Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 17 ақпандағы № 23 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 ақпанда № 26868 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 1-13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 4-4-бабының 4-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің міндетін атқарушының "Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" 2021 жылғы 19 мамырдағы № 173 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22807 тіркелген) сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Ногаев
Маңғыстау облысының әкімдігінің
2022 жылғы 17 ақпандағы
№ 23 қаулысымен бекітілген
Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
1. Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 4-4-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.
2. Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) осы Әдістеменің қосымшасына сәйкес бұқаралық ақпарат құралдары қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына байланысты айқындалады.

Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 17 февраля 2022 года № 23. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2022 года № 26868
В соответствии с подпунктом 1-13) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации", приказом исполняющего обязанности Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 173 "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22807), акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Мангистауской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Ногаев
Утверждена постановлением
акимата Мангистауской области
от 17 февраля 2022 года
№ 23
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Мангистауской области
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Мангистауской области (далее-Методика), разработана в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Мангистауской области.
2. Стоимость услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне (далее – услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации согласно приложению к ностоящей Методике.

3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттердегі көрсетілетін қызмет құны;
Bn – газетте орналастырылатын бір шаршы сантиметрмен көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, мұнда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдардағы көрстетілетін қызмет құны;
Bm – журналда орналастырылатын бір шаршы сантиметрмен көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – шаршы сантиметрмен есептелетін журналда орналастырылатын көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундінің, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам болса – 1,4.
5. Телевизияда көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, теледидардағы көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевизияда көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевизияда көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көлемі.
Егер мемлекеттік ақпараттық тапсырысты қалыптастыру кезінде көрсетілетін қызметте телевизиялық бағдарламалардың жанрлары бойынша бөлінулер ескерілмеген жағдайда, телевизиялық бағдарламаларды көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного информационного заказа не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

6. Радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық
ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу үшін сатып алынатын
көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың
әдістемесіне
қосымша
Маңғыстау облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағалары
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
2022 жылға базалық баға
(теңге)
2023 жылға базалық баға
(теңге)
2024 жылға және алдағы жылдар базалық баға
(теңге)
1
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение
к Методике определения
стоимости услуг, закупаемых для
проведения государственной
информационной политики в
средствах массовой информации
на территории Мангистауской
области
Базовые цены на услуги, закупаемые для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Мангистауской области
Наименование услуги
Единица измерения
Базовая цена (тенге) на 2022 год
Базовая цена (тенге) на 2023 год
Базовая цена (тенге) на 2024 год и последующие годы
1
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета) распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр

770
808
848
2
Маңғыстау облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
241
253
266
3
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (журнал) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
70
73
77
4
Маңғыстау облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (журнал) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
40
42
44
5
Республикалық маңызы бар мәселелерді жария ететін интернет-ресурста көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
102
107
112
6
Өңірлік маңызы бар мәселелерді жария ететін интернет-ресурста көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bi)
cимвол
11
12
12
7
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле -, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін қызмет (сюжетті өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
553 958
581 656
610 739
8
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле -, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін қызмет (ақпараттық-талдамалық бағдарламаны өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
64 000
64 000
64 000
9
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле -, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін қызмет (бейнероликті өндіру және орналастыру) (Btv)
секунд
1 016
1 016
1 016
10
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Маңғыстау облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (сюжетті өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
50 000
52 500
55 125
11
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Маңғыстау облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (ақпараттық-талдамалық бағдарламаны өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
15 000
15 000
15 000
12
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Маңғыстау облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (бейнероликті өндіру және орналастыру) (Btv)
секунд
2 500
2 500
2 500
13
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтау қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (сюжетті өндіру және орналастыру) (Btv)
минут

770
808
848
2
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета) распространяемых на территории Мангистауской области (Bn)
квадратный сантиметр
241
253
266
3
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (журнал) распространяемых на территории Республики Казахстан (Bm)
квадратный сантиметр
70
73
77
4
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (журнал) распространяемых на территории Мангистауской области (Bm)
квадратный сантиметр
40
42
44
5
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе, освещающего вопросы республиканского значения (Bi)
символ
102
107
112
6
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе, освещающего вопросы регионального значения (Bi)
символ
11
12
12
7
Услуга (производство и размещение сюжета) на телевидении, включенных в обязательный перечень теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Вtv)
минута
553 958
581 656
610 739
8
Услуга (производство и размещение информационно-аналитических программ) на телевидении, включенных в обязательный перечень теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Вtv)
минута
64 000
64 000
64 000
9
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, включенных в обязательный перечень теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Вtv)
секунда
1 016
1 016
1 016
10
Услуга (производство и размещение сюжета) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Мангистауской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
50 000
52 500
55 125
11
Услуга (производство и размещение информационно-аналитических программ) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Мангистауской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
15 000
15 000
15 000
12
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Мангистауской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
2 500
2 500
2 500
13
Услуга (производство и размещение сюжета) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Актау, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута

37 500
39 375
41 343
14
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтау қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (ақпараттық-талдамалық бағдарламаны өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
10 000
10 000
10 000
15
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтау қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (бейнероликті өндіру және орналастыру) (Btv)
секунд
3 334
3 334
3 334
16
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Жаңаөзен қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (сюжетті өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
16 000
16 800
17 640
17
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Жаңаөзен қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (бейнероликті өндіру және орналастыру) (Btv)
секунд
834
834
834
18
Ақпараттық бағдарламаларды өндіру және оларды Қазақстан Республикасының аумағында ақпарат тарататын радиоарнада орналастыру қызметі (Br)
минут
17 920
18 816
19 756
19
Ақпараттық аудиороликтерді өндіру және оларды Қазақстан Республикасының аумағында ақпарат тарататын радиоарнада орналастыру қызметі (Br)
секунд
298
313
324
20
Ақпараттық бағдарламаларды өндіру және оларды Маңғыстау облысының аумағында ақпарат тарататын радиоарнада орналастыру қызметі (Br)
минут
2 750
2 887
3 031
21
Ақпараттық аудиороликтерді өндіру және оларды Маңғыстау облысының аумағында ақпарат тарататын радиоарнада орналастыру қызметі (Br)
секунд
46
48
50

37 500
39 375
41 343
14
Услуга (производство и размещение информационно-аналитических программ) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Актау, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
10 000
10 000
10 000
15
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Актау, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
3 334
3 334
3 334
16
Услуга (производство и размещение сюжета) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Жанаозен, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
16 000
16 800
17 640
17
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Жанаозен, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
834
834
834
18
Услуга (производство и размещение информационных программ) на радио распространяемых на территории Республики Казахстан (Br)
минута
17 920
18 816
19 756
19
Услуга (производство и размещение аудиороликов) на радио распространяемых на территории Республики Казахстан (Br)
секунда
298
313
324
20
Услуга (производство и размещение информационных программ) на радио распространяемых на территории Мангистауской области (Br)
минута
2 750
2 887
3 031
21
Услуга (производство и размещение аудиороликов) на радио распространяемых на территории Мангистауской области (Br)
секунда
46
48
50