Мәслихаттың 2020 жылғы 9 қазандағы № 543 "Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 264 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 10 қаңтарда № 31659 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы" 2020 жылғы 9 қазандағы № 543 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9499 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік қолдау көрсету мөлшері айқындалсын:
1) Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне 5 000 000 (бес миллион) теңге мөлшерінде;
2) Қостанай облысының аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына 3 500 000 (үш миллион бес жүз мың) теңге мөлшерінде.";
2-1 және 2-2-тармақтары алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Әлеуметтік қолдау Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмысқа уәкілетті орган жіберген және мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау ұйымдарымен (бұдан әрі – жұмыс беруші) еңбек шартын жасасқан, жоғары медициналық білімі, тиісті маман сертификаты бар медицина және фармацевтика қызметкерлеріне төленеді.
Әлеуметтік қолдау шаралары осы Қағидалар шеңберінде бұрын алынған ақшалай қаражатты қайтару жөніндегі міндеттемелерді орындамаған және (немесе) осы Қағидаларға сәйкес әлеуметтік қолдауды төлеу үшін көзделген еңбек шартында белгіленген мерзім өткенге дейін еңбек қатынастары тоқтатылған медицина және фармацевтика қызметкерлеріне қолданылмайды.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әлеуметтік қолдау Қостанай облысының ауылдық жеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына кемінде 7 (жеті) жыл мерзімге жіберілген қызметкерлерге бір жолғы көмек болып табылады және еңбек шартын жасасқаннан кейін қызметкердің жеке шотына аудару жолымен төленеді.".

О внесении изменений в решение маслихата от 9 октября 2020 года № 543 "Об определении Правил и размера оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения Костанайской области, за счет средств областного бюджета"
Решение маслихата Костанайской области от 30 декабря 2022 года № 264. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2023 года № 31659
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об определении Правил и размера оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения Костанайской области, за счет средств областного бюджета" от 9 октября 2020 года № 543 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9499) следующие изменения:
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Определить размер оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников за счет средств областного бюджета, направленных для работы:
1) в сельской местности и поселках Костанайской области, в размере 5 000 000 (пять миллионов) тенге;
2) в городах районного и областного значения Костанайской области, в размере 3 500 000 (три миллиона пятьсот тысяч) тенге.";
пункты 2-1 и 2-2 исключить;
в приложении к указанному решению:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Социальная поддержка выплачивается медицинским и фармацевтическим работникам с высшим медицинским образованием, имеющим соответствующий сертификат специалиста, направленным уполномоченным органом для работы в сельской местности и поселках, городах районного и областного значения Костанайской области и заключившим трудовой договор с организациями здравоохранения, финансируемыми из государственного бюджета (далее – работодатель).
Меры социальной поддержки не распространяются на медицинских и фармацевтических работников, не исполнивших обязательств по возврату ранее полученных денежных средств в рамках настоящих Правил, и (или) с которыми прекращены трудовые отношения до истечения установленного трудовым договором срока, предусмотренного для выплаты социальной поддержки в соответствии с настоящими Правилами.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Социальная поддержка является единовременной помощью работникам, направленным на срок не менее 7 (семи) лет в сельскую местность и поселки, города районного и областного значения Костанайской области и выплачивается после заключения трудового договора, путем перечисления на лицевой счет работника.".

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов