"Таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 26 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 10 наурыздағы № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 наурызда № 32061 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 26 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19973 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 10 наурыздағы
№ 90 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2020 жылғы
30 қаңтардағы № 26
бұйрығымен бекітілген
Таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесі
Р/с №
Мемлекеттік тілдегі атауы
Латын тіліндегі атауы

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2020 года № 26 "Об утверждении перечня карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 марта 2023 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2023 года № 32061
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2020 года № 26 "Об утверждении перечня карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19973) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" ПРИКАЗЫВАЮ:";
перечень карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию к
Онкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 марта 2023 года № 90
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2020 года № 26
Перечень карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств
№ п/п
Наименование на русском языке
Наименование на латинском языке

1-тарау. Жәндіктер
1.
Қауын шыбыны
Myiopardalis pardalina (Bigot)
2.
Оңтүстік америкалық қызанақ күйесі (ашық және жабық топырақта)
Tuta absoluta (Povolny)
2-тарау. Бактериялар мен фитоплазмалар
3.
Жеміс ағаштарының бактериялық күйігі
Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.
3-тарау. Өсімдіктер (мемлекеттік босалқы жерлерде)
4.
Арамшөптердің карантиндік түрлері:
жатаған (қызғылт) кекіре;
жусан жапырақты ойраншөп;
көп жылдық ойраншөп;
арам сояулар
аcroptilon repens DC;
аmbrosia artemisiifolia L.;
аmbrosia psilostachya DC.;
сuscuta spp.

Глава 1. Насекомые
1.
Дынная муха
Myiopardalis pardalina (Bigot)
2.
Южноамериканская томатная моль (в открытом и закрытом грунте)
Tuta absoluta (Povolny)
Глава 2. Бактерии и фитоплазмы
3.
Бактериальный ожог плодовых культур
Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.
Глава 3. Растения (на землях государственного запаса)
4.
Карантинные виды сорняков:
горчак ползучий (розовый);
амброзия полыннолистная;
амброзия многолетняя;
повилики
аcroptilon repens DC;
аmbrosia artemisiifolia L.;
аmbrosia psilostachya DC.;
сuscuta spp.