"Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 266 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 16 қазандағы № 442 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 18 қазанда № 33552 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 266 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32967 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 108-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидаларына 5-қосымшасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
2023 жылғы 16 қазандағы
№ 442 бұйрығына
қосымша/
Мүгедектігі бар адамдарды
жұмысқа орналастыру үшін
арнайы жұмыс орындарын
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мансап орталықтарына.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер.
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: ЖОС-1.
Кезеңділік: ай сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ айы.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыс берушілер.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 25-і күніне қарай.
Кесте. Арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Жұмыс берушінің атауы
БСН/ЖСН
Субсидия сомасын аудару үшін жұмыс берушінің есеп айырысу шотының нөмірі
Қызмет көрсететін банктің атауы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (толығымен)
Еңбек шарты бойынша жалақының мөлшері
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндер
Уақытша жұмысқа жарамсыздық күндері
Аударылған жалақының сомасы, теңге
Зейнетақы жарналарының сомасы
Бюджеттен өтемақы төленуге тиісті сома, теңге
7
8
9
10
11
12
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы: __________________________________ __________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___" ____________________.
Мөрдің орны
"Арнайы жұмыс орындарына
жұмысқа орналасқан адамдар
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 266 "Об утверждении Правил организации специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 октября 2023 года № 442. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2023 года № 33552
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра-Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 266 "Об утверждении правил организации специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32967) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 108 Социального кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложение 5 к Правилам организации специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 16 октября 2023 года № 442
Приложение 5
к Правилам организации
специальных рабочих
мест для трудоустройства
лиц с инвалидностью
форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.enbek.kz.
Наименование формы административных данных: Сведения о лицах, трудоустроенных на специальные рабочие места.
Индекс формы административных данных: СРМ-1.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих информацию: работодатели.
Срок представления формы административных данных: к 25 числу отчетного месяца.
Таблица. Сведения о лицах, трудоустроенных на специальные рабочие места
Наименование работодателя
БИН/ИИН
Номер расчетного счета работодателя для перечисления суммы субсидий
Наименование банка обслуживания
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (полностью)
Размер заработной платы по трудовому договору
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
Сумма начисленной заработной платы, тенге
Сумма пенсионных взносов, тенге
Подлежит компенсации из бюджета, тенге
7
8
9
10
11
12
Наименование ___________________________________________
Адрес __________________________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель: ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати
Приложение к форме,
административных данных
"Сведения о лицах,
трудоустроенных
на специальные рабочие места"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о лицах, трудоустроенных на специальные рабочие места"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға білім беру ұйымының басшысы не оның міндетін атқарушы адам, оның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдан кейінгі айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН) көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында субсидия сомасын аудару үшін жұмыс берушінің есеп айырысу шотының нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында қызмет көрсететін банктің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында арнайы жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан мүгедектігі бар адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (толығымен) көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында еңбек шарты бойынша жалақының мөлшері көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында нақты жұмыс істеген күндердің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында уақытша жұмысқа жарамсыздық күндердің саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында теңгемен аударылған жалақының сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында теңгемен зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында теңгемен бюджеттен өтемақы төленуге тиісті сома көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на специальные рабочие места" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование работодателя.
7. В графе 2 Формы указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер (БИН/ИИН) работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается номер расчетного счета работодателя для перечисления суммы субсидий.
9. В графе 4 Формы указывается наименование банка обслуживания.
10. В графе 5 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) (полностью) лица с инвалидностью, трудоустроенного на специальное рабочее место.
11. В графе 6 Формы указывается размер заработной платы по трудовому договору.
12. В графе 7 Формы указывается количество рабочих дней в месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество фактически отработанных дней.
14. В графе 9 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности.
15. В графе 10 Формы указывается сумма начисленной заработной платы в тенге.
16. В графе 11 Формы указывается сумма пенсионных взносов в тенге.
17. В графе 12 Формы указывается сумма, подлежащая компенсации из бюджета в тенге.