"Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 қаңтарда № 31810 болып тіркелді.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есептің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының және бұйрығының құрылымдық элементінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
Қазақстан Республикасы Бас
Прокуроры 2023 жылғы
27 қаңтардағы № 43
Бұйрығына 1-қосымша
Нысан
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есебі

Об утверждении формы отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2023 года № 31810.
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурный элемент приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Судебная администрация
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 27 января 2023 года № 43
Форма
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"

2-бөлім. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау нәтижелері туралы мәлеметтер
ӘҚБтК баптары
Жол коды
Есепті кезеңде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау туралы келіп түскен өтініштер
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау туралы іс жүргізуге қабылданған өтініштер
әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің өтініші бойынша
Прокурордың өтініші бойынша

Раздел 2. Сведения о результатах рассмотрения заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам
Статьи КРКоАП
Код строки
Поступило заявлений о пересмотре по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству заявлений о пересмотре по вновь открывшимся обстоятельствам
По заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
По заявлению прокурора

Өндіріп алу қаулысын орындау бойынша іс жүргізу аяқталды (ӘҚБтК-нің 51-тарау, 891-бабы)
Жеке қаулыларға келіп түскен жауаптар
тоқтатылды
Тараптардың медиация арқылы татуласуы (8-бағаннан)
39
40
41
42
43
44
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі
3-бөлім. Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы
2-кесте. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді жүзеге асыратын органның (лауазымды адамның) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану жөніндегі істердің қозғалысы
Есепті кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен істердің барлығы
Шағымдары кері қайтарылды
Қараусыз қайтарылды
Соттылығы бойынша жіберілді
Біріктірілген істер
Шығарылған қаулылар
Өздеріне қатысты қаулы шығарылған адамдардың саны

Окончено производств по исполнению постановления взыскания (статья 891 глава 51 КРКоАП)
Поступило ответов на частные постановления
Приостановлено
Примирение сторон в порядке медиации (из графы 8)
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 3. О работе судов первой инстанции по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 2. Движение дел по обжалованию действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило за отчетный период дел
Отозвано жалоб
Возвращено без рассмотрения
Передано по подсудности
Объединено дел
Вынесено постановлений
Количество лиц, в отношении которых вынесено постановление
Количество оконченных дел за отчетный период

Есепті кезеңде аяқталған істердің саны (30-32-бағандардың сомасы)
Оның ішінде ӘҚБтК белгілеген мерзімнен жоғары
Есепті кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Әкімшілік жауаптылық туралы заңды дұрыс қолданбау
ӘҚБтК-нің іс жүргізу нормаларын елеулі түрде бұзу
Қаулымен қоланылған әкімшілік жазаның жасалған құқық бұзушылық сипатына, кінәлінің жеке басына немесе заңды тұлғаның мүліктік жағдайына сәйкес келмеуі
34
35
36
37
38
39
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі
3-бөлім. Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы
4-кесте. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Есепті кезеңде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау туралы келіп түскен өтініштер
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау туралы іс жүргізуге қабылданған өтініштер
әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің өтініші бойынша
Прокурордың өтініші бойынша
Бір мезгілде адамның, прокурордың өтініші бойынша
Есепті кезеңнің аяғындағы қалдық
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі
3-бөлім. Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы
5-кесте. Әкімшілік-құқықтық ықпал ету шаралары қолданылған адамдар туралы мәліметтер
Ескерту. 5-кесте жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 19.07.2024 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сот органдары әкімшілік-құқықтық ықпал ету шараларын қолданған Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің (бұдан әрі - ҚР ӘҚБтК) баптары
Жол коды
Қ ӘҚБтК-нің 54-бабы бойынша ерекше талаптар белгіленген адамдардың барлығы
ҚР ӘҚБтК-нің 54-бабының 1-бөлігінің 1) тармақшасы бойынша
ҚР ӘҚБтК-нің 54-бабының 1-бөлігінің 2) тармақшасы бойынша
ҚР ӘҚБтК-нің 54-бабының 1-бөлігінің 3) тармақшасы бойынша

Количество оконченных дел за отчетный период (сумма граф 30-32)
из них в срок свыше установленных КРКоАП
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
несоответствие выводов органов (должностных лиц) о фактических обстоятельствах дела, изложенных в постановлении по делу об административном правонарушении, исследованным при рассмотрении жалобы, протеста доказательствам
неправильное применение закона об административной ответственности
существенное нарушение процессуальных норм КРКоАП
несоответствие наложенного постановлением административного взыскания характеру совершенного правонарушения, личности виновного или имущественному положению юридического лица
33
34
35
36
37
38
39
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 3. О работе судов первой инстанции по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 4. Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток на начало отчетного периода
Поступило заявлений о пересмотре по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству заявлений о пересмотре по вновь открывшимся обстоятельствам
по заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
по заявлению прокурора
одновременно по заявлению лица, прокурора
Остаток на конец отчетного периода
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 3. О работе судов первой инстанции по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 5. Сведения о лицах, к которым были применены меры административно-правового воздействия
Сноска. Таблица 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 19.07.2024 № 93 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Статьи Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее - КРКоАП), по которым судебными органами применены меры административно-правового воздействия
Код строки
Всего лиц, к которым установлены особые требования по статье 54 КРКоАП
по подпункту 1) части 1 статьи 54 КРКоАП
по подпункту 2) части 1 статьи 54 КРКоАП
по подпункту 3) части 1 статьи 54 КРКоАП

Бірінші сатыдағы соттардың өзгеріссіз қалдырылған қаулыларының барлығы ( 11, 18, 25-бағандардан)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгертілгендерді қоспағанда, бірінші сатыдағы соттардың барлық өзгертілген қаулылары (12, 19, 26-бағандардан)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты бірінші сатыдағы соттардың қаулылары өзгертілді
Заңнаманың өзгеруіне байланысты күші жойылғандарды қоспағанда, бірінші сатыдағы соттардың күші жойылған қаулыларының барлығы (ӘҚБтК-нің 741-бабы 1-бөлігінің 4), 7) тармақшалары) (13-15, 20-22, 27-29-бағандардын)

Всего оставлено без изменений постановлений судов первой инстанции (из граф 11, 18, 25)
Всего изменено постановлений судов первой инстанции, за исключением измененных ввиду изменения законодательства (из граф 12, 19, 26)
Изменено постановлений судов первой инстанции, в виду изменения законодательства и примирения
Всего отменено постановлений судов первой инстанции, за исключением отмененных ввиду изменения законодательства,
подпункты 4), 7) части 1 статьи 741 КРКоАП (из граф 13-15, 20-22, 27-29)

Заңнаманың өзгеруңне байланысты бірінші сатыдағы соттар қаулыларының күші жойылды (ӘҚБтК-нің 741-бабы 1-бөлігінің 4), 7) тармақшалары)
Бір мезгілде шағымдар және апелляциялық өтінішхаттар бойынша
Жеке
Заңды
Қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
Қаулыны өзгерту туралы
Қаулының күшін жою және істі тоқтату туралы (ӘҚБтК-нің 741, 742-баптары)
Қаулының күшін жою және жаңа қаулы шығару туралы
Қаулының күшін жою және ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберу туралы
Жеке
Заңды
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
кестенің жалғасы
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының күшін жою немесе оны өзгерту негіздері
Судьяның әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыда жазылған істің нақты мән-жайлары туралы тұжырымдарының шағымды, наразылықты қарау кезінде зерттелген дәлелдемелерге сәйкес келмеуі
Әкімшілік жауаптылық туралы заңды дұрыс қолданбау
ӘҚБтК-нің іс жүргізу нормаларын елеулі түрде бұзу
Қаулымен қоланылған әкімшілік жазаның жасалған құқық бұзушылық сипатына, кінәлінің жеке басына немесе заңды тұлғаның мүліктік жағдайына сәйкес келмеуі
37
38
39
40
кестенің жалғасы
14, 21, 28-бағандардан әкімшілік жазаның негізгі шаралары қолданылды
Есепті кезеңде аяқталған істердің саны (11-15, 18-22 және 25-29 -бағандардың сомасы)
Оның ішінде ӘҚБтК белгілеген мерзімнен жоғары
Есепті кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Ескерту
Әкімшілік айыппұл
Әкімшілік қамаққа алу
Арнайы құқықтан айыру
Қазақстан Республикасының шегінен шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ адамдарды шығарып жіберу
Рұқсаттан айыру не оның қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ тізілімнен алып тастау
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі

Отменено постановлений судов первой инстанции ввиду изменения законодательства и примирения, подпункты 4), 7) части 1 статьи 741 КРКоАП
Основания к отмене или изменению постановления по делу об административном правонарушении
несоответствие выводов судьи о фактических обстоятельствах дела, изложенных в постановлении по делу об административном правонарушении, исследованным при рассмотрении жалобы, апелляционного ходатайства доказательствам
неправильное применение закона об административной ответственности
существенное нарушение процессуальных норм КРКоАП
несоответствие наложенного постановлением административного взыскания характеру совершенного правонарушения, личности виновного или имущественному положению юридического лица
32
33
34
35
36
37
38
39
40
продолжение таблицы
из граф 14, 21, 28 наложены основные меры административного взыскания
Количество оконченных дел за отчетный период
(сумма граф 11-15, 18-22 и 25-29)
из них в срок свыше установленных КРКоАП
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
предупреждение
административный штраф
административный арест
лишение специального права
выдворение за пределы РК иностранцев или лиц без гражданства
лишение разрешения либо приостановление его действия, а также исключение из реестра
приостановление или запрещение деятельности, или отдельных ее видов
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"

5-бөлім. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы
2-кесте. Ұсыныс енгізу туралы өтінішхаттарды қарау
Есепті кезеңнің басындағы қаралмаған өтінішхаттардың қалдығы
Есепті кезеңде ұсынулар енгізу туралы келіп түскен өтінішхаттардың барлығы
Ұсынуларды жазбаша түрде енгізу туралы келіп түскен өтінішхаттар
Электронды поштаға ұсыну енгізу туралы келіп түскен өтінішхаттар
Адамдар кері қайтарып алған өтініштердің саны ұсынулар енгізу туралы өтінішхаттар
Өтініш берген жеке тұлғалардың саны
Өтініш берген заңды тұлғалар саны
Өтініш берген лауазымды адамдар саны

Раздел 5. О работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 2. Рассмотрение ходатайств о внесении представления
Остаток нерассмотренных ходатайств на начало отчетного периода
Всего поступило ходатайств о внесении представления за отчетный период
Поступило ходатайств о внесении представления в письменном виде
Поступило ходатайств о внесении представления в электронном виде
Число заявлений, по которым лица отозвали ходатайства о внесении представлений
Количество физических лиц, подавших ходатайства
Количество юридических лиц, подавших ходатайства
Количество должностных лиц, подавших ходатайства

5-бөлім. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы
4-кесте. Соттылықты айқындау туралы істерді қарау туралы мәліметтер
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Аумақтық соттылықты айқындау жөнінде өтініш (ұсыну) келіп түсті
Қайтарылды
Қаралды
Біріктірілді
Есепті кезеңнің аяғындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі

Раздел 5. О работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 4. Сведения о рассмотрении дел об определении подсудности
Остаток на начало отчетного периода
Поступило заявление (представление) по определению территориальной подсудности
Возвращено
Рассмотрено
Объединено
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"

1. Осы Нұсқаулық "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есепті (бұдан әрі – есеп) қалыптастыруды нақтылайды.
2. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) есеп субъектілері әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға уәкілетті мемлекеттік органдар болып табылды (бұдан әрі – әкімшілік практика субъектілері).
3. Есепті қалыптастырудың негізі "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 85 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қозғау туралы" 1-ӘЖ нысанды және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің жылжу, қаралу барысы туралы және әкімшілік жазаның орындалу тәртібі туралы" 1-ӘҚ нысанды ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері болып табылады.
4. Есеп жинақ есептен, өңірлер, әкімшілік практиканың әр субъектісі бойынша есептерден тұрады.
5. Әкімшілік практиканың субъектілері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет), сот органдарының ақпараттық жүйесіндегі мәліметтердің тұтастығын, объективтілігін, нақтылығы мен жеткіліктілігін қамтамасыз етеді.
6. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары жергілікті жерлерде Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің нақтылығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
7. Республика бойынша, сондай-ақ өңірлер және әрбір әкімшілік практика субъектісі бойынша жинақ есеп Комитеттің орталық аппаратында ай сайын автоматтандырылған режимде үдемелі қорытындымен қалыптастырылады.
8. Есепті кезеңнің соңғы күнінде сағат 00.00-ге дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) Комитеттің ақпараттық жүйелеріне есепке алу құжаттарды түпкілікті жүктегеннен кейін белгілі бір кезеңде қалыптастырылған есепті есептеу жүргізіледі (статистикалық кесім).
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылып, бекітілген есеп (статистикалық кесім) түзетілмейді.
Есеп ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 12-күніне Комитеттің сайтында орналастырылады.
Егер есепті мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне келмейтін (демалыс, мереке) болса, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып саналады.
3-тарау. Есептің құрылымы
9. Есеп 5-бөлімнен тұрады:
1) 1-бөлім. "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген әкімшілік құқық бұзушылықтар және олады қарау нәтижелері туралы мәліметтер";

1. Настоящая Инструкция детализирует формирование отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" (далее – отчет).
2. Субъектами отчета является государственные органы, уполномоченные рассматривать дела об административных правонарушениях (далее – субъекты административной практики) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – КРКоАП).
3. Основанием формирования отчета являются сведения информационных учетных документов форм 1-АВ "О возбуждении дела об административном правонарушении" и 1-АП "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания", утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20962).
4. Отчет состоит из сводного отчета, отчетов по регионам, каждому субъекту административной практики.
5. Субъекты административной практики обеспечивают целостность, объективность, достоверность и достаточность сведений в информационных системах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), судебных органов.
6. Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета
7. Сводный отчет по республике, а также по регионам и каждому субъекту административной практики формируется ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета.
8. После окончательной загрузки информационных учетных документов в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
Утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), не корректируется.
Отчет ежемесячно к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом, размещается на сайте Комитета.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Глава 3. Структура отчета
9. Отчет состоит из 5 разделов:
1) раздел 1. "Сведения о зарегистрированных административных правонарушениях в Едином реестре административных производств и результатах их рассмотрения";

2) 2-бөлім. "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау нәтижелері туралы мәлеметтер";
3) 3-бөлім. "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы", бөлім 5-кестеден тұрады:
1-кесте. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істердің қозғалысы және оларды қарау нәтижелері";
2-кесте. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді жүзеге асыратын органның (лауазымды адамның) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану жөніндегі істердің қозғалысы";
3-кесте. "ӘҚБтК-нің 44-1-тарауы тәртібімен шағымдар, наразылықтар бойынша істердің қоғалысы";
4-кесте. "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау";
5-кесте. "Әкімшілік-құқықтық ықпал ету шаралары қолданылған адамдар туралы мәліметтер";
4) 4-бөлім. "Облыстық және оларға теңестірілген соттар алқасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы", ол 2-кестеден тұрады:
1-кесте. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша заңды күшіне енбеген қаулыларды қайта қарау жөніндегі істердің қозғалысы";
2-кесте. "Апелляциялық сатыда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау";
5) 5-бөлім. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы", ол 5-кестеден тұрады:
1-кесте. "Соттардың заңды күшіне енген қаулыларына наразылықтары бар істердің қозғалысы";
2-кесте. "Ұсыныс енгізу туралы өтінішхаттарды қарау";
3-кесте. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша заңды күшіне енген қаулыларға Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының және Қазақстан Респбуликасы Жоғарғы соты алқасы төрағасының ұсынулары бар істердің қозғалысы";
4-кесте. "Соттылықты айқындау туралы істерді қарау туралы мәліметтер";
5-кесте. "Кассациялық сатыда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау".
10. Есепте Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізіліміндегі әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы (бұдан әрі – ӘІБТ) тіркелген істер бойынша әкімшілік практика субъектілері қабылдайтын ҚР ӘҚБтК бойынша процестік шешімдерді (есептің 1, 2-бөлімдері), сондай-ақ сот органдарының (есептің 3, 4, 5-бөлімдері) оларды қарау нәтижелерін көрсетеді.
1-2 бөлімдер ӘІБТ-да тіркелген ақпараттық есепке алу құжаттарынан қалыптастырылады, 3-5-бөлімдер сот органдары жүйесінен қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры 2023 жылғы
27 қаңтардағы № 43
бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының және бұйрығының құрылымдық элементінің тізбесі

2) раздел 2. "Сведения о результатах рассмотрения заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам";
3) раздел 3. "О работе судов первой инстанции по рассмотрению дел об административных правонарушениях", который состоит из 5 таблиц:
таблица 1. "Движение и результаты рассмотрения дел об административных правонарушениях";
таблица 2. "Движение дел по обжалованию действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении";
таблица 3. "Движение дел по жалобам, протестам в порядке главы 44-1 КРКоАП";
таблица 4. "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам";
таблица 5. "Сведения о лицах, к которым были применены меры административно-правового воздействия";
4) раздел 4. "О работе областных и приравненных к ним судов по рассмотрению дел об административных правонарушениях", который состоит из 2 таблиц:
таблица 1. "Движение дел по пересмотру не вступивших в законную силу постановлений по делам об административных правонарушениях";
таблица 2. "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам в апелляционной инстанции";
5) раздел 5. "О работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению дел об административных правонарушениях", который состоит из из 5 таблиц:
таблица 1. Движение дел с протестами на вступившие в законную силу постановлений судов;
таблица 2. Рассмотрение ходатайств о внесении представления;
таблица 3. Движение дел с представлениями Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и Председателя коллегии Верховного Суда Республики Казахстан на вступившие в законную силу постановления по делу об административном правонарушении;
таблица 4. Сведения о рассмотрении дел об определении подсудности;
таблица 5. "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам в кассационной инстанции".
10. Отчет отражает процессуальные решения по КРКоАП, принимаемых субъектами административной практики по зарегистрированным делам об административных правонарушениях в Едином реестре административных производств (далее – ЕРАП) (разделы 1, 2 отчета), а также результаты рассмотрения их судебными органами (разделы 3, 4, 5 отчета).
Разделы 1-2 формируется из информационных учетных документов зарегистрированных в ЕРАП, разделы 3-5 формируются из системы судебных органов.
Приложение 3 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 27 января 2023 года № 43
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурный элемент приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан

1) "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есебін және оны құрастыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9856 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының әкімшілік-құқықтық статистика саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 21 қазандағы № 126 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12299 болып тіркелген);
3) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 23 маусымдағы бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14066 болып тіркелген);
4) "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оны құрастыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республиаксы Бас Прокурорының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі № 96 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15788 болып тіркелген);
5) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 191 бұйрығы бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29857 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9856);
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 октября 2015 года № 126 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере административно-правовой статистики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12299);
3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 114 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14066);
4) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 сентября 2017 года № 96 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15788);
5) пункт 3 перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 сентября 2022 года № 191 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 29857).