Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 27 қарашадағы "Павлодар облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асырудың қағидаларын бекіту туралы" № 338/3 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 25 наурыздағы № 78/1 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 сәуірде № 27360 болып тіркелді
Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 27 қарашадағы "Павлодар облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асырудың қағидаларын бекіту туралы" № 338/3 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6647 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Павлодар облысы бойынша әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асырудың қағидаларында:
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Павлодар облысы әкімінің орынбасары Комиссияның төрағасы болып табылады, ауыл шаруашылығы, кәсіпкерлік салалық басқармаларының қызметкерлері, сондай-ақ жеке кәсіпкерлік субъектілері бірлестіктерінің және қоғамдық ұйымдардың өкілдері Комиссияның мүшелері болып табылады. Комиссия өз қызметін тұрақты негізде жүзеге асырады.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін "Павлодар облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыратын мамандандырылған ұйымдардан әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті бағаларды белгілеу жөніндегі шараларды қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру туралы шарт жасасу жолымен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырады.";
31-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"31. Қарыз беру үшін кәсіпкерлік субъектісін Комиссия мынадай талаптардың (критерийлердің) біріне сәйкес келген жағдайда айқындайды:
1) кәсіпкерлік субъектілерінде жалға алу немесе жеке меншік құқығында азық-түлік тауарларын тиісінше сақтауға және Павлодар облысының аумағында азық-түлік тауарларын сатып алу және өзге де операцияларды орындауға арналған және әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тежеуге бағытталған шаралар кешенін қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін сауда-логистикалық инфрақұрылымның (қойма құрылыстары, арнайы жабдығы бар үй-жайлар) болуы;

О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 27 ноября 2019 года № 338/3 "Об утверждении Правил реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары по Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 25 марта 2022 года № 78/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2022 года № 27360
Акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 27 ноября 2019 года № 338/3 "Об утверждении Правил реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары по Павлодарской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6647) следующие изменения:
в Правилах реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары по Павлодарской области, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Председателем Комиссии является заместитель акима Павлодарской области, членами Комиссии являются сотрудники отраслевых управлений сельского хозяйства, предпринимательства, а также представители объединений субъектов частного предпринимательства и общественных организаций. Комиссия осуществляет свою деятельность на постоянной основе.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Павлодарской области" (далее - Управление) осуществляется закуп услуг у специализированных организаций, реализующих механизмы стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары, за исключением мер по установлению предельных цен на социально значимые продовольственные товары, путем заключения договора о реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Субъект предпринимательства для выдачи займа определяется Комиссией в случае соответствия одному из следующих требований (критерии):
1) наличие у субъектов предпринимательства на правах аренды или в собственности торгово-логистической инфраструктуры (складские сооружения, помещения со специальным оборудованием), предназначенные для надлежащего хранения продовольственных товаров и выполнения закупочных и иных операций с продовольственными товарами на территории Павлодарской области, и позволяющие обеспечить комплекс мер, направленных на сдерживание цен на социально значимые продовольственные товары;

2) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бөлшек саудасын жүзеге асыру;
3) Павлодар облысының аумағында әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын өндіруді және/немесе өсіруді жүзеге асыру.".
2. "Павлодар облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М. О. Өтешовке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Скаков

2) осуществление розничной торговли социально значимых продовольственных товаров согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан;
3) осуществление производства и/или выращивания социально значимых продовольственных товаров на территории Павлодарской области.".
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Утешова М.О.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Скаков