Теміртау қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 23 тамыздағы № 36/2 "Мүгедектердің құқықтарын іске асыру және қорғаудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2022 жылғы 23 тамыздағы № 61/1 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 31 тамызда № 29333 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2024 жылғы 9 шілдедегі № 37/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 09.07.2024 № 37/3 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Теміртау қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 23 тамыздағы №36/2 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4942 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"Мүгедек адамдардың құқықтарын іске асыру және қорғаудың кейбір мәселелері туралы";
қаулының 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Теміртау қаласындағы инватакси қызметтерін алушылардың санаттарын және инватакси қызметін ұсыну үшін объектілер мен межелі орындар тізбесін қызметтерді алушылардың келесі санаттарымен және объектілер, межелі орындар тізбесімен кеңейту:
1) Инватакси қызметін алушылардың санаттары:
қозғалысында қиындық көретін 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
аяқтарында ампутация тұқылдары бар 2 топ мүгедектігі бар адамдар;
жүріс арба көмегімен жүретін 2 топ мүгедектігі бар адамдар;
психоневрологиялық аурулары бар мүгедек балалар;
аутистік спектрдің бұзылуы бар мүгедек балалар.
2) Объектілер мен межелі орындардың тізбесі:
"Қарағанды облыстық зағип және нашар көретін азаматтарға арналған арнайы кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Қарағанды қаласының медициналық мекемелері (жедел (шұғыл) медициналық көмек көрсету жағдайларын қоспағанда);
Қарағанды қаласының әуежайы және теміржол вокзалдары;
Қарағанды қаласының арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін ұйымдары.".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Теміртау қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Теміртау қаласының әкімі К. Бегимов

О внесении изменений в постановление акимата города Темиртау от 23 августа 2018 года № 36/2 "О некоторых вопросах реализации и защиты прав инвалидов"
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 23 августа 2022 года № 61/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2022 года № 29333. Утратило силу постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 9 июля 2024 года № 37/3
Сноска. Утратило cилу постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 09.07.2024 № 37/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Темиртау от 23 августа 2018 года № 36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4942) следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"О некоторых вопросах реализации и защиты прав лиц с инвалидностью";
пункт 1 постановления изложить в новой редакции:
"1. Расширить категории получателей услуг инватакси города Темиртау и перечень объектов и пунктов назначения для предоставления услуги инватакси следующими категориями получателей услуг и перечнем объектов, пунктами назначения:
1) Категории получателей услуг инватакси:
дети с инвалидностью до 18 лет, испытывающие затруднения в передвижении;
лица с инвалидностью 2 группы, имеющие ампутационные культи нижних конечностей;
лица с инвалидностью 2 группы, передвигающиеся с помощью ходунков;
дети с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями;
дети с инвалидностью с расстройством аутистического спектра.
2) Перечень объектов и пунктов назначения:
коммунальное государственное учреждение "Карагандинская областная специализированная библиотека для незрячих и слабовидящих";
медицинские учреждения города Караганда (за исключением случаев оказания срочной (неотложной) медицинской помощи);
аэропорт и железнодорожные вокзалы города Караганда;
организации, оказывающие специальные социальные услуги города Караганда.".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Темиртау.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Темиртау К. Бегимов