"Шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 293 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 272 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 сәуірде № 32367 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 293 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 17015 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің ҚПҚ бойынша жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 2 мамырдағы
№ 293 бұйрығымен
бекітілді
Шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттар
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану салдарын жою бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету бойынша кепілгер акциялары ұйымдастырылған құнды қағаздар нарығында айналыстағы ұйым немесе шетел банкі болады (бұдан әрі - Кепілгер). Кепілгер келесі шарттың біріне сәйкес болу қажет:
1) Fitch, Сapital Intelligence, Dominion Bond Rating Service, JСR немесе Rating & Investment Information рейтингілік агенттіктерімен берілген рейтингілердің ұқсас деңгейінен не Standard & Poors рейтингілік агенттігінің "ВВ+" деңгейінен төмен емес жеке кредиттік рейтингінің болуы.

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 293 "Об утверждении условий по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 апреля 2023 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2023 года № 32367
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 293 "Об утверждении условий по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17015) следующее изменение:
Условия по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования по твердым полезным ископаемым Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение к приказу
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 2 мая 2018 года № 293
Условия по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте
Гарантом по обеспечению исполнения обязательств по ликвидации последствий недропользования в Республике Казахстан выступает иностранный банк или организация (далее – Гарант), акции которой обращаются на организованном рынке ценных бумаг. Гарант соответствует одному из следующих условий:
1) наличие минимального индивидуального кредитного рейтинга не ниже уровня "ВВ+" рейтингового агентства Standard & Poors либо рейтингов аналогичного уровня, присвоенных рейтинговыми агентствами Fitch, Сapital Intelligence, Dominion Bond Rating Service, JСR или Rating & Investment Information;

2) Moody's Investors Service рейтингілік агенттігімен берілген "Вa1" деңгейінен төмен емес жеке кредиттік рейтингінің болуы.

2) наличие минимального индивидуального кредитного рейтинга не ниже уровня "Вa1", присвоенного рейтинговым агентством Moody's Investors Service.