"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылып жатқан білім беру бағдарламаларының үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 493 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2023 жылғы 30 қаңтардағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 ақпанда № 31829 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2023 жылғы 12 маусымдағы № 314 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 12.06.2023 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылып жатқан білім беру бағдарламаларының үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 493 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24633 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "7М12304-төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (ғылыми-педагогикалық бағыт);";
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "7М12305-төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейіндік бағыт);";
мынадай мазмұндағы 8), 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
"8) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "8D12303-өрт қауіпсіздігі" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейіндік бағыт);
9) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "8D12304-төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (ғылыми-педагогикалық бағыт);
10) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "8D12305-төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейіндік бағыт).";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 5-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 6-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 4 октября 2021 года № 493 "Об утверждении типовых учебных планов образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 30 января 2023 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2023 года № 31829. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 314.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 12.06.2023 № 314 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 4 октября 2021 года № 493 "Об утверждении типовых учебных планов образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24633) следующие изменения и дополнения:
пункт 1:
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) типовой учебный план образовательной программы "7М12304 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (научно-педагогическое направление) согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) типовой учебный план образовательной программы "7М12305 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (профильное направление) согласно приложению 8 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктами 8), 9) и 10) следующего содержания:
"8) типовой учебный план образовательной программы "8D12303 – Пожарная безопасность" (профильное направление) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
9) типовой учебный план образовательной программы "8D12304 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (научно-педагогическое направление) согласно приложению 10 к настоящему приказу;
10) типовой учебный план образовательной программы "8D12305 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (профильное направление) согласно приложению 11 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5-1) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;

осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 6-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес 8, 9 және 10-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күні өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 4 қазандағы
№ 493 бұйрығына
1-қосымша

дополнить приложением 6-1) согласно приложению 8 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 8), 9) и 10) согласно приложениям 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 1 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493

2)
Жоғары оқу орны компоненті
кемінде 5
2.
Базалық пәндер циклі (БП)
112 аспауы қажет
1)
Жоғары оқу орны компоненті
2)
Кәсіптік практика
3.
Бейінді пәндер циклі (БП)
кемінде 60
1)
Жоғары оқу орны компоненті
2)
Кәсіптік практика
4.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
5.
Қорытынды аттестаттау
12
Барлығы
кемінде
240 кредиттен
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 4 қазандағы
№ 493 бұйрығына
5-қосымша
"7М12302 – Өрт қауіпсіздігі" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы академиялық кредит бойынша, %
1
2
3
1.
Теориялық оқыту
кемінде 74
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті;
педагогикалық практика.
кемінде 16%
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
кемінде 46 %
2.
Ғылыми-зерттеу жұмысы
34 аспауы қажет
1)
Магистрлік диссертацияның орындалуы мен тағылымдамадан өтуді қоса есептегенде магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы
2)
Зерттеу практикасы
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12 аспауы қажет
1)
Кешенді мемлекеттік емтихан (КМЕ)
2)
Магистрлік диссертацияны ресімдеу және қорғау (МДРҚ)
Барлығы
кемінде 120
кредиттен
Ескерту:
базалық және бейіндеуші пәндер циклдерінің көлемі "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі № 2 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының 6 және 8-тармақтарына және көрсетілген стандарттың 2-қосымшасына сәйкес белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 28916).
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің 2021 жылғы
4 қазандағы № 493 бұйрығына
5-1 қосымша
"7М12304 – Төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы академиялық кредит бойынша, %
1
2
3
1.
Теориялық оқыту
кемінде 74
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті;
педагогикалық практика.
кемінде 16%
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
кемінде 46 %
2.
Ғылыми-зерттеу жұмысы
34 аспауы қажет
1)
Магистрлік диссертацияның орындалуы мен тағылымдамадан өтуді қоса есептегенде магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы

2)
Вузовский компонент
Не менее 5
2.
Цикл базовых дисциплин (БД)
Не более 112
1)
Вузовский компонент
2)
Профессиональная практика
3.
Цикл профилирующих дисциплин (ПД)
Не менее 60
1)
Вузовский компонент
2)
Профессиональная практика
4.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
5.
Итоговая аттестация
12
Итого
Не менее 240 кредитов
Приложение 5 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 5 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493
Типовой учебный план образовательной программы "7М12302 – Пожарная безопасность" (научно-педагогическое направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость в академических кредитах, %
1
2
3
1.
Теоретическое обучение
Не менее 74
1)
Цикл базовых дисциплин (БД): вузовский компонент;
педагогическая практика.
Не менее 16 %
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД): вузовский компонент
Не менее 46 %
2.
Научно-исследовательская работа
Не более 34
1)
Научно-исследовательская работа магистранта, включая прохождение стажировки и выполнение магистерского диссертации
2)
Исследовательская практика
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
Не более 12
1)
Комплексный государственный экзамен (КГЭ)
2)
Оформление и защита магистерской диссертации (ОиЗМД)
Итого
Не менее 120 кредитов
Примечание:
объем циклов базовых и профилирующих дисциплин установлен в соответствии с пунктами 6 и 8 Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования и с приложением 2 к указанному стандарту, утвержденного приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28916).
Приложение 6 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 5-1 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493
Типовой учебный план образовательной программы "7М12304 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (научно-педагогическое направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость в академических кредитах, %
1
2
3
1.
Теоретическое обучение
Не менее 74
1)
Цикл базовых дисциплин (БД): вузовский компонент;
педагогическая практика.
Не менее 16 %
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД): вузовский компонент
Не менее 46 %
2.
Научно-исследовательская работа
Не более 34
1)
Научно-исследовательская работа магистранта, включая прохождение стажировки и выполнение магистерского диссертации

2)
Зерттеу практикасы
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12 аспауы қажет
1)
Кешенді мемлекеттік емтихан (КМЕ)
2)
Магистрлік диссертацияны ресімдеу және қорғау (МДРҚ)
Барлығы
кемінде 120
кредиттен
Ескерту:
базалық және бейіндеуші пәндер циклдерінің көлемі "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі № 2 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының 6 және 8-тармақтарына және көрсетілген стандарттың 2-қосымшасына сәйкес белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 28916).
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің 2021 жылғы
4 қазандағы № 493 бұйрығына
6-қосымша
"7М12303 – Өрт қауіпсіздігі" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейінді бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы
оқу мерзімі
1 жыл
оқу мерзімі
1,5 жыл
академиялық кредит
бойынша, %
академиялық кредит бойынша, %
1
2
3
4
1.
Теориялық оқыту
кемінде 35
кемінде 60
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
кемінде 12%
кемінде 15%
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
кемінде 47%
кемінде 50%
2.
Эксперименттік-зерттеу жұмысы
13 аспауы қажет
18 аспауы қажет
1)
Магистрлік жобаның орындалуын қоса есептегенде магистранттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
2)
Кәсіптік практика
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12 аспауы қажет
12 аспауы қажет
1)
Кешенді мемлекеттік емтихан (КМЕ)
2)
Магистрлік жобаны ресімдеу және қорғау (МЖРҚ)
Барлығы
кемінде 60
кредиттен
кемінде 90
кредиттен
Ескерту:
базалық және бейіндеуші пәндер циклдерінің көлемі "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі № 2 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының 7 және 9-тармақтарына және көрсетілген стандарттың 4-қосымшасына сәйкес белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28916 тіркелген).
Бұл ретте, оқу мерзімі Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № 411 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесінде көзделген жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген адамдар үшін 1 жыл көзделген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24092 тіркелген).

2)
Исследовательская практика
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
Не более 12
1)
Комплексный государственный экзамен (КГЭ)
2)
Оформление и защита магистерской диссертации (ОиЗМД)
Итого
Не менее 120 кредитов
Примечание:
объем циклов базовых и профилирующих дисциплин установлен в соответствии с пунктами 6 и 8 Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования и приложением 2 к указанному стандарту, утвержденного приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28916).
Приложение 7 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 6 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493
"Типовой учебный план образовательной программы "7М12303 – Пожарная безопасность" (профильное направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость
срок обучения 1 год
срок обучения 1,5 года
в академических кредитах, %
в академических кредитах, %
1
2
3
4
1.
Теоретическое обучение
Не менее 35
Не менее 60
1)
Цикл базовых дисциплин (БД): вузовский компонент
Не менее 12 %
Не менее 15 %
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД):
вузовский компонент
Не менее 47 %
Не менее 50 %
2.
Экспериментально-исследовательская работа
Не более 13
Не более 18
1)
Экспериментально-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерского проекта
2)
Профессиональная практика
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
Не более 12
Не более 12
1)
Комплексный государственный экзамен (КГЭ)
2)
Оформление и защита магистерского проекта (ОиЗМП)
Итого
Не менее 60 кредитов
Не менее 90 кредитов
Примечание:
объем циклов базовых и профилирующих дисциплин установлен в соответствии с пунктами 7 и 9 Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования и приложением 4 к указанному стандарту, утвержденного приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28916).
При этом, срок обучения 1 год предусмотрен для лиц, освоивших образовательные программы высшего образования, предусмотренные Перечнем образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденные приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 411 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24092).

Оқу мерзімі 1,5 жыл жоғары білім берудің басқа білім беру бағдарламаларын меңгерген адамдар үшін көзделген.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің 2021 жылғы
4 қазандағы № 493 бұйрығына
6-1 қосымша
"7М12305 – Төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейінді бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы
оқу мерзімі
1 жыл
оқу мерзімі 1,5 жыл
академиялық кредит
бойынша, %
академиялық кредит бойынша, %
1
2
3
4
1.
Теориялық оқыту
кемінде 35
кемінде 60
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
кемінде 12%
кемінде 15%
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
кемінде 47%
кемінде 50%
2.
Эксперименттік-зерттеу жұмысы
13аспауы қажет
18 аспауы қажет
1)
Магистрлік жобаның орындалуын қоса есептегенде магистранттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
2)
Кәсіптік практика
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12 аспауы қажет
12 аспауы қажет
1)
Кешенді мемлекеттік емтихан (КМЕ)
2)
Магистрлік жобаны ресімдеу және қорғау (МЖРҚ)
Барлығы
кемінде 60
кредиттен
кемінде 90
кредиттен
Ескерту:
базалық және бейіндеуші циклдердің көлемі "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 20 шiлдедегi № 2 бұйрығымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының 7 және 9-тармақтарына және көрсетілген стандарттың 4-қосымшасына сәйкес бекітілді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28916 болып тіркелген).
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № 411 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесінде көзделген жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген адамдар үшін оқу мерзімі 1 жыл болып көзделген.
Оқу мерзімі 1,5 жыл өзге жоғары білім беру бағдарламаларын меңгерген тұлғалар үшін көзделген.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің 2021 жылғы
4 қазандағы № 493 бұйрығына
8-қосымша

Срок обучения 1,5 года предусмотрен для лиц, освоивших другие образовательные программы высшего образования.
Приложение 8 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 6-1 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493
"Типовой учебный план образовательной программы "7М12305 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (профильное направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость
срок обучения 1 год
срок обучения 1,5 года
в академических кредитах, %
в академических кредитах, %
1
2
3
4
1.
Теоретическое обучение
Не менее 35
Не менее 60
1)
Цикл базовых дисциплин (БД): вузовский компонент
Не менее 12 %
Не менее 15 %
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД): вузовский компонент
Не менее 47 %
Не менее 50 %
2.
Экспериментально-исследовательская работа
Не более 13
Не более 18
1)
Экспериментально-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерского проекта
2)
Профессиональная практика
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
Не более 12
Не более 12
1)
Комплексный государственный экзамен (КГЭ)
2)
Оформление и защита магистерского проекта (ОиЗМП)
Итого
Не менее 60 кредитов
Не менее 90 кредитов
Примечание:
объем циклов базовых и профилирующих дисциплин установлен в соответствии с пунктами 7 и 9 Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования и с приложением 4 к указанному стандарту, утвержденного приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28916).
При этом, срок обучения 1 год предусмотрен для лиц, освоивших образовательные программы высшего образования, предусмотренные Перечнем образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденные приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 411 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24092).
Срок обучения 1,5 года предусмотрен для лиц, освоивших другие образовательные программы высшего образования.
Приложение 9 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 8 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493

"8D12303 - Өрт қауіпсіздігі" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейінді бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы
академиялық кредит бойынша
1.
Теориялық оқыту
кемінде 45
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті өндірістік практика.
2.
Докторанттың эксперименттік-зерттеу жұмысы (ДЭЗЖ)
115 аспайтын
1)
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қамтитын докторанттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12
1)
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Барлығы
кемінде 180
кредиттен
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің 2021 жылғы
4 қазандағы № 493 бұйрығына
9-қосымша
"8D12304 - Төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы
академиялық кредит бойынша
1.
Теориялық оқыту
кемінде 45
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті педагогикалық практика.
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті зерттеу практикасы.
2.
Ғылыми-зерттеу жұмысы
123 аспайтын
1)
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қамтитын докторанттың ғылыми-зерттеу жұмысы
24
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12
1)
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Барлығы
кемінде 180 кредиттен
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 30 қаңтардағы
№ 47 бұйрыққа
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 4 қазандағы
№ 493 бұйрығына
10-қосымша
"8D12305 - Төтенше жағдайларда қорғау" білім беру бағдарламасының үлгілік оқу жоспары (бейіндік бағыт)
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Жалпы еңбек сыйымдылығы
академиялық кредит бойынша
1.
Теориялық оқыту
кемінде 45
1)
Базалық пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті
2)
Бейіндеуші пәндер циклі (БП):
жоғары оқу орны компоненті өндірістік практика.
2.
Докторанттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
115 аспайтын
1)
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қамтитын докторанттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
3.
Оқытудың қосымша түрлері (ОҚТ)
4.
Қорытынды аттестаттау
12
1)
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Барлығы
кемінде 180 кредиттен

"Типовой учебный план образовательной программы "8D12303 – Пожарная безопасность" (профильное направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость
в академических кредитах
1.
Теоретическое обучение
Не менее 45
1)
Цикл базовых дисциплин (БД): вузовский компонент.
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД): вузовский компонент; производственная практика.
2.
Экспериментально-исследовательская работа докторанта
Не более 115
1)
Экспериментально - исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
12
1)
Написание и защита докторской диссертации
Итого
Не менее 180 кредитов
Приложение 10 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 9 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493
"Типовой учебный план образовательной программы "8D12304 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (научно-педагогическое направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость
в академических кредитах
1.
Теоретическое обучение
Не менее 45
1)
Цикл базовых дисциплин (БД):
вузовский компонент;
педагогическая практика.
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД):
вузовский компонент;
исследовательская практика.
2.
Научно-исследовательская работа
Не более 123
1)
Научно-исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
24
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
12
1)
Написание и защита докторской диссертации
Итого
Не менее 180 кредитов
Приложение 11 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 января 2023 года № 47
Приложение 10 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 4 октября 2021 года № 493
"Типовой учебный план образовательной программы "8D12305 – Защита в чрезвычайных ситуациях" (профильное направление)
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Общая трудоемкость
в академических кредитах
1.
Теоретическое обучение
Не менее 45
1)
Цикл базовых дисциплин (БД): вузовский компонент.
2)
Цикл профилирующих дисциплин (ПД): вузовский компонент; производственная практика.
2.
Экспериментально-исследовательская работа докторанта
Не более 115
1)
Экспериментально - исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
3.
Дополнительные виды обучения (ДВО)
4.
Итоговая аттестация
12
1)
Написание и защита докторской диссертации
Итого
Не менее 180 кредитов