Абай облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/79-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 қаңтарда № 31613 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2 тармағына, 68 бабына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесі осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының хатшысы К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по области Абай
Решение маслихата области Абай от 28 декабря 2022 года № 12/79-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2023 года № 31613
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1, статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата области Абай К. Сулейменов
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай

2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 12/79-VII 1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Әлеуметтік көмек түрі ретінде қарыз сомасынан 10 %, алайда 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Әлеуметтік қолдау түрі ретінде қарыз сомасынан 10 %, алайда 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
Абай облысы мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 12/79-VII 2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі

от 28 декабря 2022 года
№ 12/79-VII
Размер жилищного сертификата
1. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
маслихата области Абай
от 28 декабря 2022 года
№ 12/79-VII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов

Ескерту. 2 қосымшаға өзгерістер енгізілді - Абай облысы мәслихатының 11.09.2024 № 18/124-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№
Атауы
1
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар
2
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар
3
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар
4
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар
5
Ұлы Отан соғысының ардагерлері
6
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер
7
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер
8
Қандастар
9
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар
10
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары
11
Толық емес отбасылар
12
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар
13
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным решением маслихата области Абай от 11.09.2024 № 18/124-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№
Наименование
1
Дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия
2
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи
3
Лица с инвалидностью первой и второй групп
4
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью
5
Ветераны Великой Отечественной войны
6
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
7
Пенсионеры по возрасту
8
Кандасы
9
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
10
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка
11
Неполные семьи
12
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения
13
Ветераны боевых действий на территории других государств