Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру қағидаларын және біліктілік талаптарын, уәкілетті органның эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларын хабардар ету және олардың тізімін жүргізу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 294 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 мамырда № 32413 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.10.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру қағидалары және біліктілік талаптары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Уәкілетті органның эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларын хабардар ету және олардың тізімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 294 бұйрығына
1-қосымша
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру қағидалары және біліктілік талаптары

Об утверждении Правил выдачи разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи и квалификационных требований, порядка уведомления и ведения уполномоченным органом списка физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2023 года № 32413
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.10.2023
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи и квалификационные требования согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила уведомления и ведения уполномоченным органом списка физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по финансовому мониторингу
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 294
Правила выдачи разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи и квалификационные требования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру қағидалары және біліктілік талаптары (бұдан әрі-Қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі- Заң) 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру және біліктілік талаптарын, сондай-ақ "Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.
2. "Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны осы Қағидаларға сәйкес Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен анықтамалар:
1) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдары – осы Заңда және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзырет шегінде өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары;
2) техникалық көмек – Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жүзеге асыратын, қосарланған және (немесе) әскери мақсаттағы тауарларды жөндеу, дайындау, жинау, тестілеу, жаңғырту және оларға өзге де техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет, оның ішінде консультациялар, нұсқау, оқыту, жұмыс тәжірибесімен және дағдылармен алмасу;
3) уәкілетті орган – өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде – салааралық үйлестіруді мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) эксаумақтық делдалдық көрсетілетін қызметтер – Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары жүзеге асыратын, бір үшінші елден басқа үшінші елге қосарланған және (немесе) әскери мақсаттағы тауарларды сату, сатып алу жөніндегі мәмілеге алып келетін келіссөздер немесе тікелей әрекеттер жөніндегі қызмет, сондай-ақ делдалдың иелігіндегі немесе оның бақылауындағы қосарланған және (немесе) әскери мақсаттағы тауарларды бір үшінші елден басқа үшінші елге сату, сатып алу, тасымалдау;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи и квалификационные требования (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи разрешения на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи и квалификационные требования, а также оказания государственной услуги "Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи".
2. "Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
3. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
4. Основные термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) государственные органы системы контроля специфических товаров – центральные государственные органы Республики Казахстан, осуществляющие контроль специфических товаров в пределах компетенции, установленной настоящим Законом и законодательством Республики Казахстан;
2) техническая помощь – деятельность, осуществляемая физическими и юридическими лицами Республики Казахстан за пределами территории Республики Казахстан, по ремонту, изготовлению, сборке, тестированию, модернизации и иному техническому обслуживанию товаров двойного и (или) военного назначения, в том числе консультации, инструктаж, обучение, обмен опытом работы и навыками;
3) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере контроля специфических товаров, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию;
4) экстерриториальные посреднические услуги – деятельность, осуществляемая физическими и юридическими лицами Республики Казахстан за пределами территории Республики Казахстан, по переговорам или непосредственным действиям, влекущим за собой сделки по продаже, покупке товаров двойного и (или) военного назначения из одной третьей страны в другую третью страну, а также продажа, покупка, транспортировка товаров двойного и (или) военного назначения, находящихся во владении посредника или под его контролем, из одной третьей страны в другую третью страну;

5. Эксаумақтық делдалдық қызметтерге және техникалық көмек көрсетуге рұқсат 1 (бір) жыл мерзімге беріледі.
Эксаумақтық делдалдық қызметтерге және техникалық көмек көрсетуге арналған рұқсаттың қолданылу мерзімі рұқсат беру үшін негіз болып табылатын құжаттардың қолданылу мерзімімен шектелуі мүмкін.
6. Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге ниет білдірген Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсетуге немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат алуға міндетті, егер:
1) тауар әскери мақсаттағы болып табылады;
2) Қазақстан Республикасының Жеке және заңды тұлғаларын уәкілетті орган немесе өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің өзге де мемлекеттік органдары эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсету нәтижелері Заңның 24-бабының 1-тармағында көрсетілген мақсаттарда пайдаланылуы мүмкін екендігі туралы хабардар еткен;
3) Қазақстан Республикасының Жеке және заңды тұлғалары эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсету нәтижелері Заңның 24-бабының 1-тармағында көрсетілген мақсаттарда пайдаланылуы мүмкін деп пайымдауға негіз бар.
7. Берілген рұқсаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тізбесі "Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде бұдан әрі-негізгі талаптардың тізбесі) келтірілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі-портал) жібереді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, Қазақстан Республикасының дара кәсіпкерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

5. Разрешение выдается сроком на 1 (один) год. В случае предоставления документов, являющихся основанием для выдачи разрешения, со сроком действия меньше 1 (одного) года, то срок действия разрешения будет ограничен сроком действия документа с наименьшим сроком действия.
6. Физические и юридические лица Республики Казахстан, намеревающиеся оказывать экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь получают разрешение на оказание экстерриториальных посреднических услуг или на техническую помощь, в случаях если:
1) товар является военного назначения;
2) физические и юридические лица Республики Казахстан были информированы уполномоченным органом или иными государственными органами системы контроля специфических товаров о том, что результаты оказания экстерриториальных посреднических услуг могут быть использованы в целях, указанных в пункте 1 статьи 24 Закона;
3) физические и юридические лица Республики Казахстан имеют основание полагать, что результаты оказания экстерриториальных посреднических услуг могут быть использованы в целях, указанных в пункте 1 статьи 24 Закона.
7. Внесение изменений и дополнений в выданные разрешения не допускается.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" (далее - портал) документы, необходимые для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи" (далее - Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет ответственному исполнителю.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

11. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысының не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді және "Тауарларды бақылау саласындағы рұқсат құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысында көзделген тиісті мемлекеттік органдарға келісуге сұрау салуды жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде сұрау салу жіберілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау нәтижелері туралы жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілген мерзім ішінде жауап ұсынбаған жағдайда рұқсат беру келісілген болып есептеледі.
Жауапты орындаушы тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салумен бір мезгілде Заңның 7-бабының 1-тармағында сәйкес бекітілген уәкілетті органның өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарымен ақпараттық өзара іс-қимылын жүзеге асыру қағидаларында айқындалған тәртіппен тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарына сұрау салуды жібереді.
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарынан жауап алғаннан кейін жауапты орындаушы алынған ақпарат негізінде тәуекелдерді бағалауды 5 жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Техникалық көмек көрсетуге рұқсат алуға өтінішті қарау кезінде жауапты орындаушы тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салумен бір мезгілде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған алушы елдің кепілдік міндеттемесін оның түпнұсқалығын тексеруді растауды алу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы техникалық көмекке рұқсат алуға құжаттар ұсынылған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге салыстыру үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы алушы елдің кепілдік міндеттемесінің түпнұсқасын ұсынады.

11. Ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов проверяет их полноту и срок действия. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ) и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.
12. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель проверяет документы на соответствие квалификационым требованиям, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам и направляет запрос на согласование в соответствующие государственные органы.
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня направления запроса направляют услугодателю ответ о результатах рассмотрения.
В случае непредставления государственными органами ответа в течение указанного срока выдача разрешения считается согласованной.
Ответственный исполнитель, одновременно с запросом в соответствующие государственные органы, направляет запрос в государственные органы системы контроля специфических товаров в порядке определенном Правилами осуществления информационного взаимодействия уполномоченного органа с государственными органами системы контроля специфических товаров, утвержденными в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 283 "Об утверждении Правил осуществления информационного взаимодействия уполномоченного органа с государственными органами системы контроля специфических товаров".
После получения ответа от государственных органов системы контроля специфических товаров, ответственный исполнитель проводит оценку рисков на основании полученной информации в течение 5 рабочих дней.
При рассмотрении заявления на получение разрешения на оказание технической помощи, ответственный исполнитель одновременно с запросом в соответствующие государственные органы направляет в Министерство иностранных дел Республики Казахстан гарантийное обязательство страны-получателя, представленное услугополучателем, для получения подтверждения проверки его подлинности.
Услугополучатель в течение 7 (семи) рабочих дней со дня представления документов на получение разрешения на техническую помощь, представляет для сверки услугодателю оригинал гарантийного обязательства страны - получателя через канцелярию услугодателя.

Заңның 29-бабы 1-тармағының негізінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласына қатысты қажетті құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұратуға және алуға құқылы.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және Негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін және Негізгі талаптардың тізбесінде жазылған негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама оның тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайы бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарламаны немесе шақыруды тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып, көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі Мемлекеттік қызмет көрсету. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
14. Тәуекелдерді бағалау, біліктілік талаптарына сәйкестік және алушы елдің кепілдік міндеттемесінің түпнұсқалығын тексеру нәтижелері негізінде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 4 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат немесе осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту - мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.

На основании пункта 1 статьи 29 Закона, услугодатель вправе запрашивать и получать от услугополучателя необходимые документы и (или) информацию относящиеся к сфере контроля специфических товаров.
13. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в Перечне основных требований.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенных в Перечне основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу услугополучателя, указанный в заявлении, либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
14. На основании результатов проведенной оценки рисков, соответствия на квалификационные требования и проверки подлинности гарантийного обязательства страны-получателя, в течение 1 (одного) рабочего дня ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги – разрешение на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
16. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға тиіс:
1) көрсетілетін қызметті беруші-тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) хабарлайды ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Эксаумақтық делдалдық
қызметтер немесе техникалық
көмек көрсетуге рұқсаттар
беру қағидаларына
1-қосымша
"Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
15. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
16. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
1) услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
18. В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на оказание экстерриториальных
посреднических услуг
или технической помощи
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи"
Наименование государственной услуги
"Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи"
Наименование подвида государственной услуги:

1) эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсетуге рұқсат беру;
2) техникалық көмек көрсетуге рұқсат беру.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсетуге рұқсат беру кезінде - 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
техникалық көмек көрсетуге рұқсат беру кезінде - импорттаушы елдің түпкілікті пайдаланушысы сертификатының түпнұсқалығын тексеру растамасын алу қажет болған жағдайды қоспағанда, 30 (отыз) жұмыс күні ішінде. Мұндай жағдайда рұқсат осындай растауды алғаннан кейін беріледі;
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1)Эксаумақтық делдалдық қызмет көрсетуге рұқсат;
2)техникалық көмек көрсетуге рұқсат;
3) мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал-техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Келіп түскен өтініштерді тіркеу дүйсенбіден жұманы қоса алғанда жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 17.00-ден кейін түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсетуге рұқсат алу үшін:
1) осы Негізгі талаптардың тізбесіне 1-қосымшаға (1-нысан) сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

1) выдача разрешения на оказание экстерриториальных посреднических услуг;
2) выдача разрешения на оказание технической помощи.
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
Через веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
при выдаче разрешения на оказание экстерриториальных посреднических услуг – в течение 30 (тридцати) рабочих;
при выдаче разрешения на оказание технической помощи – в течение 30 (тридцати) рабочих дней, за исключением случая, когда необходимо получение подтверждения проверки подлинности сертификата конечного пользователя страны-импортера. В этом случае разрешение выдается по получению такого подтверждения;
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
1) Разрешение на оказание экстерриториальных посреднических услуг;
2) разрешение на оказание технической помощи;
3) мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель - с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем). Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения разрешения на оказание экстерриториальны посреднических услуг:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, согласно приложению 1 (форма 1) к настоящему Перечню основных требований;

2) сыртқы сауда шартының электрондық көшірмесі (келісімшарт), оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат, оның негізінде қызмет жүзеге асырылады. (Сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) қолданылу мерзімінің күні болмаған жағдайда, оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат болмаған жағдайда, жазбаша түрде көрсетілген келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың жарамдылығын растауды ұсыну қажет мәмілеге қатысушылардың мөрімен және қолымен расталған нысанда (келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);
Берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын мәлiметтерiн көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ куәландырылған электрондық деректерді нысанда тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Техникалық көмек көрсетуге рұқсат алу үшін:
1) осы Негізгі талаптардың тізбесіне 1-қосымшаға (2-нысан) сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) сыртқы сауда шартының электрондық көшірмесі (келісімшарт), оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат, оның негізінде қызмет жүзеге асырылады. (Сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) қолданылу мерзімінің күні болмаған жағдайда, оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат болмаған жағдайда, жазбаша түрде көрсетілген келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың жарамдылығын растауды ұсыну қажет мәмілеге қатысушылардың мөрімен және қолымен расталған нысанда (келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);
3) осы Негізгі талаптардың тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес техникалық көмек көрсететін адамдар туралы ақпараттың электрондық көшірмесі;
4)Мыналарды:
көрсетілетін қызметтің атауы;
сыртқы сауда келісімшартының (шартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі мен күні;
техникалық көмектің мақсаты;
өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы Қазақстан Республикасының уәкілетті органының келісімінсіз үшінші елдерге өнімнің (білімнің, ақпараттың) кері экспортына жол бермеуді көрсете отырып, түпкілікті пайдаланушы сертификаты, халықаралық импорттық сертификат немесе алушы елдің құзыретті органы берген өзге де кепілдік құжаты
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2) электронная копия внешнеторгового договора (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иной документ, подтверждающий намерения сторон на основании которого осуществляется услуга. (В случае отсутствия даты срока действия внешнеторгового договора (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иного документа, подтверждающий намерения сторон, необходимо предоставить подтверждение действительности контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон, выраженное в письменной форме, заверенное печатью и подписью участников сделки (с указанием номера и даты контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон);
Для получения разрешения на оказание технической помощи:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, согласно приложению 1 (форма 2) к настоящему Перечню основных требований;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иной документ, подтверждающий намерения сторон на основании которого осуществляется услуга. (В случае отсутствия даты срока действия внешнеторгового договора (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иного документа, подтверждающий намерения сторон, необходимо предоставить подтверждение действительности контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон, выраженное в письменной форме, заверенное печатью и подписью участников сделки (с указанием номера и даты контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон);
3) электронная копия информации о лицах, оказывающие техническую помощь, согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований;
4) электронная копия сертификата конечного пользователя, международный импортный сертификат или иной гарантийный документ, выданный компетентным органом страны-получателя с указанием:
наименования услуги;
номера и даты внешнеторгового контракта (договора) или иного документа отчуждения; цель технической помощи;
недопущении реэкспорта продукции (знаний, информации) в третьи страны без согласия уполномоченного органа Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) көрсетілетін қызметті беруші тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алса;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) мемлекет мүдделеріне нұқсан келтіру немесе нұқсан келтіру қатері туындаған жағдайларда;
7) Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін бұзу;
8) тәуекелдерді бағалауды жүзеге асыру кезінде теріс шешім қабылдау арқылы жүзеге асырылады;
9) егер өтініш берушіге қатысты рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде сот тәртібімен Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолданылса;
10) егер рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш берушіге қатысты өзіне тән тауарларды бақылау саласында қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шығарылса немесе өтініш беруші онша ауыр емес және ауырлығы орташа қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан осы тармақтың негізінде босатылса, сот осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген негіздер 3), 4), 9), 10) және 12) Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің немесе 36-бабының;
11) Егер өтініш берушіге соңғы бес жыл ішінде Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің және Еуропалық Одақтың санкциялары қолданылған болса;
12) егер өтініш беруші соңғы бес жыл ішінде Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің және Еуропалық Одақтың санкцияларын бұзса;
13) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
14) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
16) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) его представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) причинения ущерба или возникновения угрозы причинения ущерба интересам Республики Казахстан;
7) нарушения международных обязательств Республики Казахстан;
8) отрицательного результата по итогам осуществления оценки рисков;
9) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения налагалось административное взыскание за нарушение законодательства Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров;
10) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения вынесен обвинительный приговор суда за совершение уголовного правонарушения в сфере контроля специфических товаров или заявитель освобожден от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка или преступлений небольшой и средней тяжести на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан;
11) если к заявителю в течение последних пяти лет применялись санкции Совета Безопасности Организации Объединенных Наций и Европейского Союза;
12) если заявитель в течение последних пяти лет нарушал санкции Совета Безопасности Организации Объединенных Наций и Европейского Союза;
13) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
14) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті беруші – "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) портал.
"Эксаумақтық делдалдық
қызметтер немесе техникалық
көмек көрсетуге рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне
1-қосымша
1-нысан
Эксаумақтық делдалдық қызметтер көрсетуге рұқсаттар алу үшін өтініш
1. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы, БСН/ЖСН) :
2. Ел және экспорттаушының толық атауы (мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы) :
3. Жүк алушы шет елде (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы) : бар болған жағдайда
4. Түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы):
бар болған жағдайда
5. Рұқсатқа сұрау үшін негіз ( шарт, келісім-шарт, келісім немесе өзге де құжат):
6. Өнімнің атауы (сипаттамасы, маркасы, моделі):
7. Қызмет сипаттамасы:
8. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
9. Өлшем бірлігі:
10. Саны:
11. Келісім-шарт валютасы:
12. Құны:
14. Осымен мыналар расталады: өтініш беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімін береді; қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) жоқ; барлық қоса беріліп отырған құжаттар анық және жарамды болып табылады. Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынуға жауапкершілік туралы хабардармын.
15. Өтініш берушіден: тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) _______________ лауазымы ______________
күні _______________
16. Рұқсаттың ерекше жағдайлары:
2-нысан
Техникалық көмек көрсету рұқсаттар алу үшін өтініш
1. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы, БСН/ЖСН)
2. Түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
3. Рұқсат беру үшін негіз (шарт, келісім-шарт, келісім немесе өзге құжат және күні)
3. Көрсетілетін қызмет мерзімі:
4. Көрсетілетін қызмет сипаттамасы:
5. Келісім-шарт валютасы:
6. Құны:
7. Осымен мыналар расталады: өтініш беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімін береді; қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) жоқ; барлық қоса беріліп отырған құжаттар анық және жарамды болып табылады. Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынуға жауапкершілік туралы хабардармын.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель –в разделе "Государственные услуги";
2) портал.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешений
на оказание экстерриториальных
посреднических услуг
или технической помощи"
Форма 1
Заявление для получения разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг
1. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН):
2. Страна и полное наименование экспортера (адрес, телефон, адрес электронной почты):
3. Грузополучатель в зарубежной стране (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты): при наличии
4. Конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты): при наличии
5. Основание для запроса разрешения (договор, контракт, соглашение или иной документ):
6. Наименование продукции (описание, марка, модель):
7. Описание услуги:
8. Код товара по контрольным спискам
9. Единица измерения:
10. Количество:
11. Валюта контракта:
12. Стоимость:
13. Настоящим подтверждается, что: заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах; в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности; все прилагаемые документы являются достоверными и действительными. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________ должность ______________
дата _______________
15. Особые условия разрешения:
Форма 2
Заявление для получения разрешений на оказание технической помощи
1. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН)
2. Конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
3. Основание для выдачи разрешения (договор, контракт, соглашение или иной документ и дата)
3. Сроки оказания услуги:
4. Описание услуги:
5. Валюта контракта:
6. Стоимость:
7. Настоящим подтверждается, что: заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах; в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности; все прилагаемые документы являются достоверными и действительными. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8. Өтініш берушінің:
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) ______________
лауазымы ______________
күні _______________
9. Рұқсаттың ерекше шарттары
"Эксаумақтық делдалдық
қызметтер немесе техникалық
көмек көрсетуге рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптардың
тізбесіне
2-қосымша
Техникалық көмек көрсететін адамдар туралы ақпарат
Тегі, Аты, Әкесінің аты
Лауазымы
1
2
3
Эксаумақтық делдалдық
қызметтер немесе техникалық
көмек көрсетуге рұқсаттар
беру мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі "Индустриялық даму комитеті"
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан "Комитет индустриального развития"
Астана қ.
г. Астана
Нөмірі: [Нөмірі құжаттың]
берілген Күні: [берілген Күні] жылы
[ұйымның атауы, заңды мекенжайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі Сіздің өтінішіңізді [жыл күні] № [кіріс құжатының нөмірі] қарағаннан кейін мынаны хабарлайды: [Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы] [қол қоюшының аты-жөні, тегі (бар болған жағдайда)]
Эксаумақтық делдалдық
қызметтер немесе техникалық
көмек көрсетуге рұқсаттар
беру мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру кезінде қойылатын біліктілік талаптары
№ р/с
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
ескерту
1
2
3
4
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру кезінде
1
Өтініш берушінің рұқсат алу туралы ниетін растаудың болуы
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш
2
Тараптардың эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге қызметті жүзеге асыруға ниетін растаудың болуы
Сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) қолданылу мерзімі оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен болмаған жағдайда, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжат болған жағдайда, жазбаша нысанда көрсетілген келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың жарамдылығын растауды ұсыну қажет мәмілеге қатысушылардың мөрімен және қолымен расталған (келісімшарттың (шарттың) нөмірі мен күнін немесе тараптардың ниетін растайтын өзге де құжатты көрсете отырып);
Сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) қолданылу мерзімі оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен болмаған жағдайда, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжат болған жағдайда, жазбаша нысанда көрсетілген келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың жарамдылығын растауды ұсыну қажет мәмілеге қатысушылардың мөрімен және қолымен расталған (келісімшарттың (шарттың) нөмірі мен күнін немесе тараптардың ниетін растайтын өзге де құжатты көрсете отырып);
Техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру кезінде қосымша құжаттар
3
Техникалық көмек көрсететін адамдар туралы ақпараттың болуы
Техникалық көмек көрсететін адамдар туралы ақпарат;
4
Алушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларды тек мәлімделген мақсаттарда пайдалану және Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бартауарларды бақылау саласындағы уәкілетті органының келісімінсіз өзіндік ерекшелігі бар тауарларды кері экспорттауға немесе үшінші елдерге беруге жол бермеу туралы міндеттемесінің болуы.
Түпкілікті пайдаланушы сертификаты, халықаралық импорттық сертификат немесе алушы елдің құзыретті органы берген өзге де кепілдік құжаты:
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың атауы;
сыртқы сауда келісімшартының (шартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі мен күні;
көрсетілетін қызметтің мақсаты;
Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы уәкілетті органының келісімінсіз өзіндік ерекшелігі бар тауарларды үшінші елдерге кері экспорттауға жол бермеу.
Эксаумақтық делдалдық
қызметтер немесе техникалық
көмек көрсетуге рұқсаттар
беру мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
1-нысан
Эксаумақтық делдалдық қызмет көрсетуге рұқсат

8. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________ должность ______________
дата _______________
9. Особые условия разрешения
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешений
на оказание экстерриториальных
посреднических услуг
или технической помощи"
Информация о лицах оказывающие техническую помощь
Фамилия, имя, отчество
Должность
1
2
3
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на оказание экстерриториальных
посреднических услуг
или технической помощи
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі "Индустриялық даму комитеті"
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан "Комитет индустриального развития"
Астана қ.
г. Астана
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи: [Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития", рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего] [Ф.И.О. (при наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на оказание экстерриториальных
посреднических услуг
или технической помощи
Квалификационные требования, предъявляемые при выдаче разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им
Примечание
1
2
3
4
При выдаче разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи
1
Наличие подтверждения намерения заявителя о получении разрешения
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя
2
Наличие подтверждения намерения сторон на осуществление деятельности на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи
Внешнеторговый договор (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иной документ, подтверждающий намерения сторон на основании которого осуществляется оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи.
В случае отсутствия даты срока действия внешнеторгового договора (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – иного документа, подтверждающий намерения сторон, необходимо предоставить подтверждение действительности контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон, выраженное в письменной форме, заверенное печатью и подписью участников сделки (с указанием номера и даты контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон);
Дополнительные документы, при выдаче разрешений на оказание технической помощи
3
Наличие информации о лицах, оказывающих техническую помощь
Информация о лицах, оказывающих техническую помощь;
4
Наличие обязательства страны-получателя об использовании специфических товаров только в заявленных целях и недопущении специфических товаров реэкспорта или передачи в третьи страны без согласия уполномоченного органа Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров.
Сертификат конечного пользователя, международный импортный сертификат или иной гарантийный документ, выданный компетентным органом страны-получателя с указанием:
Наименование специфических товаров; номера и даты внешнеторгового контракта (договора) или иного документа отчуждения; цель услуги;
недопущении реэкспорта специфических товаров в третьи страны без согласия уполномоченного органа Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений
на оказание экстерриториальных
посреднических услуг
или технической помощи
Форма 1
Разрешение на оказание экстерриториальных посреднических услуг

1. Өтініш беруші (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы, БСН/ЖСН) :
2. Ел және экспорттаушының толық атауы (ел, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы) :
3. Жүк алушы шет елде (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы) : бар болған жағдайда
4. Түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы):
бар болған жағдайда
5. Рұқсат беру үшін негіз (шарт, келісім-шарт, келісім немесе өзге де құжат және күні):
6. Өнімнің атауы (сипаттамасы, маркасы, моделі):
7. Көрсетілетін қызметтің сипаттамасы:
8. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
9. Өлшем бірлігі:
10. Саны:
11. Келісім-шарт валютасы:
12. Құны:
13. Осымен мыналар расталады: өтініш беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімін береді; қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) жоқ; барлық қоса беріліп отырған құжаттар анық және жарамды болып табылады. Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынуға жауапкершілік туралы хабардармын.
14. Өтініш берушінің: тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
_______________ лауазымы ______________
күні _______________
15. Рұсқаттың ерекше жағдайлары:
2-нысаны
Рұқсаттар техникалық көмек көрсету
1. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы, БСН/ЖСН)
2. Түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
3. Рұқсат беру үшін негіз (шарт, келісім-шарт, келісім немесе өзге де құжат және күні)
4. Көрсетілетін қызмет мерзімі:
5. Көрсетілетін қызмет сипаттамасы:
6. Келісім-шарт валютасы:
7. Құны:
8. Осымен мыналар расталады: өтініш беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімін береді; қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) жоқ; барлық қоса беріліп отырған құжаттар анық және жарамды болып табылады. Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынуға жауапкершілік туралы хабардармын.
9. Өтініш берушінің:
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) ______________
лауазымы ______________
күні _______________
10. Рұқсаттың ерекше шарттары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 294 бұйрығына
2-қосымша
Уәкілетті органның эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларын хабардар ету және олардың тізімін жүргізу қағидалары

1. Заявитель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН):
2. Страна и полное наименование экспортера (страна, адрес, телефон, адрес электронной почты) :
3. Грузополучатель в зарубежной стране (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты): при наличии
4. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты): при наличии
5. Основание для выдачи разрешения (договор, контракт, соглашение или иной документ и дата):
6. Наименование продукции (описание, марка, модель):
7. Описание услуги:
8. Код товара по контрольным спискам
9. Единица измерения:
10. Количество:
11. Валюта контракта:
12. Стоимость:
13. Настоящим подтверждается, что: заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах; в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности; все прилагаемые документы являются достоверными и действительными. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. От заявителя: фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________ должность ______________
дата _______________
15. Особые условия разрешении:
Форма 2
Разрешение на оказание технической помощи
1. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН)
2. Конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
3. Основание для запроса разрешения (договор, контракт, соглашение или иной документ)
4. Сроки услуги:
5. Описание услуги:
6. Валюта контракта:
7. Стоимость:
8. Настоящим подтверждается, что: заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах; в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности; все прилагаемые документы являются достоверными и действительными. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________
должность ______________
дата _______________
10. Особые условия разрешении
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 294
Правила уведомления и ведения уполномоченным органом списка физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь

1. Осы Уәкілетті органның эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларын хабардар ету және олардың тізімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-Заң) 8-бабының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Уәкілетті орган эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе қосарланған және (немесе) әскери мақсаттағы тауарлармен техникалық көмек көрсетуге ниет білдірген Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары туралы өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарынан ақпарат алған кезде және мұндай эксаумақтық делдалдық қызметтердің немесе техникалық көмектің нәтижелері жаппай қырып-жою қаруын және (немесе) құралдарды жасау үшін пайдаланылуы мүмкін жеткізу, қару-жарақ пен әскери техниканы не терроризм актілерін дайындау және (немесе) жасау кезінде, осындай ақпаратты алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының осындай жеке және заңды тұлғаларына тиісті хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) жібереді.
3. Хабарлама телефонограммамен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе электрондық мекенжай бойынша мәтіндік хабарламамен, оның тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен не хабарламаның бағытын тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып жіберіледі.
Егер өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарының ақпаратында көрсетілген мекенжай бойынша адам іс жүзінде тұрмаса, хабарлама заңды мекенжай бойынша немесе оның жұмыс орны бойынша жіберілуі мүмкін. Заңды тұлғаға жолданған хабарлама оның тіркелген және (немесе) нақты орналасқан жері бойынша жіберіледі.
4. Хабарлама:
1) жеке тұлғаға немесе онымен бірге тұратын кәмелетке толған отбасы мүшелерінің біреуіне тапсырылғаны туралы жөнелтушіге қайтарылуға жататын хабарламаға тапсырыс хатпен қолхат беру арқылы хабарлама табыс етілген.
Заңды тұлғаға жолданған хабарлама заңды тұлғаның басшысына немесе қызметкеріне тапсырылғаны туралы хабарламаға өзінің тегі, аты-жөні және лауазымы көрсетіле отырып қол қояды;
2) хабарламаның (хабарламаның) тиісінше жеткізілу фактісін тіркеуге (куәландыруға) мүмкіндік беретін өзге тәсілмен жіберген жағдайларда тиісті түрде жеткізілген және сенімді болып саналады.
5. Адресат хабарламаны қабылдаудан бас тартқан кезде оны жеткізетін немесе тапсыратын адам хабарламада тиісті белгі жасайды, ол уәкілетті органға қайтарылады. Уәкілетті орган мұндай хабарламаны тиісті түрде жеткізілген деп санауға құқылы.

1. Настоящие Правила уведомления и ведения уполномоченным органом списка физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" (далее – Закон).
2. Уполномоченный орган при получении информации от государственных органов системы контроля специфических товаров о физических и юридических лицах Республики Казахстан, намеревающихся оказывать экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь с товарами двойного и (или) военного назначения и что результаты таких экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи могут быть использованы для создания оружия массового уничтожения и (или) средств доставки, вооружения и военной техники либо при подготовке и (или) совершении актов терроризма, в течение 5 рабочих дней со дня получения такой информации, направляет соответствующее уведомление (далее - уведомление) таким физическим и юридическим лицам Республики Казахстан.
3. Уведомление направляется телефонограммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу, заказным письмом с уведомлением о его вручении либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию направления уведомления.
Если по адресу, указанному в информации государственных органов системы контроля специфических товаров, лицо фактически не проживает, уведомление может быть направлено по юридическому адресу или по месту его работы. Уведомление, адресованное юридическому лицу, направляется по месту его регистрации и (или) фактического нахождения.
4. Уведомление будет считаться надлежащим образом доставленным и достоверным в случаях:
1) вручения уведомления физическому лицу лично или кому-то из совместно проживающих с ним совершеннолетних членов семьи под расписку на подлежащем возврату отправителю уведомлении о вручении, заказным письмом.
Уведомление, адресованное юридическому лицу, вручается руководителю или работнику юридического лица, который расписывается на уведомлении о вручении с указанием своих фамилии, инициалов и должности;
2) направления иным способом, позволяющим фиксировать (удостоверять) факт надлежащего доставления уведомления (извещения).
5. При отказе адресата принять уведомление лицо, доставляющее или вручающее его, делает соответствующую отметку на уведомлении, которое возвращается в уполномоченный орган. Уполномоченный орган вправе считать такое уведомление доставленным надлежащим образом.

6. Заңның 14 және 15-баптарының негізінде қосарланған және (немесе) әскери мақсаттағы тауарлармен экстерриториялық делдалдық қызмет немесе техникалық көмек көрсетуге ниет білдірген Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары экстерриториялық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат алу үшін уәкілетті органға жүгінуге не хабарламаны алған күннен бастап 7 жұмыс күні ішінде осындай эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсету ниетінен бас тарту туралы ақпаратты жіберуге міндетті.
7. Заңның 8-бабы 9) тармақшасының негізінде уәкілетті орган осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысанда эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларының тізімін жүргізеді.
Тізімге эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат алу үшін уәкілетті органға жүгінген Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары, сондай-ақ эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге ниет білдірген Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары енгізіледі.
Уәкілетті органның эксаумақтық
делдалдық қызметтер немесе
техникалық көмек көрсететін
Қазақстан Республикасының
жеке және заңды тұлғаларын
хабардар ету және оалардың
тізімін жүргізу қағидаларына
қосымша
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларының тізімі
Заңды тұлғаның атауы/ Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
Уәкілетті адам
Мекенжайы
Байланыс (нөмірі, телефона,мекенжайы, эл. пошта)
Заңды
Нақты

6. На основании статей 14 и 15 Закона, физические и юридические лица Республики Казахстан, намеревающиеся оказать экстерриториальную посредническую услугу или техническую помощь с товарами двойного и (или) военного назначения обязаны обратиться в уполномоченный орган для получения разрешения на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, либо в течении 7 рабочих дней со дня получения уведомления направить информацию об отказе от намерений оказания таких экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи .
7. На основании подпункта 9) статьи 8 Закона, уполномоченный орган ведет список физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь в форме согласно приложению к настоящим Правилам.
В список включаются физические и юридические лица Республики Казахстан, обратившиеся в уполномоченный орган за получением разрешения на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи, а также физические и юридические лица Республики Казахстан, намеревающиеся оказывать экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь.
Приложение
к Правилам уведомления
и ведения уполномоченным
органом списка физических
и юридических лиц
Республики Казахстан,
оказывающих экстерриториальные
посреднические услуги
или техническую помощь
Список физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь
Наименование юридического лица/
Фамилия, имя, отчество физического лица
Уполномоченное лицо
Адрес
Контакты (номер телефона, адрес эл. почта)
Юридический
Фактический