Базалық кеңістіктік деректердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 10 наурыздағы № 85/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 наурызда № 32062 болып тіркелді
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 32) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Базалық кеңістіктік деректердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а.
А. Турысов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің м.а.
2023 жылғы 10 наурыздағы
№ 85/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Базалық кеңістіктік деректердің тізбесі
1. Мемлекеттік геодезиялық қамтамасыз ету жүйесі, мемлекеттік геодезиялық, нивелирлік және гравиметриялық желілер, математикалық негіз жиынтығы;
2. жер бедері;
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы және әкімшілік-аумақтық бірліктердің шекаралары;
4. жер учаскелері;
5. ғимараттар мен құрылыстар;
6. көлік инфрақұрылымы объектілері;
7. гидрография және гидротехникалық құрылыстар;
8. инженерлік коммуникациялар;
9. өсімдіктер;
10. топырақ;
11. географиялық объектілердің атаулары;
12. Жерді қашықтықтан зондтау ортофотопландары;
13. ерекше қорғалатын табиғи аумақтар.

Об утверждении перечня базовых пространственных данных
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 10 марта 2023 года № 85/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2023 года № 32062
В соответствии с подпунктом 32) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года "О геодезии, картографии и пространственных данных" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень базовых пространственных данных.
2. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
А. Турысов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов Республики Казахстан
Утвержден приказом
И.о. министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 10 марта 2023 года № 85/НҚ
Перечень базовых пространственных данных
1. Совокупность систем государственного геодезического обеспечения, государственных геодезических, нивелирных и гравиметрических сетей, математической основы;
2. рельеф Земли;
3. государственная граница Республики Казахстан и границы административно-территориальных единиц;
4. земельные участки;
5. здания и сооружения;
6. объекты транспортной инфраструктуры;
7. гидрография и гидротехнические сооружения;
8. инженерные коммуникации;
9. растительность;
10. почва;
11. наименования географических объектов;
12. ортофотопланы дистанционного зондирования Земли;
13. особо охраняемые природные территории.