"Турагенттік қызметтің, Қазақстан Республикасында дара кәсіпкерлер ретінде қызметін жүзеге асыратын гид, экскурсовод және туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 94 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 сәуірде № 32294 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Турагенттік қызметтің, Қазақстан Республикасында дара кәсіпкерлер ретінде қызметін жүзеге асыратын гид, экскурсовод және туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 249 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
корсетілген бұйрыққа 1 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2023 жылғы 12 сәуірдегі
№ 94 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2015 жылғы 27
ақпандағы № 249 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Турагенттік қызметтің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер
1. Туризмнiң ұйымдық нысандары:
1) халықаралық туризм ____________________________________________.
(келу және/немесе шығу туризмін көрсету)

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 249 "Об утверждении форм сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности, деятельности гида, экскурсовода и инструктора туризма, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан в качестве индивидуальных предпринимателей"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 94. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2023 года № 32294
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 249 "Об утверждении форм сведений для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности, деятельности гида, экскурсовода и инструктора туризма, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан в качестве индивидуальных предпринимателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11209) следующие изменения:
приложения 1 и 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 12 апреля 2023 года № 94
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 249
Форма
Сведения для приложения к уведомлению о начале турагентской деятельности
1. Организационная форма туризма:
1) международный туризм _______________________________________;
(указать въездной и/или выездной туризм)

2) ішкі туризм ____________________________________________________.
2. Кеңсенің орналасқан жері ________________________________________.
(мекен-жайды көрсету)
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2023 жылғы 12 сәуірдегі
№ 94 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2015 жылғы 27
ақпандағы № 249 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасында дара кәсіпкер ретінде қызметін жүзеге асыратын туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қоса беру үшін мәліметтер
1. Қызметтерді көрсететін өңір___________________________________.
2. Туристік маршруттармен жүріп өту тәжірибесі____________________.

2) внутренний туризм ___________________________________________.
2. Местонахождение офиса_______________________________________.
(указать адрес)
Приложение 2
к приказу Министр культуры и
спорта Республики Казахстан
от 12 апреля 2023 года № 94
Приложение 4
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 249
Форма
Сведения для приложения к уведомлению о начале деятельности инструктора туризма, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан в качестве индивидуального предпринимателя
1. Регион оказания услуг ________________________________________.
2. Опыт прохождения туристских маршрутов _______________________.