"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2023 жылғы 16 маусымдағы № 283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32859 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім беру вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрдің міндетін атқарушысы
К. Акатов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрдің міндетін
атқарушысы
2023 жылғы 16 маусымдағы
№ 283 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 196 бұйрығымен
бекітілген
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 16 июня 2023 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32859
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20626), следующее изменение:
Правила оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего
образования Республики Казахстан
К. Акатов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Исполняющий
обязанности министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 16 июня 2023 года № 283
Утвержден
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 12 мая 2020 года № 196
Правила
оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттеу – нәтижесінде ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері өз қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптар мен стандарттарға сәйкестігін ресми тануды иеленетін рәсім;
2) аккредиттеу туралы куәлік – жеке немесе заңды тұлға жүзеге асыратын ғылыми, ғылыми-техникалық қызметті уәкілетті органның ресми тануын растайтын белгіленген үлгідегі құжат.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі) көрсетілген құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорациясы) арқылы ұсынады.
5. Процестің сипаттамаларын, нысандарын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер негізгі талаптар тізбесінде келтірілген.
6. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдағанда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Негізгі талаптар тізбесінде көрсетілген тізімге сәйкес қажетті құжаттарды толық ұсынбаса не құжаттардың мерзімі өтіп кеткен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бастартады және осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес қолхат береді.
Тізілімнің екі данасы бар қалыптастырылған өтініштер (құжаттар топтамасымен бірге) кестеге сәйкес курьерлік және (немесе) почта байланысы арқылы және (немесе) ақпараттық жүйе арқылы тиісті көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі. Тізілімнің екінші данасы тиісті көрсетілетін қызметті берушінің алғаны туралы белгісі бар Мемлекеттік корпорацияға қайтарылады.
Қабылданған өтініштерді қоса берілген құжаттармен бірге тиісті көрсетілетін қызметті берушіге және кері жеткізу осы өтініштерді қабылдаған күні кемінде екі рет жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аккредитация – процедура, в результате которой субъектами научной и (или) научно-технической деятельности приобретается официальное признание соответствия их деятельности требованиям и стандартам, установленным законодательством Республики Казахстан;
2) свидетельство об аккредитации – документ установленного образца, подтверждающий официальное признание уполномоченным органом осуществляемой физическим, либо юридическим лицом научной, научно-технической деятельности.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели предоставляют услугодателю или через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) пакет документов, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне основных требований.
6. Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренные в Перечне основных требований, и (или) документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
Сформированные заявления (с пакетом документов при наличии) с двумя экземплярами реестра направляются услугодателю через курьерскую, и (или) почтовую связь, и (или) посредством информационной системы, согласно графику. Второй экземпляр реестра возвращается в Государственную корпорацию с отметкой соответствующего услугодателя в получении.
Доставка принятых заявлений с прилагаемыми документами в соответствующий услугодатель и обратно осуществляется не менее двух раз в день приема данных заявлений.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды келген күні қабылдайды және тіркейді, және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды, ол 1 жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын анықтайды (бұдан әрі – жауапты орындаушы).
8. Көрсетілетін қызметті алушы негізгі талаптар тізбесінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Жауапты орындаушы өтініш келіп түскеннен бастап ұсынылған құжаттардың, оның ішіндегі деректердің (мәліметтердің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Негізгі талаптар тізбесіне сәйкестігін тексереді.
Ұсынылған құжаттар Негізгі талаптар тізбесіне сәйкес болмаған жағдайда жауапты орындаушы ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісін аккредиттеу бойынша сараптама актісін (еркін нысанда) (бұдан әрі – Сараптама актісі) жасайды және оны жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысымен келіседі.
Сараптама актісі негізінде жауапты орындаушы бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, ол жауапты бір жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісіп, көрсетілетін қызметті алушыға жіберу үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен не оның орынбасарымен қол қойылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттары негізгі талаптар тізбесіне сәйкес болған жағдайда жауапты орындаушы сараптама актісін (еркін нысанда) жасайды және оны жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысымен және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен келіседі, оған сәйкес бір жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес бес жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешімді ресімдейді және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысынан не оны алмастыратын адамнан қол қояды.
Бұл ретте бұрын берілген аккредиттеу туралы куәліктің күші жойылды деп танылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде жауапты орындаушы өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні және орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау қорытындысы бойынша аккредиттеу туралы куәлік немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту қалыптастырылады.

7. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым в течение 1 рабочего дня назначается ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель).
8. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню предусмотренного Перечнем основных требований, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Ответственный исполнитель с момента получения заявления проверяет соответствия представленных документов, данных (сведений), содержащихся в них согласно Перечню основных требований.
В случае не соответствия представленных документов согласно Перечню основных требований, ответственный исполнитель составляет Акт экспертизы (в произвольной форме) по аккредитации субъекта научной и (или) научно-технической деятельности (далее – Акт экспертизы) и согласовывает его с руководителем ответственного структурного подразделения.
На основании Акта экспертизы ответственный исполнитель готовит мотивированный ответ об отказе, который в течение 1 рабочего дня согласовывает у руководителя ответственного структурного подразделения, и подписывает у руководителя услугодателя либо его заместителя для направления услугополучателю.
9. В случае соответствия представленных документов услугополчателя Перечню основных требований ответственный исполнитель составляет Акт экспертизы (в произвольной форме) и согласовывает его с руководителем ответственного структурного подразделения и (или) с заместителем руководителя услугодателя, согласно которому в течение одного рабочего дня оформляет решение о выдаче свидетельства об аккредитации сроком на пять лет согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и подписывает его у руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
При этом свидетельство об аккредитации, выданное ранее, признается утратившим силу.
10. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги ответственный исполнитель уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК). Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По итогам заслушивания выдается свидетельство об аккредитации, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

11. Көрсетілетін қызметті алушыға аккредиттеу туралы дайын куәлік беру жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен (жеке басын сәйкестендіру үшін) электрондық құжатты (не оның өкілін: ұйымның сенімхаты бойынша заңды тұлғаны; өкілеттіктері ҚР ӘРПК-нің 68-бабына сәйкес ресімделген нотариат куәландырған сенімхат бойынша жеке тұлғаларды немесе оның өкілін) ұсынған кезде жүзеге асырылады Қазақстан Республикасы).
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін жеткізуді көрсетілетін қызметті беруші Астана мемлекеттік корпорациясы үшін 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде курьер арқылы, басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясы үшін - пошта байланысы арқылы 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырады.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік корпорациясы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (бір) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, кейін одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берішуге 1 (бір) жыл мерзімге сақтау үшін өткізеді. көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткен соң, жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша (10) он күн ішінде (Астана қаласында орналасса 1 (бір) жұмыс күні ішінде) көрсетілетін қызмет алушуға дайын құжаттарды береді.
14. Аккредиттеуге өз қызметін 1 жыл жүзеге асыратын, қызмет түрлерінің бірі ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет болып табылатын жеке және заңды және заңды тұлғалар беріледі.
Ғалымдардың ғылымометриялық деректерін 2 реттен артық емес беруге болады (жеке тұлға ретінде немесе ғалымның негізгі жұмыс орнынан).
15. Филиалдарды аккредиттеу бас ұйымның құрамында жүргізіледі.
16. Көрсетілетін қызметті беріші аккредиттеу туралы куәлік алған, сондай-ақ куәліктердің қолданысын тоқтатқан аккредиттелген субъектілердің уәкілетті органның интернет-ресурстарында орналастырылған деректер базасын қалыптастырады.
17. Көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) атауы өзгерген жағдайда, аккредиттелген субъектілер уәкілетті органға ос Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш пен мемлекеттік қызметтің стандартының 8-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушыға алдында берілген мерзімге сәйкес жаңа куәлік береді.

11. Выдача услугополучателю готового свидетельства об аккредитации осуществляется, при предъявлении документа, удостоверяющего личность или электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации личности) (либо его представителя: юридического лица по доверенности организации; физические лица по нотариально засвидетельствованной доверенности или его представителю, полномочия которого оформлены в соответствии со статьей 68 АППК РК.
12. Доставка результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем для Государственной корпорации города Астана в течение 1 (одного) календарного дня через курьера, для Государственной корпорации других регионов - посредством почтовой связи в течении 7 (семи) календарных дней.
При этом, услугодателем обеспечивается доставка результата государственной услуги в Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
13. Государственная корпорация обеспечивает хранение результата государственной услуги в течение 1 (одного) месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения в течение 1 (одного) года. При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней (расположенной в городе Астана в течение 1 (одного) рабочего дня) направляет готовый результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
14. Услугополучатель (юридическое лицо), для которого научно-техническая деятельность не является основным видом деятельности, в целях решения задач, закрепленных в учредительных документах, имеющий в своей структуре научные подразделения, проходит аккредитацию у услугодателя с целью получения свидетельства об аккредитации.
При подаче документов на аккредитацию наукометрические данные ученых подаются не более 2 раз (как физическое лицо и с основного места работы ученого).
15. Аккредитация филиалов проводится в составе головной организации.
16. Услугодатель формирует базу данных аккредитованных субъектов, получивших свидетельства об аккредитации, а также прекративших действие свидетельств, размещающуюся на интернет-ресурсах услугодателя.
17. В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) услугополучателя (физического лица) и (или) наименования услугополучателя (юридического лица), аккредитованные субъекты подают заявление услугодателю согласно приложению 11 к настоящим Правилам, о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением подтверждающих документов согласно пункту 8 Перечню основных требований, в соответствии с которым услугополчателю выдается свидетельство об аккредитации с ранее выданным сроком действия.

18. Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған жағдайда көрсетілетін қызметті беріші аккредиттелген субъектінің жазбаша өтініші бойынша бес жұмыс күнге дейінгі мерзімде аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын береді.
19. Аккредиттеу туралы куәліктің мерзімі өткенге дейін оның қолданысы мынадай:
1) заңды тұлға қайта ұйымдастырылған (бiрiктiру, қосу, бөлу, бөлiп шығару, қайта құру) немесе таратылған;
2) куәліктің қолданысын тоқтату туралы субъектінің жазбаша өтініші болған;
3) аккредиттеу туралы куәлікті алған жеке тұлға қайтыс болған (белгілі бір салада жұмыспен байланысты субъектінің арнайы құқықтан айырылуына негіз болған соттың әрекетке қабілетсіз деп тану туралы шешімі заңды күшіне енген) жағдайларда тоқтатылады.
20. Заңының 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингісінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
21. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпарат "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша лауазымды тұлғаның әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

18. В случае утери свидетельства об аккредитации, услугодатель по письменному заявлению аккредитованного субъекта в срок до пяти рабочих дней выдает дубликат свидетельства об аккредитации.
19. До истечения срока свидетельство об аккредитации прекращает свое действие в случаях:
1) реорганизации (в формах слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование) или ликвидации юридического лица;
2) наличия письменного заявления субъекта о прекращении действия свидетельства;
3) смерти (вступления в законную силу решения суда о признании недееспособным, на основании которого субъект лишается специального права, связанного с занятием в определенной сфере) физического лица, получившего свидетельство об аккредитации.
20. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
21. Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с момента введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила информация направляется в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", а также в Единый контакт-центр
Глава 3. Порядок обжалования действий (бездействия) должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
22. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

23. Егер заңда өзгеше көзделмесе, шағым берілгеннен кейін сотқа дейінгі тәртіппен сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
1-қосымша
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру қызметті берушінің кеңсесі немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорациясы) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтініш, құжаттар келіп түскен күннен бастап:
1) көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар) үшін 5 (бес) жұмыс күн ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар) үшін 19 (он тоғыз) жұмыс күн ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) атауы өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті иісті жазбаша өтініш берілген күннен бастап:
1) көрсетілетін қызметті алушыларға (жеке тұлғаларға) 3 (үш) жұмыс күннен кешіктірмей;
2) көрсетілетін қызметті алушыларға (заңды тұлғаларға) 7 (жеті) жұмыс күннен кешіктірмей аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен құжаттар бойынша уәкілетті орган ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу туралы не аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді:
1) көрсетілетін қызметті алушыларға (жеке тұлғаларға) 13 (он үш) жұмыс күннен аспайтын мерзім ішінде қабылдайды (Астана қаласының мемлекеттік корпорация бөлімдері арқылы ұсынса – 5 (бес) жұмыс күн);
2) көрсетілетін қызметті алушыларға (заңды тұлғаларға) 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде (Астана қаласының мемлекеттік корпорация бөлімдері арқылы ұсынса - күнтізбелік жиырма бес күн) аспайтын мерзім ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты және (немесе) атауы өзгерген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасы берілген күннен бастап:
1) көрсетілетін қызметті алушыларға (жеке тұлғаларға) күнтізбелік он күннен кешіктірмей (Астана қаласының мемлекеттік корпорация бөлімдері арқылы ұсынса - 5 (бес) жұмыс күн);
2) көрсетілетін қызметті алушыларға (заңды тұлғаларға) 20 (жиырма) жұмыс күннен кешіктірмей (Астана қаласының мемлекеттік корпорация бөлімдері арқылы ұсынса - 5 (бес) жұмыс күн) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут.
4
Көрсету нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес Аккредиттеу туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлңаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

23. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
1
Наименование услугодателя
Комитет науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через: канцелярию услугодателя или некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
3
Срок оказания государственной услуги
С момента поступления документов в канцелярию услугодателя:
1) для услугополучателей (физических лиц) в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) для услугополучателей (юридических лиц) в течение 19 (девятнадцати) рабочих дней.
В случае изменения фамилии, имени, отчества услугополучателя (физического лица) и (или) наименования услугополучателя (юридического лица) свидетельство об аккредитации переоформляется:
1) для услугополучателей (физических лиц) в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) для услугополучателей (юридических лиц) в течение 7 (семи) рабочих дней со дня подачи соответствующего письменного заявления.
По документам поступившим через Государственную корпорацию услугодателем принимается решение об аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности либо отказе в аккредитации:
1) для услугополучателей (физических лиц) в течение 13 (тринадцати) рабочих дней (при подаче в отделы Государственной корпорации города Астана – 5 (пять) рабочих дней);
2) для услугополучателей (юридических лиц) в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней (при подаче в отделы Государственной корпорации города Астана – 19 (девятнадцати) рабочих дней);
В случае изменения фамилии, имени, отчества услугополучателя (физического лица) и (или) наименования услугополучателя (юридического лица) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, услугодатель переоформляет свидетельство об аккредитации:
1) для услугополучателей (физических лиц) в течение 10 (десяти) рабочих дней (при подаче в отделы Государственной корпорации города Астана – 5 (пять) рабочих дней);
2) для услугополучателей (юридических лиц) не позднее 20 (двадцати) рабочих дней (при подаче в отделы Государственной корпорации города Астана – 10 (десять) рабочих дней).
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство об аккредитации согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші - еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00 - ден 14.00 - ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00 - ден 18.00-ге дейін;
2) Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтердің дайын нәтижелерін беру мемлекеттік корпорация арқылы дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Аккредиттеуді алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (тұлғаны салыстыру үшін) немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) мыналардың: жоғары білім туралы дипломның; магистр дипломының және (немесе) ғылыми дәрежені (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін, бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы дипломның және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестаттың (дипломның) нотариат растаған көшірмелері (шетелдік білім беру ұйымдары берген білімі туралы құжаттар Қазақстан Республикасының аумағында білім саласындағы заңнамаға сәйкес танылады);
4) соңғы 5 жылда жарияланған ғылыми мақалалар: техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін 1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore (СайтСкор) бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index(Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index бөлімінде) (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) 1 (бір) мақала, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.
Көретілентін қызметті алушылар (заңды тұлғалар) аккредиттеу алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения аккредитации услугополучатели (физические лица) представляют услугодателю или в Государственную корпорацию следующие документы:
1) заявление согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
2) документ удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) копии: диплома о высшем образовании; диплома магистра и (или) диплома о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук), степени доктора философии (PhD), доктора по профилю и (или) аттестата (диплома) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора (документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, признаются на территории Республики Казахстан согласно законодательству в сфере образования);
4) 1 (одна) монография и (или) опубликованные научные статьи за последние 5 лет: для технических и естественных наук 1 международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, для социальных и гуманитарных наук 1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (разделы Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс), а также 3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
Для получения аккредитации услугополучатели (юридические лица) представляют услугодателю и (или) в Государственную корпорацию следующие документы:

1) осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидаға 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес толтырылған мәліметтер;
3) ұйым жарғысының көшірмесі;
4) соңғы 5 жыл ішіндегі осы Қағиданың 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері.
Егер субъект қызметінің кезеңі 5 жылдан аспаса, онда растайтын құжаттар оның қызметінің барлық кезеңіндегі құжаттар ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды ұсынады:
Көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар):
- осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес өтініш;
- бұдан бұрын алған аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар):
- осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес өтініш;
- Қызметті алушылардың атауын өзгерту туралы шешім (Қаулы/бұйрық/хаттама);
- бұдан бұрын алған аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;

1) заявление согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
2) копии документов, подтверждающих сведения, указанные в приложениях 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящим Правилам за последние 5 лет.
Если период деятельности субъекта не превышает 5 лет, копии подтверждающих документов представляются за весь период его деятельности.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, работник Государственной корпорации и услугодатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
Для переоформления свидетельства об аккредитации услугополучатели представляют услугодателю или в Государственную корпорацию следующие документы:
Услугополучатели (физические лица):
- заявление согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
- копия ранее выданного свидетельства об аккредитации.
Услугополучатели (юридические лица):
- заявление согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
- копия решения об изменений наименования услугополучателя (Постановление/приказ/протокол);
- копия ранее выданного свидетельства об аккредитации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы;
6) қайта аккредиттеу кезінде аккредиттеу туралы куәлік берілген сәттен бастап үш жыл мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалардың орындалмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы жүгіну арқылы тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
2-қосымша
Нысан
Аты -жөні (болған жағдайда),
(қызмет алушы ұйымның атауы)
____________________________
(қызмет алушының мекен-жайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының, 2-тармағын басшылыққа ала отырып "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацясы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) мемлекеттік қызмет көрсету қағидасында көрсетілген тізбеге сәйкес Сіз ұсынған құжаттардың пакеті толық болмауына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекет қызмет көрсету стандартына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы) құжаттарыңызды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жетіспейтін құжаттардың атауы:
Жетіспейтін құжаттардың атауы:
1.________________________________________;
2.________________________________________...
Осы қолхат әртарап үшін бір-бірден 2 данада құрастырылды, әр тарапқа бір данадан.
_________________________________________________________________
(Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацясы
қызметкерінің аты-жөні, тегі (болған жағдайда)
________________
(қолы)
Орындаушы: _____________________________________________________________
(аты-жөні, тегі (болған жағдайда)) (қолы)
Телефон: ________________
Қабылдады:
________________________________________________________________
(аты-жөні, тегі (болған жағдайда)) (көрсетілетін қызмет берушінің қолы)
"___" _________ 20__ жыл.
Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
3-қосымша
Аккредиттеу туралы куәлік
Астана қ. "___" "__________" 20__ ж.
"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына сәйкес
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы / жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса))
ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде бес жыл мерзімге аккредиттелді. Куәлік мемлекеттік бюджеттен және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар конкурстарына қатысу үшін беріледі.
Уәкілетті орган
М. О.
Сериясы _______                               № _____
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
4-қосымша
Нысан
Ұйым туралы мәліметтер
Алғаш мемлекеттік тіркелген күні (құрылған жылы)
Ұйымның қызмет түрі
Меншік нысаны:
мемлекеттік/жеке
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің аккредиттеуі болуы
Заңды мекен-жайы, телефоны,электрондық почтасы, интернет-ресурс і (бар болғанда),
Бірінші рет
Қайта (күні, куәліктің сериялық нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
Ұсынылады:
- ұйым жарғысының көшірмесі;
- аккредиттеуге қайта ұсыныған жағдайда бұрынғы аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі ұсынылады
Басшы___________ ______________________________________
қолы             аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
5-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысқан қызметкерлер, ғылыми дәрежелері бар ғылым докторы, ғылым кандидаты, философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор, қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
"Магистр" академиялық дәрежесі (мамандығы, берілген жылы)туралы мәлімет
"Философия докторының (PhD)" немесе "бейіні бойынша доктор", (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет
"Ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы"
(мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет
"Қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор", (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет ) ғылыми атағы туралы мәлімет
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
Ұсынылады:
- дипломдар көшірмелері;
- еңбек шарты және (немесе) қызметкерлерді жұмысқа қабылдау туралы бұйрық.
Ескертпе:

5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
6) при повторной аккредитации три года с момента выдачи свидетельства об аккредитации не выполнение научно-технических проектов и программ за счет средств государственного бюджета.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости, прием документов для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)либо
наименование организации
услугополучателя)
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных услугах", отдел № _____ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги _____________________________________ ввиду представления
Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Правилами
указанной государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)______________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________..
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
__________________
(подпись)
Исполнитель: ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Телефон:_________________
Получил:_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))(подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Свидетельство об аккредитации
г. Астана                                           "___" "__________" 20__ г.
В соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан "О науке"
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица / Ф.И.О. (при его наличии) физического лица)
аккредитуется в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности сроком
на пять лет. Свидетельство предоставляется для принятия участия в конкурсах научных,
научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета и
иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Уполномоченный орган
М.П.
Серия _______                                                 № _____
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения об организации
Дата первичной государственной регистрации (год создания)
Вид деятельность организации
Форма собственности: государственная/частная
Наличие аккредитации субъекта научной и (или) научно-технической деятельности
Юридический адрес, телефон, электронная почта, интернет-ресурс
Первичная
Повторная (дата, серийный номер свидетельства)
1
2
3
4
5
6
7
Прилагается:
- копия устава организации;
- в случае повторной аккредитации прилагается копия свидетельства об аккредитации.
Руководитель организации__________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения о сотрудниках, занимающиеся научной и (или) научно-технической деятельностью с учеными степенями доктор наук, кандидат наук, доктор философии (PhD), доктор по профилю, с ученым званием ассоциированный профессор (доцент) или профессор, а также академической степени магистр
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Сведения академической степени "магистр" (специальность, год присуждения)
Сведения об ученой степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", (специальность, год присуждения)
Сведения об ученой степени "кандидат наук" или "доктор наук"
(специальность, год присуждения)
Сведения об ученом звании "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", (специальность, год присуждения)
1
2
3
4
5
6
Итого:
Прилагается:
- копии дипломов;
- трудовой договор или иные подтверждающие документы где основным местом работы указана аккредитуемая организация и приказ о приеме на работу сотрудников.
Примечание:

- аккредиттеуге штатында кемінде 5 ғылыми қызметкері бар, осы ұйымда 6 айдан астам жұмыс істейтін ұйымдар береді;
- Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысқан қызметкерлер бойынша мәліметтер ұйыммен анықталады, сондай-ақ, ғылыми қызметпен айналықан бұрын жұмыс жасаған қызметкерлер туралы ақпарат, кесте түрінде аты-жөні, лауазымы және ғылыми дәрежесі/атағы
Басшы___________             ______________________________________
қолы                   аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
6-қосымша
Нысан
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін тиісті жабдықталған халықаралық және (немесе) республикалық деңгейдегі зертханалардың болуы туралы мәліметтер (зертханалардың болуын қажет етпейтін гуманитарлық, әлеуметтік және экономикалық ғылымдардан басқа)
Фактический адрес здания (строения) с указанием общей и полезной площади (м2)
Зерттеу жұмыстарына арналған зертхананың болуы, атауы мен аумағы көрсетілу
Сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхананың болуы:
- халықаралық деңгейде
- республикалық деңгейде
1
2
3
4
5
Барлығы:
Ұсынылады:
- Сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхана куәлігінің көшірмесі және (немесе) зертхана көрсетілген ұйымның құрылымы;
- зертхана паспорты;
- егер ұйым зерттеу жұмыстарына зертхана жалға алса, жалға алу шартын ұсынады;
- жүзеге асыратын ғылыми қызмет түріне зертхана қажет болмаған жағдайда, түсәндірме (еркін нысанда) ұсынылады.
Басшы___________            ______________________________________
қолы                         аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
7-қосымша
Нысан
Соңғы 5 (бес) жылдағы біліктілікті арттыру туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің-аты (бар болғанда)
Тақырыптың атауы
Оқуды өту мерзімі және орны
Халықаралық немесе республикалық деңгейде өткен оқудын (курс) атауы
- халықаралық деңгейде
- республикалық деңгейде
1
2
3
4
5
6
Итого:
Ұсынылады:
- біліктілікті арттырғандығы туралы сертификат көшірмесі және (немесе) куәлік
Басшы___________             ______________________________________
қолы                   аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
8-қосымша
Нысан
Соңғы 5 (бес) жылдағы ҒЗЖ қаржыландыру және орындалған ғылыми, ғылыми- техникалық жобалар мен бағдарламаларды орындау туралы мәліметтер
Гранттық қаржыландыру
(ГҚ)
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру
(БНҚ)
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға грант
Өзге де көздердегі гранттар (коммерцияландыру жобалары халықаралық ұйымдар мен қорлардың және т.б. қаржыландыруы)
Меншікті қаражат
Өзге де көздер (бизнес, үкіметтік емес қорлар мен ұйымдар қаржыландыратын бағдарламалар мен жобалар)
1
2
3
4
5
6
7
Ұсынылады:
- ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығында мемлекеттік есептен өткен ғылыми жобалар мен бағдарламалар бойынша ақпараттық картаның көшірмесі;
- орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар туралы келісім-шарт көшірмелері;
- ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы есеп көшірмелері және (немесе) атқарылған жұмыстар актісі, ақпараттық карта және т.б.
Басшы___________            ______________________________________
қолы                         аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
9-қосымша
Нысан
Соңғы 5 (бес) жылдағы зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер
Қорғау құжаттары
Авторлық құқық
Халықаралық патент, лицензиялық келісімдер
1
2
3
4
Ұсынылады:
- өнертабыс, өнеркәсіптік үлгілер, пайдалы моделдер, селекциялық жетістіктер патенттерінің көшірмелері;
- авторлық құқық куәлігінің көшірмесі;
- халықаралық патент (еуразиялық патент), лицензиялық келісімдер көшірмелері.
Басшы_______       ________________________________________________
қолы                   аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
10-қосымша
Форма
Соңғы 5 (бес) жылдағы жарияланған ғылыми жұмыстар туралы мәліметтер

-на аккредитацию подают организации, имеющие в штате не менее 5 научных работников, работающие в этой организации более 6 месяцев;
-сведения о сотрудниках, занимающиеся научной и (или) научно-технической деятельностью определяются услугополучателями (юридические лица), а также информация о ранее работавших сотрудниках задействованных в научную деятельность представляется в виде таблицы с указанием Ф.И.О, периода работы, должность и ученая степень/звания.
Руководитель организации _________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)       (подпись)
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения о наличии лаборатории международного и (или) республиканского уровня с соответствующим оборудованием для ведения научно-исследовательских работ (за исключением гуманитарных, социологических и экономических наук не требующие наличие лаборатории)
Фактический адрес здания (строения) с указанием общей и полезной площади (м2)
Наличие лаборатории для исследовательских работ с указанием наименования и площади
Наличие сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории на международном уровне либо на республиканском уровне с указанием наименования и площади:
- на международном уровне
- на республиканском уровне
1
2
3
4
5
Итого:
Прилагается:
- копия свидетельства сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории и (или) структура организации с указанием лаборатории;
- паспорт лаборатории;
- если организация арендует лабораторию для исследовательских работ, прилагается договор аренды лаборатории;
- пояснение (в произвольной форме) о том, что согласно осуществляемой научной деятельности не требуется наличие лаборатории.
Руководитель организации________________ _____________________________
(при наличии) (подпись)       (Фамилия, имя, отчество
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения о повышении квалификации за последние 5 (пять) лет
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Наименование темы
Место и период прохождения обучения (курсов)
Наименование организации, в которой проходило обучение (курсы) на международном уровне либо на республиканском
- на международном уровне
- на республиканском уровне
1
2
3
4
5
6
Итого:
Прилагается:
- копии сертификата и (или) удостоверения о повышении квалификации
Руководитель организации __________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения об общем объеме финансировании НИР и выполнение научных, научно-технических проектов и программ за последние 5 (пять) лет:
Проекты грантового финансирования (ГФ)
Целевые научные, научно-технические программы
(ПЦФ)
Гранты на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Гранты из иных источников (проекты финансируемые местным бюджетом или международными организациями и фондами и др.)
Собственные средства
Прочие источники (программы и проекты, финансируемые бизнесом, неправительственными фондами и организациями и др.)
1
2
3
4
5
6
7
Прилагается:
- копии договоров о выполнении научных, научно-технических проектов и программ;
- копии отчетов о научно-исследовательской работе и (или) акты выполненных работ.
Руководитель организации ________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Приложение 9
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения об объектах интеллектуальной собственности за последние 5 (пять) лет:
Охранные документы (патенты на изобретения, промышленные образцы, полезные модели, селекционные достижения)
Авторские права
Международный патент (евразийский патент), Лицензионные соглашения
1
2
3
4
Прилагается:
- копии патентов на изобретения, промышленные образцы, полезные модели, селекционные достижения;
- копии свидетельств на авторские права;
- копии международных патентов (евразийский патент), лицензионных соглашений.
Руководитель организации __________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Приложение 10
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Форма
Сведения об опубликованных научных работ за последние 5 (пять) лет:

Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша 1,2 және 3 квартильге кіретін халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ең болмағанда бірі ғылыми салалардағы CiteScore (СайтСкор) бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index(Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) бөлімінде) мақала
ҒДРИ индекстелетін ғылыми журналдарда және басқа да халықаралық базаларда
ҚР ҒЖББМ ҒЖББСБК ұсынған ғылыми басылымдарда
Конференциялардың, форумдардың, съездердің, симпозиум, конгресстерге материалдарында
Баспа қызметі
(монографиялар, оқулықтар, бірлік.
құралдар, әдістемелік құжаттар.)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылады:
- жарияланған ғылыми мақалалар көшірмесі;
- конференциялардың, форумдардың, съездердің, симпозиум, конгресстерге материалдарында жарияланған материалдар;
- монографиялар, оқулықтар, бірлік. құралдар,әдістемелік құжаттар көшірмелері
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҒДРИ – Ресей индекстелетін ғылыми журналдарда
ҚР ҒЖББМ ҒЖББСБК-Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласындағы бақылау комитеті
Басшы___________             ___________________
қолы             аты-жөні (бар болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
11-қосымша
қайда _______________________
кімнен ______________________
(субъектінің толық атауы)
________________________
(тел./эл.адрес)
Өтініш (қайта ресімдеу кезінде)
____________________________________________ атауы/аты-жөні
ұйымның атауы/аты-жөні (бар болғанда)
өзгеруіне байланысты 20___ жылғы " "_______, сериясы___ куәлігін ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде қайта ресімдеуді сұраймын.
Қосымша:
№п/п
Құжаттың атауы
Бар-жоғы туралы белгі
1
2
3
1.
Қызметті алушының атауының өзгеруі туралы шешімнің көшірмесі (Қаулы, бұйрық, хаттама);
3.
Аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
20____ ж. "_____" "_________"
Басшы
___________             _____________             ____________________________
(Мөр орны)                   (Қолы)                   (Т.А.Ә. (бар болса))
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
12-қосымша
________________________
________________________
(Т.А.Ә.)
_________________________
(тел./эл.адрес)
Өтініш (жеке тұлғалар үшін)
___________________________________________________________
ғылыми және (өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса))
(немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде аккредиттеу өткізуді сұраймын.
Қосымша:
Құжаттың атауы
Бар-жоғы туралы белгі
1
2
3
1
мыналардың: жоғары білім туралы дипломның; магистр дипломының және (немесе) ғылыми дәрежені (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін, бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы дипломның және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестаттың (дипломның) көшірмелері.
(Шетелдік білім беру ұйымдары берген білімі туралы құжаттар Қазақстан Республикасының аумағында білім саласындағы заңнамаға сәйкес танылады).
2

Статьи в международных рецензируемых научных журналах, входящих в 1, 2 и 3 квартиль по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, в области социальных и гуманитарных наук, в журналах, индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс)), компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс)
Статьи в журналах, индексируемых РИНЦ и других международных базах с ненулевым импакт-фактором
Статьи в научных изданиях, рекомендованных КОКСНВО МНВО РК
Материалы по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам
Издательская деятельность
(монографии, учебники, пособии, методические документы)
1
2
3
4
5
6
Прилагается:
- копий опубликованных научных статьей;
- копии опубликованных материалов по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам;
- копии монографии, учебников, пособии, методических документов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РИНЦ – Российский индекс научного цитирования
КОКСНВО МНВО РК – Комитет по обеспечению качества в сфере науки и высшего высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Руководитель организации __________ _____________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 11
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
в _________________________
от _________________________
(полное наименование субъекта)
__________________________
(тел./эл.адрес)
Заявление
(при переоформлении)
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации
от_______ 20___ года, серии ___ в связи с изменением
наименования юридического лица /Ф.И.О
___________________________________________________________
(наименование юридического лица/ Ф.И.О. (при его наличии)
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
№ п/п
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1.
копия решения об изменений наименования услугополучателя (Постановление, приказ, протокол);
2.
копия ранее выданного свидетельства об аккредитации.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг.
"__" _________ 20__ г.
________________             _____________________________________________
(Подпись)                   (Руководитель/Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 12
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
в _______________________
от ______________________
(Ф.И.О.)
________________________
(тел./эл.адрес)
Заявление
(для физических лиц)
Прошу провести аккредитацию _________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя)
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1
Копии: диплома о высшем образовании; диплома магистра и (или) диплома о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук), степени доктора философии (PhD), доктора по профилю и (или) аттестата (диплома) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора.
(Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, признаются на территории Республики Казахстан согласно законодательству в сфере образования).
2

соңғы 5 жылда басып шығарылған 1 монография және (немесе) жарияланған ғылыми мақалалар: техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін 1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore (СайтСкор) бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index(Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index бөлімінде) (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) 1 (бір) мақала, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
20____ ж. "____" "_________"
__________________________________________________
( (Қолы) (Т.А.Ә. (бар болса))
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
13-қосымша
кімге______________________
кімнен____________________
(субъектінің толық атауы)
_______________________
(тел./эл.адрес)
Өтініш (заңды тұлғалар үшін)
Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде _________
_______________________________________ аккредиттеуді өткізуді сұраймын.
Қосымша:
Құжаттың атауы
Бар-жоғы туралы белгі
1
2
3
1
Ұйым жарғысының көшірмесі
2
Осы қағиданың 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес мәліметт
3
Осы қағиданың 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмелері
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Басшы___________ ___________________________
қолы             аты-жөні (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрдің міндетін
атқарушысы
2023 жылғы 16 маусымдағы
№ 283 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1 (одна) монография и (или) опубликованные научные статьи за последние 5 (пять) лет: для технических и естественных наук 1 (один) международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, для социальных и гуманитарных наук 1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (разделы Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс), а также 3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг.
"__" _________ 20__ г.
________________                   ________________________________
(Подпись)                         (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 13
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
в______________________
от _____________________
_______________________
(тел./эл.адрес)
Заявление (для юридических лиц)
Прошу провести аккредитацию_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица (при его наличии)
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1
Копию устава организации
2
Сведения об услугополучателе согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящим Правилам;
3
Копии документов, подтверждающих сведения, указанные в приложениях 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящим Правилам.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг.
Руководитель
_______________       _________             ________________________________
(место печати)       (Подпись)                   (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 2
к приказу Исполняющий
обязанности министра
науки и высшего образования
Республики Казахстан
от 16 июня 2023 года № 283
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан

1. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субьектілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2011 жылғы 15 шілдедегі № 309 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 60175 болып тіркелген);
2. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 309 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 545 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8186 болып тіркелген);
3. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 309 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 25 маусымдағы № 237 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 73403 болып тіркелген).

1. Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 309 "Об утверждении Методики оценки деятельности субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 60175);
2. Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 декабря 2012 года № 545 "О внесении изменения в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 309 "Об утверждении Методики оценки деятельности субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8186);
3. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 июня 2013 года № 237 "О внесении изменения в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 309 "Об утверждении Методики оценки деятельности субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 73403).