Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына төлемдер мен төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 27 наурыздағы № 16 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 сәуірде № 32225 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының төлемдер мен төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі бекітілсін.
2. Төлем жүйелері департаменті (Е.Т. Ашықбеков) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Қасенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы
Г. Пирматов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2023 жылғы 27 наурыздағы
№ 16 Қаулыға
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының төлемдер мен төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларында:
2-қосымшада:
Төлемдер белгілеу кодтарының жан-жақты кестесінде:
"Арнайы аударымдар" 1-бөлімінде:
184 "Бірыңғай жиынтық төлемінің қате аударылған (есепке алынған) сомаларын қайтару" төлем белгілеу коды бар жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"185
Бірыңғай төлем

О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам платежей и платежных систем
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2023 года № 16. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2023 года № 32225
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам платежей и платежных систем, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту платежных систем (Ашыкбеков Е.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Шолпанкулова Б.Ш.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка Казахстана
Г. Пирматов
СОГЛАСОВАНО
Министерство юстиции
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Председатель
Национального Банка Казахстана
от 27 марта 2023 года № 16
Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам платежей и платежных систем
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365) следующие изменения и дополнение:
в Правилах применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 2:
в Детализированной таблице кодов назначения платежей:
в разделе 1 "Специфические переводы":
после строки с кодом назначения платежа 184 "Возврат ошибочно перечисленных (зачисленных) сумм единого совокупного платежа" дополнить строками следующего содержания:
"185
Единый платеж

186
Бірыңғай төлемнің қате аударылған (есептелген) сомасын қайтару
187
Бірыңғай төлемді уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
188
Бірыңғай төлемнің қате аударылған (есептелген) сомасының өсімпұлын қайтару
"Бюджетке және бюджеттен төленетін төлемдер" 9-бөлімінде:
999 "Қосылған құн салығының бақылау шоты бойынша операциялар" төлем белгілеу коды алып тасталсын;
ескертпеде:
6-тармақтың он төртінші абзацы алып тасталсын.

186
Возврат ошибочно перечисленных (зачисленных) сумм единого платежа
187
Пеня за несвоевременное перечисление единого платежа
188
Возврат пени ошибочно перечисленных (зачисленных) сумм единого платежа";
в разделе 9 "Платежи в бюджет и выплаты из бюджета":
код назначения платежа 999 "Операции по контрольному счету налога на добавленную стоимость" исключить;
в примечании:
абзац четырнадцатый пункта 6 исключить.

2. "Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14422 болып тіркелген) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 28-4-тармақпен толықтырылсын:
"28-4. Борышкердің ақшасын есепке жатқызу, ағымдағы шығысты өтеу және сот арқылы банкроттық рәсімінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру үшін ағымдағы шот ашу кезінде қаржы басқарушысы банкке мыналарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат;
Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы бойынша мемлекеттік басқару саласында уәкілетті органның оны борышкерге қатысты сот банкроттығы рәсімін жүргізуге қаржы басқарушысы етіп тағайындау туралы бұйрығы;
борышкерге қатысты төлем қабілеттілігін қалпына келтіру рәсімін немесе сот арқылы банкроттық рәсімін қолдану жөнінде іс қозғау туралы соттың ұйғарымы.";
63-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) егер уәкілетті мемлекеттік органның немесе лауазымды тұлғаның клиенттің банктік шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұра туралы шешімі және (немесе) өкімі "Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес жасалған білім беру жинақтау салымы туралы шарт бойынша банктік шотқа, мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақы және әлеуметтік төлемдерді, тұрғын үй төлемдерін, тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан біржолғы зейнетақы төлемдерін, нотариустың депозиті талаптарымен енгізілген ақшаны, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін, тұрғын үй төлемдерін пайдалану есебінен жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақтары түрінде тұрғын үй құрылыс жинақ банктеріндегі банктік шоттардағы ақшаны есепке алуға арналған банктік шотқа, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үйге ақы төлеу мақсатында төлемдер мен субсидияларды есепке жатқызуға арналған тұрғын үй құрылысы жинақ банкіндегі банктік шотқа, қаржы басқарушысының міндеттемелері бойынша борышкердің ақшасын есепке жатқызу, ағымдағы шығыстарды өтеу және сот арқылы банкроттық рәсімінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру үшін қаржы басқарушысының ағымдағы шотына, өзіне қатысты "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді қолдану туралы іс қозғалған немесе рәсім қолданылған Қазақстан Республикасы азаматының банктік шотына, әлеуетті өнім берушілердің немесе өнім берушілердің "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алуға қатысу шеңберінде қамтамасыз ету шаралары ретінде ақша енгізуіне арналған мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператордың банктік шотына, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу мақсатында жасалатын шарттар бойынша міндеттемелердің орындалмауы туралы істер бойынша сот шешімдері негізінде өндіріп алуларды қоспағанда, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған жинақтар түріндегі банктік шоттардағы ақшаны, уәкілетті мемлекеттік орган лицензиядан айырған және (немесе) мәжбүрлеп тарату процесіндегі банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, ерікті жинақтау зейнетақы қорларының ақшасын, сондай-ақ уәкілетті мемлекеттік орган лицензиядан айырған және қызметі мәжбүрлеп тоқтату процесінде тұрған Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының ақшасын есепке алуға арналған банктік шотқа ұсынылған жағдайда;".

2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 "Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14422) следующее изменение и дополнение:
в Правилах открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 28-4 следующего содержания:
"28-4. При открытии текущего счета для зачисления денег должника, погашения текущих расходов и удовлетворения требований кредиторов в процедуре судебного банкротства финансовый управляющий представляет в банк:
документ, удостоверяющий личность;
приказ уполномоченного органа в сфере государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротства граждан Республики Казахстан о назначении его финансовым управляющим на проведение процедуры судебного банкротства в отношении должника;
определение суда о возбуждении дела о применении процедуры восстановления платежеспособности или процедуры судебного банкротства в отношении должника.";
подпункт 4) пункта 63 изложить в следующей редакции:
"4) в случае если решение и (или) распоряжение уполномоченного государственного органа или должностного лица о приостановлении расходных операций по банковскому счету клиента предъявлено к банковскому счету по договору об образовательном накопительном вкладе, заключенному в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О Государственной образовательной накопительной системе", к банковскому счету, предназначенному для зачисления пособий и социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, жилищных выплат, единовременных пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, денег, внесенных на условиях депозита нотариуса, активов фонда социального медицинского страхования, денег на банковский счет в жилищных строительных сберегательных банках в виде жилищных строительных сбережений, накопленных за счет использования жилищных выплат, к банковскому счету в жилищном строительном сберегательном банке, предназначенному для зачисления платежей и субсидий в целях оплаты за арендованное жилье в частном жилищном фонде, к текущему счету финансового управляющего для зачисления денег должника, погашения текущих расходов и удовлетворения требований кредиторов в процедуре судебного банкротства по обязательствам финансового управляющего, к банковскому счету гражданина Республики Казахстан, в отношении которого возбуждено дело о применении процедуры или применена процедура в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан", к банковскому счету единого оператора в сфере государственных закупок, предназначенному для внесения потенциальными поставщиками или поставщиками денег в качестве обеспечительных мер в рамках участия в государственных закупках в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", к банковскому счету, предназначенному для зачисления денег в виде накоплений на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, за исключением взысканий на основании судебных решений по делам о неисполнении обязательств по договорам, заключаемым в целях проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, денег банков, страховых (перестраховочных) организаций, добровольных накопительных пенсионных фондов, лишенных уполномоченным государственным органом лицензии и (или) находящихся в процессе принудительной ликвидации, а также денег филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, лишенных уполномоченным государственным органом лицензии и находящихся в процессе принудительного прекращения деятельности;".

3. "Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14419 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларында:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын немесе әлеуметтік аударымдарды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, аударымдарды және (немесе) жарналарды әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төлеу үшін қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру кезінде жөнелтуші төлем тапсырмасымен бір уақытта банкке көрсетілген жарналар және (немесе) аударымдар төленетін адамдардың тізімін ұсынады.
Міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары немесе әлеуметтік аударымдар Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, аударымдар және (немесе) жарналар әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төленетін адамдардың тізімдері (бұдан әрі – тізім) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20849 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 224 бұйрығымен бекітілген Әлеуметтік аударымдарды есептеу және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлеу және олар бойынша өндіріп алу қағидаларына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 қаулысымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есебіне жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдеріне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 255 қаулысымен бекітілген Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыру қағидаларына және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31819 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 қаңтардағы № 28 бұйрығымен бекітілген Бірыңғай төлемді төлеу, аудару және бөлу, сондай-ақ қайтару қағидаларына сәйкес ресімделеді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419) следующие изменения:
в Правилах осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При осуществлении безналичных платежей и (или) переводов денег в уплату обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов или социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования отправитель одновременно с платежным поручением представляет в банк список лиц, за которых уплачиваются указанные взносы и (или) отчисления.
Списки лиц, за которых производится уплата обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов или социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования (далее – список) оформляются в соответствии с Правилами исчисления и уплаты социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования и взысканий по ним, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 224, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20849, Правилами и сроками исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116, Правилами осуществления обязательных профессиональных пенсионных взносов, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 255, и Правилами уплаты, перечисления и распределения, а также возврата единого платежа, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 января 2023 года № 28, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31819";
пункт 36 изложить в следующей редакции:

"36. Қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын банктік шотты ашпай немесе пайдаланбай жүзеге асырған кезде Қағидаларға 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша төлем хабарламалары (бұдан әрі – төлем хабарламалары) түрінде түбіртектердің нысандары пайдаланылады. Төлем хабарламасында Қағидаларда көзделген міндетті деректемелер болған кезде оның өзге нысанын пайдалануға жол беріледі.
Банк шотын ашпай қолма-қол ақшасыз төлемдер және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру бюджетке төлемдерді төлеуге арналған түбіртектер, кіріс касса ордерлері, шот-хабарламалар, түбіртек-хабарламалар, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын аударуға арналған түбіртек-хабарламалар, әлеуметтік аударымдарды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, аударымдарды және (немесе) жарналарды әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, бірыңғай жиынтық төлемді және бірыңғай төлемді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ) төлеуге арналған түбіртек-хабарламалар және қолма-қол ақшаны қабылдау үшін пайдаланылатын басқа құжаттар негізінде жүргізіледі. Бұл құжаттар төлем хабарламалары болып табылады. Қағаз тасымалдағышта ұсынылған төлем хабарламаларында түзетулерге жол берілмейді.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің ережелері банктік шотты ашпай банктің электрондық терминалдары арқылы жүзеге асырылатын қолма-қол ақшасыз төлемдерге және (немесе) ақша аударымдарына қолданылмайды.";
39 және 40-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Әлеуметтік аударымдарды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, аударымдарды және (немесе) жарналарды әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, бірыңғай жиынтық төлемді және бірыңғай төлемді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-қа банк шотын ашпай немесе пайдаланбай төлеу үшін төлем хабарламасы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
40. Төлем хабарламаларында Қағидалардың 7-тармағында белгіленген міндетті деректемелер болады.
Осы тармақтың ережелері коммуналдық қызметтер үшін ақы төлеуге, жеке тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың бюджетке төлемдерді төлеуге арналған түбіртек-хабарламаларына, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын аударуға және әлеуметтік аударымдарды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, аударымдарды және (немесе) жарналарды әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, бірыңғай жиынтық төлемді және бірыңғай төлемді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-қа төлеуге арналған түбіртек-хабарламаларына қолданылмайды.";
80-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) салықтар мен бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдерді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуге, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын, бірыңғай жиынтық төлемін, бірыңғай төлемін аударуға арналған төлем құжатында көрсетілген ақша жөнелтушінің ЖСН (БСН) мемлекеттік кірістер органы ұсынатын деректермен сәйкес келмеген;";
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"36. При осуществлении безналичных платежей и (или) переводов денег без открытия или использования банковского счета используются формы квитанции в виде платежных извещений (далее – платежные извещения) по формам согласно приложениям 7, 8, 9, 10 и 11 к Правилам. Допускается использование иной формы платежного извещения при наличии в нем обязательных реквизитов, предусмотренных Правилами.
Осуществление безналичных платежей и (или) переводов денег без открытия банковского счета производится на основании квитанций, приходных кассовых ордеров, счетов-извещений, квитанций-извещений на уплату платежей в бюджет, квитанций-извещений на перечисление обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов, квитанций-извещений на уплату социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования, на уплату единого совокупного платежа и единого платежа в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан") и других документов, используемых для принятия наличных денег. Данные документы являются платежными извещениями. Исправления на платежных извещениях, представленных на бумажном носителе, не допускаются.
Положения части первой настоящего пункта не распространяются на безналичные платежи и (или) переводы денег без открытия банковского счета, осуществляемые через электронные терминалы банка.";
пункты 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"39. Для уплаты социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования, единого совокупного платежа и единого платежа в НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" без открытия или использования банковского счета платежное извещение предъявляется по форме, согласно приложению 11 к Правилам.
40. Платежные извещения содержат обязательные реквизиты, установленные в пункте 7 Правил.
Положения настоящего пункта не распространяются на счета-извещения на оплату коммунальных услуг, квитанции-извещения на уплату физическими лицами, индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами платежей в бюджет, а также на квитанции-извещения на перечисление обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов и уплату социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования, единого совокупного платежа и единого платежа в НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан".";
в пункте 80:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) несоответствия ИИН (БИН) отправителя денег, указанного в платежном документе в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования, перечислении обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов, единого совокупного платежа, единого платежа с данными, предоставляемыми органом государственных доходов;";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:

"14) банктік шоттан ақшаны өндіріп алу туралы талап мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді, тұрғын үй төлемдерін, тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін біржолғы зейнетақы төлемдерін, нотариус депозиті талабымен енгізілген ақшаны есепке алуға арналған, сондай-ақ "Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі туралы заң) 7-бабына сәйкес жасалған білім беру жинақтау салымы туралы шарт бойынша ашылған банктік шотқа, тұрғын үй төлемдерін пайдалану есебінен жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақтары түріндегі тұрғын үй құрылыс жинақ банктеріндегі банктік шоттардағы ақшаға, инвестициялық портфельді басқарушының орындалмаған міндеттемелері бойынша, осы инвестициялық портфельді басқарушының клиенттерінің ақшасын есепке алуға арналған, номиналды ұстаушының функцияларын жүзеге асыратын тұлға клиенттерінің мәмілелер бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру үшін номиналды ұстаушының функцияларын жүзеге асыратын осы тұлғаның орындалмаған міндеттемелері бойынша ақшасын есепке алуға арналған банктік шоттардағы ақшаны, қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша клиринг қызметін жүзеге асыру үшін банк шоттарындағы ақшаны, жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоттардағы ақшаны есепке алуға арналған банк шотына, әлеуетті жеткізушілердің немесе жеткізушілердің "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алуға қатысу шеңберінде қамтамасыз ету шаралары ретінде ақша енгізуіне арналған мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператордың банктік шотына, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үйге ақы төлеу мақсатында төлемдер мен субсидияларды есепке жатқызуға арналған тұрғын үй құрылысы жинақ банкіндегі банктік шотқа, қаржы басқарушысының міндеттемелері бойынша борышкердің ақшасын есепке жатқызу, ағымдағы шығыстарды өтеу және сот арқылы банкроттық рәсімінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру үшін қаржы басқарушысының ағымдағы шотына, өзіне қатысты "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді қолдану туралы іс қозғалған немесе рәсім қолданылған Қазақстан Республикасы азаматының банктік шотына қойылғанда;";
81-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"14) когда требование о взыскании денег с банковского счета предъявлено к банковскому счету, предназначенному для зачисления пособий, социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, жилищных выплат, единовременных пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда, в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, денег, внесенных на условиях депозита нотариуса, а также открытому по договору об образовательном накопительном вкладе, заключенному в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О Государственной образовательной накопительной системе" (далее – Закон о государственной образовательной накопительной системе), денег на банковские счета в жилищных строительных сберегательных банках в виде жилищных строительных сбережений, накопленных за счет использования жилищных выплат, денег на банковский счет, предназначенный для учета денег клиентов управляющего инвестиционным портфелем, по неисполненным обязательствам данного управляющего инвестиционным портфелем, денег на банковский счет, предназначенный для учета денег клиентов лица, осуществляющего функции номинального держателя, по неисполненным обязательствам данного лица, осуществляющего функции номинального держателя, денег на банковский счет для осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами, денег на текущий счет частного судебного исполнителя, предназначенный для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, к банковскому счету единого оператора в сфере государственных закупок, предназначенному для внесения потенциальными поставщиками или поставщиками денег в качестве обеспечительных мер в рамках участия в государственных закупках в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", к банковскому счету в жилищном строительном сберегательном банке, предназначенному для зачисления платежей и субсидий в целях оплаты за арендованное жилье в частном жилищном фонде, к текущему счету финансового управляющего для зачисления денег должника, погашения текущих расходов и удовлетворения требований кредиторов в процедуре судебного банкротства по обязательствам финансового управляющего, к банковскому счету гражданина Республики Казахстан, в отношении которого возбуждено дело о применении процедуры или применена процедура в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
подпункт 4) пункта 81 изложить в следующей редакции:

"4) егер есептелетін ақша сомасы көрсетілген талаптармен байланысты емес болған жағдайда, клиент-жеке тұлғаның талабы бойынша мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді, тұрғын үй төлемдерін, тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін біржолғы зейнетақы төлемдерін, нотариус депозиті талабымен енгізілген ақшаны есептеу үшін ашылған, сондай-ақ Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі туралы заңның 7-бабына сәйкес жасалған білім беру жинақтау салымы туралы шарт бойынша ашылған ағымдағы шотқа ақшаны, тұрғын үй төлемдерін пайдалану есебінен жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақтары түріндегі тұрғын үй құрылыс жинақ банктеріндегі банктік шоттардағы ақшаны, жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоттағы ақшаны, тұрғын үй төлемдерін пайдалану есебінен жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы түріндегі тұрғын үй құрылыс жинақ банктеріндегі банктік шоттардағы ақшаны, өндіріп алушылардың пайдасына тұрғын үй төлемдері сомасын пайдалану есебінен жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы түріндегі тұрғын үй құрылыс жинақ банктеріндегі банктік шоттардағы өндіріп алынған ақшаны сақтауға арналған жеке сот орындаушысының ағымдағы шотындағы ақшаны, осы инвестициялық портфельді басқарушының орындалмаған міндеттемелері бойынша инвестициялық портфельді басқарушы клиенттерінің ақшасын есепке алуға арналған банктік шоттардағы ақшаны, номиналды ұстаушының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның орындалмаған міндеттемелері бойынша номиналды ұстаушының функциясын жүзеге асыратын осы тұлға клиенттерінің ақшасын есепке алуға арналған банктік шоттардағы ақшаны, қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша клиринг қызметін жүзеге асыруға арналған банктік шоттардағы ақшаны, әлеуетті өнім берушілердің немесе өнім берушілердің "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алуға қатысу шеңберінде қамтамасыз ету шаралары ретінде ақша енгізуіне арналған мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператордың банктік шотына, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үйге ақы төлеу мақсатында төлемдер мен субсидияларды есепке жатқызуға арналған тұрғын үй құрылысы жинақ банкіндегі банктік шотқа, қаржы басқарушысының міндеттемелері бойынша борышкердің ақшасын есепке жатқызу, ағымдағы шығыстарды өтеу және сот арқылы банкроттық рәсімінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру үшін қаржы басқарушысының ағымдағы шотына, өзіне қатысты "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді қолдану туралы іс қозғалған немесе рәсім қолданылған Қазақстан Республикасы азаматының банктік шотына ақшаны есептеген жағдайда;";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4) зачисления денег на текущий счет, открытый по требованию клиента-физического лица для зачисления пособий, социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, жилищных выплат, единовременных пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, денег, внесенных на условиях депозита нотариуса, а также открытый по договору об образовательном накопительном вкладе, заключенному в соответствии со статьей 7 Закона о государственной образовательной накопительной системе, денег на банковский счет в жилищных строительных сберегательных банках в виде жилищных строительных сбережений, накопленных за счет использования жилищных выплат, денег на текущий счет частного судебного исполнителя, предназначенный для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, денег на банковский счет, предназначенный для учета денег клиентов управляющего инвестиционным портфелем, по неисполненным обязательствам данного управляющего инвестиционным портфелем, денег на банковский счет, предназначенный для учета денег клиентов лица, осуществляющего функции номинального держателя, по неисполненным обязательствам данного лица, осуществляющего функции номинального держателя, денег на банковский счет для осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами, на банковский счет единого оператора в сфере государственных закупок, предназначенный для внесения потенциальными поставщиками или поставщиками денег в качестве обеспечительных мер в рамках участия в государственных закупках в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", на банковский счет в жилищном строительном сберегательном банке, предназначенный для зачисления платежей и субсидий в целях оплаты за арендованное жилье в частном жилищном фонде, на текущий счет финансового управляющего для зачисления денег должника, погашения текущих расходов и удовлетворения требований кредиторов в процедуре судебного банкротства по обязательствам финансового управляющего, на банковский счет гражданина Республики Казахстан, в отношении которого возбуждено дело о применении процедуры или применена процедура в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан", в случае, если зачисляемая сумма денег не связана с указанными условиями;";
пункт 107 изложить в следующей редакции:

"107. Банк төлем хабарламасын орындауға қабылдау кезінде бенефициардың пайдасына ақша аударымын жүзеге асыру міндеттемесін қабылдайды. Бюджетке төлемдерді төлеуге, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, аударымдарды және (немесе) жарналарды әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, бірыңғай жиынтық төлемін, бірыңғай төлемін төлеуге салынған қолма-қол ақшаны банк бенефициарға олар банкке салынған күннен бастап келесі операциялық күннен кешіктірмей аударуға тиіс.";
134-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"134. Егер клиентке банк шоты мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді, тұрғын үй төлемдерін, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін біржолғы зейнетақы төлемдерін, алименттерді (кәмелетке толмаған және еңбекке жарамсыз кәмелетке толған балаларды күтіп-бағуға арналған ақшаны), Қазақстан Республикасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы және концессиялар туралы заңнамасына сәйкес инвестициялық шығындар өтемақыларын, нотариус депозиті талабымен немесе "эскроу" режимінде банк шотына енгізілген ақшаны, сондай-ақ Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі туралы заңның 7-бабына сәйкес жасалған білім беру жинақтау салымы туралы шарт бойынша ақшаны, тұрғын үй төлемдерін пайдалану есебінен жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақтары түрінде тұрғын үй құрылыс жинақ банктерінде банк шоттарындағы ақшаны, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін ақы төлеу мақсатында төлемдер мен субсидияларды есепке жатқызуға арналған тұрғын үй құрылыс жинақ банкіндегі банктік шотқа ақшаны, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге арналған жинақ түріндегі ақшаны есепке алу үшін, жеке сот орындаушысына өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтау үшін, мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай операторға әлеуетті өнім берушілердің немесе өнім берушілердің "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алуға қатысу шеңберінде қамтамасыз ету шаралары ретінде ақша енгізуі үшін, қаржы басқарушысына борышкердің ақшасын есепке жатқызу, ағымдағы шығыстарды өтеу және сот арқылы банкроттық рәсімінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру үшін, өзіне қатысты "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді қолдану туралы іс қозғалған немесе рәсім қолданылған Қазақстан Республикасының азаматына ашылса, бұл жөніндегі мәліметтер де клиенттің банктік шоттарының болуы және нөмірлері туралы анықтамаларда көрсетіледі.";

"107. При принятии платежного извещения к исполнению банк принимает обязательство осуществить перевод денег в пользу бенефициара. Наличные деньги, внесенные в уплату платежей в бюджет, а также в уплату обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования, единого совокупного платежа, единого платежа подлежат перечислению бенефициару банком не позднее следующего операционного дня с даты их внесения в банк.";
пункт 134 изложить в следующей редакции:
"134. Если банковский счет открыт клиенту для зачисления пособий, социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, жилищных выплат, единовременных пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда, алиментов (денег, предназначенных на содержание несовершеннолетних и нетрудоспособных совершеннолетних детей), компенсаций инвестиционных затрат в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области государственно-частного партнерства и о концессиях, денег, внесенных на условиях депозита нотариуса или на банковский счет в режиме "эскроу", а также денег по договору об образовательном накопительном вкладе, заключенному в соответствии со статьей 7 Закона о государственной образовательной накопительной системе, денег на банковский счет в жилищных строительных сберегательных банках в виде жилищных строительных сбережений, накопленных за счет использования жилищных выплат, денег на банковский счет в жилищном строительном сберегательном банке, предназначенный для зачисления платежей и субсидий в целях оплаты за арендованное жилье в частном жилищном фонде, денег в виде накоплений на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, частному судебному исполнителю для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, единому оператору в сфере государственных закупок для внесения потенциальными поставщиками или поставщиками денег в качестве обеспечительных мер в рамках участия в государственных закупках в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", финансовому управляющему для зачисления денег должника, погашения текущих расходов и удовлетворения требований кредиторов в процедуре судебного банкротства, гражданину Республики Казахстан, в отношении которого возбуждено дело о применении процедуры или применена процедура в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан", сведения об этом также указываются в справках о наличии и номерах банковских счетов клиента.";

11-қосымша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының төлемдер және төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
төлемдер және төлем
жүйелері мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
қаулыларының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында қолма-қол ақшасыз
төлемдерді және (немесе)
ақша аударымдарын жүзеге
асыру қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Кассир:
ТҮБІРТЕК
(Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдар және (немесе) жарналар, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына бірыңғай жиынтық төлем және бірыңғай төлем үшін)
Резидент
Бейрезидент
Ақша жөнелтуші __________________________________________
ЖСН (БСН) ______________________________________________
Ақша жөнелтушінің мекенжайы және телефоны _______________
_________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаттың деректері________________
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бенефициары
БСН ____________________________________________________
ЖСК ___________________________________________________
Бенефициардың банкі, Қазақстан Республикасы
бейрезидент банкінің филиалы
___________________________
БСК__________________________________________________
Төлемнің атауы
ТБК
Сомасы
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
012
Әлеуметтік аударымдарды уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
017
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
121
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар
122
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
123
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
124
Бірыңғай жиынтық төлем
183
Бірыңғай төлем
185
Бірыңғай төлемді уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
187
Барлығы (сомасы жазумен): _________________________________
Күні ___________________
Ақша жөнелтушінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) _________________
Қолы ______________
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні
Кезең (айы, жылы)
Сомасы
Төлемді нақтылау
1.
2.
3.
Жиынтығы:
Ақша жөнелтушінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) _________________________ Қолы __________
Күні _______________
Кассир:
ХАБАРЛАМА
(Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдар және (немесе) жарналар, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына бірыңғай жиынтық төлем және бірыңғай төлем үшін)
Резидент
Бейрезидент
Ақша жөнелтуші _______________________________________
ЖСН (БСН) ____________________________________________
Ақша жөнелтушінің мекенжайы және телефоны _____________
_____________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаттың деректері
_____________________________________________________
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бенефициары
БСН ________________________________________________
ЖСК ________________________________________________
Бенефициардың банкі, Қазақстан Республикасы
бейрезидент банкінің филиалы_________________________
БСК _______________________________________________
Төлемнің атауы
ТБК
Сомасы
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
012
Әлеуметтік аударымдарды уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
017
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
121
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар
122
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
123
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
124
Бірыңғай жиынтық төлем
183
Бірыңғай төлем
185
Бірыңғай төлемді уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
187
Ақша жөнелтушінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) _______
Қолы ______
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні
Кезең (айы, жылы)
Сомасы
Төлемді нақтылау
1.
2.
3.
Жиынтығы:
Ақша жөнелтушінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) ______________________ Қолы _______________
Күні _______________

приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 1 к Перечню некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам платежей и платежных систем.
Приложение 1
к Перечню некоторых
постановлений Правления
Национального Банка
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения по вопросам
платежей и платежных систем
Приложение 11
к Правилам осуществления
безналичных платежей и (или)
переводов денег на территории
Республики Казахстан
Форма
Кассир:
КВИТАНЦИЯ
(для социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования,
отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования,
единого совокупного платежа и единого платежа в некоммерческое акционерное
общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Резидент
Нерезидент
Отправитель денег _______________________________________
ИИН (БИН) _____________________________________________
Адрес и телефон отправителя денег _________________________
________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющие личность ________________
Бенефициар НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
БИН __________________________________________________
ИИК __________________________________________________
Банк, филиал банка-нерезидента
Республики Казахстан бенефициара
_______________________________________________________
БИК__________________________________________________
Наименование платежа
КНП
Сумма
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
012
Пеня за несвоевременное перечисление социальных отчислений
017
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
121
Взносы на обязательное социальное медицинское страхование
122
Пеня за несвоевременное перечисление отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
123
Пеня за несвоевременное перечисление взносов на обязательное социальное медицинское страхование
124
Единый совокупный платеж
183
Единый платеж
185
Пеня за несвоевременное перечисление единого платежа
187
Всего (сумма прописью): _________________________________
Дата ___________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) отправителя денег
_____________________________________________________
Подпись ______________
ИИН
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Период (месяц, год)
Сумма
Детали платежа
1.
2.
3.
Итого:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) отправителя денег
_________________________ Подпись __________
Дата _______________
Кассир:
ИЗВЕЩЕНИЕ
(для социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования,
отчислений и (или) взносов в фонд социального медицинского страхования, единого
совокупного платежа и единого платежа в некоммерческое акционерное общество
"Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Резидент
Нерезидент
Отправитель денег __________________________________
ИИН (БИН) ________________________________________
Адрес отправителя денег и телефон ____________________
___________________________________________________
Данные документа, удостоверяющие личность
___________________________________________________
Бенефициар НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
БИН ______________________________________________
ИИК ______________________________________________
Банк, филиал банка-нерезидента
Республики Казахстан бенефициара
_____________________________________________
БИК _________________________________________
Наименование платежа
КНП
Сумма
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
012
Пеня за несвоевременное перечисление социальных отчислений
017
Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование
121
Взносы на обязательное социальное медицинское страхование
122
Пеня за несвоевременное перечисление отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
123
Пеня за несвоевременное перечисление взносов на обязательное социальное медицинское страхование
124
Единый совокупный платеж
183
Единый платеж
185
Пеня за несвоевременное перечисление единого платежа
187
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) отправителя денег
_____________________________________________________
Подпись ______
ИИН
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Период (месяц, год)
Сумма
Детали платежа
1.
2.
3.
Итого:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) отправителя денег
_____________________________________________________
Подпись _______________
Дата _______________