"Әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметпен күштеп әкелу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 24 мамырдағы № 105 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 434 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2022 жылғы 8 желтоқсанда № 31022 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметпен күштеп әкелу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 24 мамырдағы № 105 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13812 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы кодексінің 790-бабы екінші бөлігіне сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметпен күштеп әкелу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Шақыру туралы тиісті түрде хабарланған адамның келмеуінің дәлелді себептері болып танылады: "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндеттерін атқарушысының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) және "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген) бұйрықтарына (бұдан әрі – Бұйрықтар) сәйкес медициналық құжаттармен куәландырылған адамның келуіне мүмкіндік бермейтін ауру, жақын туыстарының қазасы және адамды белгіленген мерзімде келу мүмкіндігінен айырған төтенше жағдайлар.";
қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Нормашығармашылық және халықаралық ынтымақтастық департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

О внесении изменений в приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 24 мая 2016 года № 105 "Об утверждении Правил производства привода антикоррупционной службой по делам об административных правонарушениях"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 5 декабря 2022 года № 434. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2022 года № 31022
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 24 мая 2016 года № 105 "Об утверждении Правил производства привода антикоррупционной службой по делам об административных правонарушениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13812) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с частью второй статьи 790 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах производства привода антикоррупционной службой по делам об административных правонарушениях, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Уважительными причинами неявки лица, надлежаще извещенного о вызове, признаются: заболевание, лишающее возможности лицо явиться, удостоверенное медицинским документом в соответствии с приказами исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) и Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020 "Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21660) (далее – Приказы), смерть близких родственников и чрезвычайные ситуации, лишающие лицо возможности явиться в назначенный срок.";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту нормотворчества и международного сотрудничества Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 434 бұйрығына
қосымша
Әкімшілік құқық бұзушылық
істері бойынша сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызметпен
күштеп әкелу қағидаларына
қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметпен әкiмшiлiк іс бойынша iс жүргiзiлiп жатқан жеке тұлғаны не заңды тұлғаның өкiлiн күштеп әкелу туралы ҰЙҒАРЫМ
20__ жылғы "__" ___________
________________________________________________________________
(қаланың, ауданның атауы)
________________________________________________________________
(лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет бөлімшесінің атауы
________________________________________________________________
ұйғарымды шығарған лауазымды тұлғаның арнаулы атағы (бар болған
жағдайда), тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылықтың қысқаша мазмұны)
________________________________________________________________
________________________________________________________ туралы
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ әкімшілік іс материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫМ:
________________________________________________________________
(келуден жалтарып жүрген адамды күштеп әкелудің себептері мен мақсаты)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жоғарыдағылардың негізінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Қазақстан Республикасы кодексі 790-бабының екінші бөлігін басшылыққа
ала отырып,
ҰЙҒАРДЫМ:
1. _____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тұратын (тұрғылықты) орны, заңды тұлғаның орналасқан
жері бойынша мекенжайы)
__________________________________________________________ тұратын
(жұмыс істейтін)
_______________________________________________________________
(күштеп әкелуге жататын тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, заңды мекенжайы)
________________________________________________________ ғимаратына
№ _____ кабинетке жергілікті уақыт бойынша ____ сағат ____ минутта
күштеп әкелу қамтамасыз етілсін.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агенства Републики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
О.Бектенов
Приложение к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 5 декабря 2022 года № 434
Приложение
к Правилам производства привода
антикоррупционной службой
по делам об административных
правонарушениях
Форма
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
о приводе физического лица либо представителя юридического лица,
в отношении которого ведется производство по административному делу
антикоррупционной службой
"__" __________ 20__года __________________________________________________
(наименование города, района)
_________________________________________________________________________
(должность, наименование подразделения антикоррупционной службы,
________________________________________________________________________
специальное звание (при наличии), фамилия, имя и отчество (при наличии)
должностного лица)
рассмотрев материалы административного дела №___от "__"_______20__ года
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(краткое содержание административного правонарушения)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(причины и цель привода лица, уклоняющегося от явки)
На основании изложенного, руководствуясь частью второй статьи 790 Кодекса
Республики Казахстан об административных правонарушениях
ОПРЕДЕЛИЛ:
1. Обеспечить привод ____________________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) лица подлежащего приводу)
____________________________________________________________________________
проживающего (работающего)
___________________________________________________________________________
(адрес по месту прописки (жительства)
___________________________________________________________________________
физического лица, месту нахождения юридического лица)
в здание ____________________________________________________________________
(наименование государственного органа, юридический адрес)
кабинет №_______ к ____ часам ___ минутам местного времени.

2. Ұйғарымды орындау _____________________________________________
__________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет бөлімшесінің атауы)
______________________________________________________ тапсырылсын.
3. Ұйғарымды шығарған лауазымды тұлға орындалу нәтижесі туралы хабарлансын.
4. Ұйғарымға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сотқа шағымдануға
болады.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Ұйғарым шығарған тұлғаның лауазымы,(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты
(бар болған жағдайда), арнаулы атағы (бар болған жағдайда)
Мөр орны
Ұйғарыммен таныстым: _____________________________________________
__________________________________________________________________
күштеп әкелуге жататын тұлғаның (тегі, аты және әкесінің аты
(бар болған жағдайда), танысу уақыты және күні)

2. Исполнение определения поручить _________________________________________
(наименование подразделения антикоррупционной службы)
3. Результаты исполнения сообщить должностному лицу, вынесшему определение о приводе.
4. Определение может быть обжаловано в суд в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(должность лица, вынесшего определение (подпись) (фамилия, имя и
специальное звание (при наличии) отчество (при наличии)
Место печати
С настоящим определением ознакомлен: ________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) лица, подлежащего приводу,
дата и время ознакомления)