Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 1 ақпандағы № 45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 8 ақпанда № 31879 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 427-бабы 4-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 1 ақпандағы
№ 45 бұйрығымен
бекітілген
Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 427-бабы 4-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою тәртібін айқындайды.
2. Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою деп осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша импорттау кезінде қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленген асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды сою түсініледі.
3. Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз сою:
1) осы Қағидалардың 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) (бұдан әрі – Бұйрық) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы және жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) енгізілген жануарлардың аса қауіпті аурулары болғанда;

Об утверждении Правил вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2023 года № 45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2023 года № 31879.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 4 статьи 427 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 февраля 2023 года № 45
Правила вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1-1) пункта 4 статьи 427 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и определяют порядок вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого.
2. Под вынужденным забоем племенных животных и крупного рогатого скота живого понимается убой племенных животных и крупного рогатого скота живого, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета при их импорте, по случаям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
3. Вынужденный забой племенных животных и крупного рогатого скота живого проводится при:
1) особо опасных болезнях животных, включенных в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляются за счет бюджетных средств (далее – Перечень), утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891) (далее – Приказ), за исключением случаев, указанных в подпункте 1) пункта 4 настоящих Правил;

2) экономикалық тұрғыдан тиімсіз немесе емдеу мүмкін болмаған кезде, сондай-ақ "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-тармағының 17-3) тармақшасына және 10-бабы 1-1-тармағының 32-2) тармақшасына сәйкес профилактикасы мен диагностикасы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы бекітетін бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесіне енгізілген жануарлардың энзоотиялық аурулары кезінде асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малдың сақталуын (өлім-жітімге жол бермеу) қамтамасыз ету мақсатында;
3) улану, ауыр жарақаттар алу, сынықтар, күйіктер және асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малдың өміріне қауіп төндіретін және ұзақ мерзімді, экономикалық тұрғыдан ақталмаған емдеуді қажет ететін ауыр жарақаттар болғанда жүргізіледі.
4. Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды:
1) жануарлардың және адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты міндетті түрде алып қою және жою жүргізілетін, Бұйрықпен бекітілген жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне енгізілген жануарлардың аса қауіпті аурулары болғанда;
2) сау жануарларды;
3) қажетті кондицияға дейін бордақылауға келмейтін жануарларды;
4) өсу мен дамудан артта қалған жануарларды;
5) өнімділігі төмен, қысыр жануарларды;
6) дүлей зілзала салдарынан өлу қаупі төнген сау жануарларды амалсыз сою жүргізілмейді:
5. Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз сою кезінде осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасының негізінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы "Нұсқамалардың нысандарын, оларды жасау және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 16-07/333 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8662 болып тіркелген) сәйкес ауру жануарларды санитариялық тазартуды, санитариялық союды жүргізу туралы және/немесе жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты, жануарлар мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін препараттар, азық және азықтық қоспаларды залалсыздандыру (зарарсыздандыру), өңдеу туралы тиісті нұсқама береді.
Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды бір уақытта Тізбеге және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 18-03/127 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7590 болып тіркелген) бекітілген жануарлардың және адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты, ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын алып қоймай міндетті түрде залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және қайта өңдеу жүргізілетін жануарлар ауруларының тізбесіне енгізілген жануарлардың аса қауіпті аурулары бойынша амалсыз сою кезінде және Бұйрықпен бекітілген Жануарлардың және адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарлар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты міндетті түрде алып қою және жою не оларды алып қоймай міндетті түрде залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және өңдеу қағидаларына асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты алып қоймай өңдеу жүргізіледі.

2) экономической нецелесообразности или невозможности лечения, а также в целях обеспечения сохранности (недопущения падежа) племенных животных и крупного рогатого скота живого при энзоотических болезнях животных, включенных в перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств, утверждаемый местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в соответствии с подпунктом 17-3) пункта 1 и подпунктом 32-2) пункта 1-1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии";
3) отравлениях, тяжелых травмах, переломах, ожогах и тяжелых повреждениях, угрожающих жизни племенных животных и крупного рогатого скота живого, и требующих длительного, экономически не оправданного лечения.
4. Вынужденный забой племенных животных и крупного рогатого скота живого не проводится:
1) при особо опасных болезнях животных, включенных в Перечень особо опасных болезней животных, при которых проводятся обязательное изъятие и уничтожение животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, утвержденный Приказом;
2) здоровых животных;
3) животных, неподдающихся откорму до требуемых кондиций;
4) животных, отстающих в росте и развитии;
5) малопродуктивных, яловых животных;
6) здоровых животных, которым угрожает гибель в результате стихийного бедствия.
5. При вынужденном забое племенных животных и крупного рогатого скота живого на основании подпункта 1) пункта 3 настоящих Правил государственный ветеринарно-санитарный инспектор соответствующей административно-территориальной единицы выдает соответствующее предписание о проведении санитарной очистки, санитарного убоя больных животных и/или об обезвреживании (обеззараживании), переработке животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья животных и человека в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 16-07/333 "Об утверждении форм предписаний, Правил их составления и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8662).
При вынужденном забое племенных животных и крупного рогатого скота живого по особо опасным болезням животных, включенным одновременно в Перечень и в Перечень болезней животных, при которых производятся обязательное обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья животных и человека, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 18-03/127 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7590), проводится обязательное обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия племенных животных и крупного рогатого скота живого, продукции и сырья животного происхождения в соответствии с Правилами обязательного изъятия и уничтожения животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, либо их обязательного обезвреживания (обеззараживания) и переработки без изъятия, утвержденными Приказом.

2-тарау. Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз сою тәртібі
6. Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз сою кезінде жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты ветеринариялық-санитариялық бағалау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға (бұдан әрі – Ветеринариялық қағидалар) сәйкес жүзеге асырылады және жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізат айналымы оларды ветеринариялық-санитариялық бағалау ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Амалсыз сою кезінде асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара мал Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидалардың 101-тарауында белгіленген сойылатын жануарларды сою алдында ветеринариялық қарап-тексеру және сойылғаннан кейін ұшалар мен органдарды ветеринариялық-санитариялық сараптамадан, оларды санитариялық бақылаудан өткізу тәртібіне сәйкес сою алдында ветеринариялық қарап-тексерілуі және сойылғаннан кейін ветеринариялық-санитариялық сараптамадан өтуі тиіс.
7. Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз союға жіберу осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жануарлардың түрін, санын, тұқымын және жасын, сондай-ақ қайта өңдеу кәсіпорнының атауын, орналасқан жерін, сою пунктін, сою алаңын (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңының), амалсыз сою себептерін көрсете отырып асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз союға жіберу актісімен (бұдан әрі – жіберу актісі) ресімделеді.
Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз сою кезінде жолдама актісінде сондай-ақ мыналар көрсетіледі:
1) осы Қағидалардың 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларының негізінде амал сою кезінде – зертханалық зерттеулердің нәтижелері, сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) күні мен нөмірі, зертханалық зерттеулердің нәтижелерін берген зертхананың атауы мен мекенжайы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасының негізінде амалсыз сою кезінде – ауру жануарларды санитариялық тазалауды, санитариялық союды жүргізу туралы және/немесе жануарлардың және адамның өміріне қауәп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты, ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын залалсыздандыру (зарарсыздандыру), қайта өңдеу туралы нұсқаманың күні мен нөмірі, нұсқама берген мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі.
8. Жолдама актісін өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері немесе ауыл шаруашылығы құралымдарының, шаруа, фермер қожалықтарының ветеринариялық дәрігері немесе ауыл шаруашылығы құралымдарының, шаруа, фермер қожалықтарының басшысының, асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды иеленушінің, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның ветеринария саласындағы маманының қатысуымен жеке, заңды тұлғаларға қызмет көрсететін ветеринариялық дәрігер екі данада жасайды және оған барлық қатысушы тұлғалар қол қояды.
Жолдама актісінің бірінші данасы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның ветеринария саласындағы маманына беріледі, екінші данасы өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігерінде немесе ауыл шаруашылығы құралымдарының, шаруа, фермер қожалықтарының ветеринариялық дәрігерінде немесе асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды иеленушіде қалады.

Глава 2. Порядок вынужденного забоя племенных животных и крупного рогатого скота живого
6. При вынужденном забое племенных животных и крупного рогатого скота живого ветеринарно-санитарная оценка продукции и сырья животного происхождения осуществляется в соответствии с Ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами (далее – Ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940), и оборот продукции и сырья животного происхождения осуществляется с учетом их ветеринарно-санитарной оценки.
Племенные животные и крупный рогатый скот живой при вынужденном забое подлежат предубойному ветеринарному осмотру и послеубойной ветеринарно-санитарной экспертизе в соответствии с порядком предубойного ветеринарного осмотра убойных животных и послеубойной ветеринарно-санитарной экспертизы туш и органов, их санитарной оценки, установленных главой 101 Ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил.
7. Направление на вынужденный забой племенных животных и крупного рогатого скота живого оформляется актом направления на вынужденный забой племенных животных и крупного рогатого скота живого (далее – акт направления) по форме согласно приложению к настоящим Правилам, с указанием вида, количества, породы и возраста животных, а также наименования, места расположения перерабатывающего предприятия, убойного пункта, убойной площадки (площадки по убою сельскохозяйственных животных), причин вынужденного забоя.
При вынужденном забое племенных животных и крупного рогатого скота живого в акте направления также указываются:
1) при вынужденном забое на основании подпунктов 1) и 2) пункта 3 настоящих Правил – результаты лабораторных исследований, дата и номер акта экспертизы (протокола испытания), наименование и адрес лаборатории, выдавшей результаты лабораторных исследований;
2) при вынужденном забое на основании подпункта 1) пункта 3 настоящих Правил – дата и номер предписания о проведении санитарной очистки, санитарного убоя больных животных и/или об обезвреживании (обеззараживании), переработке животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья животных и человека, фамилия, имя, отчество (при наличии) государственного ветеринарно-санитарного инспектора, выдавшего предписание.
8. Акт направления составляется ветеринарным врачом подразделения производственного контроля или ветеринарным врачом сельскохозяйственных формирований, крестьянских, фермерских хозяйств или ветеринарным врачом, обслуживающим физических, юридических лиц, при участии руководителя сельскохозяйственных формирований, крестьянских, фермерских хозяйств, владельца племенных животных и крупного рогатого скота живого, специалиста в области ветеринарии государственной ветеринарной организации, созданной местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, в двух экземплярах, и подписывается всеми участвовавшими лицами.
Первый экземпляр акта направления передается специалисту в области ветеринарии государственной ветеринарной организации, созданной местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, второй экземпляр остается у ветеринарного врача подразделения производственного контроля или ветеринарного врача сельскохозяйственных формирований, крестьянских, фермерских хозяйств или владельца племенных животных и крупного рогатого скота живого.

9. Кейіннен өткізуге арналған асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз сою мал сою пункттерінде, ет өңдеу кәсіпорындарында немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес есепке алу нөмірлері бар сою алаңдарында (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдары) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 7-1/370 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11591 болып тіркелген) бекітілген Кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларын союды ұйымдастыру қағидалары сақтала отырып, жүзеге асырылады.
10. Асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды амалсыз сою туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6321 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді-көшірмелер беру қағидаларына (бұдан әрі – № 367 Қағидалар) сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорға енгізіледі.
Амалсыз сойылған асыл тұқымды жануарлар мен тірі ірі қара малды иеленушілер № 367 Қағидаларға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді-көшірме алады.
Асыл тұқымды жануарларды
және тірі ірі қара малды
амалсыз сою қағидаларына
қосымша
Нысан
Асыл тұқымды жануарларды және тірі ірі қара малды амалсыз союға жіберу актісі
Мен________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, заңды тұлғаның атауы)
___________________________________ басшысының (жануарды иеленушінің),
сондай-ақ ветеринария саласындағы маманның ___________________________
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
қатысуымен 20__ жылғы "__"______ ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда жеке нөмірі бар ______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жануардың түрі, саны, тұқымы, жасы)
диагнозы (себебі) бойынша: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________ амалсыз союға жібердік.
"Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы мен жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) енгізілген жануарлардың аса қауіпті аурулары бойынша, "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-тармағының 17-3) тармақшасына және 10-бабының 1-1-тармағы 32-2) тармақшасына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы бекітетін профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесіне енгізілген жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша амалсыз сою кезінде зертханалық зерттеулердің нәтижелері, сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) күні мен нөмірі, зертханалық зерттеулердің нәтижелерін берген зертхананың атауы мен мекенжайы, жануарларды санитариялық тазалауды, санитариялық союды жүргізу және/немесе жануарлар мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты, ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын залалсыздандыру (зарарсыздандыру), қайта өңдеу туралы нұсқаманың күні мен нөмірі, нұсқама берген мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Амалсыз сою өткізілген орын __________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(өңдеу кәсіпорнының, сою пунктінің, сою алаңының (ауыл шаруашылығы
жануарларын сою алаңының) атауы, орналасқан жері)
Қатысушылардың қолдары:

9. Вынужденный забой племенных животных и крупного рогатого скота живого, предназначенных для последующей реализации, осуществляется на убойных пунктах, мясоперерабатывающих предприятиях или на убойных площадках (площадках по убою сельскохозяйственных животных), имеющих учетные номера в соответствии с Правилами присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466), с соблюдением Правил организации проведения убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 7-1/370 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11591).
10. Сведения о вынужденном забое племенных животных и крупного рогатого скота живого вносятся в базу данных по идентификации сельскохозяйственных животных согласно Правилам формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6321) (далее – Правила № 367).
Владельцы вынужденно забитых племенных животных и крупного рогатого скота живого получают выписку из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных в соответствии с Правилами № 367.
Приложение
к Правилам вынужденного
забоя племенных животных
и крупного рогатого скота живого
Форма
Акт направления на вынужденный забой племенных животных и крупного рогатого скота живого
Мною ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
при участии руководителя (владельца животного) ___________________________
______________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, наименование юридического лица)
а также специалиста в области ветеринарии ________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
"___"_________________20___ года
направлены на вынужденный забой _______________________________________
______________________________________________________________________,
(вид, количество, порода, возраст животных)
имеющие индивидуальный номер сельскохозяйственного животного в базе данных
по идентификации сельскохозяйственных животных
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________,
по диагнозу (причине):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
При вынужденном забое по особо опасным болезням животных, включенным
в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика
и ликвидация которых осуществляются за счет бюджетных средств (далее –
Перечень), утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных
правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 9891), и по энзоотическим болезням
животных, включенным в перечень энзоотических болезней животных, профилактика
и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств, утверждаемый
местным исполнительным органом области, города республиканского значения,
столицы в соответствии с подпунктом 17-3) пункта 1 и подпунктом 32-2) пункта 1-1
статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", указываются результаты
лабораторных исследований, дата и номер акта экспертизы (протокола испытания),
наименование и адрес лаборатории, выдавшей результаты лабораторных
исследований, даты и номер предписания о проведении санитарной очистки,
санитарного убоя животных и/или об обезвреживании (обеззараживании),
переработке животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья
животных и человека, фамилия, имя, отчество (при наличии) государственного
ветеринарно-санитарного инспектора, выдавшего предписание
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Место проведения вынужденного забоя ___________________________________
______________________________________________________________________
(наименование, место расположения перерабатывающего предприятия, убойного
пункта, убойной площадки (площадки по убою сельскохозяйственных животных))
Подписи участников:

1. _______________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
2. _______________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
3. _______________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)

1. _______________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
2. _______________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
3. _______________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)