"Полигон операторының тарату қорын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 22 тамыздағы № 579 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 233 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 8 тамызда № 33254 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Полигон операторының тарату қорын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 22 тамыздағы № 579 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29286 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Полигон операторының тарату қорын қалыптастыру қағидаларында:
2-тармақта:
3-тармақшасы алынып тасталсын;
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Тарату қорына жыл сайынғы аударымдарды полигон операторы Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотқа жүргізеді. Коммуналдық меншіктегі полигон операторы тарату қорын қалыптастыру үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ақшаны уақытша орналастырудың бақылау қолма-қол шоты ашылады.";
полигон операторының тарату қорын қалыптастыру қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрі
З. Сулейменова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 2 тамыздағы
№ 233 бұйрығына
қосымша
Полигон операторының тарату
қорын қалыптастыру
қағидаларына
қосымша
Нысан
Полигон операторы қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұсынатын тарату қорына аударымдар туралы мәліметтер
1-кесте
Полигон операторының атауы
Бенефициардың атауы
Екінші деңгейдегі банктегі немесе бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органдағы тарату қорын қалыптастыру үшін шот нөмірі
Шоттың жай-күйі (сомасы)
1
2
3
4
5
2-кесте
1
Полигон операторының атауы
2
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) / жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
3
Полигонның орналасқан жері
4
Полигон жер учаскесінің кадастрлық нөмірі

О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 августа 2022 года № 579 "Об утверждении Правил формирования оператором полигона ликвидационного фонда"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 233. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2023 года № 33254
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 августа 2022 года № 579 "Об утверждении Правил формирования оператором полигона ликвидационного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29286) следующие изменения:
в Правилах формирования оператором полигона ликвидационного фонда, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 3) исключить;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Ежегодные отчисления в ликвидационный фонд производятся оператором полигона на отдельный счет в банках второго уровня на территории Республики Казахстан. Оператор полигона, находящегося в коммунальной собственности, для формирования ликвидационного фонда открывает в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольный счет наличности временного размещения денег.";
приложение к Правилам формирования ликвидационного фонда полигонов, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан З. Сулейменова
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и
развитию финансового рынка
Приложение к приказу
Министр экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 августа 2023 годаn № 233
Приложение
к Правилам формирования
оператором полигона
ликвидационного фонда
Форма
Сведения об отчислениях в ликвидационный фонд, предоставляемые оператором полигона в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Таблица 1
1
Наименование оператора полигона
2
Бизнес-идентификационный номер (БИН)/ Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
3
Местоположение полигона
4
Кадастровый номер земельного участка полигона
Таблица 2
Наименование оператора полигона
Наименование банка бенефициара
Номер счета для формирования ликвидационного фонда в банке второго уровня или в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета
Состояние счета (сумма)
1
2
3
4
5