"Әуежайдың аумағында әуежай қызметіне жатпайтын қызметтер көрсетуге қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 501 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 22 қарашадағы № 649 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 қарашада № 30787 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әуежайдың аумағында әуежай қызметіне жатпайтын қызметтер көрсетуге қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 501 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21333 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуежайдың аумағында әуежай қызметіне жатпайтын қызметтер көрсетуге қол жеткізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Конкурстың мәні:
әуежай пайдаланушысының қоғамдық тамақтану объектiлеріне арналған және тамақ өнімдерін сатудың автоматтандырылған құрылғыларға 1 (бір) шаршы метрден басталатын алаңдары;
әуежай пайдаланушысының қоғамдық тамақтандыру объектілеріне және тамақ өнімдерін сатудың автоматтандырылған құрылғыларына арналмаған 15 (он бес) шаршы метрден басталатын алаңдары болып табылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Конкурсқа қатысу үшін әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
Өтінімге мынадай құжаттар (ақпарат) қоса беріледі:
1) меншігінде немесе жалға алу шарттарында талап етілетін материалдық және материалдық емес активтерді (егер мұндай қызметтер көрсету жөніндегі жұмыстардың технологиясына сәйкес талап етілсе), қызметтерді ұсыну үшін технологиялық құжаттарды көрсете отырып, техникалық ерекшелік;
2) банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан астам созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсетілетін банктің немесе банк филиалының қол және мөр қойылған анықтамалары (егер әлеуетті өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады);
3) конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күніне дейін 3 (үш) айдан ерте емес берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы берілген электрондық құжаттың қағаз көшірмесі немесе мәліметтердің көшірмесі;

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 сентября 2020 года № 501 "Об утверждении Правил доступа к оказанию услуг на территории аэропорта, не относящихся к аэропортовской деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 ноября 2022 года № 649. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2022 года № 30787
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 сентября 2020 года № 501 "Об утверждении Правил доступа к оказанию услуг на территории аэропорта, не относящихся к аэропортовской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21333) следующие изменения:
в Правилах доступа к оказанию услуг на территории аэропорта, не относящихся к аэропортовской деятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Предметом конкурса являются:
площади эксплуатанта аэропорта от 1 (одного) квадратного метра, предназначенные для объектов общественного питания и автоматизированных устройств продажи продуктов питания;
площади эксплуатанта аэропорта от 15 (пятнадцати) квадратных метров, не предназначенные для объектов общественного питания и автоматизированных устройств продажи продуктов питания.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для участия в конкурсе потенциальный поставщик предоставляет заявку по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
К заявке прилагаются следующие документы (информация):
1) техническая спецификация с указанием требуемых материальных и не материальных активов в собственности или на условиях аренды (если такое требуется в соответствии с технологией работ по предоставлению услуг), технологических документов для предоставления услуг;
2) справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика более чем за 3 (три) месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, перед банком (банками) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего, с печатью банка (банков);
3) бумажную копию электронного документа или копию сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, выданной не ранее 3 (трех) месяцев до дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками;

4) қызметтердің негізгі техникалық және пайдалану сипаттамаларының толық сипаттамасы;
5) тиісті және үздіксіз қызмет көрсету үшін қажетті қолда бар қаржылық, материалдық және еңбек ресурстары;
6) әуежай пайдаланушысының талабы бойынша эскиздік және жұмыс жобалары.".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

4) подробное описание основных технических и эксплуатационных характеристик услуг;
5) имеющиеся финансовые, материальные и трудовые ресурсы, необходимые для надлежащего и непрерывного оказания услуг;
6) эскизные и рабочие проекты по требованию эксплуатанта аэропорта.".
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан