"Шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 357 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 желтоқсанда № 31039 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 357 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19559 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шикі мұнайды, газ конденсатын, шикі газды және оны қайта өңдеу өнімдерін (тауарлық газды) есепке алу аспаптарымен жарақтандыруға жататын өндірістік объектілердің тізбесін және оларды жарақтандыру мерзімдерін бекіту туралы";
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Шикі мұнайды, газ конденсатын, шикі газды және оны қайта өңдеу өнімдерін (тауарлық газды) есепке алу аспаптарымен жарақтандыруға жататын өндірістік объектілердің тізбесі және оларды жарақтандыру мерзімдері бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдерінде:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шикі мұнайды, газ конденсатын, шикі газды және оны қайта өңдеу өнімдерін (тауарлық газды) есепке алу аспаптарымен жарақтандыруға жататын өндірістік объектілердің тізбесі және оларды жарақтандыру мерзімдері";
1-тарауда:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Шикі мұнайды, газ конденсатын, шикі газды өндіру, сондай-ақ шикі мұнайды, газ конденсатын, шикі газды және оны қайта өңдеу өнімдерін (тауарлық газ) дайындау";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 2-1, 2-2, 2-3, 2-4-жолдармен толықтырылсын:
"
2-1.
Шикі газды кешенді дайындау қондырғысы
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
2-2.
Шикі газды технологиялық еріксіз жағуға арналған алау қондырғысы
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
2-3.
Шикі газды өзінің технологиялық қажеттіліктеріне пайдалануға арналған қондырғылар
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
2-4.
Шикі газды кері айдау қондырғылары
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 ноября 2019 года № 357 "Об утверждении Перечня и сроков оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 6 декабря 2022 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2022 года № 31039
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 ноября 2019 года № 357 "Об утверждении Перечня и сроков оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19559) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в новой редакции:
"Об утверждении Перечня и сроков оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти, газового конденсата, сырого газа и продуктов его переработки (товарного газа)";
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень и сроки оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти, газового конденсата, сырого газа и продуктов его переработки (товарного газа).";
в Перечне и сроках оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в новой редакции:
"Перечень и сроки оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти, газового конденсата, сырого газа и продуктов его переработки (товарного газа)";
в главе 1:
заголовок изложить в новой редакции:
"Глава 1. Добыча сырой нефти, газового конденсата, сырого газа, а также подготовка сырой нефти, газового конденсата, сырого газа и продуктов его переработки (товарного газа)";
дополнить строками, порядковые номера 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, следующего содержания:
"
2-1.
Установка комплексной подготовки сырого газа
до 1 января 2025 года
2-2.
Факельная установка, предназначенная для технологического неизбежного сжигания сырого газа
до 1 января 2025 года
2-3.
Установки, предназначенные для использования сырого газа на собственные технологические нужды
до 1 января 2025 года
2-4.
Установки обратной закачки сырого газа
до 1 января 2025 года
";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-1-жолмен толықтырылсын:
"
3-1.
Тауарлық газды сақтауға арналған жерасты газ қоймалары
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-1-жолмен толықтырылсын:
"
5-1.
Тауарлық газды қабылдау-тапсыру (беру) пункттері
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
";
2-тарауда:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Шикі мұнайды, газ конденсатын, шикі газды және оны қайта өңдеу өнімдерін (тауарлық газды) тасымалдау";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-1-жолмен толықтырылсын:
"
6-1.
Газ құбыры бойынша шикі газды және оны қайта өңдеу өнімдерін (тауарлық газды) қабылдау-тапсыру (беру) пункттері
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
";
4-тарауда:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мұнай өңдеу және газ өңдеу зауыттары";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 12-1-жолмен толықтырылсын:
"
12-1.
Шикі тауарлық газды қабылдау-тапсыру пункттері
2025 жылғы 1 қаңтарға дейін
".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Цифрландыру және ақпараттандыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі

дополнить строкой, порядковый номер 3-1, следующего содержания:
"
3-1.
Подземные хранилища газа, предназначенные для хранения товарного газа
до 1 января 2025 года
";
дополнить строкой, порядковый номер 5-1, следующего содержания:
"
5-1.
Пункты приема-сдачи (передачи) товарного газа
до 1 января 2025 года
";
в главе 2:
заголовок изложить в новой редакции:
Глава 2. Транспортировка сырой нефти, газового конденсата, сырого газа и продуктов его переработки (товарного газа)";
дополнить строкой, порядковый номер 6-1, следующего содержания:
"
6-1.
Пункты приема-сдачи (передачи) сырого газа и продуктов его переработки (товарного газа) по газопроводу
до 1 января 2025 года
";
в главе 4:
заголовок изложить в новой редакции:
"Глава 4. Нефтеперерабатывающие и газоперерабатывающие заводы";
дополнить строкой, порядковый номер 12-1, следующего содержания:
"
12-1.
Приемо-сдаточные пункты сырого и товарного газа
до 1 января 2025 года
".
2. Департаменту цифровизации и информатизации Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики Республики Казахстан Б. Акчулаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан