Тараз қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2022 жылғы 29 шілдедегі № 163 бірлескен қаулысы және Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 шілдедегі № 19-4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 тамызда № 28985 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2021 жылғы 23 сәуірдегі қорытындысы негізінде, Тараз қаласы халқының пікірін ескере отырып, Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тараз қаласының келесі құрамдас бөліктеріне атаулар берілсін:
13-шағын ауданға Бәйтерек шағын ауданы;
14-шағын ауданға Әулие-Ата шағын ауданы;
15-шағын ауданға Ұлы Дала шағын ауданы;
1-көшеге Роза Жаманова көшесі;
15-көшеге Ақшан Машани көшесі;
16-көшеге Төреқұл Жанұзақов көшесі;
18-көшеге Қайду хан көшесі;
Алматы тас жолындағы кіреберіс қақпадан автобекетке дейінгі аралықтағы даңғылға Кенесары хан даңғылы.
2. Тараз қаласының келесі құрамдас бөліктері қайта аталсын:
Рыночная көшесі Ақбиік көшесіне;
Завком көшесі Есет батыр көшесіне;
Кенесары көшесі Шаттық көшесіне;
Кенесары тұйық көшесі Шаттық тұйық көшесіне;
Ақмолда батыр көшесі Сырдария көшесіне;
Паровоз көшесі Алтай көшесіне;
Первомай көшесі Шалкиіз жырау көшесіне;
Молодогвардейск көшесі Жас дәурен көшесіне;
Коммунал көшесі Жиембет жырау көшесіне;
Опытный көшесі Сыпыра жырау көшесіне;
Памир көшесі Жалаңтөс батыр көшесіне;
Ползунов көшесі Әлихан Бөкейхан көшесіне;
Феликс Дзержинский көшесі Ескелді батыр көшесіне;
23-партсъезд көшесі Ақтамберді жырау көшесіне;
Мельничный көшесі Қожаберген жырау көшесіне;
Мельничный кірме жолы Қожаберген жырау кірме жолына;
Тепловоз көшесі Мөңке би көшесіне;
Тепловоз 1-тұйық көшесі Мөңке би 1-тұйық көшесіне;
Тепловоз 2-тұйық көшесі Мөңке би 2-тұйық көшесіне;
Тепловоз 3-тұйық көшесі Мөңке би 3-тұйық көшесіне;
Тепловоз 4-тұйық көшесі Мөңке би 4-тұйық көшесіне.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының
әкімі Н. Нуржигитов
Жамбыл облыстық
мәслихатының хатшысы М. Сарыбеков

О присвоении наименовании и переименовании некоторых составных частей города Тараз
Совместные постановление акимата Жамбылской области от 29 июля 2022 года № 163 и решение Жамбылского областного маслихата от 29 июля 2022 года № 19-4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2022 года № 28985
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 23 апреля 2021 года, с учетом мнения населения города Тараз акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования следующим составным частям города Тараз:
микрорайону 13 – микрорайон Бәйтерек;
микрорайону 14 – микрорайон Әулие-Ата;
микрорайону 15 – микрорайон Ұлы Дала;
улице 1 – улица Роза Жаманова;
улице 15 – улица Ақшан Машани;
улице 16 – улица Төреқұл Жанұзақов;
улице 18 – улица Қайду хан;
проспекту от въездной арки на Алматинской трассе до автовокзала – проспект Кенесары хан.
2. Переименовать следующие составные части города Тараз:
улицу Рыночная на улицу Ақбиік;
улицу Завкомская на улицу Есет батыр;
улицу Кенесары на улицу Шаттық;
переулок Кенесары на переулок Шаттық;
улицу Акмолда батыра на улицу Сырдария;
улицу Паровозная на улицу Алтай;
улицу Первомайская на улицу Шалкиіз жырау;
улицу Молодогвардейская на улицу Жас дәурен;
улицу Коммунальная на улицу Жиембет жырау;
улицу Опытная на улицу Сыпыра жырау;
улицу Памирская на улицу Жалаңтөс батыр;
улицу Ползунова на улицу Әлихан Бөкейхан;
улицу Феликса Дзержинского на улицу Ескелді батыр;
улицу 23-партсъезда на улицу Ақтамберді жырау;
улицу Мельничная на улицу Қожаберген жырау;
тупик Мельничная на тупик Қожаберген жырау;
улицу Тепловозная на улицу Мөңке би;
1-переулок Тепловозная на 1-переулок Мөңке би;
2-переулок Тепловозная на 2-переулок Мөңке би;
3-переулок Тепловозная на 3-переулок Мөңке би;
4-переулок Тепловозная на 4-переулок Мөңке би.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Жамбылской
области Н. Нуржигитов
Секретарь Жамбылского
областного маслихата М. Сарыбеков