Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 маусымда № 32776 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 72-бабы 2-тармағының төртінші абзацына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір шешімдері мен кейбір шешімдерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтің сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялық
және аэроғарыштық
өнеркәсіп министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 213 бұйрығына
1-қосымша
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы

Об утверждении Правил субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2023 года № 32776.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023.
В соответствии с абзацем четвертым пункта 2 статьи 72 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторых решений и структурных элементов некоторых решений Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту социального обеспечения и социального страхования Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 213
Правила субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде (бұдан әрі – Кодекс) айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) бюджеттік субсидиялардың мөлшерін белгілеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
4) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – әлеуметтік аударымдарды шоғырландыруды, асыраушысынан айырылған жағдайда, отбасы мүшелерін – асырауындағыларды қоса алғанда, өздеріне қатысты әлеуметтік тәуекел жағдайы туындаған міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға әлеуметтік төлемдерді тағайындауды және жүзеге асыруды жүргізетін, құрылтайшысы және жалғыз акционері мемлекет болып табылатын, акционерлік қоғам нысанындағы коммерциялық емес ұйым;
5) міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агент (бұдан әрі – агент) – Қазақстан Республикасындағы қызметін шетелдік заңды тұлғалардың тұрақты мекемесі, филиалдары, өкілдіктері арқылы жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлғаны қоса алғанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен міндетті зейнетақы жарналарын есептейтін, ұстап қалатын (есепке жазатын) және БЖЗҚ-ға аударатын жеке немесе заңды тұлға;
6) орталықтандырылған дерекқор (бұдан әрі – ОДҚ) – әлеуметтік төлемдерді алушылардың орталықтандырылған дерекқоры;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет (далее – Правила) определяют порядок субсидирования обязательных пенсионных взносов за счет бюджетных средств получателям социальных выплат по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также иные функции, определенные Социальным кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс).
3) уполномоченный государственный орган по установлению размеров бюджетных субсидий (далее – уполномоченный орган) – территориальные органы Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) Государственный фонд социального страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация в форме акционерного общества, учредителем и единственным акционером которого является государство, производящая аккумулирование социальных отчислений, назначение и осуществление социальных выплат участникам системы обязательного социального страхования, в отношении которых наступил случай социального риска, включая членов семьи – иждивенцев в случае потери кормильца;
5) агент по уплате обязательных пенсионных взносов (далее – агент) – физическое или юридическое лицо, включая иностранное юридическое лицо, осуществляющее деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиалы, представительства иностранных юридических лиц, исчисляющие, удерживающие (начисляющие) и перечисляющие обязательные пенсионные взносы в ЕНПФ в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
6) централизованная база данных (далее – ЦБД) – централизованная база данных получателей социальных выплат;

7) уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Қордың қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) электрондық-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.03.2024 № 72 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Бюджеттік субсидиялардың мөлшерін электрондық белгілеу кезінде субсидиялар белгілеу жөніндегі уәкілетті орган мен Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимылы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялауды жүзеге асыру тәртібі
4. Бала бір жарым жасқа толғаннан кейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем алушылардың пайдасына қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау (бұдан әрі – бюджеттік субсидия) осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
5. Егер мүгедектігі мерзімсіз болып белгіленсе, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар бала бір жарым жасқа толғанда оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемді алушыға (бұдан әрі – күтім бойынша әлеуметтік төлем) бюджеттік субсидиялар оның күтім бойынша әлеуметтік төлем сомасынан міндетті зейнетақы жарналарын ұстап қалуға келіскен кезде Кодекстің 248-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Ай сайынғы бюджеттік субсидияның мөлшері әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табыс мөлшерінен есептелген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен күтіміне баланысты төленетін әлеуметтік төлемнен ұсталатын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы арасындағы айырма ретінде мынадай формула бойынша айқындалады:
СУБ = (ОАТ * 10 % / 100 %) – (БКәт * 10 % / 100 %), мұндағы:
СУБ – ай сайынғы бюджеттік субсидияның мөлшері;
ОАТ – күтіміне байланысты әлеуметтік төлемді алушының әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде есепке алынған табыстың орташа айлық мөлшері. ОАТ Кодекстің 85-бабына сәйкес айқындалады. Әлеуметтік аударымдарды есептеу Кодекстің 245-бабына сәйкес жүргізіледі.
БКәт – Кодекстің 85-бабына сәйкес айқындалатын Қордан күтіміне байланысты төленетін ай сайынғы әлеуметтік төлемнің мөлшері.

7) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Фонда;
8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
3. Взаимодействие уполномоченного органа и Государственной корпорации при электронном установлении размеров бюджетных субсидий осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.03.2024 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок осуществления субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет
4. Субсидирование дополнительно установленных обязательных пенсионных взносов в пользу получателей социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет за счет бюджетных средств (далее – бюджетная субсидия) осуществляется в порядке, определенном настоящими Правилами.
5. Получателю социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет (далее – социальная выплата по уходу), имеющему инвалидность первой или второй группы, если инвалидность установлена бессрочно, бюджетные субсидии осуществляются при его согласии на удержание обязательных пенсионных взносов из суммы социальной выплаты по уходу в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 248 Кодекса.
6. Размер ежемесячной бюджетной субсидии определяется как разница между суммой обязательных пенсионных взносов, исчисленных из среднемесячного размера дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, и суммой обязательных пенсионных взносов, удерживаемых из социальной выплаты по уходу, по следующей формуле:
СУБ = (СМД * 10%/100%) – (СВур *10%/100%), где:
СУБ – размер ежемесячной бюджетной субсидии;
СМД – среднемесячный размер дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, получателя социальной выплаты по уходу. СМД определяется в соответствии со статьей 85 Кодекса. Исчисление социальных отчислений производится в соответствии со статьей 245 Кодекса;
СВур – размер ежемесячной социальной выплаты по уходу из Фонда, определяемый в соответствии со статьей 85 Кодекса.

7. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты күтім бойынша төленетін әлеуметтік төлемнің мөлшерін қайта есептеген жағдайда ай сайынғы бюджеттік субсидияның мөлшері қайта есептеуге жатады және осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес айқындалады.
8. Күтім бойынша төленетін әлеуметтік төлемдерден ұсталатын міндетті зейнетақы жарналарының мөлшері әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табыстың он пайызынан асатын болса, бюджет қаражаты есебінен субсидиялау жүргізілмейді.
9. Бюджеттік субсидиялау баланың туу туралы куәлігінде көрсетілген баланың туған күнінен бастап, ал баланы (балаларды) асырап алған және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған бір жарым жасқа дейінгі балаға қамқоршылық тағайындалған жағдайларда – баланы (балаларды) асырап алу туралы сот шешімі заңды күшіне енген күнінен бастап немесе қорғаншы тағайындалған күнінен бастап бала бір жасқа толған күнді қоса алған күнге дейін не қамқоршы (асырап алушы) Әлеуметтік кодекстің 207-бабының 1-тармағымен көзделген зейнеткерлік жасқа жеткенге дейін жүргізіледі.
10. Міндетті зейнетақы жарналарының ай сайынғы бюджеттік субсидиясын белгілеу кезеңін келесі туылған, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алған жағдайда, бюджет қаражаты есебінен міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау алдыңғы бала бір жарым жасқа толған күннен кейінгі күннен бастап, ал осы Қағидалардың 19-тармағына сәйкес тоқтатылған жағдайда бала қайтыс болған айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап немесе алдыңғы күтіміне байланысты төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыға міндетті зейнетақы жарналарын аудару тоқтатылған айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап жүргізіледі және белгіленеді.
11. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі күтіміне байланысты төленетін әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешім Қор филиалынан келіп түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналарының ай сайынғы бюджеттік субсидиясының мөлшерін есептейді, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің электрондық жобасы бар істің электрондық макетін қалыптастырады және оларды Мемлекеттік корпорацияның филиалына жібереді.
12. Бюджеттік субсидия мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің электрондық жобасы Мемлекеттік корпорацияның жауапты тұлғаларының ЭЦҚ арқылы куәландырылған электрондық-цифрлық нысандағы құжатты білдіреді.

7. В случае перерасчета размера социальной выплаты по уходу в связи с изменением размера месячного расчетного показателя, устанавливаемого законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, размер ежемесячной бюджетной субсидии подлежит перерасчету и определяется в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил.
8. В случае, если размер обязательных пенсионных взносов, удерживаемых из социальных выплат по уходу, превышает десять процентов от среднемесячного дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, бюджетные субсидии не производятся.
9. Бюджетные субсидии производятся с даты рождения ребенка, указанной в свидетельстве о рождении, а в случаях усыновления (удочерения) ребенка (детей) и назначения опеки над ребенком, оставшимся без попечения родителей, в возрасте до полутора лет – со дня вступления в законную силу решения суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) или со дня назначения опекуна до дня достижения ребенком возраста полутора лет либо до достижения опекуном (усыновителем) пенсионного возраста, предусмотренного пунктом 1 статьи 207 Кодекса.
10. В случае рождения последующего ребенка, усыновления (удочерения) новорожденного ребенка (детей) в период установления ежемесячной бюджетной субсидии обязательных пенсионных взносов, субсидирование обязательных пенсионных взносов за счет бюджетных средств производится и устанавливается со дня, следующего за датой достижения предыдущим ребенком возраста полутора лет, а в случае прекращения, в соответствии с пунктом 19 настоящих Правил с первого числа месяца, следующего за месяцем смерти ребенка или с первого числа месяца, следующего за месяцем прекращения перечисления обязательных пенсионных взносов получателю социальной выплаты по уходу за предыдущим ребенком.
11. Государственная корпорация в течение двух рабочих дней после поступления из Фонда решения о назначении социальной выплаты по уходу, рассчитывает размер ежемесячной бюджетной субсидии, формирует электронный макет дела с электронным проектом решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, проверяет правильность расчета и оформления электронного макета дела с электронным проектом решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии, после чего направляет их в уполномоченный орган.
12. Электронный проект решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии представляет собой документ в электронно-цифровой форме, удостоверенный посредством ЭЦП ответственных лиц Государственной корпорации.

13. Уәкілетті орган міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің электрондық жобасы бар істің электрондық макетін олар түскен күннен бастап төрт жұмыс күні ішінде қарайды және бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
14. Субсидиялауды белгілеу жөніндегі уәкілетті орган бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің электрондық жобасымен электрондық іс макетін олар келіп түскен күннен бастап төрт жұмыс күні ішінде қарайды және бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік корпорация бюджеттік субсидия мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің электрондық жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оған өзгерістер енгізеді, бюджеттік субсидия мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің электрондық жобасымен электрондық іс макетін қайта қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
15. Бюджеттік субсидияның мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешім маманның, басқарма (бөлімше) басшысының және уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ арқылы куәландырылған электрондық-цифрлық нысандағы құжатты білдіреді. Бюджеттік субсидияның мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы шешімнің нөмірі мен күні автоматты режимде беріледі.
Істердің электрондық макеттері орталық атқарушы органның ақпараттық жүйесінде тұрақты сақталады.
16. Бюджеттік субсидияның мөлшері белгіленген (белгілеуден бас тартылған, аударуды тоқтата тұрған) жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Қағидаларға 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша белгілеу (белгілеуден бас тарту, аударуды тоқтата тұру) туралы хабарламаны осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламалар журналына тіркей отырып, оны өзі жүгінген кезде береді немесе өтініш берушінің ұялы телефонына sms-хабарлар жіберу арқылы өтініш берушіні хабардар етеді. Sms-хабарлар осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша sms-хабарлар журналында тіркеледі.
17. Бюджеттік субсидия уәкілетті органның шешімі негізінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кодекстің 86-бабының 1 және 2-тармақтарында және Кодекстің 89-бабының бірінші абзацында көзделген осындай тоқтата тұру үшін негіз болып табылатын мән-жай туындаған айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап тоқтатыла тұрады.
18. Бюджеттік субсидияны аударуды қайта бастау бала күтімі бойынша әлеуметтік төлемді алушы бала бір жарым жасқа толған күннен кешіктірмей тоқтата тұру негізіне байланысты мынадай құжаттардың бірін:

13. Уполномоченный орган рассматривает электронный макет дела с электронным проектом решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии в течение четырех рабочих дней со дня их поступления и принимает решение об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии.
14. В случае изменения электронного проекта решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии уполномоченный орган возвращает в Государственную корпорацию электронный проект решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии на дооформление с указанием причины возврата.
Государственная корпорация в течение двух рабочей дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии вносит в него изменения, повторно формирует электронный макет дела с электронным проектом решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии и направляет в уполномоченный орган.
15. Решение об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии представляет собой документ в электронно-цифровой форме, удостоверенный посредством ЭЦП специалиста, руководителя управления (отделения) и руководителя уполномоченного органа. Номер и дата решения об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии присваиваются в автоматическом режиме.
Электронные макеты дел хранятся постоянно в информационной системе уполномоченного государственного органа.
16. При установлении (отказе в установлении, приостановлении перечисления) размера бюджетной субсидии Государственная корпорация вручает при личном обращении уведомление об установлении размера (отказе в установлении, приостановлении перечисления) по форме согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящим Правилам с регистрацией его в журнале уведомлений по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, или информирует заявителя посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон заявителя. Sms-оповещения регистрируются в журнале sms-оповещений по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
17. Бюджетная субсидия приостанавливается на основании решения уполномоченного органа с первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором наступило обстоятельство, являющееся основанием для такого приостановления предусмотренного пунктами 1 и 2 статьи 86 Кодекса и абзацем первым статьи 89 Кодекса, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
18. Возобновление перечисления бюджетной субсидии, осуществляется на основании решения уполномоченного органа по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, при представлении получателем социальной выплаты по уходу, не позднее даты достижения ребенком возраста полутора лет одного из следующих документов в зависимости от основания приостановления:

1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу фактісін растайтын анықтаманы;
2) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелу фактісін растайтын мәліметтерді;
3) баланы (балаларды) асырап алу туралы және/немесе балаға қамқоршылық тағайындау туралы құжатты ұсынған кезде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауды белгілеу жөніндегі уәкілетті органның шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Бюджеттік субсидиялауды қалпына келтіру осындай тоқтата тұруға негіз болып табылған мән-жай тоқтатылған айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап, ал баланы (балаларды) асырап алған және (немесе) балаға қамқоршы тағайындалған жағдайда баланы (балаларды) асырап алу туралы соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап немесе қамқоршы тағайындалған күннен бастап жүргізіледі.
Бюджеттік субсидияны аударуды қайта бастау үшін негіз болып табылатын мәліметтермен толықтырылған электрондық іс макетін дайындау және бюджеттік субсидияны аударуды қайта бастау туралы шешімнің электрондық жобасын бекіту осы Қағидалардың 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтарына сәйкес жүргізіледі.
19. Бюджеттік субсидияны аудару:
1) кодекстің 86-бабының 4-тармағында көзделген;
2) егер бала күтіміне байланысты әлеуметтік төлемдерден ұсталатын міндетті зейнетақы жарналарының мөлшері әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық кірістің он пайызынан асатын болса;
Бюджеттік субсидиялауды аудару осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауды белгілеу жөніндегі уәкілетті органның шешімі негізінде тоқтатылады.
3-тарау. Бюджеттік субсидиялауды аудару тәртібі
20. Уәкілетті орган, Мемлекеттік корпорация қабылдаған бюджеттік субсидия мөлшерін белгілеу туралы шешімдердің негізінде бюджеттік субсидияны БЖЗҚ-ға аудару үшін ОДҚ-ға электрондық іс макеттерін қою жүзеге асырылады.
21. Мемлекеттік корпорация бюджеттік субсидияның мөлшерін белгілеу туралы уәкілетті органның шешімдерінің негізінде бес жұмыс күні ішінде бюджеттік субсидияның белгіленген мөлшерін төлеуге арналған бюджет қаражатының қажеттілігіне қосуды қамтамасыз етеді, ол ай сайын уәкілетті органға төлем айының алдындағы айдың 27-күніне ұсынылады.
Төлем айына қажеттілікті қалыптастырғаннан кейінгі сомалар одан кейінгі айдың қажеттілігіне қосуға жатады.
Мемлекеттік корпорация бөлімшелерінің қызметкерлері ОДБ-да алушылардың қайтыс болуына, шығуына, төлемнің тоқтатыла тұруына, тоқтатылуына байланысты қажеттілік сомаларын азаю жағына түзетуді күн сайын жүргізеді.

1) справки, подтверждающей факт потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
2) сведений, подтверждающих факт регистрации по месту жительства;
3) документа об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) и/или назначения опеки над ребенком.
Возобновление бюджетной субсидии производится с первого числа месяца, следующего за месяцем, в котором прекратилось обстоятельство, являющееся основанием для такого приостановления, а в случае усыновления (удочерения) ребенка (детей) и (или) назначения опеки над ребенком со дня вступления в законную силу решения суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) или со дня назначения опекуна.
Подготовка электронного макета дела, дополненного сведениями, являющимися основанием для возобновления перечисления бюджетной субсидии, и утверждение электронного проекта решения о возобновлении перечисления бюджетной субсидии, производится в соответствии с пунктами 11, 12, 13, 14 и 15 настоящих Правил.
19. Перечисление бюджетной субсидии, прекращается в случаях:
1) предусмотренных пунктом 4 статьи 86 Кодекса;
2) если размер обязательных пенсионных взносов, удерживаемых из социальной выплаты по уходу, превышает десять процентов от среднемесячного дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений;
Перечисление бюджетной субсидии прекращается на основании решения уполномоченного органа по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок перечисления бюджетных субсидий
20. На основании решений об установлении размера бюджетной субсидии, принятых уполномоченным органом, Государственной корпорацией осуществляется постановка электронных макетов дел в ЦБД для перечисления бюджетной субсидии, в ЕНПФ.
21. На основании решений уполномоченного органа об установлении размера бюджетной субсидии Государственная корпорация в течении пяти рабочих дней обеспечивает включение установленного размера бюджетной субсидии в потребность в бюджетных средствах на выплату, которая представляется ежемесячно к 27 числу месяца, предшествующего месяцу выплаты в уполномоченный орган.
Суммы, образовавшиеся после формирования потребности на месяц выплаты, подлежат включению в потребность на следующий за ним месяц.
Сотрудниками Государственной корпорации ежедневно в ЦБД производятся корректировки сумм потребности в сторону уменьшения в связи со смертью, выездом получателей, приостановлением выплаты, прекращением.

22. Уәкілетті мемлекеттік орган тиісті кезеңге төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары шегінде бюджеттік субсидиялар үшін қажетті бюджет қаражаты туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жібереді.
23. Уәкілетті мемлекеттік орган бюджеттік субсидияларға арналған бюджет қаражатының қажеттілігіне сәйкес есепті кезеңге төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген сомалар шегінде бюджет қаражатын Мемлекеттік корпорацияға аударуды жүзеге асырады.
24. Мемлекеттік корпорация бюджеттік субсидияларға бюджет қаражатын алып, төлем тапсырмаларын қалыптастырады және бюджеттік субсидиялардың сомаларын кейіннен қордан кету жөніндегі әлеуметтік төлемді алушының жеке зейнетақы шотына аудару үшін БЖЗҚ-ға аударады.
Бұл ретте, бюджеттік субсидиялауды аудару тиісті кезең (ай (айлар) және жыл) көрсетіле отырып, Қордан күтіміне байланысты төленетін әлеуметтік төлемді төлеген айдан кейінгі айдың 25-күніне дейін жүзеге асырылады.
25. Ақпараттық жүйелерде күтіміне байланысты әлеуметтік төлемді алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні өзгерген жағдайда ОДҚ-да автоматты режимде өзгерістер жүргізіледі.
26. Артық аударылған қаражат немесе шешімнің электрондық жобасы өзгерген жағдайда, бюджеттік субсидияның мөлшерін белгілеу және оларды аудару кезінде Мемлекеттік корпорация бес жұмыс күні ішінде қате аударылған бюджеттік субсидияларды қайтаруға электрондық түрде осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес өтінім қалыптастырады. Өтінімде: міндетті зейнетақы жарналары салымшысының (күтім бойынша әлеуметтік төлем алушының) деректемелері: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, жеке сәйкестендіру нөмірі, қайтарылуға жататын бюджеттік субсидиялардың мөлшері және қайтару себебі көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорация қате аударылған бюджеттік субсидияларды электрондық түрде қайтаруға өтінімді әлеуметтік қорғау туралы заңнамада көзделген тәртіппен ақпаратты тасымалдаудың қаржылық автоматтандырылған жүйесін пайдалана отырып, БЖЗҚ-ға жібереді.
28. БЖЗҚ, Мемлекеттік корпорациядан қате аударылған бюджеттік субсидияларды электрондық түрде қайтаруға өтінімді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияның өтінімінің нөмірі мен күнін көрсете отырып, қате аударылған бюджеттік субсидияларды Мемлекеттік корпорацияға қайтаруды жүзеге асырады.
29. Қате аударылған бюджеттік субсидияларды БЖЗҚ-ға қайтару мемлекеттік корпорацияның банктік шотына жеке тұлғалардың тізімдерін қоса бере отырып, қате аударылған бюджеттік субсидияларды, Мемлекеттік корпорацияны электрондық түрде қайтаруға арналған өтінімде көрсетілген нақты БЖЗҚ-ға енгізілген бюджеттік субсидиялардың номиналды сомасы бойынша төлем тапсырмасымен жүргізіледі.
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Код ________________________
Облыс (қала) ________________
Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті
____________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің
20__ жылғы "___" _________ № ___________ шешімі
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу (белгілеуден бас тарту) туралы

22. Уполномоченный государственный орган направляет в Министерство финансов Республики Казахстан сведения о бюджетных средствах, необходимых для бюджетных субсидий в пределах сводного плана финансирования по платежам, на соответствующий период.
23. Уполномоченный государственный орган согласно потребности бюджетных средств на бюджетные субсидии осуществляет перечисление бюджетных средств в Государственную корпорацию в пределах сумм, предусмотренных индивидуальным планом финансирования по платежам, на отчетный период.
24. Государственная корпорация, получив бюджетные средства на бюджетные субсидии, формирует платежные поручения и перечисляет суммы бюджетных субсидий в ЕНПФ для последующего зачисления на индивидуальный пенсионный счет получателя социальной выплаты по уходу из Фонда.
При этом, перечисление бюджетных субсидии, осуществляется до 25 числа месяца, следующего за месяцем выплаты социальной выплаты по уходу из Фонда, с указанием соответствующего периода (месяц (месяцы) и год).
25. При изменении в информационных системах фамилии, имени, отчества (при его наличии), даты рождения получателя социальной выплаты по уходу в автоматическом режиме производится изменения в ЦБД.
26. В случае излишне перечисленных средств или изменения электронного проекта решения, при установлении размера бюджетной субсидии и их перечислении Государственная корпорация в течение пяти рабочих дней формирует заявку согласно приложению 11 настоящих Правил, в электронном виде на возврат ошибочно перечисленных бюджетных субсидий. В заявке указываются: реквизиты вкладчика обязательных пенсионных взносов (получателя социальной выплаты по уходу): фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения, индивидуальный идентификационный номер, размер бюджетных субсидий, подлежащих возврату, и причина возврата.
27. Заявка на возврат ошибочно перечисленных бюджетных субсидии, в электронном виде Государственной корпорацией направляется в ЕНПФ с использованием финансовой автоматизированной системы транспорта информации, в порядке предусмотренным законодательством о социальной защите.
28. ЕНПФ, получив из Государственной корпорации заявку на возврат ошибочно перечисленных бюджетных субсидий, в электронном виде, в течение пяти рабочих дней со дня ее получения осуществляет возврат ошибочно перечисленных бюджетных субсидий, в Государственную корпорацию с указанием номера и даты заявки Государственной корпорации.
29. Возврат ЕНПФ ошибочно перечисленных бюджетных субсидий, производится платежным поручением с приложением списков физических лиц на банковский счет Государственной корпорации по номинальной сумме фактически внесенных в ЕНПФ бюджетных субсидий, указанной в заявке на возврат ошибочно перечисленных бюджетных субсидий, Государственной корпорации в электронном виде.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Код ___________________________
Область (город) _______________
Решение № ____ от "__" _______ 20__ года
Департамента Комитета труда и социальной защиты по
_________________________ области (городу)
Об установлении (отказе в установлении) размера бюджетной субсидии обязательных
пенсионных взносов

2. Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 87-бабының 1-тармағына сәйкес міндетті зейнетақы жарналарының ай сайынғы бюджеттік субсидиясының мөлшері 20__ жылғы "___" _______ бастап 20__ жылғы "___" _________ қоса алғанда _______________________________ теңге сомасында белгіленсін.
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
Тегі____________________________________________________________
Аты_____________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________________________
ЖСН____________________________________________________________
Туған күні ____________________________________________________
(күні, айы, жылы)
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемді тағайындауға жүгінген күн 20__ жылғы "___" _______________
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындалған күн 20__ жылғы "___" ___________
Әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табыстың мөлшері ________ ж. бастап _________ ж. қоса алғанда _______________
(_____________________________________________) теңге
(сомасы жазбаша)
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің тағайындалған мөлшері ________________ жылдан бастап __________________ жылды қоса алғанда ___________
(_________________________________________________) теңге
(сомасы жазбаша)
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнен ұсталатын міндетті зейнетақы жарналарының мөлшері _______ жылдан бастап ________ жылды қоса алғанда _____________
(_______________________________________) теңге
(сомасы жазбаша)
2. ____________________________________________________________
(негіздеме: себебі көрсетілсін)
себебі бойынша міндетті зейнетақы жарналарының ай сайынғы бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеуден бас тартылсын.
Департамент басшысы __________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) басшысы _____________________________ (Т.А.Ә.)
Маман ________________________________________________ (Т.А.Ә.)
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамдары
_______________________________________________________________ (Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________ (Т.А.Ә.)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу туралы
№ ______ хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
Азамат _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні _____ жыл "___" _____________
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу туралы 20__ жылғы "___" _____________ № _______ шешімі
Міндетті зейнетақы жарналарының ай сайынғы бюджеттік субсидиясының мөлшері 20__ жылдан бастап ________________________________________
(________________________________________________) теңгені құрайды.
(сомасы сандармен және жазбаша)
Хабарлама жауапты адамның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған
_______________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеуден бас тарту туралы
№ ______ хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
Азамат________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні _____ жыл "___" _____________.
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеуден бас тартылды: ___________________________________________
__________________________________________________________________
(негіздеме: себебі көрсетілсін)
Хабарлама жауапты адамның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және Т.А.Ә.)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін аударуды тоқтата тұру туралы
№ ______ хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
Азамат ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні _____ жылғы "___" ____________________________________
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(негіздеме: себебі көрсетілсін)
себебі бойынша Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы Сіздің жеке зейнетақы шотыңызға міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясын аудару тоқтатылды.
Осыған байланысты Сіз тұрғылықты жеріңіз бойынша Мемлекеттік корпорацияның мынадай құжаттарды ұсынуыңыз қажет:
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(құжаттар көрсетілсін)
Хабарлама жауапты адамның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған
____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және Т.А.Ә.)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Хабарламалар журналы
_____________________________________________
(төлемнің түрі)
Мемлекеттік корпорация _______________________________
Р/с №
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Істің №
Төлемнің түрі
Хабарлама табысталған күн
Телефон №
Маман
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Sms-хабарламалар журналы
_____________________________________________
(төлемнің түрі)
Мемлекеттік корпорация _____________________________
Р/с №
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Істің №
Төлемнің түрі
sms-хабар берілген күн
Телефон нөмірі
Маман
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Код ________________________
Облыс (қала) ________________
Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті
____________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің
20__ жылғы "___" _________ № ___________ шешімі
_____________________________ теңге сомасына субсидиялауға жататын
(сомасы сандармен және жазумен)
міндетті зейнетақы жарналарын аудару 20__ жылғы "___" ______ бастап тоқтата тұрылсын.
Тегі ___________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)__________________________________________
ЖСН __________________________________________________________
Туған күні _____________________________________________________
Негіздеме ______________________________________________________
_______________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
Департамент басшысы ___________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) басшысы ________________________________ (Т.А.Ә.)
Маман _________________________________________________ (Т.А.Ә.)
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамдары
_______________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Код ________________________
Облыс (қала) ________________
Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті
____________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің
20__ жылғы "___" _________ № ___________ шешімі
______________________________ теңге сомада субсидиялауға жататын
(сомасы сандармен және жазумен)
міндетті зейнетақы жарналарын аудару 20__жылғы "___" ___________ бастап
20__ жылғы "___" ________ қоса алғанда қайта басталсын.
Тегі ___________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _________________________________________
ЖСН __________________________________________________________
Туған күні _______________________________________________________
Негіздеме ______________________________________________________
________________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
Департамент басшысы____________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) басшысы ________________________________ (Т.А.Ә.)
Маман _________________________________________________ (Т.А.Ә.)
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамдары
_______________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
АНЫҚТАМА
Төлеушінің атауы ________________________________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмірі (БСН) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) және міндетті зейнетақы жарналарын төлеушінің орналасқан жері
_____________________________________________________________________
Қызметкердің Т.А.Ә. _____________________________________________
Қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________________
Бала күтімі бойынша жалақы сақталмайтын демалыс туралы бұйрықтың нөмірі және күні ______________________________________________________
Әлеуметтік аударымдар және (немесе) міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары _________________
______________________________________________________________ сәйкес
(төлем тапсырмасының күні мен нөмірін көрсету)
____________________________________________________________________
(негіз көрсетілсін: сыйлықақы, материалдық көмек берілді және
т.б., еңбек қызметі қалпына келтірілді және басқалар)
негіз бойынша 20 __жылғы _________ ___________________________ жүргізілді
(кезеңі (ай, айлар) көрсетілсін)
Анықтама Мемлекеттік корпорацияға тапсыру үшін берілді.
Мөрдің орны
Басшы ____________ _________________________________
(қолы)            Т.А.Ә.
Бас бухгалтер ___________ ___________________________________
(қолы)            Т.А.Ә.
Берілген күні: 20___ жылғы "__" _________
Ескертпе: Мен ___________________________________________________
(қызметкердің Т.А.Ә.)
Субсидиялауға жататын міндетті зейнетақы жарналарын аудару үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін sms-хабарлама арқылы, телефон байланысы арқылы белгілеу (белгілеуден бас тарту, аударуды тоқтата тұру) туралы хабарламаға келісім беремін.
Ұялы телефон нөмірі ______________________________
Күні ________ Өтініш берушінің қолы ______________
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Коды ________________________
Облыс (қала) ________________
Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті
____________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің
20__ жылғы "___" _________ № ___________ шешімі
_______________________________________ теңге сомада субсидиялауға
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
жататын міндетті зейнетақы жарналарын аудару тоқтатылсын.
20__ жылғы "___" ______
Тегі _________________________________________________________
Аты __________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ________________________________________
ЖСН ________________________________________________________
Туған күні _____________________________________________________
Негізі _______________________________________________________
_______________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
Департамент басшысы _____________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) басшысы ________________________________ (Т.А.Ә.)
Маман _________________________________________________ (Т.А.Ә.)
Шешімнің жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамдары
____________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Бала бір жарым жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты
кірісінен айырылу жағдайы
бойынша әлеуметтік төлемдерді
алушыларға міндетті зейнетақы
жарналарын субсидиялау
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Субсидиялауға жататын міндетті зейнетақы жарналарының қате аударылған сомаларын қайтаруға арналған өтінім

2. В соответствии с пунктом 1 статьи 87 Социального кодекса Республики Казахстан
установить размер ежемесячной бюджетной субсидии обязательных пенсионных взносов в
сумме _____________________________________
тенге (сумма цифрами и прописью)
с " " 20____ года по " " __________ 20__ года
Фамилия ___________________________________________________
Имя _______________________________________________________
Отчество (при наличии) ____________________________________
ИИН_____________________________________________________
Дата рождения ____________________________________________
(число, месяц, год)
Дата обращения за назначением социальной выплаты по случаю потери дохода в
связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет "____" _________ 20__
года Дата назначения социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за
ребенком по достижении им возраста полутора лет "__" _____ 20__ г.
Среднемесячный размер дохода, учтенного в качестве объекта исчисления
социальных отчислений с ______ года по _____года
_____________________тенге (____________________)
(сумма прописью)
Размер назначенной социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижении им возраста полутора лет с _________ года по ___________года
_______тенге (_____________________)
(сумма прописью)
Размер обязательных пенсионных взносов, удерживаемых из социальной выплаты на
случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет
с __ года по __года __________________ тенге
(______________________________________________)
(сумма прописью)
2. Отказать в установлении размера ежемесячной бюджетной субсидии обязательных
пенсионных взносов по причине
____________________________________________________________________
(основание: указать причину)
Руководитель департамента _________________________________________________
(Ф.И.О.)
Руководитель управления (отдела) ___________________________________________
(Ф.И.О.)
Специалист _______________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Ответственные лица Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Уведомление № _____
об установлении размера бюджетной субсидии обязательных пенсионных
взносов от "__" _______ 20__ года
Гражданин(ка)_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата рождения "__" _________ ____ года
Решение об установлении размера бюджетной субсидии обязательных пенсионных
взносов № _________ от "__" ________ 20__ года
Размер ежемесячной бюджетной субсидии обязательных пенсионных взносов
составляет_________________ (_____________________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
с _________20___г.
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица
_____________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Уведомление № _____об отказе в установлении размера бюджетной субсидии
обязательных пенсионных взносов от "__" _______ 20__ года
Гражданин (ка) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата рождения "__" _________ ____ года отказано в установлении размера
бюджетной субсидии обязательных пенсионных взносов:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(основание: указать причину)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью
ответственного лица
____________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Уведомление № _____о приостановлении перечисления размера бюджетной
субсидии обязательных пенсионных взносов от "__" _______ 20__ года
Гражданин (ка) __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата рождения "__" _________ ____ года
Приостановлено перечисление бюджетной субсидии обязательных пенсионных
взносов на Ваш индивидуальный пенсионный счет в едином накопительном пенсионном
фонде по причине:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(основание: указать причину)
В связи с этим, Вам необходимо предоставить в Государственную корпорацию по
месту жительства следующие документы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать документы)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица
_____________________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Журнал уведомлений
_________________________
(вид выплаты)
Государственная корпорация по _______________________________________
№ п/п
ИИН
ФИО
Дата рождения
№ дела
Вид выплаты
Дата вручения уведомления
№ телефона
Специалист
Приложение 6
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Журнал sms-оповещений
_____________________________
(вид выплаты)
Государственная корпорация по ________________________________________
№ п/п
ИИН
ФИО
Дата рождения
№ дела
Вид выплаты
Дата передачи sms-оповещения
№ телефона
Специалист
Приложение 7
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Код ______________________
Область (город)________________
Решение № ____ от "__" _______ 20__ года
Департамента Комитета труда и социальной защиты по ___________________
области (городу)
Приостановить перечисление обязательных пенсионных взносов, подлежащих
субсидированию, в сумме _____________________________________тенге
(сумма цифрами и прописью)
с "____" _________ 20__ года
Фамилия __________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________
Отчество (при его наличии) __________________________________________
ИИН______________________________________________________________
Дата рождения______________________________________________________
Основание_________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель департамента __________________________________(Ф.И.О.)
Руководитель управления (отдела) ____________________________(Ф.И.О.)
Специалист ________________________________________________(Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Ответственные лица Государственной корпорации
_________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
_________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Приложение 8
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Код ______________________
Область (город)________________
Решение № ____ от "__" _______ 20__ года
Департамента Комитета труда и социальной защиты по
_________________________ области (городу)
Возобновить перечисление обязательных пенсионных взносов,
подлежащих субсидированию в сумме ______________________________тенге
(сумма цифрами и прописью)
с "____" _________ 20__ года по "____" _________ 20__ года
Фамилия______________________________________________________
Имя___________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ______________________________________
ИИН__________________________________________________________
Дата рождения__________________________________________________
Основание_____________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель департамента ______________________________(Ф.И.О.)
Руководитель управления (отдела) ________________________(Ф.И.О.)
Специалист____________________________________________(Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Ответственные лица Государственной корпорации_____________(Ф.И.О.)
_       _______________________________________________________(Ф.И.О.)
Приложение 9
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
СПРАВКА
Наименование плательщика_______________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) или индивидуальный идентификационный
номер (ИИН) и местонахождение плательщика обязательных пенсионных
взносов_______________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. работника _______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
работника____________________________________________________________
Номер и дата приказа об отпуске без сохранения заработной платы по уходу за
ребенком_____________________________________________________
Перечисление социальных отчислений и (или) обязательных пенсионных взносов, и
(или) обязательных пенсионных взносов работодателя за
____________________________произведены _________20______ года в соответствии с
(указать период (месяц, месяцы))
_______________________________________________________ по основанию:
(указать дату и номер платежного поручения)
____________________________________________________________________________
(указать основание: выдана премия, материальная помощь и т.п., возобновлена
трудовая деятельность и др.)
Справка выдана для предъявления в Государственную корпорацию.
Место печати
Руководитель___________ ___________________________
(подпись)                  Ф.И.О.
Главный бухгалтер ___________ ___________________
(подпись)                   Ф.И.О.
Дата выдачи: "__" __________ 20 __ года
Примечание: Я, ________________________________________________
(Ф.И.О. работника)
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
перечисления обязательных пенсионных взносов, подлежащих субсидированию.
Даю согласие на уведомление об установлении (отказе в установлении,
приостановлении перечисления) размера бюджетной субсидии обязательных пенсионных
взносов путем sms-оповещения, посредством телефонной связи.
Номер мобильного телефона _____________________________________
Дата _________________ Подпись заявителя ______________________
Приложение 10
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Код ______________________
Область (город)________________
Решение № ____ от "__" _______ 20__ года
Департамента Комитета труда и социальной защиты
____________________________ области (городу)
Прекратить перечисление обязательных пенсионных взносов, подлежащих
субсидированию в сумме__________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
с "____" _________ 20__ года
Фамилия_____________________________________________________
Имя__________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _____________________________________
ИИН_________________________________________________________
Дата рождения________________________________________________
Основание____________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель департамента_________________________________
(Ф.И.О.)
Руководитель управления (отдела) __________________________
(Ф.И.О.)
Специалист ______________________________________________
(Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Ответственные лица Государственной корпорации____________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Приложение 11
к Правилам субсидирования
обязательных пенсионных взносов
получателям социальных выплат
по случаю потери дохода в связи
с уходом за ребенком по достижении
им возраста полутора лет
Форма
Заявка на возврат ошибочно перечисленных сумм
обязательных пенсионных взносов, подлежащих субсидированию

1. Субсидиялауға жататын міндетті зейнетақы жарналарын төлеушінің деректемелері:
Атауы_______________________________________________________
________________________________________________________________
2. Қателіктер жіберілген төлем тапсырмасының деректемелері
№ ___________ күні "___" ____________ 20 ___ жыл
Төлем тапсырмасының жалпы сомасы _____________________________
(сомасы сандармен және жазумен)
3. Міндетті зейнетақы жарналары салымшысының деректемелері
________________________________________________________________
(Т. А. Ә., туған күні)
Міндетті зейнетақы жарналары салымшысының ЖСН ________________
Салымшының жарна сомасы, кезеңі, міндетті зейнетақы жарналары
__________________________________________________
Қайтарылатын сома, кезең _______________________________
4. __________________________________________________ байланысты кейінгі төлемдерді түзету мүмкін емес
Қайтаруды мынадай деректемелер бойынша жүргізуді сұраймыз
_____________________________________________________________
(кәсіпорынның толық деректері, барлық банк деректемелері көрсетіледі)
(басшының қолы) __________________________________________
(бас бухгалтердің қолы) _____________________________________
М. П. ______________________________
(күні)__________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 213 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігінің күші жойылған кейбір шешімдерінің және кейбір шешімдерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда төленетін әлеуметтiк төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 18 желтоқсандағы № 330 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10091 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 11 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің өзгерістер енгізілетін шешімдері тізбесінің 5-тармағы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13218 болып тіркелген).

1. Реквизиты плательщика обязательных пенсионных взносов, подлежащих субсидированию:
Наименование_________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Реквизиты платежного поручения, в котором были допущены ошибки
№ ________ дата "___" ____________ 20 ___ года
Общая сумма платежного поручения ________________________________
(сумма цифрами и прописью)
3. Реквизиты вкладчика обязательных пенсионных взносов _____________
___________________________________________________________
(Ф.И.О., дата рождения)
ИИН вкладчика обязательных пенсионных взносов __________________
Сумма взноса, период, вкладчика обязательных
пенсионных взносов __________________________________________________
Сумма, период, подлежащий возврату ______________________________
4. Корректировка последующими платежами невозможна ввиду того, что
__________________________________________________________________
Возврат просим произвести по следующим реквизитам_________________
____________________________________________________________________
(указываются полные данные предприятия, все банковские реквизиты)
(подпись руководителя) __________________________________________
(подпись главного бухгалтера) _____________________________________
М.П. ______________________________
(дата)
приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 213
Перечень утративших силу некоторых решений и структурных элементов некоторых решений Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 330 "Об утверждении Правил субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет из Государственного фонда социального страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10091).
2. Пункт 5 перечня решений Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 12 января 2016 года № 11 "О внесении изменений в некоторые решения Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13218).

3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 21 тамыздағы № 443 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19278 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 121 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20295 болып тіркелген).
5. "Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы және "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтiк төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандагы № 330 бұйрығы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 28 желтоқсандагы№ 528 бұйрығының 2-тармағы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31443 болып тіркелген).

3. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 августа 2019 года № 443 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19278).
4. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 121 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20295).
5. Пункт 2 приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 декабря 2022 года № 528 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" и в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 330 "Об утверждении Правил субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31443).