемых компьютеров, принтера, плоттера, скважинных приборов для промысловых исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций в скважине; место размещения***

лицензиялық бағдарламалық қамтылымдардың, мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
12) көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау үшін – көмірсутектер саласында жобалауға арналған лицензиялық бағдарламалық қамтылымның (ұңғымаларды бұрғылауды жобалауды (ұңғымаларды өткізу, қысым градиенттерін және гидродинамикалық сипаттамаларды есептеу, бұрғылау және шегендеу бағаналарын есептеу, цементтеу процесін есептеу);
мамандандырылған техниканы және (немесе) жабдықтың (компьютерлер, принтер, плоттер (суреттерді, схемаларды, күрделі сызбаларды, карталарды және көлемі A0 немесе калькаға дейінгі қағаздағы басқа да графикалық ақпаратты үлкен дәлдікпен автоматты түрде сызуға арналған құрылғы) болуы
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның атауын; лицензиялық бағдарламалық қамтылымды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күнін; қолданылатын компьютерлердің, принтердің, плоттердің, атауларын, маркалары мен санын;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның, мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
4
Магистральдық құбырларды пайдалану үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде:
1) магистральдық құбырдың;
2) қызметтің кіші түрінің мәлімделген жұмыстарын орындау үшін қажетті техникалық талаптарға байланысты пайдаланылатын магистральдық құбырды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптар мен жабдықтың болуы;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін – диагностикалық аспаптардың;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін – бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдар мен жабдықтардың;
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, жұмыс істеп тұрған өндірістік объектілерді реконструкциялау, жаңғырту жөніндегі бекітілген бағдарламалардың; жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының) болуы

наличие лицензионных программных обеспечений, специализированной техники и (или) оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
12) для составления технических проектных документов для месторождений углеводородов – лицензионных программных обеспечений, предназначенных для проектирования в сфере углеводородов (по проектированию бурения скважин (проводка скважин, расчет градиентов давлений и гидродинамических характеристик, расчет бурильных и обсадных колонн, расчет процесса цементирования)); специализированной техники и (или) оборудования (компьютеров, принтера, плоттера (устройство для автоматического вычерчивания с большой точностью рисунков, схем, сложных чертежей, карт и другой графической информации на бумаге размером до A0 или кальке))
форма сведений*, содержащая:
наименования лицензионных программных обеспечений;
номера и даты документов, подтверждающих законное право использования лицензионных программных обеспечений;
наименования, марки и количество используемых компьютеров, принтера и плоттера; место размещения***
наличие лицензионных программных обеспечений, специализированной техники и (или) оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
4
Для эксплуатации магистральных трубопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистрального трубопровода;
2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных трубопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов – диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов – контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) утвержденных программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
форма сведений*, содержащая:

1) магистральдық құбырлардың желілік бөлігінің ұзындығын көрсете отырып, магистральдық құбырлардың болуын растайтын құжаттардың атауын, нөмірін және күнін;
2) қызметтің кіші түрінің мәлімделген жұмыстарын орындау үшін қажетті техникалық талаптарға байланысты пайдаланылатын, магистральдық құбырларды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптар мен жабдықтардың атауын;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін –диагностикалық аспаптардың атауын;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін –бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың атауын;
5) бағдарламалар мен жоспарлардың атауы мен бекітілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
"магистральдық құбырларды пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады.
Магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнімдері құбырларының, аспаптардың, құралдардың, жабдықтардың, бағдарламалардың, жоспарлардың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
5
Мыналарды:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды тиісінше пайдалану және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігі және өнеркәсіптік қауіпсіздікті;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімдерді шығаруды сақтауды ("мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық құбырларды пайдаланудың технологиялық процесін сақтауды ("магистральдық құбырларды пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады) қамтамасыз ететін жауапты тұлғалардың болуы
жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді.
Бұйрықтардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
6
Мынадай біліктілік құрамының болуы:

1) наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие магистрального трубопровода с указанием протяженности линейной части магистральных трубопроводов;
2) наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных трубопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов – наименование диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов – наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) наименование и дату утверждения программ и планов
распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных трубопроводов".
Наличие магистрального трубопровода, приборов, инструментов, оборудования, программ и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
5
Ответственных лиц, обеспечивающих:
1) надлежащую эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда и промышленную безопасность;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтегазохимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных трубопроводов (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных трубопроводов")
форма сведений*, содержащая информацию о наличии приказов о назначении ответственных лиц
не требуется для деятельности по составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов.
Наличие приказов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
6
Квалификационного состава:

1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған техникалық басшы – көмірсутектер саласында жоғары техникалық білімі бар және көрсетілген салада практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 3 жыл;
2) көмірсутектер саласында жоғары техникалық білімі және көмірсутектер саласында практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 2 жыл болатын 3 маман
мынадай ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*:
1) мәлімделген кіші қызмет түрлерін ұйымдастыруды жүзеге асыратын техникалық басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) мәлімделген қызметтің кіші түрлерін орындайтын 3 маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
техникалық басшыға және мамандар үшін көмірсутектер саласындағы практикалық жұмыс тәжірибесі Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттарға сәйкес анықталады.
Мамандардың білікті құрамының (тиісті білімін, өтілін, жұмыс тәжірибесі мен лауазымын растайтын құжаттар) болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
Ескертпелер:
* Мәліметтер нысаны осы Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшада көрсетілген;
** кемінде екі агрегаттың, резервуарлардың және бондық бөгеттердің болуы;
*** қондырғыларды, техниканы, аспаптар мен жабдықтарды орналастыру орны рұқсаттық бақылау жүргізу үшін көрсетіледі.
Көмірсутектер саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны*
1. Технологиялық регламенттің болуы туралы (көмірсутектер кен орындарына арналған
базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау;
көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау;
магистральдық құбырларды пайдалану жөніндегі қызмет үшін қолданылмайды):
____________________________________________________________________________.
(мәлімделген қызметтің кіші түріне технологиялық регламенттің болуы туралы ақпарат)
2. Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі:

1) технический руководитель, назначенный приказом работодателя – с высшим техническим образованием в сфере углеводородов и опытом практической работы в указанной сфере – не менее 3 лет;
2) 3 специалиста с высшим техническим или средним специальным образованием в сфере углеводородов и опытом практической работы в сфере углеводородов – не менее 2 лет
форма сведений*, содержащая информацию:
1) фамилию, имя, отчество (при наличии) технического руководителя, осуществляющего организацию заявленных подвидов деятельности;
2) фамилию, имя, отчество (при наличии) 3-х специалистов, выполняющих заявленные подвиды деятельности
опыт практической работы по специальности в сфере углеводородов для технического руководителя и специалистов определяется согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
Наличие квалифицированного состава специалистов (документы, подтверждающие соответствующее образование, стаж, опыт работы и должность) устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
Примечания:
* Форма сведений приведена в приложении к настоящим Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов;
** наличие не менее двух агрегатов, резервуаров и боновых заграждений;
*** место размещения установок, техники, приборов и оборудования указывается для осуществления разрешительного контроля.
Приложение
к Квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления
деятельности в сфере
углеводородов
Форма сведений к Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов*
1. О наличии технологического регламента (не требуется для деятельности по составлению базовых проектных документов
для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных
документов для месторождений углеводородов; эксплуатации магистральных трубопроводов):
_________________________________________________________________________________________
(информация о наличии утвержденного технологического регламента на заявленный подвид деятельности)
2. О наличии на праве собственности или ином законном основании:

1) кіші қызмет түрлері үшін – өндірістік базаның (өндірістік үй- жайдың/қойманың/цехтың)
болуы:
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында
ұңғымаларды бұрғылау;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру,
сынамалау, консервациялау, жою;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және
ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану
____________________________________________________________________________;
(өндірістік базаның техникалық паспортының (жылжымайтын мүлік объектісінің
сәйкестендіру сипаттамалары) түгендеу нөмірі; жалдау/сенімгерлік басқару жағдайында –
жалдау/сенімгерлік басқару мерзімдерін көрсете отырып, шарттың нөмірі мен күні)*
2) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және
көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған
техникалық жобалау құжаттарын жасауға байланысты қызметтің кіші түрі үшін –
ғимараттың, тұрғын емес үй-жайдың (кеңсенің) болуы
____________________________________________________________________________.
(ғимараттың/тұрғын емес үй–жайдың (кеңсенің) техникалық паспортының (жылжымайтын
мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамалары) түгендеу нөмірі;
жалдау/сенімгерлік басқару мерзімдерін көрсете отырып,
жалдау/сенімгерлік басқару жағдайында – шарттың нөмірі мен күні)*
Осы тармаққа ескертпе:
* егер меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі (жалдау/сенімгерлікпен басқару
шартының мерзімі бір жылдан көп болса) өндірістік база/ғимарат/тұрғын емес үй-жай
(кеңсе) болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер
қоры" ақпараттық жүйесінен алады.
3. Мәлімделген кіші қызмет түрлері үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде:
1) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер үшін:
_____________________________________________________________________________;
(ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен
температураны өлшеу) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған
қондырғының (шығырдың) атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі * орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* ұңғымалық аспаптарды және қондырғыларды (шығырларды) дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі;
*** аспаптар мен қондырғылардың (шығырлардың) орналасқан жері рұқсаттық бақылауды
жүзеге асыру үшін көрсетіледі;

1) производственной базы (производственного помещения/склада/цеха) – для подвидов деятельности:
промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов; геофизические работы при разведке
и добыче углеводородов;
прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;
бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке
и добыче углеводородов;
цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке
и добыче углеводородов;
работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
эксплуатация нефтегазохимических производств
__________________________________________________________________________________________;
(инвентарный номер и дата технического паспорта производственной базы (идентификационные характеристики
объекта недвижимости), номер, дата, срок договора аренды/доверительного управления
– в случае аренды/доверительного управления)*
2) здания или нежилого помещения (офиса) – для подвида деятельности: составление базовых проектных документов
для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов;
составление технических проектных документов для месторождений углеводородов
___________________________________________________________________________________________.
(инвентарный номер и дата технического паспорта здания или нежилого помещения (офиса) (идентификационные
характеристики объекта недвижимости), номер, дата, срок договора аренды/доверительного управления – в случае
аренды/доверительного управления)*
Примечание к настоящему пункту:
* в случае наличия производственной базы, здания или нежилого помещения (офиса) на праве собственности
или ином законном основании (аренда/доверительное управление на срок более одного года) информация
получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
3. На праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для промысловых исследований при разведке и добыче углеводородов _________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* скважинных приборов (отбор глубинных проб,
замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя скважинных приборов и установки (лебедки)
указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения приборов и установки (лебедки) указывается для осуществления разрешительного контроля;

2) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары үшін:
______________________________________________________________________________;
(сейсмикалық станция мен сейсмикалық барлау жабдығының атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* сейсмикалық станцияны және сейсмикалық барлау жабдығын дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі;
*** сейсмикалық станция мен сейсмикалық барлау жабдығының орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
3) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар үшін:
______________________________________________________________________________;
(ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен
температураны өлшеу, акустикалық, электрлік және радиоактивті каротаж аспаптарының)
және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі*, орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* ұңғымалық аспаптарды және қондырғыларды (шығырларды) дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі;
*** аспаптар мен қондырғылардың (шығырлардың) орналасқан жері рұқсаттық бақылауды
жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
4) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау- жару жұмыстарын
жүргізу үшін:
рұқсаттың не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың болуы
______________________________________________________________________________;
(жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаттың атауы, нөмірі және берілген күні)
______________________________________________________________________________;
(жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың атауы, нөмірі және берілген күні)*
Осы тармақшаға ескертпе:
* ұйымның жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар болған жағдайда жол толтырылмайды; жарылғыш заттарды сақтауға
арналған қойманың не жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар
мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы
______________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды сақтауға арналған қойманың болуы туралы ақпарат; қойманың
орналасқан жері***)
_______________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар мамандандырылған ұйыммен шарттың
болуы туралы ақпарат; қойманың орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
* ұйымның қоймасы жеке меншік құқығында болған жағдайда, жол толтырылмайды;
*** қойманың орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
перфорациялық жабдықтың болуы
______________________________________________________________________________;
(перфорациялық жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы)

2) для сейсморазведочных работ при разведке и добыче углеводородов
_________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* сейсмостанции и сейсморазведочного
оборудования; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования
указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования указывается для осуществления
разрешительного контроля;
3) для геофизических работ при разведке и добыче углеводородов __________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* скважинных приборов (отбор глубинных проб,
замер пластового давления и температуры, приборы акустического, электрического и радиоактивного каротажа)
и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя скважинных приборов и установки (лебедки) указывается
номер вин-кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения приборов, оборудования, установки (лебедки) указывается для осуществления разрешительного контроля;
4) для прострелочно-взрывных работ в скважинах при разведке и добыче углеводородов: наличие разрешения либо договора
с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
_______________________________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дата разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе)
_______________________________________________________________________________________________;
(номер и дата договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ
и изделий на их основе)*
Примечание к настоящему подпункту:
* в случае наличия у организации разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
строка не заполняется; наличие склада для хранения взрывчатых веществ либо договора со специализированной
организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ
________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии склада для хранения взрывчатых веществ; место нахождения склада***)
________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии договора со специализированной организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ*;
место нахождения склада***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае наличия у организации склада на праве собственности строка не заполняется;
*** место нахождения склада указывается для осуществления разрешительного контроля перфорационного оборудования
__________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска перфорационного оборудования)

5) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында
ұңғымаларды бұрғылау үшін:
бұрғылау қондырғысының, бұрғылау сорғысының, шығарындыға қарсы жабдықтың болуы
______________________________________________________________________________;
(бұрғылау қондырғысы, бұрғылау сорғысы, шығарындыға қарсы жабдықтың атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі; орналасқан жері***)
бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы
______________________________________________________________________________;
(бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы туралы ақпарат;
орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
*** бұрғылау қондырғысының, бұрғылау сорғысы, шығарындыға қарсы жабдықтың,
бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазарту торабының орналасқан жері
рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
6) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау,
игеру, сынамалау, консервациялау, жою үшін:
ұңғымаларды жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою бойынша көтергіш
қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегаты мен ыдыстың болуы
_____________________________________________________________________________;
(ұңғымаларды жөндеуге, сынауға, игеруге, сынамалауға, консервациялауға, жоюға арналған
көтергіш қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықдың, сорғы агрегатының атауы, маркасы,
шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
ыдыстың болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________________;
(ыдыстың болуы туралы ақпарат; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда, вин-кодтың нөмірі немесе өзге
де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
*** ұңғымаларды жөндеуге, сынауға, игеруге, сынамалауға, консервациялауға, жоюға
арналған көтергіш қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегатының
орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
7) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу үшін:
мамандандырылған цементтеу агрегаттарының болуы туралы
____________________________________________________________________________;
(цементтеу агрегаттарының атауы**, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
ыдыстың болуы туралы
____________________________________________________________________________;
(ыдыстың болуы туралы ақпарат; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге
де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** кемінде екі цементтеу агрегатының болуы;
*** мамандандырылған цементтеу агрегаттары мен ыдыстардың орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;

5) для бурения скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов:
наличие буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования
__________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, бурового насоса,
противовыбросового оборудования; место размещения***) наличие узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора
__________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора; место размещения***)
Примечание к настоящему подпункту:
*** место размещения буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования, узла подготовки,
циркуляции и очистки бурового раствора указывается для осуществления разрешительного контроля;
6) для подземного ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин при разведке и добыче
углеводородов: наличие подъемной установки по ремонту, испытанию, освоению, опробованию, консервации, ликвидации
скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата и емкости
___________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* подъемной установки, предназначенной для ремонта,
испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата;
место размещения***) информацию о наличии емкости
___________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии емкости; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин- кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения подъемной установки, предназначенной для ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации,
ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата, емкости указывается для осуществления
разрешительного контроля;
7) для цементации скважин при разведке и добыче углеводородов: о наличии специализированных цементировочных агрегатов
___________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* цементировочных агрегатов**; место размещения***)
о наличии емкости ___________________________________________________________________________________;
(информация о наличии емкости; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин- кода или иной идентификационный номер;
** наличие не менее двух цементировочных агрегатов;
*** место размещения специализированных цементировочных агрегатов и емкости указывается для осуществления разрешительного контроля;

8) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру
және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту үшін:
сорғы агрегаттарының болуы туралы
____________________________________________________________________________;
(сорғы агрегаттарының** атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге
де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** кемінде екі сорғы агрегаттың болуы;
*** сорғы агрегаттарының орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін
көрсетіледі;
9) теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі
жұмыстар үшін:
____________________________________________________________________________;
(теңіздегі мұнай жинау құрылғысының, қалқымалы резервуарлар мен бондық бөгеттердің**
атауы, маркасын; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
** теңізде кемінде екі құрылғының, жүзбелі резервуарлардың және бондық бөгеттердің болуы;
*** теңізде мұнай жинау құрылғысының, қалқымалы резервуарлардың және бондық
бөгеттердің орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
10) мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану үшін: негізгі технологиялық қондырғылардың
және жабдықтардың болуы туралы
___________________________________________________________________________;
(негізгі технологиялық қондырғылар мен жабдықтардың атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі) мұнай-газ-химия өндірісі үшін қажетті
қоймалардың болуы туралы
___________________________________________________________________________;
(қоймалардың болуы туралы ақпарат) аккредиттелген зертхананың немесе аккредиттелге
зертханамен қызмет көрсетуге шарттың болуы туралы
___________________________________________________________________________;
(өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша
зертханаға берілген аккередиттеу аттестаттың нөмірі және күні)
___________________________________________________________________________.
(өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша
аккредиттелген зертханамен қызмет көрсетуге арналған шарттың нөмірі және берілген күні)*
Осы тармақшаға ескертпе:
* ұйымның өзінің зертханасы бар болған жағдайда жол толтырылмайды;

8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов:
о наличии насосных агрегатов _________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* насосных агрегатов**; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин- кода или) иной идентификационный номер;
** наличие не менее двух насосных агрегатов;
*** место размещения насосных агрегатов указывается для осуществления разрешительного контроля;
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море: _____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений**; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
** наличие не менее двух устройств на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений;
*** место размещения нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений указывается для осуществления
разрешительного контроля;
10) для эксплуатации нефтегазохимических производств: о наличии основных технологических установок и оборудования
_______________________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования)
о наличии складов, необходимых для нефтегазохимического производства
_______________________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии складов) о наличии аккредитованной лаборатории или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией
_______________________________________________________________________________________________________________;
(номер и дата выдачи аттестата аккредитации на лабораторию по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)
_______________________________________________________________________________________________________________;
(номер и дата выдачи договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам
и техническим условиям)*
Примечание к настоящему подпункту:
* в случае наличия у организации собственной лаборатории строка не заполняется;

11) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және
көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау үшін:
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның болуы
____________________________________________________________________________;
(лицензиялық бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензиялық бағдарламалық
қамтылымды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күні)
кәсіпшілік зерттеулерге арналған компьютерлердің, принтерлердің, плоттерлердің, ұңғыма
аспаптарының (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу)
және ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
____________________________________________________________________________;
(кәсіпшілік зерттеулерге арналған қолданылатын компьютерлердің, принтерлердің,
плоттерлердің, ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды алу, қабаттық қысым мен
температураны өлшеу) және ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған
қондырғының (шығырдың) атаулары, маркалары мен саны; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
*** мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
12) көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау үшін:
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның болуы
____________________________________________________________________________;
(лицензиялық бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензиялық бағдарламалық
қамтылымды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күні)
компьютерлердің, принтерлердің және плоттерлердің болуы
____________________________________________________________________________.
(пайдаланылатын компьютерлердің, принтердің және плоттердің атауы, маркасы мен саны;
орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
*** мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі.
4. Магистральдық құбырларды пайдалану үшін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды
негізде мыналардың болуы:
1) магистральдық құбырлар
___________________________________________________________________________;
(магистральдық құбырлардың желілік бөлігінің ұзындығын көрсете отырып, магистральдық
газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнімдері құбырларының болуын
растайтын құжаттардың атауы, нөмірі және берілген күні)
2) мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын
магистральдық құбырларды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптары және жабдықтары
___________________________________________________________________________;
(мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын
магистральдық құбырларды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптардың және
жабдықтардың атауы)

11) для составления базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений
углеводородов: наличие лицензионных программных обеспечений
_________________________________________________________________________________________________________________;
(наименования лицензионных программных обеспечений; номера и даты документов, подтверждающих законное право использования
лицензионных программных обеспечений) наличие компьютеров, принтеров, плоттеров, скважинных приборов для промысловых
исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций
в скважине ________________________________________________________________________________________________________;
(наименования, марка и количество используемых компьютеров, принтеров, плоттеров и скважинных приборов для промысловых
исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций
в скважине); место размещения***)
Примечание к настоящему подпункту:
*** место размещения специализированной техники и (или) оборудования указывается для осуществления разрешительного контроля;
12) для составления технических проектных документов для месторождений углеводородов: наличие лицензионных программных обеспечений
_____________________________________________________________________________________________________;
(наименования лицензионных программных обеспечений; номера и даты документов, подтверждающих законное право
использования лицензионных программных обеспечений) наличие компьютеров, принтера и плоттера
_____________________________________________________________________________________________________.
(наименования, марка и количество используемых компьютеров, принтера и плоттера; место размещения***)
Примечание к настоящему подпункту:
*** место размещения специализированной техники и (или) оборудования указывается для осуществления разрешительного контроля.
4. Для эксплуатации магистральных трубопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистральных трубопроводов ________________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие магистральных трубопроводов с указанием протяженности
линейной части магистральных трубопроводов)
2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных трубопроводов, которые используются
в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности
____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию трубопроводов, которые используются в зависимости
от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности)

3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін:
___________________________________________________________________________;
(диагностикалық аспаптардың атауы)
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін:
___________________________________________________________________________;
(бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың,жабдықтардың атауы)
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы өндірістік
объектілерді реконструкциялау, жаңғырту жөніндегі бекітілген бағдарламалар;
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарлары (бағдарламалары)
___________________________________________________________________________.
(бағдарламалар мен жоспарлардың атауы және олардың бекітілген күні)
5. Мыналарды*:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды
және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігі және өнеркәсіптік қауіпсіздікті;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімдерді шығаруды сақтау (тек "мұнай-
газ-химия өндірістерін пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық құбырларды пайдаланудың технологиялық процесін сақтауды
("магистральдық құбырларды пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне ғана қолданылады)
қамтамасыз ететін қызметтер және (немесе) жауапты тұлғалар:
____________________________________________________________________________.
(жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпарат)
Осы тармаққа ескертпе:
* көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және
көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған
техникалық жобалау құжаттарын жасау жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді.
6. Біліктілік құрамының болуы туралы ақпарат:
1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған техникалық басшы үшін – көмірсутектер
саласында жоғары техникалық білімі, көрсетілген салада кемінде 3 жыл жұмыс
тәжірибесінің болуы*
____________________________________________________________________________;
(мәлімделген кіші қызмет түрлерін ұйымдастыруды жүзеге асыратын техникалық
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
2) көмірсутектер саласында жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар және
көмірсутектер саласында практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 2 жыл* болатын 3 маман
____________________________________________________________________________.
(мәлімделген қызметтің кіші түрлерін орындайтын 3 маманның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)).
Осы тармаққа ескертпе:
* техникалық басшы мен мамандардың көмірсутектер саласындағы мамандық бойынша
практикалық жұмыс тәжірибесі Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес
еңбек қызметін растайтын құжаттар бойынша анықталады.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 31 қазандағы
№ 338 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 139 бұйрығына
1-қосымша
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов:
____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование диагностических приборов)
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов:
____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования)
5) программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного
оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
____________________________________________________________________________________________________________.
(наименование и дата утверждения программ и планов)
5. Ответственных лиц, обеспечивающих*:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда и промышленную безопасность;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности
"эксплуатация нефтегазохимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных трубопроводов (распространяется только на подвид
деятельности "эксплуатация магистральных трубопроводов"):
_________________________________________________________________________________________________________________.
(информация о наличии приказов о назначении ответственных лиц)
Примечание к настоящему пункту:
* не требуется для деятельности по составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки
месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов.
6. Информация о наличии квалификационного состава:
1) технического руководителя, назначенного приказом работодателя – с высшим техническим образованием в сфере углеводородов и опытом
практической работы в указанной сфере – не менее 3-х лет*
________________________________________________________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) технического руководителя, осуществляющего организацию заявленных подвидов деятельности)
2) 3-х специалистов с высшим техническим или средним специальным образованием в сфере углеводородов и опытом практической работы
в сфере углеводородов – не менее 2-х лет*
_________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) 3-х специалистов, выполняющих заявленные подвиды деятельности)
Примечание к настоящему пункту:
* опыт практической работы по специальности в сфере углеводородов для технического руководителя и специалистов определяется
согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
______________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 31 октября 2022 года № 338
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 10 апреля 2020 года № 139
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
4) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі – лицензиялауды, сәйкестендіру нөмірін бере отырып, рұқсат алу бөлігінде рұқсат беру рәсімдерін электрондық түрде жүзеге асыруға, өтініш берушінің хабарлама жіберуіне және осы процестерді қамтамасыз етуге арналған, "электрондық үкіметтің" құрауышы болып табылатын ақпараттық жүйе;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
6) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
4) государственная информационная система разрешений и уведомлений – информационная система, являющаяся компонентом "электронного правительства", предназначенная для осуществления в электронном виде лицензирования, разрешительных процедур в части получения разрешения с присвоением идентификационного номера, направления уведомления заявителем и обеспечения этих процессов;
5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
6) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың (бұдан әрі – Талап) тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде келтірілген.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы Талаптардың 8-тармағында көрсетілген "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды жолдайды.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы Талаптың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) Талаптың 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мәлімделген қызмет түріне және (немесе) кіші түріне ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынбаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімнің ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ-мен қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесіне рұқсат беру бақылауын жүргізуге сұрау салуды электрондық нысанда жібереді.

7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов" приведены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Требование), согласно приложению 1 к настоящим Правила.
5. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала документы, необходимые для оказания государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов", указанные в пункте 8 Требования.
6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
При подаче услугополучателем посредством портала необходимых документов, указанных в пункте 8 Требования, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
7. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 Требования проверяет полноту представленных документов и (или) сведений на заявленные вид и (или) подвиды деятельности.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта Правил, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя ответственного структурного подразделения услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта Правил, направляет в электронной форме посредством портала запрос в территориальное подразделение услугодателя на проведение разрешительного контроля.

8. Аумақтық бөлімшенің қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері сұрау түскен сәттен бастап 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9998 болып тіркелген) бекітілген Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша аумақтық бөлімшенің қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны (бұдан әрі – қорытынды) дайындайды.
Аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы қорытынды портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімше қызметкерінің және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қорытындысын қарайды.
Талаптың 9-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тыңдау өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жібереді.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ның 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ұсыну арқылы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту не осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) беру туралы шешім қабылдайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
10. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мынадай:

8. Работник территориального подразделения и (или) работник услугодателя с момента поступления запроса в течение 9 (девяти) рабочих дней устанавливают соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9998) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовят заключение, подписанное работником территориального подразделения и (или) работником услугодателя и услугополучателем (далее – заключение).
Заключение в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения, направляется посредством портала услугодателю.
9. Работник услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает заключение работника территориального подразделения и (или) работника услугодателя.
При отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в подпункте 1) пункта 9 Требования, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК РК.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение отказать в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии путем предоставления мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо выдать лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии).
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя ответственного структурного подразделения услугодателя.
10. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген;
2) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиатты бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғаға қосу, бөлініп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда);
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
6) қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда жүзеге асырылады.
Егер Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетілген лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болса, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жүзеге асырылмайды.
Лицензиаттар мен лицензияларға қосымшаларда көрсетілген объектілердің мекенжайларының бұлай өзгеруі мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
11. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Талаптың 8-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толықтығын және (немесе) ұсынылған құжаттардың тиісінше ресімделуін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Талаптың 9-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген негіздер және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды дайындайды.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде ҚР ӘРПК-ның 73-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес тыңдау өткізілмейді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
5) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
6) изменения наименования вида и (или) подвида деятельности.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2), 4) и 5) части первой настоящего пункта Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объект", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
11. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 2) пункта 8 Требования, проверяет полноту представленных документов, сведений и (или) надлежащее оформление представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, сведений и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов работник услугодателя готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в подпункте 2) пункта 9 Требования.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 73 АППК РК, заслушивание не проводится.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя ответственного структурного подразделения услугодателя.

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын, мәліметтерді ұсынған және (немесе) ұсынылған құжаттарды тиісінше ресімдеген кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
12. Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу осы Қағидалардың 7, 8 және 9-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
13. Егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз нысанда берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оларды электрондық форматқа аударады және лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысанын алады.
14. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
15. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Энергетика министрлігі" деген бөлімде орналастырады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушының әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы көрсетілетін қызметті алушыға белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.

При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, сведений и (или) надлежащем оформлении представленных документов работник услугодателя готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам.
Лицензия и (или) приложение к лицензии направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя ответственного структурного подразделения услугодателя.
12. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения осуществляется в соответствии с пунктами 7, 8 и 9 настоящих Правил.
13. В случае, если лицензия и (или) приложение к лицензии были выданы в бумажной форме, услугополучатель по заявлению переводит их в электронный формат и получает электронную форму лицензии и (или) приложение к лицензии.
14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
15. Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с момента введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила информация направляется в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
16. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.

Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган қажет болған жағдайда шағымды қарау мерзімін:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым ҚР ӘРПК-ның 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
17. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
2) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
3) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
4) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;

Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
17. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на работы
и услуги в сфере углеводородов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов"
Наименование государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов".
Наименования подвидов государственной услуги:
1) промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
2) сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов;
3) геофизические работы при разведке и добыче углеводородов;
4) прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;

5) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау;
6) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою;
7) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
8) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
9) теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
10) мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану;
11) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау;
12) көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау;
13) магистральдық құбыржолдарды пайдалану.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
2.
Көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.​egov.​kz, www.​elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөліп шығару түрінде қайта құрылған жағдайда берген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) лицензия және заңды тұлға бөліну және бөліп шығару түрінде қайта құрылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша жекелеген қызмет түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) көмірсутектер саласындағы қызметтің жекелеген кіші түрлерімен айналысу құқығына байланысты лицензияны беру кезінде лицензиялық алым мынадай кіші қызмет түрлері үшін 100 айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі – АЕК) тұрады:
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану;
көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау;
көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау;
магистральдық құбыржолдарды пайдалану;

5) бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
6) подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов;
7) цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
8) повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов;
9) работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
10) эксплуатация нефтегазохимических производств;
11) составление базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализ разработки месторождений углеводородов;
12) составление технических проектных документов для месторождений углеводородов;
13) эксплуатация магистральных трубопроводов.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии, связанной с правом занятия отдельными подвидами деятельности в сфере углеводородов, составляют по 100 месячных расчетных показателей (далее – МРП) для следующих подвидов деятельности:
промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов;
геофизические работы при разведке и добыче углеводородов;
прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;
бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов;
цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов;
работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
эксплуатация нефтегазохимических производств;
составление базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализ разработки месторождений углеводородов;
составление технических проектных документов для месторождений углеводородов;
эксплуатация магистральных трубопроводов;

2) көрсетілген қызметтің кіші түрлеріне лицензияларды қайта ресімдегені үшін (лицензия алуға өтініш электронды түрде берілген кезде) – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 8 %-ын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын бергені үшін алым мөлшерлемесі (лицензия алуға өтініш электронды түрде берілген кезде) – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 80 %-ын құрайды.
Төлем қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ порталда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
7.
Жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) ақпарат объектілері (портал) – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген кіші қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9998 болып тіркелген) көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны);
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
Тізбеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген кіші қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі;

2) лицензионный сбор за переоформление лицензий на подвиды указанные деятельности (при электронной подаче заявления на получение лицензии) – 8 % от ставки при выдаче лицензии;
3) ставка сбора за выдачу дубликата лицензии (при электронной подаче заявления на получение лицензии) – 80 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) объектов информации (портала) – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов" (далее - Перечень);
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными подвидами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений (далее – форма сведений) к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9998) (далее – Квалификационные требования);
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 3 и 4 к Перечню;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными подвидами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

3) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде:
Тізбеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі;
мәліметтер нысаны.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде:
Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынса;
лицензиялық алым енгізілмесе;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) Біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
лицензиар (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің (көрсетілетін қызметті алушының) лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алса;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салса;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталса;

3) при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 3 и 4 к Перечню;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными подвидами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
форма сведений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует Квалификационным требованиям;
лицензиаром (услугодателем) получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя (услугополучателя) предъявляемым при лицензировании требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімделмеуі;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбаған немесе тиісінше ресімдемеген жағдайда;
өтініш беруші Біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғаларды-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандардың ішіндегі басқа заңды тұлғаға бұрын қайта ресімделген жағдайда.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
1) мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
www.​gov.​kz Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдар интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөлімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.​gov.​kz Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдар интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстар
мен көрсетілетін қызметтерге
лицензия" мемлекеттік қызмет
көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) тегі), жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________________________
(қызметтiң түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
___________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________________
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық
цифрлык қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
жүгінген жағдайда) расталады.
Жеке тұлға ___________________ __________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерге лицензия"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан орны,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________________
(қызметтiң түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы көрсетiлсiн)
____________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
__________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________________
_____________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________
Телефондары____________________________________________________________
Факс___________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық
цифрлык қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы
жүгінген жағдайда) расталады.
Осымен, өзім ұсынған (толтырған) ақпараттың анықтығына Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес жауапты болатынымды растаймын.
Басшы ____________________________ __________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ____________________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге
лицензия" мемлекеттік қызмет
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
3-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
__________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрі(лері)нің толық атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді сұраймын
(керегінің астын сызу) №__________ бастап "___" ___________ 20____ берілген)
__________________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың
атауы)
__________________________________________________жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
1) жеке тұлға-лицензиаттың аты, әкесінің аты (болған жағдайда) тегі өзгерген
_______________________________________________________________________;

2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов;
3) при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
несоответствие заявителя Квалификационным требованиям;
если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Государственные услуги"; портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Лицензия на работы и услуги
в сфере углеводородов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе
______________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
______________________________________
___________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра
обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо ______________________ ____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Лицензия на работы и услуги
в сфере углеводородов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер филиала
или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) на бумажном носителе
__________________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома
/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра
обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
______________________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии с законодательством
Республики Казахстан за достоверность представляемой (заполненной) мной информации.
Руководитель _____________________ ____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Лицензия на работы и услуги
в сфере углеводородов"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_________________________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
_________________________________________________________________________________________;

2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгерген
_______________________________________________________________________________;
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгерген
_____________________________________________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың
үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар"
сыныбы бойынша берілген лицензия иеліктен шығарылған
____________________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген
_______________________________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
_____________________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгерген ______________________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгерген________________________________________;
қағаз жеткізгіште ________ (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда
Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _________________________________
_______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________________
Телефондар ________________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________________
Банктік шот ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) іші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
жүгінген жағдайда) расталады.
Жеке тұлға ______________________ __________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерге лицензия"
мемлекеттік қызмет
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды
тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі) лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді сұраймын (керегінің астын сызу)
№__________ бастап "___" _________ 20___ берілген)
_______________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы)
_________________________________________________жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және(немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті тор
көзде Х көрсетіңіз):
бірігу __________________________________________________________________
қайта құру _____________________________________________________________
қосылу ________________________________________________________________
бөліп шығару___________________________________________________________
бөліну ___________________________жолымен қайта ұйымдастырылуы;

2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования
_________________________________________________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса
_________________________________________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе
с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1
к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
_________________________________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной
по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов
_________________________________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности __________________________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _______________________________________________;
на бумажном носителе ______________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация
по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания
населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо _________________ ____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 4
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Лицензия на работы и услуги
в сфере углеводородов"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер филиала
или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_________________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара,
выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
_________________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х): 1) реорганизация юридического
лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния __________________________________________________________________________
преобразования ____________________________________________________________________
присоединения ____________________________________________________________________
выделения ________________________________________________________________________
разделения ________________________________________________________________________;

2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ________________________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _____________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген
жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге
берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
________________________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
____________________________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда _________________________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ___________________________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _____________________________________;
қағаз жеткізгіште (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________________
(елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________________
Телефондар ____________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________
Банктік шот ____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы _____________________________ __________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
[УО атауы (мемлекеттік тілде)]
УО деректемелері мемлекеттік тілде
[УО атауы (орыс тілінде)]
УО деректемелері орыс тілінде
Өтінішті одан әрі қараудан/ мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту
Нөмірі: [ нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[МО атауы] Сіздің [Өтініш берген күн] № [Өтініш нөмірі] өтінішіңізді қарап, ______________________________________________________ хабарлайды.
[Бас тарту себебі].
[Уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Хабарлама
_________________________________________________________________ берілді
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Осымен ______________________________________________________________МО
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Сіздің [өтінім күні] жылғы № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарап, көрсетілетін қызметті
беруші "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия"
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі бойынша алдын ала шешімге
__________________________________________________
___________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
ұстанымын _________________________________________________________________
(тыңдау өткізілетін күні, уақыты және орны)
білдіру мүмкіндігі туралы хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы _______________________________________
___________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
лауазымы)
Хабарлама жолданған күні және уақыты:
20__ жылғы "___" ________ "__" сағат "__" мин
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________ №______________
_________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
______________________________________________________________ айналысуға
__________________________________________________________________берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі)
Ерекше шарттары ________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына
сәйкес)
Ескерту: ________________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ___________________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: "___" ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: "___" ____________ _______ ж.
Берілген орны ___________________________________________________________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы _________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері)____________________
_________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат _______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі)
Өндiрiстік база және/немесе объект_________________________________________
(орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары______________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
36-бабына сәйкес)
Лицензиар ______________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға)____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Қосымшаның нөмірі ________________
Қолданылу мерзiмi "____" _______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны ________________________

2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________________________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _____________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты",
вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону ____________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии,
выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии
с указанием объектов _______________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности __________________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _______________________________________;
на бумажном носителе ______________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _________________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка) Адрес объекта осуществления деятельности
или действий (операций)
___________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая
информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра
обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель ___________________________ __________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на работы
и услуги в сфере углеводородов"
Форма
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании государственной услуги
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________. [Причина отказа].
[Руководитель ответственного структурного подразделения уполномоченного органа]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на работы
и услуги в сфере углеводородов"
Форма
Уведомление
Выдано ____________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Настоящим ГО ______________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки]
услугодатель уведомляет о возможности выразить
___________________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
позицию по предварительному решению по результатам оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов"
в __________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(дата, время и место проведения заслушивания)
Руководитель услугодателя ____________________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность руководителя услугодателя)
Дата и время направления уведомления:
"___" ________20__ года "__"
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на работы
и услуги в сфере углеводородов"
Форма
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана __________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала
или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество
(в случае наличия), индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
_________________________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия ___________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Примечание: ______________________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_________________________________________ подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи:
"___" _____________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" ____________ _________ г.
Место выдачи ______________________________________
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на работы
и услуги в сфере углеводородов"
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии _________________
Дата выдачи лицензии ________________ 20 __ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности __________________________
___________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат __________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база и/или объект ____________________________________
(местонахождение)
Особые условия действия лицензии _____________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар __________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ______________________________
подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия "____" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________