"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 1141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 15 мамырдағы № 451 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 мамырда № 32511 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 1141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30965 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге Қағидаларға 1 немесе 1-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша қызметтік тұрғын үйді жалға алу шартын жасау не Қағидаларға 2 немесе 2-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша қызметтік тұрғын үйді жалға алу шартын ұзарту үшін не "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған не ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және порталдың есептік жазбасына қосылған жағдайда бір реттік парольмен куәландырылған баянатпен (өтінішпен) өтініш жасайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған күні оның баянатын (өтінішін) қабылдайды және тіркейді. Тіркелгеннен кейін баянаттың (өтініштің) көшірмесі мөртаңбаны, кіріс нөмірін және тіркеу күнін қоюмен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі. Портал арқылы өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге баянатты (өтінішті) қабылдағаны туралы белгі жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға ол өтініш жасаған күні баянатты (өтінішті) қабылдаудан бас тартады, ал көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш жасаған кезде "жеке кабинетке" баянатты (өтінішті) қабылдаудан бас тартқаны туралы белгі жолданады.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 1141 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 15 мая 2023 года № 451. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2023 года № 32511
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 1141 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30965) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания государственной услуги "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее – услугополучатель) обращается с рапортом (заявлением) для заключения договора найма служебного жилища по форме, согласно приложениям 1 или 1-1 к Правилам либо продления договора найма служебного жилища по форме, согласно приложениям 2 или 2-1 к Правилам к услугодателю либо через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал), подписанным электронной цифровой подписью услугополучателя либо удостоверенным одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Отделение документационного обеспечения услугодателя принимает и регистрирует рапорт (заявление) услугополучателя в день его обращения. После регистрации копия рапорта (заявления) передается услугополучателю с проставлением штампа, входящего номера и даты регистрации. При обращении через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии рапорта (заявления) на оказание государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает услугополучателю в день его обращения в приеме рапорта (заявления), а при обращении услугополучателя через портал в "личный кабинет" направляется статус об отказе в приеме рапорта (заявления).";

мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі уәкілетті органның басшысына тіркелген күні көрсетілетін қызметті алушының баянатын (өтінішін) қоса берілген құжаттармен бірге береді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде баянатты (өтінішті) орындауға жауапты орындаушыға жолдайды.";
8-тармақта:
үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті қағаз түрінде көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі арқылы беріледі, ал электрондық түрде көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Тізбенің 10-тармағына сәйкес жүзеге асырылады, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 73-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 4-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 5-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери инфрақұрылым бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Отделение документационного обеспечения услугодателя передает руководителю уполномоченного органа рапорт (заявление) услугополучателя с приложенными документами в день его регистрации.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Руководитель уполномоченного органа в течении 1 (одного) рабочего дня направляет рапорт (заявление) на исполнение ответственному исполнителю.";
в пункте 8:
части третью и четвертую изложить в следующей редакции:
"Результат оказания государственной услуги в бумажном виде выдается через отделение документационного обеспечения услугодателя, а в электронном виде направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Отказ в оказании государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 10 Перечня, при этом услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позиции по предварительному решению в соответствии с пунктом 1 статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
дополнить приложением 1-1 к указанным Правилам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2-1 к указанным Правилам согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4-1 к указанным Правилам согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5-1 к указанным Правилам согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Главному управлению военной инфраструктуры Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 451 Бұйрыққа
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
баспанасын жалға алу шартын
жасасу және ұзарту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс
министрлігі _______ аудандық
(атауы)
пайдалану бөлімінің бастығына
____________________________
(әскери қызметшіден, азаматтық
персоналдан немесе
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерімен
байланысы жоқ адамнан)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының әскери атағы
(бар болса), тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
____________________________
(мемлекеттік мекеменің немесе
әскери бөлімнің атауы
(бар болса) мынадай мекенжай
бойынша тұратын:
____________________________
Баянат (Өтініш)
Сізден ____________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясының ________ №_____
(атауы)                                           (күні) (нөмірі)
хаттамасына сәйкес менімен және менің отбасымның мүшелерімен
________________________ мекенжайы бойынша _____________________________
(мекенжай атауы) (ашық/жабық (оқшауланған) әскери қалашықта немесе жатақханада)
орналасқан қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын жасауыңызды сұраймын.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша _____ парақта:
Қоса берілетін құжаттардың атауы:
1) _________________________;
2) _________________________;
3) ....
___________________________________________
(күні, көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2023 жылғы "___"_________
№ ____ бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
баспанасын жалға алу шартын
жасасу және ұзарту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс
министрлігі _______ аудандық
(атауы)
пайдалану бөлімінің бастығына
____________________________
(әскери қызметшіден, азаматтық
персоналдан немесе
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерімен
байланысы жоқ адамнан)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының әскери атағы
(бар болса), тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
____________________________
(мемлекеттік мекеменің немесе
әскери бөлімнің атауы
(бар болса) мынадай мекенжай
бойынша тұратын
___________________________
Баянат (Өтініш)
Сізден маған және менің отбасымның мүшелеріне ________________________
(мекенжай атауы)
мекенжайы бойынша _______________ орналасқан қызметтік тұрғынжайды жалға алу
(ашық/жабық (оқшауланған) әскери қалашықта немесе жатақханада)
шартын ұзартуыңызды сұраймын.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша _____ парақта:
Қоса берілетін құжаттардың атауы:

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 15 мая 2023 года № 451
Приложение 1-1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение и продление
договора найма служебного
жилища Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
Форма
Начальнику __________
районной
(наименование)
эксплуатационной части
Министерства обороны
Республики Казахстан
от ________________________
(военнослужащего (ей),
гражданского персонала
или лица, утратившего связь
с Вооруженными Силами
Республики Казахстан)
__________________________
(воинское звание
(при его наличии),
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя)
__________________________
(наименование государственного
учреждения или войсковой части
(при ее наличии)
проживающего (ей) по адресу:
___________________________
Рапорт (Заявление)
Прошу Вас в соответствии с протоколом жилищной комиссии ___________ гарнизона
(наименование)
от _____________ №________ заключить со мной и членами моей семьи договор
найма (дата) (номер) служебного жилища расположенного в _____________________
по адресу: ______________. (открытом/закрытом (обособленном) военном городке
или общежитие) (наименование адреса)
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг,
если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ….
_____________________________ (дата, подпись услугополучателя)
Приложение 2 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "__" ______ 2023 года № ___
Приложение 2-1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение и продление
договора найма служебного
жилища Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
Форма
Начальнику ________ районной
(наименование)
эксплуатационной части
Министерства обороны
Республики Казахстан
от _________________________
(военнослужащего (ей),
гражданского персонала или
лица, утратившего связь
с Вооруженными Силами
Республики Казахстан)
____________________________
(воинское звание
(при его наличии),
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя)
____________________________
(наименование государственного
учреждения или войсковой части
(при еҰ наличии)
проживающего (ей) по адресу:
____________________________
Рапорт (Заявление)
Прошу Вас продлить мне и членом моей семьи договор найма служебного жилища
расположенного в ______________________ по адресу: _______________________.
(открытом/закрытом (обособленном) военном городке или общежитие)
(наименование адреса)
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг,
если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:

1) _________________________;
2) _________________________;
3) ....
___________________________________________
(күні, көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2023 жылғы "___"_________
№ ____ бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
баспанасын жалға алу шартын
жасасу және ұзарту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту"
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөлімдері
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)/қағазда
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1420 қаулысымен бекітілген үлгі шартты (бұдан әрі – Шарт) немесе Қағидаларға 4 немесе 4-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын жасаудан бас тарту туралы анықтаманы көретілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі немесе портал арқылы беру қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын жасау болып табылады;
2) Шарт талаптарына сәйкес жасалған қосымша келісімді немесе Қағидаларға 5 және 5-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын ұзартудан бас тарту туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің құжаттмалық қамтамасыз ету бөлімшесі немесе портал арқылы беру қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын ұзарту болып табылады
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін болып белгіленеді. Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз "кезекке тұру" тәртібінде жүзеге асырылады;

1) ____________________;
2) ____________________;
3) ….
_____________________________ (дата, подпись услугополучателя)
Приложение 3 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "__" _______ 2023 года № __
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение и продление
договора найма служебного
жилища Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1.
Наименование государственной услуги
"Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"
2.
Наименование услугодателя
Районные эксплуатационные части Министерства обороны Республики Казахстан
3.
Способы предоставления государственной услуги
1) услугодатель;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал)
4.
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги
1) заключение договора найма служебного жилища является выдача через отделение документационного обеспечения услугодателя или портал типового договора утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1420 (далее-Договор) или справки об отказе в заключении договора найма служебного жилища по форме согласно приложениям 4 или 4-1 к Правилам;
2) продление договора найма служебного жилища является выдача через отделение документационного обеспечения услугодателя или портал дополнительного соглашения заключенного согласно условиям Договора или справки об отказе в продлении договора найма служебного жилища по форме согласно приложениям 5 или 5-1 к Правилам
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов.
Прием осуществляется в порядке "живой очереди" без ускоренного обслуживания;

2) порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде баянаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием рапортов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1. Қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын жасау үшін Қағидаларға 1 немесе 1-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша баянат (өтініш) және мынадай құжаттар беріледі:
1) мемлекеттік мекеменің кадр бөлімшесі (жасақтау бөлімшесі, персоналмен жұмыс бөлімшесі) берген қызмет (жұмыс) орнынан отбасының құрамы және өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына өтемақы алу туралы анықтамалардың электрондық көшірмесі;
2) қызметтік тізімнің не еңбек кітапшасының электрондық көшірмесі;
3) баянат тіркелген күнге дейін күнтізбелік он күн ішінде алынған мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында орналастырылған жалдаушы бойынша ақпараттың электрондық көшірмесі (көрсетілетін қызметті алушыда және оның отбасы мүшелерінде осы елді мекенде тұрақты пайдалануда мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайдың болуы немесе болмауы туралы);
4) жұбайы (зайыбы) мемлекеттік мекеменің немесе мемлекеттік кәсіпорынның қызметкері болып табылған жағдайда баянат тіркелген күнге дейін бір ай ішінде алынған мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай алу туралы мәліметтері бар көрсетілетін қызметті алушы жұбайының (зайыбының) жұмыс орнынан анықтамасының электрондық көшірмесі.
2. Қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын ұзарту үшін Қағидаларға 2 немесе 2-1-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша баянат (өтініш) және мынадай құжаттар беріледі:
1) мемлекеттік мекеменің кадр бөлімшесі (жасақтау бөлімшесі, персоналмен жұмыс бөлімшесі) берген қызмет (жұмыс) орнынан отбасының құрамы және өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына өтемақы алу туралы анықтамалардың электрондық көшірмесі;
2) қызметтік тізімнің не еңбек кітапшасының электрондық көшірмесі;
3) баянат тіркелген күнге дейін күнтізбелік он күн ішінде алынған мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында орналастырылған жалдаушы бойынша ақпараттың электрондық көшірмесі (көрсетілетін қызметті алушыда және оның отбасы мүшелерінде осы елді мекенде тұрақты пайдалануда мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайдың болуы немесе болмауы туралы);
4) жұбайы (зайыбы) мемлекеттік мекеменің немесе мемлекеттік кәсіпорынның қызметкері болып табылған жағдайда баянат тіркелген күнге дейін бір ай ішінде алынған мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай алу туралы мәліметтері бар көрсетілетін қызметті алушы жұбайының (зайыбының) жұмыс орнынан анықтамасының электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттардың, некеге тұру немесе оны бұзу, балалардың тууы туралы куәліктің, өздеріне меншік құқығында тиесілі тұрғынжайдың (Қазақстан Республикасы бойынша) болуы немесе болмауы туралы анықтаманың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге барлық отбасы мүшесіне тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ұсынылады
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1. Для заключения договора найма служебного жилища подается рапорт (заявление) по форме согласно приложениям 1 или 1-1 к Правилам и следующие документы:
1) электронная копия справок с места службы (работы), о составе семьи и получении компенсации взамен права безвозмездной приватизации, выданная кадровым подразделением (подразделением комплектования, подразделением по работе с персоналом) государственного учреждения;
2) электронная копия послужного списка либо трудовой книжки;
3) электронная копия информация по нанимателю (о наличии или отсутствии у услугополучателя и членов его семьи в постоянном пользовании в данном населенном пункте жилища из государственного жилищного фонда), размещенная на веб-портале реестра государственного имущества, полученная в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
4) электронная копия справки с места работы супруги (супруга) услугополучателя со сведениями о получении жилища из государственного жилищного фонда, полученная в течение одного месяца до дня регистрации рапорта, в случае, когда супруг (супруга) является работником государственного учреждения или государственного предприятия.
2. Для продления договора найма служебного жилища подается рапорт (заявление) по форме согласно приложениям 2 или 2-1 к Правилам и следующие документы:
1) электронная копия справок с места службы (работы), о составе семьи и получении компенсации взамен права безвозмездной приватизации, выданная кадровым подразделением (подразделением комплектования, подразделением по работе с персоналом) государственного учреждения;
2) электронная копия послужного списка либо трудовой книжки;
3) электронная копия информация по нанимателю (о наличии или отсутствии у услугополучателя и членов его семьи в постоянном пользовании в данном населенном пункте жилища из государственного жилищного фонда), размещенная на веб-портале реестра государственного имущества, полученная в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
4) электронная копия справки с места работы супруги (супруга) услугополучателя со сведениями о получении жилища из государственного жилищного фонда, полученная в течение одного месяца до дня регистрации рапорта, в случае, когда супруг (супруга) является работником государственного учреждения или государственного предприятия.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о заключении или расторжении брака, о рождении детей, справки о наличии или отсутствии жилища (по Республике Казахстан), принадлежащего им на праве собственности, предоставляются услугодателю на всех членов семьи из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қолжетімділікке келіспеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 82, 101-2, 101-3, 101-10-баптарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызметті көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған телефон арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2023 жылғы "___"_________
№ ____ бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
баспанасын жалға алу шартын
жасасу және ұзарту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
________________ гарнизонында қызметтік тұрғынжайды жалға алу шартын жасаудан бас тарту туралы анықтама
________________________________________________________________
(мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздерді көрсету)
басшылыққа ала отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады
____________________________________________________________________.
(мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету)
Анықтама жарамды: мерзімсіз.
Анықтама әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі _________________ аудандық пайдалану бөлімінің бастығы
___________________________________________________
(әскери атағы) (қолы) (аты-жөні және тегі)
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі _____________ аудандық пайдалану бөлімі тұрғын үй бөлімінің (бөлімшесінің) бастығы (басшысы)
___________________________________________________
(әскери атағы (бар болса) (қолы) (аты-жөні және тегі)
елтаңбалы мөр
Орындаушы: ___________________
(тегі және аты-жөні)
Телефон: ___________
Алдым: ___________________________ көрсетілетін қызметті алушының қолы
(тегі және аты-жөні)
20__ж. "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2023 жылғы "___"_________
№ ____ бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
баспанасын жалға алу шартын
жасасу және ұзарту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 82, 101-2, 101-3, 101-10 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях"
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону, размещенному на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz
Приложение 4 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "__" _______ 2023 года№ ___
Приложение 4-1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение и продление
договора найма служебного
жилища Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
___________________________
(адрес услугополучателя)
Справка об отказе в заключении договора найма служебного жилища
в ____________ гарнизоне
Руководствуясь ___________________________________________________________
(указать основания для отказа в оказании государственной услуги)
отказывает в оказание государственной услуги
_________________________________________________________________________.
(указать наименование государственной услуги в соответствии с перечнем основных
требований к оказанию государственной услуги)
Справка действительна: бессрочно.
Справка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Начальник _________________ районной эксплуатационной части
Министерства обороны Республики Казахстан
_______________________________________________________
(воинское звание) (подпись) (инициалы и фамилия)
Начальник (руководитель) жилищного отдела (отделения) _____________________
районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан
____________________________________________________________
(воинское звание, (при его наличии) (подпись) (инициалы и фамилия)
гербовая печать
Исполнитель: ___________________________ (фамилия и инициалы)
Телефон: ___________
Получил: ___________________________________________________
подпись услугополучателя (фамилия и инициалы)
"___"____________20__г.
Приложение 5 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "__" _______ 2023 года № __