Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2022 жылғы 20 қыркүйектегі № А-9/449 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 қыркүйекте № 29834 болып тіркелді
Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № А-6/247 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4852 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ақмола облысының облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібінде мен шарттарында:
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының индексi латын әлiпби әрiптерiнен және сандар топтарынан тұрады.
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолы индексiнің бiрiншi әрпi "К"-мен белгiленедi.
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының индексiндегi келесі әрiптер жолдың әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерiне тиесiлiгі бойынша белгiленедi.
Сонымен қатар Ақмола облысы "С" әрпімен белгiленедi.
Аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолы индексінің "КС" әріптерінен кейiн келесiдей әріптер меншiктеледі:
Ақкөл ауданы – AK;
Аршалы ауданы – AR;
Астрахан ауданы – AS;
Атбасар ауданы – AT;
Біржан сал ауданы – BS;
Бұланды ауданы – BU;
Бурабай ауданы – BR;
Егіндікөл ауданы – EG;
Ерейментау ауданы – ER;
Есіл ауданы – ES;
Жақсы ауданы – JK;
Жарқайың ауданы – JA;
Зеренді ауданы – ZR;
Қорғалжын ауданы – KR;
Сандықтау ауданы – SA;
Целиноград ауданы – CL;
Шортанды ауданы – SH;
Көкшетау қаласы – K;
Қосшы қаласы – KS;
Степногорск қаласы – ST.".
2. "Ақмола облысында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № А-12/573 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6979 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері:
аудан, Көкшетау, Қосшы, Степногорск қалалар, облыс әкімінің алғыс хаты;
ақшалай сыйақы болып табылады.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые постановления акимата Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 20 сентября 2022 года № А-9/449. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2022 года № 29834
Акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении порядка и условий классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения Акмолинской области" от 1 июня 2015 года № А-6/247 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4852) следующее изменение:
в порядке и условиях классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения Акмолинской области, утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Индекс автомобильной дороги общего пользования областного и районного значения состоит из букв латинского алфавита и группы цифр.
Первая буква индекса автомобильной дороги общего пользования областного и районного значения устанавливается – "К".
Последующие буквы в индексе автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения устанавливаются по принадлежности дороги к административно-территориальным единицам.
При этом Акмолинская область – "С".
После букв "КС" индекса автомобильной дороги общего пользования районного значения присваиваются следующие буквы:
Аккольский район – AK;
Аршалынский район – AR;
Астраханский район – AS;
Атбасарский район – AT;
район Биржан сал – BS;
Буландынский район – BU;
Бурабайский район – BR;
Егиндыкольский район – EG;
Ерейментауский район – ER;
Есильский район – ES;
Жаксынский район – JK;
Жаркаинский район – JA;
Зерендинский район – ZR;
Коргалжынский район – KR;
Сандыктауский район – SA;
Целиноградский район – CL;
Шортандинский район – SH;
город Кокшетау – K;
город Косшы – KS;
город Степногорск – ST.".
2. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Акмолинской области" от 26 декабря 2018 года № А-12/573 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6979) следующие изменения:
в приложении к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка являются:
благодарственное письмо акима района, городов Кокшетау, Косшы, Степногорск, области;
денежное вознаграждение.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін аудан, Көкшетау, Қосшы және Степногорск қалалар әкімдігінің қаулысымен құрылған комиссия (бұдан әрі – комиссия) қарайды.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін азаматтарға ақшалай сыйақыны беру, аудан, Көкшетау, Қосшы, Степногорск қалалар, облыс әкімінің алғыс хатын табыстау ПБ салтанатты жиынында жүзеге асырылады.".
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев

"3. Вопросы поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, рассматриваются комиссией, создаваемой постановлением акимата района, городов Кокшетау, Косшы и Степногорск (далее – комиссия).";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Вручение благодарственного письма акима района, городов Кокшетау, Косшы, Степногорск, области, денежного вознаграждения гражданам за вклад в обеспечении общественного порядка осуществляется ОП в торжественной обстановке.".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев