"Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының м.а. - Қаржы министрінің м.а. 2023 жылғы 28 наурыздағы № 296 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 наурызда № 32136 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10524 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларында:
18-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі;";
22 және 23-тармақтар алып тасталсын;
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Этил спиртін теміржол цистернасымен өткізу (тиеп-жөнелту) уәкілетті органның аумақтық органының қызметкеріне уәкілетті адам жеке куәлігін көрсеткеннен кейін ғана жүргізіледі.
25. Этил спиртін өндірушінің орналасқан жері бойынша уәкілетті органның аумақтық органы автоцистернаның метрологиялық тексеру актісі деректерінің, (этил спиртінің құбыржолмен тасымалдау жағдайларынан басқа) дұрыстығына көз жеткізген соң этил спиртін өткізуге (тиеп-жөнелтуге) кіріседі.";
26-тармақ алып тасталсын;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Этил спирті сақталатын спирт қоймасы резервуарларының қолжетімді жерлері күн сайын жергілікті уақыт бойынша сағат 17:00-ден сағат 10:00-ге дейін, сондай-ақ сенбі, жексенбі және мереке күндері тығындалып жабылады және Жеткізуші қызметкердің қатысуымен уәкілетті органның аумақтық органы пломба салады.";
33-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 109 "Об утверждении Правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта"
Приказ и.о. Заместителя Премьер-Министра - и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 296. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2023 года № 32136.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 109 "Об утверждении Правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10524) следующие изменения:
в Правилах хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"1) копия приказа о назначении на должность;";
пункты 22 и 23 исключить;
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. Реализация (отгрузка) этилового спирта железнодорожной цистерной производится только после предъявления уполномоченным лицом работнику территориального органа уполномоченного органа удостоверения личности.
25. Территориальный орган уполномоченного органа по месту нахождения производителя этилового спирта, убедившись в достоверности данных акта метрологической поверки автоцистерны (кроме случая транспортировки этилового спирта трубопроводами), присутствует при реализации (отгрузке) этилового спирта.";
пункт 26 исключить;
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Доступные места резервуаров для хранения этилового спирта в спиртохранилище ежедневно с 17:00 часов и до 10:00 часов следующего дня по местному времени, а также в субботу, воскресенье и праздничные дни заглушаются и опломбируются территориальным органом уполномоченного органа в присутствии работников Поставщика.";
подпункт 2) пункта 33 исключить.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
орынбасарының міндетін атқарушы -
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Жамаубаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Заместителя Премьер-Министра -
И.о. Министра финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан