Салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 7 наурыздағы № 82/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 9 наурызда № 32030 болып тіркелді
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 19) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Салалық көтермелеу жүйесі бекітілсін.
2. "Көтермелеудің салалық жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы № 22/НҚ бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19929 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а.
А. Оразбек
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің м.а.
2023 жылғы 7 наурыздағы
№ 82/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Салалық көтермелеу жүйесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Салалық көтермелеу жүйесі (бұдан әрі – Жүйе) "Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 19) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің (бұдан әрі – Комитет), жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кәсіпорындардың және геодезия және картография саласындағы басқа ұйымдар мен бірлестіктердің жұмыскерлерін (бұдан әрі – геодезия және картография саласының жұмыскерлері) көтермелеу рәсімдерін нақтылайды.

Об утверждении Отраслевой системы поощрения
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 марта 2023 года № 82/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 марта 2023 года № 32030
В соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Отраслевую систему поощрения.
2. Признать утратившими силу приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 января 2020 года № 22/НҚ "Об утверждении отраслевой системы поощрения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19929).
3. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Оразбек
Утверждена приказом
и.о. Министра цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 7 марта 2023 года № 82/НҚ
Отраслевая система поощрения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая отраслевая система поощрения (далее – Система) разработана в соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" и детализирует процедуру поощрения работников Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэроскосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Комитет), местных исполнительных органов, государственных предприятий, иных организаций и объединений в сфере геодезии и картографии Республики Казахстан (далее - работники сферы геодезии и картографии).

2. Көтермелеу геодезиялық және картографиялық қызмет саласындағы жұмыскерлердің еңбегін ынталандырудың нысаны болып табылады.
3. Геодезия және картография саласының жұмыскерлерін көтермелеу мақсатында көтермелеудің мынадай түрлері белгіленеді:
1) "Құрметті геодезист" төсбелгісі;
2) "Құрметті картограф" төсбелгісі;
3) "Үздік геодезист" төсбелгісі;
4) "Үздік картограф" төсбелгісі;
Төсбелгілер осы Жүйеге 1-қосымшаға сәйкес сипаттама бойынша дайындалады.
2-тарау. Көтермелеу үшін материалдарды дайындау
4. Төсбелгілермен марапаттау жөніндегі ұсыныстарды қарау үшін Комитетте мүшелері тақ саннан құралған комиссия құрылады, оны Комитет төрағасының орынбасары басқарады.
5. "Құрметті геодезист", "Құрметті картограф", "Үздік геодезист" және "Үздік картограф" құрмет атақтарымен марапаттау туралы ұсыныстарды Комитетке:
Комитеттің тиісті құрылымдық бөлімшелерінің басшылары;
облыстар, астана, республикалық маңызы бар қалалар, аудандар, облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары;
мемлекеттік кәсіпорындардың басшылары;
өзге де ұйымдар мен бірлестіктердің басшылары енгізеді.
6. Марапаттау туралы ұсыныстар Комитетке осы Жүйеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша марапаттау парағын қоса бере отырып, жерге орналастыру, геодезия және картография күні – кәсіптік мерекені мерекелеуге дейін 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірілмей жіберіледі және комиссия келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде қарайды.
7. Жұмыскердің төсбелгілермен марапатталуға лайықтылығы және лайықсыздығы туралы шешімді Комиссия хаттамамен ресімделетін ашық дауыс беру арқылы, көпшілік дауыспен қабылдайды. Хаттама негізінде Комитет төрағасының марапаттау туралы бұйрығы шығарылады.
8. Төсбелгімен марапатталған тұлғаға осы Жүйеге 3-қосымшада көрсетілген сипаттамаға сәйкес куәлік беріледі.
9. Төсбелгі кеуденің оң жағына мемлекеттік наградалардан төмен тағылады.
10. Бiр төсбелгімен қайта марапаттауға жол берілмейді.
11. Төсбелгіні және құрмет дипломын тапсыруды салтанатты жағдайда Комитет төрағасы жүргізеді немесе марапатталатын тұлға жұмыс істейтін ұжымда жүргізіледі.
12. Геодезия және картография саласының жұмыскерлерін көтермелеген кезде, кадр қызметі қызметкердің еңбек кітапшасына бұйрықтың шыққан күні мен нөмірін көрсете отырып жазба енгізеді.
13. Геодезия және картография саласының жұмыскерлерін көтермелеудің барлық түрін есепке алуды Комитеттің кадр қызметі жүзеге асырады.
14. Көтермелеудің ресми мәтіні мемлекеттік және орыс тілдерінде дайындалады.

2. Поощрения являются формой стимулирования труда работников сферы геодезической и картографической деятельности.
3. В целях поощрения работников сферы геодезии и картографии устанавливаются следующие виды поощрения:
1) нагрудный знак "Құрметті геодезист";
2) нагрудный знак "Құрметті картограф";
3) нагрудный знак "Үздік геодезист";
4) нагрудный знак "Үздік картограф".
Нагрудные знаки изготавливаются по описанию, согласно приложению 1 к настоящей Системе.
Глава 2. Подготовка материалов для поощрения
4. Для рассмотрения предложений по награждению нагрудными знаками в Комитете создается комиссия из нечетного количества членов, которую возглавляет заместитель председателя Комитета.
5. Представления о награждении почетными званиями "Құрметті геодезист", "Құрметті картограф", "Үздік геодезист" и "Үздік картограф" вносятся в Комитет:
руководителями соответствующих структурных подразделений Комитета;
курирующими заместителями акимов областей, столицы, городов республиканского значения, районов, городов областного значения;
руководителями государственных предприятий;
руководителями иных организаций и объединений.
6. Предложения о награждении направляются в Комитет не позднее 30 (тридцать) календарных дней до празднования профессионального праздника – дня землеустройства, геодезии и картографии с приложением наградного листа по форме, согласно приложению 2 к настоящей Системе и рассматриваются комиссией в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня поступления.
7. Решение о соответствии или не соответствии работника к награждению нагрудными знаками комиссия принимает большинством голосов, открытым голосованием, которое оформляется протоколом. На основании протокола издается приказ председателя Комитета о награждении.
8. Лицу, награжденному нагрудным знаком, выдается удостоверение согласно описанию, указанному в приложении 3 к настоящей Системе.
9. Нагрудной знак носится на правой стороне груди ниже государственных наград.
10. Повторное награждение одним и тем же нагрудным знаком не допускается.
11. Вручение нагрудного знака производится в торжественной обстановке председателем Комитета или в коллективе, где работает награждаемое лицо.
12. При поощрении работников сферы геодезии и картографии соответствующая кадровая служба вносит запись о поощрении в трудовую книжку, с указанием даты и номера приказа.
13. Учет всех видов поощрений работников сферы геодезии и картографии осуществляется кадровой службой Комитета.
14. Официальный текст поощрения составляется на государственном и русском языках.

3-тарау. Төсбелгілермен марапаттау негіздері
15. "Құрметті геодезист" төсбелгісімен жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені, ерекше еңбегі және геодезиялық қызметті дамытуға қосқан елеулі үлесі үшін геодезия саласының жұмыскерлері марапатталады.
16. "Құрметті картограф" төсбелгісімен жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені, ерекше еңбегі және картографиялық қызметті дамытуға қосқан елеулі үлесі үшін картография саласының жұмыскерлері марапатталады.
17. "Құрметті геодезист" және "Құрметті картограф" төсбелгілерімен геодезия және картография саласында кемінде жиырма жыл жұмыс өтілі бар жер қатынастары, геодезия және картография саласының жұмыскерлері марапатталады.
18. "Үздік геодезист" төсбелгісімен геодезия саласында бастамашылдық пен кәсібилік танытқаны, лауазымдық міндеттерін үлгілі және адал орындағаны үшін геодезия саласының жұмыскерлері марапатталады.
19. "Үздік картограф" төсбелгісімен картография саласында бастамашылдық пен кәсібилік танытқаны, лауазымдық міндеттерін үлгілі және адал орындағаны үшін картография саласының жұмыскерлері марапатталады.
20. "Үздік геодезист" және "Үздік картограф" төсбелгілерімен геодезия және картография саласында кемінде бес жыл жұмыс өтілі бар геодезия және картография саласының жұмыскерлері марапатталады.
Аталған төсбелгілермен геодезия және картография саласын дамытуға ерекше үлес қосқан өзге де тұлғалар марапатталады.
____________________________
Салалық көтермелеу жүйесіне
1-қосымша
Төсбелгілердің сипаттамасы
"Құрметті геодезист" және "Құрметті картограф" төсбелгілері өзара сары түсті сақинамен жалғанған аспа және қалып түрінде дайындалады.
"Үздік геодезист" және "Үздік картограф" төсбелгілері өзара сары түсті сақинамен жалғанған аспа және қалып түрінде дайындалады.
Барлық аспалардың (медальдардың) артқы жағында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Туының нышанының фрагменті – сәулелі күн, оның астында қалықтап ұшқан қыран (бүркіт) орналастырылады. Фоны жылтыр, бейнелері шығыңқы және күңгірттелген.
"Құрметті геодезист" – бес бұрышты қалып көгілдір түсті муар таспасынан жасалады, оның ортасында ұлттық өрнек, ал өрнектің бүйірлерінде сызық салынады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің шеңберіне алтын түстес "Құрметті геодезист" деген жазу, ал ортасына қарай жер шарының бейнесі орналастырылады, оның ішінде мензуласы бар геодезист. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
"Құрметті картограф" – бес бұрышты қалып көгілдір түсті муар таспасынан жасалады, оның ортасында ұлттық өрнек, ал өрнектің бүйірлерінде сызық салынады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің шеңберінде алтын түстес "Құрметті картограф" деген жазу, ал ортасында Қазақстан Республикасының картасы орналасқан жер шарының бейнесі орналасады. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
"Үздік геодезист" – тікбұрышты қалып сары түсті металдан (жез) және сол жағына ұлттық өрнек салынған көгілдір түсті муар таспасынан жасалады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің шеңберінде алтын түстес "Үздік геодезист" деген жазу, ал ортасында ішінде геодезиялық аспап тахеометр орналасқан жер шарының бейнесі орналасады. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
"Үздік картограф" – тікбұрышты қалып сары түсті металдан (жез) және сол жағына ұлттық өрнек салынған көгілдір түсті муар таспасынан жасалады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің щеңберінде алтын түстес "Үздік картограф" деген жазу, ал ортасында жер шарының бейнесі орналастырылады, оның ішінде лупа Қазақстан Республикасының картасын бейнелейді. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
____________________________
Салалық көтермелеу жүйесіне
2-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(берілген жері)
МАРАПАТТАУ ПАРАҒЫ

Глава 3. Основания награждения нагрудными знаками
15. Нагрудным знаком "Құрметті геодезист" награждаются работники сферы геодезии, за достижение высоких показателей, особые заслуги и значительный вклад в развитие геодезической деятельности.
16. Нагрудным знаком "Құрметті картограф" награждаются работники сферы картографии, за достижение высоких показателей, особые заслуги и значительный вклад в развитие картографической деятельности.
17. Нагрудными знаками "Құрметті геодезист" и "Құрметті картограф" награждаются работники сферы геодезии и картографии, имеющие стаж работы в сфере геодезической и картографической деятельности не менее двадцати лет.
18. Нагрудным знаком "Үздік геодезист" награждаются работники сферы геодезии, за образцовое и добросовестное выполнение должностных обязанностей, проявляющие при этом инициативу и профессионализм в сфере геодезической деятельности.
19. Нагрудным знаком "Үздік картограф" награждаются работники сферы картографии, за образцовое и добросовестное выполнение должностных обязанностей, проявляющие при этом инициативу и профессионализм в сфере картографической деятельности.
20. Нагрудными знаками "Үздік геодезист" и "Үздік картограф" награждаются работники сферы геодезии и картографии, имеющие стаж работы в сфере геодезической и картографической деятельности не менее пяти лет.
Указанными нагрудными знаками также награждаются иные лица, внесшие особый вклад в развитие сферы геодезии или картографии.
____________________________
Приложение 1
к Отраслевой системе поощрения
Описание нагрудных знаков
Нагрудные знаки "Құрметті геодезист" и "Құрметті картограф" изготавливаются в виде подвески и колодки, соединенных между собой кольцом желтого цвета.
Нагрудные знаки "Үздік геодезист" и "Үздік картограф" изготавливаются в виде подвески и колодки, соединенных между собой кольцом желтого цвета.
На обратной стороне всех подвесок (медалей) размещается фрагмент символики Государственного Флага Республики Казахстан – солнце с лучами, под которым парящий орел (беркут). Фон блестящий, изображения выступающие и матированные.
"Құрметті геодезист" – пятиугольная колодка изготавливается из муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора по середине, с линиями по бокам узора.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Құрметті геодезист", а по середине изображение земного шара, внутри которого геодезист с мензулой. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
"Құрметті картограф" – пятиугольная колодка изготавливается из муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора по середине, с линиями по бокам узора.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Құрметті картограф", а по середине изображение земного шара, внутри которого карта Республики Казахстан. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
"Үздік геодезист" – колодка изготавливается в прямоугольной форме из металла желтого цвета (латунь) и муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора слева.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Үздік геодезист", а по середине изображение земного шара, внутри которого геодезический прибор тахеометр. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
"Үздік картограф" – колодка изготавливается в прямоугольной форме из металла желтого цвета (латунь) и муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора слева.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Үздік картограф", а по середине изображение земного шара, внутри которого лупа обозревает карту Республики Казахстан. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
____________________________
Приложение 2
к Отраслевой системе поощрения
Форма
___________________________________________________________
(место выдачи)
НАГРАДНОЙ ЛИСТ

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___________________________
2. Лауазымы, жұмысы, қызмет орны _____________________________________
(ұйымның нақты атауын көрсету керек)
3. Жынысы __________________________________________________________
4. Туған жылы мен туған жері __________________________________________
5. Білімі _____________________________________________________________
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ______________________________________
7. Үйінің мекенжайы __________________________________________________
8. Жалпы жұмыс өтілі _________________________________________________
9. Саладағы жұмыс өтілі _______________________________________________
10. Геодезия және картография саласындағы еңбек өтілі ____________________
11. Кандидат айрықша сіңірген нақты еңбектері көрсетілген
мінездеме___________________________________________________________
12. Кандидатура талқыланды және ұсынылды
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы,
____________________________________________________________________
талқыланған күні, хаттаманың номері)
Марапатталуға ұсынылады _____________________________________________
(көтермелеу түрінің атауы)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, бар болған жағдайда)
______________________________________________      ___________________
Басшы (тегі, аты, әкесінің аты, бар болған жағдайда)            (қолы)
жылғы "___"___________
(толтырылған күні)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Салалық көтермелеу жүйесіне
3-қосымша
Куәліктің сипаттамасы
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр көк түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан дайындалады.
Куәліктің сыртқы жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, төмен жағында "Куәлік", "Удостоверение" деген жазу бар.
Ішкі сол жақ жапсырмада жазба бар: жоғарғы жағында – мемлекеттік және орыс тілдерінде мемлекеттік органның атауы.
Куәліктің сол жақ бетінің ішкі жағында төсбелгінің суреті бар.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
__________________________________________
(тегі, фамилия)
__________________________________________
(аты, имя)
__________________________________________
(әкесінің аты, отчество (при его наличии)
куәлік №____
удостоверение
Осы куәлік _____________ төсбелгімен марапатталғаны туралы берілді
Настоящее удостоверение выдано о том, что он (она) награжден (а) нагрудным знаком
Төраға _________________________________________________________
Председатель                  (тегі, аты-жөні, қолы)
(фамилия, инициалы, подпись)
"____" _____________ _____ жыл
Ескертпе: марапатталушының тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты жеке куәлігі бойынша толтырылады және міндетті түрде қазақ және орыс тілдерінде транскрипциясы көрсетіледі.
____________________________

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________
2. Должность, место работы, службы ____________________________________
(указать точное наименование организации)
3. Пол ______________________________________________________________
4. Год и место рождения ______________________________________________
5. Образование ______________________________________________________
6. Ученая степень, ученое звание _______________________________________
7. Домашний адрес: __________________________________________________
8. Общий стаж работы ________________________________________________
9. Стаж работы в отрасли _____________________________________________
10. Стаж работы в отрасли геодезии и картографии________________________
11. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг кандидата
____________________________________________________________________
12. Кандидатура обсуждена и рекомендована
____________________________________________________________________
(наименование организации,
____________________________________________________________________
дата обсуждения, номер протокола)
Представляется к присвоению _________________________________________
(наименование вида поощрения)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________ __________________
Руководитель (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
"___"___________года (дата заполнения)
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к Отраслевой системе поощрения
Описание удостоверения
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки с твердой обложкой голубого цвета размером 100х70 миллиметров, выполненный из материала мундиор.
На внешней стороне удостоверения изображается Государственный Герб Республики Казахстан, снизу надпись "Куәлік", "Удостоверение".
На внутреннем левом вкладыше надпись: вверху – наименование государственного органа на государственном и русском языках.
На внутренней стороне удостоверения левого листа имеется рисунок нагрудного знака.
На правом вкладыше надпись следующего содержания:
__________________________________________
(тегі, фамилия)
__________________________________________
(аты, имя)
__________________________________________
(әкесінің аты, отчество (при его наличии)
куәлік №____
удостоверение
Төс белгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді _____________
Настоящее удостоверение выдано о том, что он (она) награжден (а) нагрудным знаком
Төраға _________________________________________________________
Председатель (тегі, аты-жөні, қолы) (фамилия, инициалы, подпись)
"____" _____________ _____ жыл
Примечание: фамилия, имя, отчество при его наличии награждаемого заполняются
согласно документу, удостоверяющему его личность, с обязательным указанием
транскрипции на государственном или русском языках.
____________________________