Жаңаарқа ауданы мәслихатының 2021 жылғы 18 ақпандағы № 2/16 "Жаңаарқа ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2022 жылғы 4 мамырдағы № 23/163 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 мамырда № 27981 болып тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 сәуірдегі № 27/169 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 17.04.2025 № 27/169 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жаңаарқа аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "Жаңаарқа ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін бекіту туралы" 2021 жылғы 18 ақпандағы № 2/16 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6211 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68 бабының 2), 3), 9), 11) тармақшаларына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов
Жаңаарқа аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 4 мамырдағы
№ 23/163
шешіміне 1 қосымша
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 ақпандағы № 2/16
шешіміне 1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Жаңаарқа аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 4 мамырдағы
№ 23/163
шешіміне 2 қосымша
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 ақпандағы № 2/16
шешіміне 2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Атауы
1.

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 18 февраля 2021 года № 2/16 "Об утверждении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Жанааркинскому району"
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 4 мая 2022 года № 23/163. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2022 года № 27981. Утратило силу решением Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 17 апреля 2025 года № 27/169
Сноска. Утратило силу решением Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 17.04.2025 № 27/169 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "Об утверждении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Жанааркинскому району" от 18 февраля 2021 года №2/16 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6211) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакций:
"В соответствии Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 2), 3), 9), 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883) Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Жанааркинского районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного
маслихата
от 4 мая 2022 года
№ 23/163
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного
маслихата от 18 февраля 2021 года
№ 2/16
Размер жилищного сертификата
1. 10 % от суммы займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10 % от суммы займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Жанааркинского районного
маслихата
от 4 мая 2022 года
№ 23/163
Приложение 2 к решению
Жанааркинского районного
маслихата от 18 февраля 2021 года
№ 2/16
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1.

1 және 2 топтағы мүгедектер;
2.
Мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылар;
3.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
4.
Толық емес отбасылар;
5.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 154 "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18445 болып тіркелген) еңбек ресурстарын болжамдаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларына сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есебімен, еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы бюджеттiк ұйымдарының қажетті мамандары және өзге де салалардағы мамандар

Инвалиды 1 и 2 групп;
2.
Семьи, имеющие детей-инвалидов или воспитывающие их;
3.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
4.
Неполные семьи;
5.
Востребованные специалисты бюджетных организаций в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта и иных отраслей, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, а также с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 154 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18445)