Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2022 жылғы 3 маусымдағы № 189 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 маусымда № 28378 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Орман кодексіне, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекітілсін:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес шайыр және ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жанама орман пайдалану үшін;
3) осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес қосалқы сүрек ресурстарын дайындау үшін;
4) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар, ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіруге пайдаланғаны үшін.
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов
Мәслихаттың
2022 жылғы 3 маусымдағы
№ 189 шешіміне
1-қосымша
Шайыр және ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін айлық есептік көрсеткіштегі төлемақы мөлшерлемесі
Шайыр дайындау
гектар
1,784
Қайың шырынын дайындау
гектар
0,892
Мәслихаттың
2022 жылғы 3 маусымдағы
№ 189 шешіміне
2-қосымша
Жанама орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін айлық есептік көрсеткіштегі төлемақы мөлшерлемесі
1.
Шөп шабу, оның ішінде шабындық жерлердің сапалы жай-күйінің топтары бойынша:
жақсы
гектар

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) Костанайской области
Решение маслихата Костанайской области от 3 июня 2022 года № 189. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2022 года № 28378
В соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан, статьей 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) Костанайской области:
1) за заготовку живицы и древесных соков, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) за побочные лесные пользования, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) за заготовку второстепенных древесных ресурсов, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) за пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 3 июня 2022 года
№ 189
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы за единицу измерения в месячном расчетном показателе
Заготовка живицы
гектар
1,784
Заготовка березового сока
гектар
0,892
Приложение 2
к решению маслихата
от 3 июня 2022 года
№ 189
Ставки платы за побочные лесные пользования
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы за единицу измерения в месячном расчетном показателе
1.
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных угодий:
хорошее
гектар