Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 9 маусымда № 32744 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 12-бабының 5) тармақшасының отыз екінші абзацына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Еңбек және
халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 8 маусымдағы
№ 210 бұйрығымен
бекітілген
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы қызметкерлерді аттестаттау қағидалары (бұдан әрі-Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 12-бабы 5) тармақшасының отыз екінші абзацына сәйкес әзірленді және меншік нысаныны мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан халықты әлеуметтік қорғау саласындағы ұйымдарда арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) аттестаттау-нәтижелері бойынша біліктілік санаттары берілетін әлеуметтік қызметкердің біліктілік деңгейін айқындау мақсатында жүргізілетін рәсім;
2) әлеуметтік қызметкер-арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін және (немесе) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалауды және айқындауды жүзеге асыратын, белгіленген талаптарға сәйкес келетін қажетті біліктілігі бар қызметкер;

Об утверждении Правил аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2023 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2023 года № 32744.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
В соответствии с абзацем тридцать вторым подпункта 5) статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3 Департаменту социальных услуг в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование и размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 8 июня 2023 года № 210
Правила аттестации социальных работников
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аттестации социальных работников (далее – Правила) разработаны в соответствии с абзацем тридцать вторым подпункта 5) статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан и определяют порядок аттестации социальных работников, оказывающих специальные социальные услуги в организациях независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности.
2. В настоящих Правилах применяются следующие термины и определения:
1) аттестация – процедура, проводимая с целью определения уровня квалификации социального работника, по результатам которой присваиваются квалификационные категории;
2) социальный работник – работник, оказывающий специальные социальные услуги и (или) осуществляющий оценку и определение потребности в специальных социальных услугах, имеющий необходимую квалификацию, соответствующую установленным требованиям;

3) біліктілік санаты-жұмыстарды орындаудың күрделілігін көрсететін қызметкердің біліктілігіне қойылатын талаптар деңгейі;
4) уәкілетті мемлекеттік орган-Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) уәкілетті орган-облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тиісті саласының уәкілетті органдары.
3. Әлеуметтік қызметкерлер аттестаттаудан кемінде үш жылда бір рет, бірақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап бір жылдан ерте емес өтеді, бұл ретте бала күтімі бойынша демалыстағы әлеуметтік қызметкер жұмысқа шыққаннан кейін алты айдан ерте емес аттестатталады.
Әлеуметтік қызметкерлерге біліктілік санаттары үш жыл мерзімге беріледі.
4. Аттестаттау мыналарды қамтиды:
1) әңгімелесуден өту;
2) аттестаттау комиссиясының хаттамалық шешімін шығару.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.10.2024 № 403 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2 тарау. Әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау тәртібі
Параграф 1. Аттестаттауды өткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру
5. Аттестаттауды өткізу үшін уәкілетті органдар кемінде бес мүшеден және хатшыдан тұратын аттестаттау комиссиясын құрады.
Төрағаны аттестаттау комиссиясының мүшелері олардың арасынан сайлайды.
6. Аттестаттау комиссиясының отырысы, егер оған оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
Аттестаттау комиссиясының шешімі Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Дауыстар тең болған кезде аттестаттау комиссиясы төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
7. Аттестаттауға келген кезде әлеуметтік қызметкер "Кәсіптік біліктілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 1-тармағына сәйкес кәсіптік біліктілікті тану туралы құжатты және өзінің жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен (сәйкестендіру үшін) цифрлық жеке куәлікті ұсынады.
Аттестаттау комиссиясы аттестаттаудан өту алдында әлеуметтік қызметкерді аттестаттау кезеңдерін өткізу тәртібі және олардың ұзақтығы туралы хабардар етеді.
Әлеуметтік қызметкер өз таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аттестаттаудан өтеді.
Аттестаттауды өткізу кезінде әлеуметтік қызметкердің анықтамалық, арнайы және өзге де әдебиеттерді қағаз, электрондық және өзге де жеткізгіштерде, қабылдайтын-беретін электрондық құрылғыларды (оның ішінде ұялы телефондар мен өзге де электрондық жабдықтарды) пайдалануына жол берілмейді.
Мұндай құрылғылар әңгімелесуден өту кезінде ұяшықтары бар арнайы шкафтарда сақтауға орналастырылады.
Көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда аттестаттау комиссиясы әлеуметтік қызметкерді аттестаттаудан шеттете отырып, бұзушылық туралы акт жасайды.
Әлеуметтік қызметкер аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелдi себептер бойынша (еңбекке уақытша қабiлетсiздiк кезеңiнде, демалыста болған кезеңiнде, кәмелетке толмаған балалардың сырқаты кезiнде, жақын туысы қайтыс болған кезде, іссапарда жүргенде) келе алмаған жағдайды қоспағанда, келмеген жағдайда, ол аттестатталмаған болып есептеледi.
Әлеуметтік қызметкер дәлелді себеппен аттестаттау комиссиясының отырысына келмеген жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау ол жұмысқа шыққан күннен бастап бір айдан кешіктірілмейтін мерзімге ауыстырылады.

3) квалификационная категория – уровень требований к квалификации работника, отражающий сложность выполнения работ;
4) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) уполномоченный орган – уполномоченные органы соответствующей сферы областей, городов республиканского значения, столицы.
3. Социальные работники проходят аттестацию не реже одного раза в три года, но не ранее одного года со дня занятия данной должности, при этом социальный работник, находящийся в отпуске по уходу за детьми, аттестуется не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
Квалификационные категории социальным работникам присваиваются сроком на три года.
4. Аттестация включает в себя:
1) прохождение собеседования;
2) вынесение протокольного решения аттестационной комиссии.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.10.2024 № 403 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок аттестации социальных работников
Параграф 1. Организация работы по проведению аттестации
5. Для проведения аттестации уполномоченные органы создают аттестационную комиссию из не менее пяти членов и секретаря.
Председатель избирается членами аттестационной комиссии из их числа.
6. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием большинством голосов членов аттестационной комиссии. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
7. При явке на аттестацию социальный работник предъявляет документ о признании профессиональной квалификации в соответствии с пунктом 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О профессиональных квалификациях" и документ, удостоверяющий его личность, либо цифровое удостоверение личности из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Аттестационная комиссия перед прохождением аттестации информирует социального работника о порядке проведения аттестации и их продолжительности.
Социальный работник по своему выбору проходит аттестацию на государственном или русском языках.
При проведении аттестации не допускается использование социальным работником справочной, специальной и прочей литературой на бумажных, электронных и иных носителях, принимающих-передающих электронных устройств (в том числе мобильных телефонов и иных электронных оборудований).
Такие устройства на время проведения собеседования помещаются на хранение в специальные шкафы с ячейками.
В случае нарушения указанных требований аттестационная комиссия составляет акт о нарушении с отстранением социального работника от аттестации.
При неявке социального работника на заседание аттестационной комиссии, он признается не аттестованным, кроме случая неявки по уважительным причинам (временная нетрудоспособность, нахождение в отпуске, болезнь несовершеннолетнего ребенка, смерть близкого родственника, нахождение в командировке).
В случае неявки социального работника на заседание аттестационной комиссии по уважительной причине, рассмотрение вопроса его аттестации переносится на срок не позднее одного месяца со дня его выхода на работу.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.10.2024 № 403 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Әлеуметтік қызметкер біліктілік санатын беру (растау) үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
еркін нысандағы жазбаша өтініш;
кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ;
ұйымның кадр қызметі куәландырған білімі туралы дипломның көшірмесі;
ұйымның кадр қызметі куәландырған еңбек кітапшасының көшірмесі;
біліктілік санатын беру туралы куәліктің көшірмесі (бар болса);
"Кәсіптік біліктілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 1-тармағына сәйкес кәсіптік біліктілікті тану туралы құжат.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.10.2024 № 403 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Параграф 2. Тестілеу
Ескерту. 2-параграф алып тасталды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.10.2024 № 403 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Параграф 3. Әңгімелесу өткізу
13. Әлеуметтік қызметкермен әңгімелесу объективтілік, дұрыстық және жанашырлық жағдайында өтеді.
Аттестаттау комиссиясының отырыстарында аудио - және (немесе) бейнежазба жүргізіледі. Аудио-және (немесе) бейнежазба аттестаттау рәсімін жүргізетін уәкілетті органда кемінде үш жыл сақталады.
14. Әлеуметтік қызметкерге қойылатын сұрақтар оның кәсіби және біліктілік даярлығы, іскерлік қасиеттері мәселелеріндегі құзыреттілік деңгейін анықтауға және атқаратын лауазымының деңгейіне сәйкес келуге бағытталған.
15. Әңгімелесу нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы мынадай хаттамалық шешімдердің бірін қабылдайды:
1) біліктілік санатын беру туралы;
2) біліктілік санатын беруден бас тарту туралы.
Халықты әлеуметтік қорғау саласында Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 25 қазандағы № 360 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16057 болып тіркелген) Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту ұйымдарының басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына сәйкес біліктілікке қойылатын талаптарды ескере отырып бірінші, екінші немесе жоғары санат беріледі.

Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.10.2024 № 403 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для присвоения (подтверждения) квалификационной категории социальный работник представляет в уполномоченный орган следующие документы:
письменное заявление в произвольной форме;
личный листок по учету кадров;
копию диплома об образовании, заверенную кадровой службой организации;
копию трудовой книжки, заверенную кадровой службой организации;
копию свидетельства о присвоении квалификационной категории (при наличии).
документ о признании профессиональной квалификации в соответствии с пунктом 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О профессиональных квалификациях".
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.10.2024 № 403 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Тестирование
Сноска. Параграф 2 исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.10.2024 № 403 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Проведение собеседования
13. Собеседование с социальным работником проходит в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
На заседаниях Аттестационной комиссии ведется аудио- и (или) видеозапись. Аудио- и (или) видеозапись хранится в уполномоченном органе, проводящего процедуру аттестации, не менее трех лет.
14. Вопросы, задаваемые социальному работнику, направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств и соответствовать уровню занимаемой должности.
15. По результатам собеседования аттестационная комиссия принимает одно из следующих протокольных решений:
1) о присвоении квалификационной категории;
2) об отказе присвоения квалификационной категории.
В сфере социальной защиты населения присваивается первая, вторая, или высшая квалификационная категория в соответствии с Типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций социальной защиты и занятости населения, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 октября 2017 года № 360 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16057).

16. Біліктілік санатын беруден бас тартқан кезде қайта аттестаттау осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен, бірақ біліктілік санатын беруден бас тарту туралы шешім шығарылған күннен бастап үш айдан ерте емес жүргізіледі.
Параграф 4. Біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу мерзімдері
17. Аттестаттау комиссиясы біліктілік санатын беру туралы шешім шығарған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Комиссия хатшысы:
1) әлеуметтік қызметкерге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біліктілік санатын беру туралы куәлік береді, ол туралы тиісті журналда белгі қойылады;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік қызметкерлерге біліктілік санатын беру туралы ақпаратты уәкілетті мемлекеттік органға жібереді.
18. Аттестаттау комиссиясына әлеуметтік қызметкер аттестаттауға ұсынған дәйексіз құжаттарды және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) ұсыну фактісі бойынша өтініш келіп түскен кезде аттестаттау комиссиясы оны 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды және мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) біліктілік санатын беру туралы куәлікті қайтарып алуға негіздердің жоқтығы туралы;
2) біліктілік санатын беру туралы куәлікті кері қайтарып алу туралы.
19. Аттестаттау комиссиясы біліктілік санатын беру туралы куәлікті кері қайтарып алу туралы шешім шығарған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Комиссия хатшысы:
әлеуметтік қызметкерге біліктілік санатын беру туралы куәлікті кері қайтарып алу туралы аттестаттау комиссиясы шешімінің көшірмесі, ол туралы тиісті журналда белгі қойылады;
уәкілетті мемлекеттік органға біліктілік санатын беру туралы куәлікті кері қайтарып алу туралы ақпарат.
3-тарау. Аттестаттау нәтижелеріне шағымдану тәртібі
20. Аттестаттау комиссиясының және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған жағдайда шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті органға беріледі.
21. Уәкілетті органға келіп түскен әлеуметтік қызметкердің шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
22. Шағымдану нәтижелері бойынша қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда, сотқа Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жүгінуге жол беріледі.
Әлеуметтік қызметкерлерді
аттестаттау қағидасына
1-қосымша
Халықты әлеуметтік қорғау саласының қызметкерлеріне біліктілік санатын беру туралы куәлігі
20__ жылғы "__" ___________ аттестаттау комиссиясының шешімімен,
№ ________ хаттама
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
20__ жылғы "___" _____________ аттестаттау комиссиясының
шешіміне сәйкес ____________________________________________________
(лауазым атауы)
20 жылғы "___" ___________ мерзіміне дейін
_____________ біліктілік санаты белгіленді.
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: _________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы:
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), қолы)
М.О.
Берілген жері ________________________________
(қала, облысты көрсету қажет)
Күні 20__жылғы "___" __________
Тіркеу № ___________
Әлеуметтік қызметкерлерді
аттестаттау қағидасына
2-қосымша
Әлеуметтік қызметкерлерге біліктілік санатын беру туралы ақпараты
ЖСН
Маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Білімі
Жұмыс тәжірибесі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
біліктілік санатын беру туралы куәліктің деректері
Көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің түрлері
біліктілік санаты
біліктілік санатын беру күні
Аттестаттау комиссиясының деректері (уәкілетті орган, мекенжайы, байланыс телефоны)
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Еңбек және
халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 8 маусымдағы
№ 210 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы

16. При отказе в присвоении квалификационной категории повторная аттестация проводится в порядке, определенном настоящими Правилами, но не ранее чем через три месяца со дня вынесения решения об отказе присвоения квалификационной категории.
Параграф 4. Сроки выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории
17. В течение 3 (трех) рабочих дней после дня вынесения аттестационной комиссией решения о присвоении квалификационной категории секретарь комиссии:
1) выдает социальному работнику свидетельство о присвоении квалификационной категории по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, о чем делается отметка в соответствующем журнале;
2) направляет в уполномоченный государственный орган информацию о присвоении социальным работникам квалификационной категории по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
18. При поступлении в аттестационную комиссию обращения по факту предоставления недостоверных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, представленных социальным работником на аттестацию, аттестационная комиссия в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает его и принимает одно из следующих решений:
1) об отсутствии оснований в отзыве свидетельства о присвоении квалификационной категории;
2) об отзыве свидетельства о присвоении квалификационной категории.
19. В течение 3 (трех) рабочих дней после дня вынесения аттестационной комиссией решения об отзыве свидетельства о присвоении квалификационной категории секретарь комиссии направляет:
социальному работнику копию решения аттестационной комиссии об отзыве свидетельства о присвоении квалификационной категории, о чем делается отметка в соответствующем журнале;
в уполномоченный государственный орган информацию об отзыве свидетельства о присвоении квалификационной категории.
Глава 3. Порядок обжалования результатов аттестации
20. В случае обжалования решений, действий (бездействия) аттестационной комиссии и (или) его должностных лиц жалоба подается в уполномоченный орган в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Жалоба социального работника, поступившая в адрес уполномоченного органа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
22. В случае несогласия с решением аттестационной комиссии, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам аттестации
социальных работников
Свидетельство о присвоении квалификационной категории
Решением аттестационной комиссии от "____" "__________" 20___ года,
протокол № ________,
_______________________________________________________________
Ф.И.О. (при наличии)
присвоена ______________________________________________________
квалификационная категория ______________________________________
(наименование категории)
со сроком до "____" "_________" 20___ года.
Председатель аттестационной комиссии:
________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии:
________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
М.П.
Место выдачи ___________________________________________________
(указать город, область)
Дата "___" " ________" 20__ года.
Приложение 2
к Правилам аттестации
социальных работников
Информация о присвоении социальным работникам квалификационной категории
ИИН
Фамилия, имя, отчество (при наличии) специалиста
Образование
Опыт работы
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Данные Свидетельства о присвоении квалификационной категории
Виды оказываемых специальных социальных услуг
Квалификационная категория
Дата присвоения квалификационной категории
Данные аттестационной комиссии (уполномоченный орган, адрес, контакты)
6
7
8
9
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 8 июня 2023 года № 210
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1. "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 237-ө бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7075 тіркелді).
2. "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 237-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 23 сәуірдегі № 150-ө-м бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7724 тіркелді).
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 кыркүйектегі № 772 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінң өзгерістер енгізілетін кейбір шешімдерінің тізбесінің" 2-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12997 тіркелді).
4. "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 237-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 24 шілдедегі № 376 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19083 болып тіркелді).

1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 237-ө "Об утверждении Правил аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7075).
2. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 апреля 2012 года №150-ө-м "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 237-ө "Об утверждении Правил аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7724).
3. Пункт 2 перечня некоторых решений Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 сентября 2015 года №772 "О внесении изменений в некоторые решения Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12997).
4. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 июля 2019 года № 376 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2011 года №237-ө "Об утверждении Правил аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19083).