Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32720 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 12-бабы 5) тармақшасының жиырма үшінші абзацына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызмет көрсету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 бұйрығына
1-қосымша
Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 12-бабы 5) тармақшасының жиырма үшінші абзацына сәйкес әзірленді және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы мүгедектігі бар адамдарға өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2023 года № 32720.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие 01.07.2023
В соответствии с двадцать третьим абзацем подпункта 5) статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие c 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Правила возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с двадцать третьим абзацем подпункта 5) пункта статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг.

2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы жүріп-тұру құралдары – мүгедектігі бар адамның жүріп-тұруын қамтамасыз ететін техникалық көмек түрі;
2) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы (бұдан әрі – портал) – Кодекске сәйкес мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құнын жергілікті атқарушы органдардың кепілдік берілген сома шегінде өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін ақпараттандыру объектісі;
3) жеке көмекші – жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамды бірге алып жүру және объектілерге барған кезде көмек көрсету бойынша қызметтер көрсететін адам;
4) протездік-ортопедиялық көмек – мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету жөніндегі медициналық-техникалық көмектің мамандандырылған түрі және оларды пайдалануды үйрету;
5) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар (бұдан әрі – ОТҚ):
протездік-ортопедиялық құралдар – аяқ-қолдың жоқтығын немесе дененің басқа да мүшелерін алмастыратын, аурудың немесе денсаулыққа зақым келудің салдарынан организмнің бұзылған немесе жоғалтқан функцияларының орнын толтыратын құралдар;
сурдотехникалық құралдар – есту қабілетінің бұзылуын түзеуге және оның орнын толтыруға арналған техникалық құралдар, сондай-ақ дыбысты күшейтетін байланыс және ақпарат беру құралдары;
тифлотехникалық құралдар – мүгедектігі бар адамдардың көру қабілетінің бұзылуы салдарынан жоғалтқан мүмкіндіктерін түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар;
міндетті гигиеналық құралдар – табиғи физиологиялық мұқтаждықтарды және қажеттіліктерді қанағаттандыруға арналған құралдар;
6) порталдағы тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілер (бұдан әрі – жеткізушілер) – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар және жеке тұлғалар, жеке көмекшілер;
7) халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, областық маңызы бар қалалардың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы бағыттарды айқындайтын жергілікті атқарушы органы;
8) ымдау тілі маманы – мүгедектігі бар адамдар үшін қандай да бір тілден дактильді әліпбиге және (немесе) ымдау тілінде сурдоаударма жасау бойынша қызмет көрсететін маман;
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.

2. В Правилах используются следующие понятия:
1) специальные средства передвижения – вид технической помощи, обеспечивающей передвижение лица с инвалидностью;
2) портал социальных услуг (далее – портал) – объект информатизации, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом.
3) индивидуальный помощник – лицо, оказывающее услуги по сопровождению лица с инвалидностью первой группы, имеющего затруднение в передвижении, и оказанию помощи при посещении объектов;
4) протезно-ортопедическая помощь – специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими средствами и обучение пользованию ими;
5) технические вспомогательные (компенсаторные) средства (далее - ТСР):
протезно-ортопедические средства – средства, замещающие отсутствующие конечности или другие части тела, компенсирующие нарушенные или утраченные функции организма вследствие заболевания или повреждения здоровья;
сурдотехнические средства – технические средства для коррекции и компенсации нарушений слуха, а также усиливающие звук средства связи и передачи информации;
тифлотехнические средства – технические средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей лиц с инвалидностью в результате нарушения зрения;
обязательные гигиенические средства – средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей;
6) поставщики товаров и (или) услуг на портале – юридические лица и физические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность, индивидуальные помощники;
7) местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения (далее – уполномоченный орган) – местный исполнительный орган области, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения определяющий направления в сфере социальной защиты и занятости населения;
8) специалист жестового языка – специалист, оказывающий услуги лицам с инвалидностью по сурдопереводу с какого-либо языка на дактильный алфавит и (или) язык жестов;
9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

3. Өнім берушілерге Портал арқылы сатылған ОТҚ-ның, арнаулы жүріп-тұру құралдарының (бұдан әрі – тауарлар), сондай-ақ жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік көрсетілетін қызметтерінің, санаторийлік-курорттық емдеудің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) құнын өтеуді уәкілетті орган жүзеге асырады.
2-тарау. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді портал арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу тәртібі
4. Өнім берушіге тауарлар мен қызметтердің құнын өтеу:
1) жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтері;
2) ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтері;
3) санаторийлік-курорттық емдеу;
4) протездік-ортопедиялық көмек көрсету;
5) арнаулы жүріп-тұру құралдары;
6) ОТҚ үшін кепілдік берілген сома шегінде жүзеге асырылады.
5. Уәкілетті орган тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуді Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алушының өнім берушіге кепілдік берілген соманы өтеуге арналған өтініші (бұдан әрі – өтініш) және порталда ұсынылған және өнім берушінің ЭЦҚ-сымен расталған өнім берушінің растайтын мына құжаттары негізінде жүзеге асырады:
1) "Бастапқы есепке алу құжаттарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 562 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8265 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 562 бұйрық) бекітілген нысан бойынша жеке көмекшінің ілесіп жүру парақтары, ымдау тілі маманын ілесіп жүру парақтары, санаторийлік-курорттық емделуден өткен тізімдері, протездік-ортопедиялық құралдарға арналған ведомостарын қоса бере отырып, орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісі;
2) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша кассалық чекті және/немесе өнім берушінің жеткізгенін растайтын құжатты, арнаулы жүріп-тұру құралдары, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар, протездік-ортопедиялық құралдар үшін шот–фактураларды қоса бере отырып, тауарды (ларды) қабылдау-беру актісі.
Өнім берушілер "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары-Қазақстан Республикасы Қаржы министрі міндетін атқарушының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураларды, сондай-ақ "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексі 412-бабының 2-тармағында көзделген жағдайларда онда "Қосымша мәліметтер" жолында кепілдендірілген сомаға және қосымша ақы сомасына бөле отырып, тауарлардың және/немесе қызметтердің құны (бұдан әрі – шот-фактура) көрсетілетін қағаз жеткізгіштегі шот-фактуралар жазып береді.
ОТҚ-ны және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын курьер жеткізген кезде порталда Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша курьердің тауарды алушыға жеткізгенін растайтын құжат (бұдан әрі – жеткізуді растайтын құжат) қалыптастырылады.

3. Возмещение поставщикам стоимости ТСР, специальных средств передвижения (далее – товары), а также социальных услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка, санаторно-курортного лечения (далее – услуги), реализованных через портал, осуществляется уполномоченным органом.
Глава 2. Порядок возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации через портал
4. Возмещение стоимости товаров и услуг поставщику осуществляется в пределах гарантированной суммы за:
1) социальные услуги индивидуального помощника;
2) социальные услуги специалиста жестового языка;
3) санаторно-курортное лечение;
4) оказание протезно-ортопедической помощи;
5) специальные средства передвижения;
6) ТСР.
5. Возмещение стоимости товаров и услуг уполномоченным органом осуществляется на основании заявления получателя на возмещение поставщику гарантированной суммы (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к Правилам и подтверждающих документов поставщика, представленных и заверенных ЭЦП поставщика на портале:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) с приложением листов сопровождения индивидуального помощника, листов сопровождения специалиста жестового языка, списков, прошедших санаторно-курортное лечение, ведомости на протезно-ортопедические средства, по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 562 "Об утверждении форм первичных учетных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8265) (далее – приказ № 562);
2) акт приема-передачи товара (ов) с приложением кассового чека и/или документа, подтверждающего доставку поставщиком, счета-фактуры – за специальные средства передвижения, технические вспомогательные (компенсаторные) средства, протезно-ортопедические средства, по форме, утвержденной приказом № 562.
Поставщики выписывают счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур в соответствии с приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18583), а также в случаях, предусмотренных пунктом 2 статьи 412 Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" счет-фактуру на бумажном носителе, в котором указывается стоимость товаров и/или услуг с разделением на гарантированную сумму и сумму доплаты в строке "дополнительные сведения" (далее – счет-фактура).
При доставке курьером ТСР и (или) специальных средств передвижения, на портале формируется документ, подтверждающий доставку товара получателю курьером, по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее – документ, подтверждающий доставку).

6. Өнім беруші уәкілетті орган тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеу үшін құжаттарды қарауға қабылдағанға дейін, қажет болған кезде себептерін көрсете отырып, құжаттарды кері қайтарып алады және оларды пысықтайды.
7. Уәкілетті орган "Е-собес" ақпараттық жүйесіне тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуге құжаттар түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және қабылдайды немесе Қағидалардың 11, 14, 17 және 20-тармақтарына сәйкес себебін көрсете отырып, өнім берушіге пысықтауға қайтарады.
Порталдағы "Өнім берушінің жеке кабинеті" модуліне және өнім берушінің ұялы байланысының абоненттік нөміріне құжаттарды пысықтауға қайтару туралы ақпарат жіберіледі.
8. Өнім беруші қайтару туралы ақпаратты алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның қайтару себептерін жоя отырып, тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуге құжаттарды қайта жібереді.
9. Тауарды алушы жеткізушіге қайтарған жағдайда, өнім беруші тауардың құнын уәкілетті органға қайтаруды тауар қайтарылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде жүзеге асырады.
1-параграф. Жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеу тәртібі
10. Жеке көмекшінің/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін беруші ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей уәкілетті органға мыналарды:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісін;
2) Кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының он сегізінші абзацына сәйкес уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын, бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында айқындалған нысан бойынша жеке көмекшінің бірге еріп жүру парағын;
3) Кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының он тоғызыншы абзацына сәйкес уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес есту қабілетіне байланысты мүгедектігі бар адамдарға ымдау тілі маманының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында айқындалған нысан бойынша ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтер көрсету парағын;
4) шот-фактураны ұсынады.
11. Жеке көмекшінің/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге арналған өтінішке қол қойған алушыға орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісінің және (немесе) жеке көмекшінің бірге еріп парағының/ымдау тілі маманының қызметтер көрсету парағының болмауы;
орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісінде және (немесе) жеке көмекшінің бірге еріп жүру парағының/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету парағының сканерленген көшірмелерін ұсынған кезде оларда қойылған қолдың (қолдардың) болмауы;
жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтер көрсету кезеңі және (немесе) сағаттары дұрыс көрсетілмеген орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісін және (немесе) жеке көмекшінің бірге еріп жүру парағын ұсыну;
ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтер көрсету кезеңі және (немесе) сағаттары дұрыс көрсетілмеген орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісін және (немесе) ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтер көрсету парағын ұсыну.
Жеке көмекшінің/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін беруші құжаттарды пысықтайды және ағымдағы айдан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей қайта жібереді.

6. Поставщик до принятия уполномоченным органом на рассмотрение документов для возмещения стоимости товаров и (или) услуг, при необходимости отзывает документы с указанием причины и дорабатывает их.
7. Уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней со дня поступления в информационную систему "Е-собес" документов на возмещение стоимости товаров и (или) услуг рассматривает и принимает их или возвращает поставщику на доработку с указанием причины в соответствии с пунктами 11, 14, 17 и 20 Правил.
В модуль "Личный кабинет поставщика" на портале и на абонентский номер сотовой связи поставщика направляется информация о возврате документов на доработку.
8. Поставщик со дня получения информации о возврате в течение 3 (трех) рабочих дней повторно направляет документы на возмещение стоимости товаров и (или) услуг с устранением причин возврата уполномоченного органа.
9. При возврате получателем товара поставщику возврат стоимости товара уполномоченному органу осуществляется поставщиком в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня возврата товара.
Параграф 1. Порядок возмещения стоимости социальных услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка
10. Поставщик социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка ежемесячно, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет в уполномоченный орган:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной приказом № 562;
2) лист сопровождения индивидуальным помощником по форме, определенной Правилами предоставления услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, утвержденными уполномоченным государственным органом в соответствии с восемнадцатым абзацем подпункта 5) статьи 12 Кодекса;
3) лист оказания социальных услуг специалиста жестового языка по форме, определенной Правилами предоставления услуг специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, утвержденными уполномоченным государственным органом в соответствии с девятнадцатым абзацем подпункта 5) статьи 12 Кодекса;
4) счет-фактура.
11. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка:
отсутствие акта выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листа сопровождения индивидуальным помощником/листа оказания услуг специалиста жестового языка на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
отсутствие подписи (ей) в акте выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листе сопровождения индивидуальным помощником/листа оказания социальных услуг специалиста жестового языка при предоставлении их сканированных копий;
предоставление акта выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листа сопровождения индивидуальным помощником, в которых неверно указан период и (или) часы предоставления социальных услуг индивидуального помощника;
предоставление акта выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листа оказания социальных услуг специалиста жестового языка, в которых неверно указан период и (или) часы предоставления социальных услуг специалиста жестового языка.
Поставщик социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка дорабатывает документы и направляет повторно не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за текущим месяцем.

12. Жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеу уәкілетті орган Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеуге құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
2-параграф. Санаторийлік-курорттық емдеу құнын өтеу тәртібі
13. Санаторийлік-курорттық емдеуді беруші уәкілетті органға мынадай құжаттардың топтамасын:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін;
2) алушы кепілдік берілген сома мен санаторийлік-курорттық емдеудің нақты құны арасындағы айырманы өз қаражаты есебінен дербес төлеген жағдайда шот-фактураны, сондай-ақ чекті ұсынады.
14. Санаторийлік-курорттық емдеу құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге өтінішке қол қойған алушыға Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау;
Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттардағы ұсынылған мәліметтердің дәйексіздігі.
15. Санаторийлік-курорттық емдеу құнын өтеу уәкілетті орган Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген санаторийлік-курорттық емдеу құнын өтеуге құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
3-параграф. ОТҚ мен арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеу тәртібі
16. ОТҚ және арнаулы жүріп-тұру құралдарын жеткізуші уәкілетті органға мынадай құжаттардың топтамасын:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша ОТҚ-ны және арнаулы жүріп-тұру құралдарын өз бетінше алып кеткен жағдайда – тауарды босату фактісін растайтын қорларды басқа жаққа беруге арналған жүкқұжатты;
2) алушы кепілдік берілген сома мен ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарының нақты құны арасындағы айырманы өз қаражаты есебінен дербес төлеген жағдайда – шот-фактураны, сондай-ақ чекті;
3) сенім білдірілген адам ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын алған кезде – нотариат куәландырылған сенімхатты;
4) қорғаншы немесе қамқоршы ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын алған кезде – қорғаншылықты немесе қамқоршылықты белгілеу туралы құжатты;
5) 18 жасқа дейінгі балалардың ата-аналары ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын алған кезде – туу туралы куәлікті ұсынады.
17. ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге өтінішке қол қойған алушыға Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау;
Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттардағы ұсынылған мәліметтердің дәйексіздігі.

12. Возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом документов на возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника, указанных в пункте 10 Правил.
Параграф 2. Порядок возмещения стоимости санаторно-курортного лечения
13. Поставщик санаторно-курортного лечения предоставляет в уполномоченный орган следующий пакет документов:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной приказом № 562;
2) счет-фактуру, а также чек, в случаях оплаты разницы между гарантированной суммой и фактической стоимостью санаторно-курортного лечения получателем самостоятельно за счет собственных средств.
14. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости санаторно-курортного лечения:
представление неполного пакета документов, указанных в пункте 13 Правил на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
недостоверность представленных сведений в документах, указанных в пункте 13 Правил.
15. Возмещение стоимости санаторно-курортного лечения осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом документов на возмещение стоимости санаторно-курортного лечения, указанных в пункте 13 Правил.
Параграф 3. Порядок возмещения стоимости ТСР и специальных средств передвижения
16. Поставщик ТСР и специальных средств передвижения предоставляет в уполномоченный орган следующий пакет документов:
1) накладную на отпуск запасов на сторону, подтверждающую факт отпуска товара – в случаях самовывоза ТСР и специальных средств передвижения по форме, утвержденной приказом № 562;
2) счет-фактуру, а также чек, в случаях оплаты разницы между гарантированной суммой и фактической стоимостью ТСР и (или) специальных средств передвижения получателем самостоятельно за счет собственных средств;
3) нотариально заверенная доверенность – при получении ТСР и (или) специальных средств передвижения доверенным лицом;
4) документ об установлении опеки или попечительства – при получении ТСР и (или) специальных средств передвижения опекуном или попечителем;
5) свидетельство о рождении – при получении ТСР и (или) специальных средств передвижения родителями детей до 18 лет.
17. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости ТСР и (или) специальных средств передвижения:
представление неполного пакета документов, указанных в пункте 16 Правил на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
недостоверность представленных сведений в документах, указанных в пункте 16 Правил.

18. ОТҚ және арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеу Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеуге арналған құжаттардың немесе жеткізілгенін растайтын құжаттың негізінде күнтізбелік 14 (он төрт) күн өткеннен кейін, бірақ уәкілетті орган құжаттарды қабылдаған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
4-параграф. Протездік-ортопедиялық көмек көрсету құнын өтеу тәртібі
19. Өнім беруші протездік-ортопедиялық құралдарды жеке сипаттамалар бойынша дайындаған кезде уәкілетті органға мынадай құжаттардың топтамасын:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін;
2) протездік-ортопедиялық құралдарды жеке сипаттамалар бойынша дайындаған жағдайда Кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының жиырмасыншы абзацына сәйкес уәкілетті мемлекеттік органның бұйрығымен бекітілген Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларында айқындалған нысан бойынша протездік-ортопедиялық бұйымдарға тапсырыс бланкісін;
3) стационарлық протездеу – стационар жағдайында протездік-ортопедиялық құрал дайындау жағдайларында протездеу тарихынан үзінді көшірмесін;
4) алушы протездік-ортопедиялық көмектің кепілдік берілген сомасы мен нақты құны арасындағы айырманы өз қаражаты есебінен дербес төлеген жағдайда – шот-фактураны, сондай-ақ чекті ұсынады.
20. Протездік-ортопедиялық көмектің құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге өтінішке қол қойған алушыға Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау.
Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттардағы ұсынылған мәліметтердің дәйексіздігі.
21. Протездік-ортопедиялық көмектің құнын өтеу уәкілетті орган Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген протездік-ортопедиялық көмектің құнын өтеуге арналған құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Мүгедектігі бар адамдарға
тауарлар мен қызметтерді
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
порталы арқылы өткізу кезінде
олардың құнын мемлекеттік
бюджет қаражатынан өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_______________________
_______________________
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы/бөлімі
Өнім берушіге кепілдік берілген соманы өтеуге өтініш
Мен, ________________________________________________________________
(мүгедектігі бар адамның немесе оның заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 168-бабына сәйкес өнім берушіге:
Өтінім берушінің атауы_____________________________________________
Өнім берушінің ЖСН/БСН ____________________________________________
БСК__________________________________________________________________
ЖСК/IBAN (банк шотының номері)________________________________________
банк атауы____________________________________________________________
өнім беруші уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар
мен қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде
олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидаларына сәйкес растайтын
құжаттарды ұсынған кезде
№ _______________ тапсырыс
саны _________ ______________
(саны) (өлшем бірлігі)
_______________________________________
(тауардың, көрсетілетін қызметің атауы)

18. Возмещение стоимости ТСР и специальных средств передвижения осуществляется на основании документов на возмещение стоимости ТСР и (или) специальных средств передвижения, указанных в пункте 16 Правил или документа, подтверждающего доставку, по истечении 14 (четырнадцати) календарных дней, но не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия документов уполномоченным органом.
Параграф 4. Порядок возмещения стоимости оказания протезно-ортопедической помощи
19. Поставщик при изготовлении протезно-ортопедических средств по индивидуальным характеристикам предоставляет в уполномоченный орган следующий пакет документов:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной приказом № 562;
2) бланк заказа на протезно-ортопедические изделия по форме, определенной Правилами обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены, утвержденными уполномоченным государственным органом в соответствии с двадцатым абзацем подпункта 5) статьи 12 Кодекса, в случаях изготовления протезно-ортопедических средств по индивидуальным характеристикам;
3) выписку из истории протезирования, в случаях стационарного протезирования – изготовления протезно-ортопедического средства в условиях стационара;
4) счет-фактуру, а также чек, в случаях оплаты разницы между гарантированной суммой и фактической стоимостью протезно-ортопедической помощи получателем самостоятельно за счет собственных средств.
20. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости протезно-ортопедической помощи:
представление неполного пакета документов, указанных в пункте 19 Правил на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
недостоверность представленных сведений в документах, указанных в пункте 19 Правил.
21. Возмещение стоимости протезно-ортопедической помощи осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом документов на возмещение стоимости протезно-ортопедической помощи, указанных в пункте 19 Правил.
Приложение 1
к Правилам возмещения
стоимости товаров и услуг
из средств государственного
бюджета при реализации их
лицам с инвалидностью
через портал социальных услуг
Форма
_______________________
_______________________
управление/отдел занятости
и социальных программ
Заявление на возмещение поставщику гарантированной суммы
Я, _____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица с инвалидностью или его законного представителя) в соответствии со статьей
168
Социального кодекса Республики Казахстан прошу возместить поставщику:
наименование поставщика ________________________________________________
ИИН/ БИН поставщика ___________________________________________________
БИК ___________________________________________________________________
ИИК/IBAN (номер банковского счета) ______________________________________
наименование банка _____________________________________________________
гарантированную сумму:
1. ______________ тенге (сумма);
2. ______________ тенге (сумма)

Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 168-бабының 4-тармағына сәйкес:
1.___________________________ теңге (сома);
2. _____________________________ теңге (сома) кепілдік берілген соманы
(керегін белгілеу)
өтеуді сұраймын.
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын, ақпараттық жүйелерде және кепілдік берілген соманы өтеу үшін ұсынылған
құжаттарда қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік
туралы ескертілді.
Күні 20__жылғы "__" ____
көрсетілетін қызметті алушының / заңды өкілінің ЭЦҚ-сы
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
IBAN – банк шотының нөмірі.
Мүгедектігі бар адамдарға
тауарлар мен қызметтерді
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
порталы арқылы өткізу кезінде
олардың құнын мемлекеттік
бюджет қаражатынан өтеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Алушыға тауарды курьердің жеткізуі туралы деректер
20__ жылғы "___" _______ № _________ тапсырыс
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер
Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында сатып алынған тауар туралы мәліметтер
Тауардың атау__________________________________
Саны(дана)____________________________________________________________
Тапсырыс сомасы _________ теңге
Кепілдік берілген сомасы _______ теңге
Қосымша ақы (сомасы) _____ теңге
Трек тапсырыс номері__________________________________________
Тауарды жеткізу туралы мәліметтер ____________________________
(жеткізу мәртебесі)
Жеткізу күні 20__ жылғы "___" _______
Жеткізу мекенжайы
_____________________________________________________________________
Құнын өтеуді жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме туралы деректер
(халықты әлеуметтік қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органдар)
БСН/ ЖСН _____________________________________________________________
Байланыс телефоны +7 ___________________________________________________
Мемлекеттік ұйымның атауы____________________________________________
Мемлекеттік ұйымға қызмет көрсететін банктің атауы
_____________________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________________
КБе ____________________________________________________________________
Тауарды жеткізуші туралы мәліметтер
БИН/ ИИН
_____________________________________________________________________
Байланыс телефоны +7 ( __________________________________________________
Ұйымның атауы ________________________________________________
Өнім берушінің БКе ______________________
Өнім берушінің БСК ______________________
Өнім берушінің ЖСY / IBAN ________________
Өнім берушінің ТМК ______________
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
КБе – бенефициардың коды немесе алушының коды;
IBAN – банк шотының нөмірі;
КНП – төлем мақсатының коды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі 2023 жылғы
6 маусымдағы № 205 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

в соответствии с пунктом 4 статьи 168 Социального кодекса Республики Казахстан
(нужное отметить) за приобретение через портал социальных услуг
________________________________________________________________________
(наименование товара или услуги)
в количестве _________ _______________ заказ № ________________ (число)
(единица измерения)
при предоставлении поставщиком подтверждающих документов в соответствии
с Правилами возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного
бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг,
утвержденными уполномоченным государственным органом. Даю согласие на сбор
и обработку моих персональных данных, на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах и
в представленных документах, необходимых для возмещения гарантированной
стоимости. Предупрежден(а) об ответственности за предоставление недостоверных
сведений и поддельных документов.
Дата "__" ____ 20__ года
ЭЦП услугополучателя/законного представителя
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
IBAN –номер банковского счета.
Приложение 2
к Правилам возмещения
стоимости товаров и услуг
из средств государственного
бюджета при реализации
их лицам с инвалидностью
через портал социальных услуг
Форма
Данные о доставке товара получателю курьером заказ
№ _________ от "___" _______ 20__ года
Сведения об услугополучателе
ИИН услугополучателя ________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
_____________________________________________________________________
Сведения о товаре, приобретенном на портале социальных услуг
Наименование товара __________________________________________________
Количество (штук) _____________________________________________________
Сумма заказа _________ тенге
Гарантированная сумма _______ тенге
Доплата (сумма) _____ тенге
Трек номер заказа ______________________________________________________
Сведения о доставке товара ______________________ __________ (статус доставки)
Дата доставки "___" _______20__ года
Адрес доставки _________________________________________________________
Данные о Государственном учреждении, осуществляющим возмещение стоимости
(местные исполнительные органы в области социальной защиты населения)
БИН/ ИИН _____________________________________________________________
Контактный телефон +7 __________________________________________________
Наименование государственной организации
_______________________________________________________________________
Наименование банка, обслуживающего государственную организацию
_______________________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________________
КБе ____________________________________________________________________
Сведения о поставщике товара БИН/ИИН
________________________________________________________________________
Контактный телефон +7 ( __________________________________________________
Наименование организации ________________________________________________
ИИН/IBAN поставщика __________________________________________________
БИК поставщика _________________________________________________________
КБе поставщика __________________________________________________________
КНП поставщика _________________________________________________________
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
КБе – код Бенефициара или код получателя;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
IBAN –номер банковского счета;
КНП – код назначения платежей.
Приложение к приказу 2
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1. "Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары" 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 14 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 19902 болып тіркелген);
2. "Мүгедектерге тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы сатқан кезде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2022 жылғы 1 ақпандағы № 38 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 26730 болып тіркелген);
3. "Мүгедектерге тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы сатқан кезде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 363 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 29640 болып тіркелген).

1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 14 "Об утверждении Правил возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19902);
2. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 февраля 2022 года № 38 "О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 14 "Об утверждении Правил возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их инвалидам через портал социальных услуг" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26730);
3. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 363 "О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 14 "Об утверждении Правил возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их инвалидам через портал социальных услуг" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29640).