"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 2 ақпандағы № 48 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 ақпанда № 31846 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 38) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 38) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру тәртібін, сондай-ақ "Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жеке нөмірді беру ауыл шаруашылығы жануарларының түріне қарай келесі тәсілдердің бірімен жүргізіледі:
1) сырғалау (ірі қара мал, ұсақ мал, түйелер, маралдар, шошқалар және тоғыз айлық жасқа дейін сойылмаған, ауыл шаруашылығы кәсіпорындарында, шаруа және фермерлік қожалықтарда күтіп-бағылатын, өнеркәсіптік өсіруге және бордақылауға арналған торайлар үшін);
2) таңба басу (төрт айлық жасқа толғаннан бастап) немесе чип салу (туғаннан бастап жеті күн өткеннен кейін) (жылқылар және тақ тұяқты жануарлар үшін);
3) татуировка (ауыл шаруашылығы кәсіпорындарында, шаруа және фермерлік қожалықтарда күтіп-бағылатын және өнеркәсіптік өсіруге, тоғыз айлық жасқа жеткенге дейін кейіннен сою үшін бордақылауға арналған торайлар үшін);
4) электрондық бірдейлендіру тәсілі (маралдар үшін).";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Сырғалау ауыл шаруашылығы жануарының құлағының ортасына аспалы сырғалықты көктамырларға тигізбей бекіту жолымен жүзеге асырылады.
Аспалы сырғаның алдыңғы бөлігі ауыл шаруашылығы жануарының құлағының ішкі жағына бекітіледі.
Ірі қара және ұсақ мал, түйелер мен шошқалардың оң құлақтарына бір аспалы сырғадан бекітіледі. Осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес ірі қара және ұсақ малды, түйелерді және шошқаларды бірдейлендіру үшін радиожиілік белгісі бар сырғаны пайдалануға жол беріледі, ол ауыл шаруашылығы жануарының сол құлағына бекітіледі.
Сырғалар ауыл шаруашылығы жануарынан өмір бойы алынбайды.";
18-тармақ алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2023 года № 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2023 года № 31846
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила идентификации сельскохозяйственных животных (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок идентификации сельскохозяйственных животных, а также порядок оказания государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта" (далее – государственная услуга).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Присвоение индивидуального номера проводится в зависимости от вида сельскохозяйственного животного, одним из следующих способов:
1) биркование (для крупного рогатого скота, мелкого рогатого скота, верблюдов, маралов, свиней и поросят, не забитых до девятимесячного возраста содержащихся в сельскохозяйственных предприятиях, крестьянских и фермерских хозяйствах, предназначенных для промышленного выращивания и откорма);
2) таврение (с четырехмесячного возраста) или чипирование (по истечении семи дней со дня рождения) (для лошадей и однокопытных животных);
3) татуировка (для поросят, содержащихся в сельскохозяйственных предприятиях, крестьянских и фермерских хозяйствах, и предназначенных для промышленного выращивания, откорма с последующим убоем до достижения девятимесячного возраста);
4) электронный способ идентификации (для маралов).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Биркование осуществляется путем прикрепления навесной бирки по центру уха сельскохозяйственного животного, не задев при этом вены.
Лицевая часть навесной бирки прикрепляется с внутренней стороны уха сельскохозяйственного животного.
Крупному и мелкому рогатому скоту, верблюдам и свиньям прикрепляется одна навесная бирка на правое ухо. Для идентификации крупного и мелкого рогатого скота, верблюдов и свиней в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил допускается использование бирки с радиочастотной меткой путем их прикрепления на левое ухо сельскохозяйственного животного.
Бирки не снимаются в течение всей жизни сельскохозяйственного животного.";
пункт 18 исключить;

29 және 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) бүлінген немесе жоғалған кезде (ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін айқындау мүмкін болмаған жағдайда) жануар иесі басқа ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін ветеринариялық паспорттармен және дерекқормен салыстырып тексергенге дейін жануарды оқшаулайды.
Егер ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) бірнеше ауыл шаруашылығы жануарларынан жоғалған жағдайда, ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін анықтау ветеринариялық паспортта (ауыл шаруашылығы жануарының жынысы, түсі, қосымша белгілері) көрсетілетін қосымша деректер бойынша жүргізіледі.
Көрсетілген жағдайларда ауыл шаруашылығы жануарларының иесі тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымына жүгінеді. Ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін белгілеу ауыл шаруашылығы жануарларының иесі өтініш берген күннен бастап күнтізбелік бес күннен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
Осы тармақта көрсетілген себептер бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын қайта бірдейлендіру жануар иесі өтініш берген күннен бастап күнтізбелік он бес күннен аспайтын мерзімде ауыл шаруашылығы жануарына жаңа жеке нөмір бере отырып, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Ауыл шаруашылығы жануарына жаңа жеке нөмір беру кезінде дерекқорда және ветеринариялық паспортта ауыл шаруашылығы жануарын қайта бірдейлендіру себептерін көрсете отырып және осы Қағидалардың 38-тармағында көзделген шараларды қабылдай отырып, ауыл шаруашылығы жануарының алдыңғы жеке нөміріне байланыстыра отырып, тиісті ақпарат (қайта бірдейлендірілді) көрсетіледі.
30. Жеке тұлғаларға тиесілі ауыл шаруашылығы жануарларының төлін бірдейлендіру осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарының жасына жеткенге дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын жүзеге асырылады.
Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарына, шаруа және фермер шаруашылықтарына тиесілі ауыл шаруашылығы жануарларының төлдерін бірдейлендіру облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын тиісті бөлімшесіне (бұдан әрі – ЖАО бөлімшесі) және ветеринариялық ұйымға басшы ұсынған алдағы бұзаулау (төлдеу, торайлау) графигіне сәйкес жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Осы Қағидалардың 2 және 30-тармақтарына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүргізілмеген жағдайлар анықталған кезде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринария саласындағы уәкілетті органы ведомствосының аумақтық бөлімшесі 2 (екі) жұмыс күні ішінде ЖАО бөлімшелерінің, ветеринариялық ұйымның, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринария саласындағы уәкілетті органы ведомствосының аумақтық бөлімшесінің өкілдері қатарынан комиссия құрады. Комиссия кемінде үш мүшеден тұрады.

пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. При повреждении или утере изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (в случае невозможности определения индивидуального номера сельскохозяйственного животного), животное изолируется владельцем до проведения сверки индивидуальных номеров других сельскохозяйственных животных с ветеринарными паспортами и базой данных.
В случае, если изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных были утеряны у нескольких сельскохозяйственных животных, установление индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных производится по дополнительным данным, указываемым в ветеринарном паспорте (пол, масть сельскохозяйственного животного, дополнительные признаки).
В указанных случаях владелец сельскохозяйственных животных обращается в ветеринарную организацию соответствующей административно-территориальной единицы. Установление индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных осуществляется в срок не более пяти календарных дней со дня обращения владельца сельскохозяйственных животных.
Повторная идентификация сельскохозяйственных животных по причинам, указанным в настоящем пункте, проводится в порядке, установленном настоящими Правилами, с присвоением сельскохозяйственному животному нового индивидуального номера в срок не более пятнадцати календарных дней со дня обращения владельцем.
При присвоении сельскохозяйственному животному нового индивидуального номера в базе данных и ветеринарном паспорте отражается соответствующая информация (идентифицировано повторно) с привязкой к предыдущему индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного, с указанием причин повторной идентификации сельскохозяйственного животного и принятием мер, предусмотренных в пункте 38 настоящих Правил.
30. Идентификация молодняка сельскохозяйственных животных, принадлежащего физическим лицам, осуществляется не менее чем за три рабочих дня до достижения возраста сельскохозяйственного животного, указанного в пункте 2 настоящих Правил.
Идентификация молодняка сельскохозяйственных животных, принадлежащего сельскохозяйственным предприятиям, крестьянским и фермерским хозяйствам, осуществляется в соответствии с графиком предстоящего отела (окота, опороса), представленным руководителем в соответствующее подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее деятельность в области ветеринарии (далее – подразделение МИО), и в ветеринарную организацию.";
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. При установлении случаев непроведения идентификации сельскохозяйственных животных в соответствии с пунктами 2 и 30 настоящих Правил, территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии соответствующей административно-территориальной единицы в течение 2 (двух) рабочих дней создается комиссия из числа представителей подразделений МИО, ветеринарной организации, территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии соответствующей административно-территориальной единицы. Комиссия состоит из не менее трех членов.

Комиссия құрылған күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы жануарларының шығу тегін, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептерін анықтайды, осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептерінің анықталғаны туралы акт жасай отырып, осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген жағдайларды болдырмайды.
Комиссия ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептерінің анықталғаны туралы акт жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептерінің анықталғаны туралы актіні ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді ұйымдастыру және жүргізу үшін ЖАО бөлімшесіне және тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымына жібереді. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру дерекқорға тиісті мәліметтерді енгізе отырып, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жүргізіледі;
2) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 406-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық белгілері анықталған кезде материалдарды тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринария саласындағы уәкілетті органы ведомстосының аумақтық бөлімшесінің басшысына береді.";
31, 31-1, 31-2, 31-3 және 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мемлекеттік қызметті ветеринариялық ұйымдар көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ветеринариялық ұйымға не портал арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынады.
"Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 6-1-қосымшада жазылған.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау туралы мәліметтерді ветеринариялық ұйым "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы порталда өтініштің электрондық нысанын толтырады. Көрсетілетін қызметті алушы дерекқорға сұрау салу арқылы ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі, жынысы, түсі, аты, бірдейлендіру тәсілі туралы мәліметтерді дерекқордан алады. Сұрау келіп түскеннен кейін дерекқор көрсетілетін қызметті алушының дерекқорында тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының тізімін автоматты түрде өңдейді және қалыптастырады. Көрсетілетін қызметті алушы ауыл шаруашылығы жануарларының қалыптастырылған тізімінен ветеринариялық паспорт алу үшін ауыл шаруашылығы жануар(лар)ын таңдайды. Көрсетілетін қызметті алушы өтініштің электрондық нысанын толтырғаннан кейін өтінішке ЭЦҚ арқылы қол қояды және ветеринариялық паспортты алу үшін портал арқылы ветеринариялық ұйымға жібереді.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбеде көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, ветеринариялық ұйым өтінішті қабылдаудан бас тартады.

Комиссией в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня создания устанавливается происхождение сельскохозяйственных животных, причины непроведения идентификации сельскохозяйственных животных, исключаются случаи, указанные в пункте 29 настоящих Правил, с составлением акта об установлении причин непроведения идентификации сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам.
Комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня составления акта об установлении причин непроведения идентификации сельскохозяйственных животных:
1) направляет акт об установлении причин не проведения идентификации сельскохозяйственных животных в подразделение МИО и в ветеринарную организацию соответствующей административно-территориальной единицы для организации и проведения идентификация сельскохозяйственных животных. Идентификация сельскохозяйственных животных проводится в течение 30 (тридцати) календарных дней в порядке, установленном настоящими Правилами, с внесением соответствующих сведений в базу данных;
2) передает материалы руководителю территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии соответствующей административно-территориальной единицы при выявлении признаков административных правонарушений, предусмотренных статьей 406 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.";
пункты 31, 31-1, 31-2, 31-3 и 32 изложить в следующей редакции:
"31. Государственная услуга оказывается ветеринарными организациями.
Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) предоставляет в ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта" изложен в приложении 6-1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, ветеринарная организация получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления посредством портала, услугополучатель заполняет на портале электронную форму заявления. Сведения об индивидуальном номере, поле, масти, кличке сельскохозяйственного животного, о способе идентификации, услугополучатель получает из базы данных путем направления запроса в базу данных. После поступления запроса, база данных автоматически обрабатывает и формирует список сельскохозяйственных животных, зарегистрированных в базе данных за услугополучателем. Услугополучатель из сформированного списка сельскохозяйственных животных выбирает сельскохозяйственное(ые) животное(ые) для получения ветеринарного паспорта. После заполнения электронной формы заявления, услугополучатель подписывает заявление посредством ЭЦП и направляет через портал в ветеринарную организацию для получения ветеринарного паспорта.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных Перечнем, и (или) документов с истекшим сроком действия ветеринарная организация отказывает в приеме заявления.

31-1. Ветеринариялық ұйымның жұмыскері келіп түскен күні өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және оны ветеринариялық ұйымның жауапты қызметкерін тағайындайтын ветеринариялық ұйымның басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ветеринариялық ұйымда қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіндегі күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы белгі оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
31-2. Ветеринариялық ұйымның жауапты қызметкері өтінішті тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оның толықтығын және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді, сондай-ақ дерекқордағы ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес мәліметтерді көрсете отырып не Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша өтініш ұсынған жағдайда, ветеринариялық ұйымның жауапты қызметкері осы Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды рәсімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
31-3. Көрсетілетін қызметті алушы толық мәліметтерді көрсете отырып өтініш берген жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер болмаған кезде ветеринариялық ұйымның жауапты қызметкері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық паспортты ресімдейді.
Ветеринариялық паспортты және ондағы мәліметтерді ветеринариялық ұйымның жауапты қызметкері дерекқорда электрондық түрде қалыптастырады және ветеринариялық ұйымның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген жағдайда, ветеринариялық паспорт дерекқордан басып шығарылады және көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ветеринариялық паспорт немесе ветеринариялық ұйымның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту жіберіледі.
32. Ауыл шаруашылығы жануарларына ветеринариялық паспорт жеке беріледі. Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша ветеринариялық паспортты ұсақ мал мен шошқалар тобына (отарына) беруге жол беріледі.

31-1. Работник ветеринарной организации в день поступления осуществляет регистрацию заявления и направляет его руководителю ветеринарной организации, которым назначается ответственный сотрудник ветеринарной организации.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе в ветеринарной организации является отметка на его копии о регистрации с указанием даты и времени.
В случае обращения услугополучателя через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
31-2. Ответственный сотрудник ветеринарной организации в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления проверяет его на предмет полноты и соответствия требованиям настоящих Правил, а также проверяет индивидуальный номер сельскохозяйственного животного в базе данных.
В случае предоставления услугополучателем заявления с указанием неполных сведений, либо по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, ответственный сотрудник ветеринарной организации оформляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6-2 к настоящим Правилам и направляет услугополучателю.
31-3. В случае предоставления услугополучателем заявления с указанием полных сведений, а также при отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, ответственный сотрудник ветеринарной организации оформляет ветеринарный паспорт по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Ветеринарный паспорт и сведения в нем формируются ответственным сотрудником ветеринарной организации в базе данных в электронном виде и удостоверяются ЭЦП уполномоченного лица ветеринарной организации.
При обращении услугополучателя в ветеринарную организацию, ветеринарный паспорт распечатывается из базы данных, и выдается услугополучателю.
При обращении услугополучателя через портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется ветеринарный паспорт, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица ветеринарной организации.
32. Ветеринарный паспорт на сельскохозяйственных животных выдается индивидуально. По выбору услугополучателя допускается выдача ветеринарного паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота и свиней.

Ветеринариялық паспорттың нөмірі осы Қағидалардың 3, 4, 5 және 5-1-тармақтарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөміріне сәйкес келеді.
Ұсақ мал мен шошқалар тобына (отарына) ветеринариялық паспорт беру кезінде ветеринариялық паспорттың нөмірінде осы Қағидалардың 3 және 5-тармақтарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті түрінің жеке нөмірінің алғашқы төрт символы және топтағы (отардағы) ауыл шаруашылығы жануарларының саны көрсетіледі. Ветеринариялық паспортқа әрбір ауыл шаруашылығы жануарлары тобының (отарының) жеке нөмірлері енгізіледі.";
33-тармақ алынып тасталсын;
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Ауыл шаруашылығы жануарлары шығарылған кезде ветеринариялық паспорт ауыл шаруашылығы жануарының жаңа иесіне беріледі. Ауыл шаруашылығы жануары межелі пунктке келгеннен кейін ауыл шаруашылығы жануарының бар жеке нөмірі өзгертілмей, ветеринариялық паспорт ресімделеді.
Ұсақ мал мен шошқа тобының (отарының) бір бөлігі шығарылған кезде ұсақ мал мен шошқа тобына (отарына) қағаз нысанда ресімделген ветеринариялық паспорт болған жағдайда, жаңа иесіне ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме беріледі. Ұсақ мал мен шошқа межелі пунктке келгеннен кейін ауыл шаруашылығы жануарының бар жеке нөмірі өзгертілмей, ветеринариялық паспорт ресімделеді.
Тиісті мәліметтер дерекқорға енгізіледі.";
37-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Қағаз нысанда ресімделген ветеринариялық паспорт жоғалған немесе бүлінген кезде осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ветеринариялық паспорт беріледі. Қағаз нысанда ресімделген жоғалған, бүлінген ветеринариялық паспорттар ауыл шаруашылығы жануарларының иелері осы Қағидалар 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берген күннен бастап жарамсыз деп есептеледі.";
мынадай мазмұндағы 39-1-тармақпен толықтырылсын:
"39-1. Берілген ветеринариялық паспортта көрсетілген деректер (мәліметтер) өзгерген кезде көрсетілетін қызметті алушының өтініші негізінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жаңа ветеринариялық паспорт беріледі.";

Номер ветеринарного паспорта соответствует индивидуальному номеру сельскохозяйственных животных, указанному в пунктах 3, 4, 5 и 5-1 настоящих Правил.
При выдаче ветеринарного паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней в номере ветеринарного паспорта указываются первые четыре символа индивидуального номера соответствующего вида сельскохозяйственных животных, указанных в пунктах 3 и 5 настоящих Правил, и количество сельскохозяйственных животных в группе (отаре). В ветеринарный паспорт заносятся индивидуальные номера каждого сельскохозяйственного животного группы (отары).";
пункт 33 исключить;
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. При выбытии сельскохозяйственных животных ветеринарный паспорт передается новому владельцу сельскохозяйственного животного. По прибытию сельскохозяйственного животного в пункт назначения оформляется ветеринарный паспорт без изменения имеющегося индивидуального номера сельскохозяйственного животного.
При выбытии части группы (отары) мелкого рогатого скота, свиней при наличии ветеринарного паспорта, оформленного на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней, новому владельцу выдается выписка из ветеринарного паспорта. По прибытию мелкого рогатого скота, свиней в пункт назначения, оформляется ветеринарный паспорт без изменения имеющегося индивидуального номера сельскохозяйственного животного.
Соответствующие сведения вносятся в базу данных.
37. После убоя сельскохозяйственных животных на убойных площадках (площадках по убою), убойных пунктах и мясоперерабатывающих предприятиях ветеринарные паспорта и изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных передаются по описи ветеринарной организации соответствующей административно-территориальной единицы ветеринарными врачами убойных площадок (площадок по убою), убойных пунктов и мясоперерабатывающих предприятий, а при убое сельскохозяйственных животных для личного потребления - владельцами.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. При утере или порче ветеринарного паспорта, оформленного в бумажной форме, выдается ветеринарный паспорт в порядке, установленном настоящими Правилами. Утерянные, испорченные ветеринарные паспорта, оформленные в бумажной форме, считаются недействительными со дня подачи владельцами сельскохозяйственных животных заявления по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1. При изменений данных (сведений), указанных в выданном ветеринарном паспорте, на основании заявления услугополучателя по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам выдается новый ветеринарный паспорт в порядке, установленном настоящими Правилами.";

40, 40-1 және 40-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Қажет болған жағдайда ұсақ мал, шошқа тобына (отарына) ресімделген ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық ұйымға не портал арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Ветеринариялық ұйымның жауапты қызметкері үш жұмыс сағаты ішінде өтінішті қарайды және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірмені не осы Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
40-1. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
40-2. Ветеринариялық ұйым Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Министрлік осы Қағидаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық акті бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" көрсетілетін қызмет берушіге, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Ветеринариялық ұйымның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ветеринариялық ұйымның, жергілікті атқарушы орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, ветеринариялық ұйым оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға жібереді. Ветеринариялық ұйым шағымды қарайтын органға шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы акт қабылданған, әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда шағымды жібермейді.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";

пункты 40, 40-1 и 40-2 изложить в следующей редакции:
"40. При необходимости для получения выписки из ветеринарного паспорта, оформленного на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней, услугополучатель предоставляет в ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Ответственный сотрудник ветеринарной организации в течение трех рабочих часов рассматривает заявление и выдает выписку из ветеринарного паспорта по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6-2 к настоящим Правилам.
40-1. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
40-2. Ветеринарная организация обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) предоставляет информацию о порядке оказания государственной услуги в Единый контакт-центр.
Министерство в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Жалоба на решение, действие (бездействие) ветеринарной организации подается на имя руководителя ветеринарной организации, местного исполнительного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) ветеринарная организация направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба ветеринарной организацией не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";

көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 5-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6 және 6-1-қосымшалар осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 2 ақпандағы
№ 48 бұйрығына
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың литерлік және сандық кодтары
Р/с №
Литерлік код
Штрих-кодқа арналған сандық код
Атауы
1.
KZ

приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложения 6 и 6-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу;
приложение 7 к указанным Правилам исключить;
приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9 согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) направление настоящего приказа в государственные ветеринарные организации, созданные местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2023 года № 48
Приложение 1
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
Литерные и цифровые коды Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
№ п/п
Литерный код
Цифровой код для штрих-кода
Наименование
1.
KZ

Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ года
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "электрондық үкімет"
веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством
мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* Ветеринариялық паспорттың нөмipi ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмiрiне сәйкес
келедi. Ұсақ малдың, шошқалардың тобына (отарына) ветеринариялық паспорт бергенде
ветеринариялық паспорттың нөмірінде ауыл шаруашылығы жануарының тиісті түрінің жеке
нөмірінің алғашқы төрт символы көрсетіледі/Номер ветеринарного паспорта соответствует
индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного. При выдаче ветеринарного паспорта
на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней в номере ветеринарного паспорта
указываются первые четыре символа индивидуального номера соответствующего вида
сельскохозяйственного животного;
** асыл тұқымды жануардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенного животного.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 2 ақпандағы
№ 48 бұйрығына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептерін белгілеу туралы акт
Мынадай құрамдағы:___________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(комиссия мүшесінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
комиссия ауыл шаруашылығы жануары иесінің не оның өкілінің қатысуымен
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептерін
белгілеу туралы осы актіні жасады.
Ауыл шаруашылығы жануарлары иесінің мекенжайы ____________________
__________________________________________________________________
Жануар туралы мәліметтер:
Түрі ______________________________________________________________
Жынысы __________________________________________________________
Тұқымы (асыл тұқымды жануар ұшін) _________________________________
Ата-аналары туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)_______________
__________________________________________________________________
Түсі ______________________________________________________________
Жасы (туған күні) ___________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарларының саны _____________________________
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілмеу себептері,
мән-жайлары, ауыл шаруашылығы жануарлары бойынша басқа да мәліметтер
(бұрын бірдейлендіру жүргізілді ме, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді
жүргізуге арналған бұйымдардың (құралдардың) жоғалу жағдайларын болдырмау
мақсатында, бірдейлендірілмеген жануарлардың шығу тегі):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Комиссия мүшелері:

Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ года
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "электрондық
үкімет" веб-порталының арқылы мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством
мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об
электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на
бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* ветеринариялық паспорттың нөмipi ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмiрiне
сәйкес келедi. Ұсақ малға, шошқалар тобына (отарына) ветеринариялық паспорт беру кезінде
ветеринариялық паспорттың нөмірінде ауыл шаруашылығы жануарының тиісті түрінің жеке
нөмірінің алғашқы төрт символы көрсетіледі/Номер ветеринарного паспорта соответствует
индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного. При выдаче ветеринарного
паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней в номере ветеринарного паспорта
указываются первые четыре символа индивидуального номера соответствующего вида
сельскохозяйственного животного;
** асыл тұқымды жануардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенного
животного.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2023 года № 48
Приложение 5-1
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
Акт об установлении причин непроведения
идентификации сельскохозяйственных животных
Комиссией в составе:____________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность члена комиссии)
в присутствии владельца сельскохозяйственного животного либо его представителя
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
составлен настоящий акт об установлении причин непроведения идентификации
сельскохозяйственных животных.
Адрес владельца сельскохозяйственного животного:_______________________________
Данные о животном:
Вид ________________________________________________________________________
Пол ________________________________________________________________________
Порода (для племенного животного)_____________________________________________
Данные о родителях (для племенного животного)
____________________________________________________________________________
Масть ______________________________________________________________________
Возраст (дата рождения)_______________________________________________________
Количество сельскохозяйственных животных:____________________________________
Причины, обстоятельства непроведения идентификации сельскохозяйственных животных и
другие сведения по сельскохозяйственному животному (проводилась ли ранее
идентификация, в целях исключения случаев утери изделий (средств) для проведения
идентификации сельскохозяйственных животных, происхождение не идентифицированных
животных):____________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Члены комиссии:

1. ___________________________________________________ ______________
2. ___________________________________________________ ______________
3. ___________________________________________________ ______________
(комиссия мүшелерінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Иесі/Өкілі __________________________________________________________
___________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ) (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 2 ақпандағы
№ 48 бұйрығына
4-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кімге _____________________________
(облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы құрған
ветеринариялық ұйымның атауы)
Кімнен ______________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
( бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру
нөмірі/заңды тұлғаның атауы,
бизнес- сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы ______________________
Өтініш
_________________________________________________________________________________
_________________ байланысты ветеринариялық паспорт беруіңізді сұраймын. (ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді жүргізу нәтижелері немесе ветеринариялық паспорттың жоғалғаны
немесе бүлінгені немесе берілген ветеринариялық паспортта көрсетілген деректердің (мәліметтердің)
өзгергені бойынша көрсету)
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі _______________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануар(лар)ының жеке нөмір(лер)і ________________________________
______________________________________________________________________________________
Ветеринариялық паспортты беру тәсілі _______________________________________________
______________________________________________________________________________________
(ұсақ жануарлар үшін – жануарға жеке немесе жануарлар тобына (отарына) жеке көрсету)
Байланыс телефондары ________________ Электрондық мекенжайы (болған жағдайда)
______________________________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға,
өңдеуге келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы
_______________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні___________________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 2 ақпандағы
№ 48 бұйрығына
5-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына

1. ___________________________________________________ ____________________
2. ___________________________________________________ ____________________
3. ___________________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)),                   (подпись)
должность члена комиссии)
Владелец /Представитель_____________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))                   (подпись)
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2023 года № 48
Приложение 6 к
Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
В __________________________
(наименование ветеринарной
организации, созданной местным
исполнительным органом области,
города республиканского
значения, столицы)
от___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/
наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Адрес _________________________
Заявление
Прошу выдать ветеринарный паспорт __________________________________
___________________________________________________________________
(указать по результатам проведения идентификации сельскохозяйственных
животных или утери ветеринарного паспорта или изменении данных (сведений),
указанных в выданном ветеринарном паспорте)
Вид сельскохозяйственного животного _________________________________
Индивидуальный(ые) номер(а) сельскохозяйственного(ых) животного(ых):
___________________________________________________________________
Способ выдачи ветеринарного паспорта_________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(для мелких животных – указать индивидуально на животное или на
группу (отару) животных)
Контактные телефоны ______________________________________________
Электронный адрес (при его наличии)_________________________________
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных данных.
Подпись/Электронная цифровая подпись услугополучателя или его представителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата___________________
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2023 года № 48

6-1-қосымша
"Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары құрған ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі
1) ветеринариялық паспорт бергенде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
2) ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме бергенде – 30 (отыз) минут ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық паспорт, ветеринариялық паспорттан үзінді не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту беру.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жұмыс уақытының кестесіне сәйкес белгілейді; 2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:

Приложение 6-1
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта"
1
Наименование услугодателя
Ветеринарные организации, созданные местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче ветеринарного паспорта – в течение 2 (двух) рабочих дней;
2) при выдаче выписки из ветеринарного паспорта – в течение 30 (тридцати) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача ветеринарного паспорта, выписки из ветеринарного паспорта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы: www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя к услугодателю:

1) нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін растайтын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
Көрсетілетін қызметті берушілер порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік құпиясөзді беру жолымен немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, цифрлық құжаттарды іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады. Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық паспорт алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық паспорт алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік құпиясөзді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.

1) заявление по форме;
2) документ, удостоверяющий личность, и (или) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности), либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного паспорта и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарного паспорта.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 2 ақпандағы
№ 48 бұйрығына
6-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Кімге______________________________
(облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы құрған
ветеринариялық ұйымның атауы)
кімнен_______________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты( бар болса),
тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы_______________________
Өтініш
20 __ жылғы "____" _______ № _____ ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме беруіңізді сұраймын.
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі ___________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Байланыс телефондары ______________ Электрондық мекенжайы (бар болса)
________________________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға,
өңдеуге келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Күні___________________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 2 ақпандағы
№ 48 бұйрығына
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Берді/Выдан _________________________
(облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы құрған
ветеринариялық ұйымның атауы /
наименование ветеринарной
организации, созданной местным
исполнительным органом области,
города республиканского
значения, столицы)
Ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме Выписка из ветеринарного паспорта
20 __ жылғы "____" _______ № _____ / №______ от "__" _____ 20 _ года.
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе атауы, жеке сәйкестендіру
нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі /Фамилия, имя, отчество (при наличии) или
наименование владельца сельскохозяйственного животного, индивидуальный идентификационный
номер или бизнес-идентификационный номер ____________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің мекенжайы/Адрес владельца сельскохозяйственного животного
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының түpi/Вид сельскохозяйственного животного
____________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары туралы деректер/Данные о сельскохозяйственном животном:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі/Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
Жынысы /Пол
Түci /Масть
Аты /Кличка
Жасы (туған күні) /Возраст (дата рождения)
Бiрдейлендiру әдici/Способ идентификации
Малдың тегi туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)* /Данные о родителях (для племенного животного)*
Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ год
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "электрондық үкімет"
веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством
мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* асыл тұқымды жануарлардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенных животных.

Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2023 года № 48
Приложение 8
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
В ________________________
(наименование ветеринарной
организации, созданной местным
исполнительным органом области,
города республиканского
значения, столицы)
от _____________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица, индивидуальный
идентификационный
номер/ наименование
юридического лица, бизнес-
идентификационный номер)
Адрес __________________
Заявление
Прошу выдать выписку из ветеринарного паспорта №____ от ___________20____ года.
Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Контактные телефоны ____________________ Электронный адрес (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности
за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики
Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
а также на сбор, обработку персональных данных.
Подпись/Электронная цифровая подпись услугополучателя или его представителя
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата___________________
Приложение 7 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2023 года № 48
Приложение 9
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
Берді/Выдан __________________
(облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы құрған
ветеринариялық ұйымның атауы /
наименование ветеринарной
организации, созданной местным
исполнительным органом области,
города республиканского
значения, столицы)
Ветеринариялық паспорттан үзінді көшірме
Выписка из ветеринарного паспорта
20 __ жылғы "____" _______ № _____ / №______ от "__" _____ 20 _ года.
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі /Фамилия, имя, отчество (при
наличии) или наименование владельца сельскохозяйственного животного, индивидуальный
идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің мекенжайы/Адрес владельца
сельскохозяйственного животного
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының түpi/Вид сельскохозяйственного животного
____________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары туралы деректер/Данные о сельскохозяйственном животном:
№ п/п
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі/Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
Жынысы /Пол
Түci /Масть
Аты /Кличка
Жасы (туған күні) /Возраст (дата рождения)
Бiрдейлендiру әдici/Способ идентификации
Малдың тегi туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)* /Данные о родителях (для племенного животного)*
Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ год
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "электрондық
үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством
мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об
электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на
бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* асыл тұқымды жануардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенных животных.