Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 22/350 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды қосымша тегін беру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 16/180 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 желтоқсанда № 31117 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1.Маңғыстау облыстық мәслихатының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды қосымша тегін беру туралы" 2015 жылғы 27 ақпандағы № 22/350 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2659 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектігі бар адамдарға және соларға теңестірілген тұлғаларға амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды қосымша тегін беру туралы";
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 12 бабының 1 тармағының 5) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар және соларға теңестірілген тұлғаларды амбулаториялық емделу кезінде тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың қосымша тізімі, осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы       Н. Тумышев
2022 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 16/180 шешіміне қосымша
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 22/350 шешімімен бекітілген
Ұлы Отан соғысының қатысушылары,мүгедектігі бар адамдар және соларға теңестірілген тұлғаларды амбулаториялық емделу кезінде тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың қосымша тізімі
Аурулардың атаулары
Дәрілік заттардың атаулары
1
Көз аурулары (катаракта, глаукома, конъюктивит)
витаминды көз тамшылары;
ісіп қызаруға қарсы көз тамшылары;
көз майы
2
Психикалық, неврологиялық аурулар (деменция, Альцгеймер ауруы)
галантамин;
мемантин;
донепезил
3
Ас қорыту мүшелерінің аурулары (асқазан ауруы, дуоденит, панкреатит, өт шығару жолдарының дискенезиясы)
антацидтер (алюмини магний гидрототығы, висмута рикалиядицитрат, фамотидин, омепразол);
құсыққа қарсы препараттар (домперидол, метаклопрамид);
спазмолитиктер (дротаверин, платифиллин);
іш жүргізетін (лактулоза, бисакодил);
ферменттер (панкреатин);
гепатопротекторлар (урсодезоксихол қышқылы, эссенциале, аргин);
жел қуатын құралдар (симетикон)
4
Тыныс алу мүшелерінің аурулары (бронхит, бронхоэктотикалық ауру)
муколитиктер (амброксол, бромгексин, ацетилцистеин);
назальды препараттар (нафазолин, бекламетазон)
5
Урологиялық аурулар (қуық асты безінің аденомасы, цистит)
гидрохлортиазид;
этакрин қышқылы;
тамсулозин
6
Тері аурулары (дерматит, экзема, псориаз, микозы)
клотримозол;
миконазол;
7
Қабынуға қарсы және қышуға қарсы дәрмектер
бетамезон;
мометазон;
гидрокортизон
8
Медициналық мақсаттағы бұйымдар
катетерлер;
жіңішке таяқ;
нәжіс сауыты;
зәр сауыты
9
Тісті протездеу
протез, имплант
10
Естуді протездеу
есту аппараты
11
Көзілдірік оптикасы
көзілдіріктер, жиектеме, әйнек

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 27 февраля 2015 года № 22/350 "О дополнительном бесплатном предоставлении лекарственных средств инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним при амбулаторном лечении"
Решение Мангистауского областного маслихата от 9 декабря 2022 года № 16/180. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2022 года № 31117
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1.Внести в решение Мангистауского областного маслихата "О дополнительном бесплатном предоставлении лекарственных средств инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним при амбулаторном лечении" от 27 февраля 2015 года № 22/350 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2659) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О дополнительном бесплатном предоставлении лекарственных средств при амбулаторном лечении участникам Великой Отечественной войны, лицам с инвалидностью и лицам, приравненным к ним";
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить дополнительный перечень лекарственных средств для бесплатного обеспечения при амбулаторном лечении участников Великой Отечественной войны, лиц с инвалидностью и лиц, приравненных к ним, согласно приложению к настоящему решению.";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
приложение к решению
от 9 декабря 2022 года № 16/180
Утвержден решением
Мангистауского областного маслихата
от 27 февраля 2015 года № 22/350
Дополнительный перечень лекарственных средств для бесплатного обеспечения при амбулаторном лечении участников Великой Отечественной войны, лиц с инвалидностью и лиц, приравненных к ним
Наименования болезней
Наименования
лекарственных средств
1
Глазные болезни (катаракта, глаукома, конъюктивиты)
глазные капли витаминные;
противовоспалительные глазные капли;
мазь глазная
2
Психические, неврологические заболевания (деменция, болезнь Альцгеймера):
галантамин;
мемантин;
донепезил
3
Заболевания органов пищеварения (гастрит, дуоденит, панкреатит, дискенезия желчевыводящих путей)
антациды (алюминия гидроокись магния, висмута трикалиядицитрат, фамотидин, омепразол);
противорвотные препараты (домперидол, метаклопрамид);
спазмолитики (дротаверин, платифиллин);
слабительные (лактулоза, бисакодил);
ферменты (панкреатин);
гепатопротекторы (урсодезоксихолевая кислота, эссенциале, аргин);
ветрогонные средства (симетикон)
4
Заболевания органов дыхания (бронхит, бронхоэктотическая болезнь)
муколитики (амброксол, бромгексин, ацетилцистеин);
назальные препараты (нафазолин, бекламетазон)
5
Урологические заболевания (аденома простаты, цистит):
гидрохлортиазид;
этакриновая кислота;
тамсулозин
6
Кожные заболевания (дерматит, экзема, псориаз, микозы)
клотримазол;
миконазол
7
Противовосполительные и противозудные средства
бетамезон;
мометазон;
гидрокортизон
8
Изделия медицинского назначения
катетеры;
трость;
калоприемники;
мочеприемники
9
Зубопротезирование
протез, имплант
10
Слухопротезирование
слуховой аппарат
11
Очковая оптика
очки, оправа, стекло