"Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 246 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 13 қарашадағы № 317 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 қарашада № 33638 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 246 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23538 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі ережесінің 15-тармағының 357) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 13 қарашадағы
№ 317 бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 13 шілдедегі
№ 246 бұйрығымен
бекітілген
Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау жөніндегі нұсқаулық

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 246 "Об утверждении Инструкции по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 ноября 2023 года № 317. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2023 года № 33638
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 246 "Об утверждении Инструкции по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23538) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"в соответствии с подпунктом 357) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 ПРИКАЗЫВАЮ:";
Инструкцию по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2023 года № 317
Утверждена приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 июля 2021 года № 246
Инструкция по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 357) тармақшасына сәйкес әзірленді және қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындауды нақтылайды.
2. Нұсқаулықта пайдаланылатын негізгі ұғымдар мен анықтамалар:
1) діріл – техникадағы (машиналардағы, механизмдердегі, конструкциялардағы, қозғалтқыштардағы және басқалар);
2) зиянды физикалық әсер ету көзі – жұмыс кезінде зиянды физикалық факторлар табиғи ортаға берілетін объект (технологиялық қондырғы, құрылғы, аппарат, агрегат және басқалар). Жағымсыз физикалық әсер етудің шекті жол берілетін деңгейі деп физикалық әсер етудің жекелеген түрлерінің (шу, діріл, электр, электрмагнит, магнит өрістері, радиация, жылу) ең жоғары деңгейі түсініледі, онда жануарлардың, өсімдіктердің, экологиялық жүйелер мен биоәртүрліліктің жай-күйіне зиянды әсер болмайды;
3) инфрадыбыс – жиілік сипаттамалары бір герц – жиырма герц (бұдан әрі – Гц) жиілік саласында адам құлағының естілу ауқымынан тыс болатын шу;
4) объект (I және II санат) – шегінде Қазақстан Республикасының Экология кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) 2-қосымшаның 1-бөлімінде (І санаттағы объектілер үшін) немесе 2-бөлімінде (ІІ санаттағы объектілер үшін) көрсетілген қызметтің бір немесе бірнеше түрі жүзеге асырылатын стационарлық технологиялық объект (кәсіпорын, өндіріс), сондай-ақ осындай объект орналастырылатын сол өнеркәсіптік алаң шегінде жүзеге асырылатын онымен технологиялық тікелей байланысты кез келген өзге қызмет түрлері;
5) объект (III санат) – өз шегінде Кодекске 2-қосымшаның 3-бөлімінде көрсетілген қызмет түрлері жүзеге асырылатын ғимарат, олардың кешені, алаң немесе аумақ;
6) объект операторы – меншігінде немесе өзге де заңды пайдалануында қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объект болатын жеке немесе заңды тұлға. Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектіні салу, реконструкциялау, пайдалану және (немесе) жою (кейіннен кәдеге жарату) кезінде жекелеген жұмыстарды орындау және (немесе) жекелеген қызметтер көрсету үшін объект операторы тартқан жеке және заңды тұлғалар объект операторлары деп танылмайды;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 357) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 и детализирует определение категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду.
2. Основные понятия и определения, используемые в Инструкции:
1) вибрация – механические колебания в технике (машинах, механизмах, конструкциях, двигателях и других);
2) источник вредных физических воздействий – объект, при работе которого происходит передача в природную среду вредных физических факторов (технологическая установка, устройство, аппарат, агрегат и другие); Под предельно допустимым уровнем негативного физического воздействия понимается максимальный уровень отдельных видов физического воздействия (шума, вибрации, электрических, электромагнитных, магнитных полей, радиации, тепла), при котором отсутствует вредное воздействие на состояние животных, растений, экологических систем и биоразнообразия;
3) инфразвук – шум, частотные характеристики которого находятся вне диапазона слышимости человеческого уха, в области частот один герц – двадцать герц (далее – Гц);
4) объект (I и II категория) - стационарный технологический объект (предприятие, производство), в пределах которого осуществляются один или несколько видов деятельности, указанных в разделе 1 (для объектов І категории) или разделе 2 (для объектов II категории) Приложения 2 к Экологическому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), а также технологически прямо связанные с ним любые иные виды деятельности, которые осуществляются в пределах той же промышленной площадки, на которой размещается такой объект;
5) объект (III категория) – здание, сооружение, их комплекс, площадка или территория, в пределах которой осуществляются виды деятельности, указанные в Разделе 3 Приложения 2 к Кодексу;
6) оператор объекта - физическое или юридическое лицо, в собственности или ином законном пользовании которого находится объект, оказывающий негативное воздействие на окружающую среду. Операторами объекта не признаются физические и юридические лица, привлеченные оператором объекта для выполнения отдельных работ и (или) оказания отдельных услуг при строительстве, реконструкции, эксплуатации и (или) ликвидации (постутилизации) объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду;

7) табиғи ортаға физикалық әсер ету – шудың, дірілдің, электр, электромагниттік, магниттік өрістердің, радиация мен жылудың жануарлардың, өсімдіктердің, экологиялық жүйелердің және биоәртүрліліктің жай-күйіне жағымсыз әсерінің жол берілетін шекті деңгейі;
8) ультрадыбыс – ауа, сұйық және қатты ортада берілетін 1,12×104-ден 1,0 ×109 Гц дейінгі жиілік диапазонындағы ультрадыбыстық тербелістер;
9) шу – адам ағзасына қолайсыз әсер ететін, оның жұмысы мен тынығуына кедергі келтіретін дыбыстар. Қызметкердің қауіпсіздігі мен денсаулығына зиянды әсер етуі мүмкін естілетін жиіліктер диапазонындағы дыбыстық тербелістер;
10) электромагниттік сәулелену – табиғи немесе жасанды көздерден пайда болатын электромагниттік тербелістер;
11) электромагниттік өріс – электромагниттік тербелістер көзіне жақын және электромагниттік тербелістердің таралу жолында пайда болатын өріс.
2-тарау. Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау
3. Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектілер әсер ету деңгейіне қарай төрт санатқа бөлінеді:
1) қоршаған ортаға елеулі жағымсыз әсер ететін объектілер (I санаттағыобъектілер);
2) қоршаған ортаға бірқалыпты жағымсыз әсер ететін объектілер (II санаттағы объектілер);
3) қоршаған ортаға болмашы жағымсыз әсер ететін объектілер (III санаттағы объектілер);
4) қоршаған ортаға барынша аз жағымсыз әсер ететін объектілер (IV санаттағы объектілер).
Технологиялық жағынан бір-бірімен тікелей байланысты, әсер етудің бірыңғай саласы бар және олардың негізінде бір мезгілде I, II, III және (немесе) IV санаттағы объектілерге жатқызылған бірнеше өлшемшарттарға сәйкес келетін объектілер объектіге қоршаған ортаға жағымсыз әсер етудің ең жоғары деңгейі бойынша тиісті санат беріледі.
4. Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектілерді қызмет түрлері бойынша I, II немесе III санаттағы объектілерге және өзге де өлшемшарттарға жатқызу Кодекске 2-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Кодекстің 2-қосымшада тиісті қызмет түрі болмаған жағдайда санатты айқындау осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Әртүрлі санаттағы объектілерде жүргізілетін құрылыс-монтаждау жұмыстары мен рекультивациялау және жою жөніндегі жұмыстар I, II, III немесе IV санаттарға жататын критерийлер осы Нұсқаулыққа сәйкес белгіленеді.
Осы Нұсқаулықтың бірнеше өлшемшарттарына сәйкес ең үлкен санат беріледі.

7) физическое воздействие на природную среду – предельно допустимый уровень негативных воздействий шума, вибрации, электрических, электромагнитных, магнитных полей, радиации и тепла на состояние животных, растений, экологических систем и биоразнообразия;
8) ультразвук - ультразвуковые колебания в диапазоне частот от 1,12×104 до 1,0×109 Гц, передающиеся в воздушной, жидкой и твердой средах;
9) шум – звуки, неблагоприятно действующие на организм человека, мешающие его работе и отдыху. Звуковые колебания в диапазоне слышимых частот, способные оказать вредное воздействие на безопасность и здоровье работника;
10) электромагнитное излучение – электромагнитные колебания, создаваемые естественным или искусственным источником;
11) электромагнитное поле – поле, возникающее вблизи источника электромагнитных колебаний и на пути распространения электромагнитных колебаний.
Глава 2. Определение категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду
3. Объекты, оказывающие негативное воздействие на окружающую среду, в зависимости от уровня воздействия подразделяются на четыре категории:
1) объекты, оказывающие значительное негативное воздействие на окружающую среду (объекты I категории);
2) объекты, оказывающие умеренное негативное воздействие на окружающую среду (объекты II категории);
3) объекты, оказывающие незначительное негативное воздействие на окружающую среду (объекты III категории);
4) объекты, оказывающие минимальное негативное воздействие на окружающую среду (объекты IV категории).
Объекты, технологически прямо связанные между собой, имеющие единую область воздействия и соответствующие нескольким критериям, на основании которых отнесены одновременно к объектам I, II, III и (или) IV категории, объекту присваивается категория, соответствующая категории по наибольшему уровню негативного воздействия на окружающую среду.
4. Отнесение объектов, оказывающих негативное воздействие на окружающую среду, к объектам I, II или III категорий по видам деятельности и иных критерий, осуществляется в соответствии с Приложением 2 к Кодексу.
В случае отсутствия соответствующего вида деятельности в Приложении 2 к Кодексу определение категории осуществляется в соответствии с настоящей Инструкцией.
Критерии, в соответствии с которыми строительно-монтажные работы и работы по рекультивации и (или) ликвидации, производимые на объектах различных категорий, относятся к I, II, III или IV категории, устанавливаются в соответствии с настоящей Инструкцией.
При соответствии нескольким критериям настоящей Инструкции объекту, строительно-монтажным работам и работами по рекультивации и (или) ликвидации присваивается наибольшая категория.

5. Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектілерді қызмет түрлері және өзге де критерийлер бойынша I, II, III немесе IV санаттағы объектілерге жатқызу осы Нұсқаулықтың 4-тармағына сәйкес оператордың өз бетінше қоршаған ортаға әсерін міндетті бағалауды, көзделіп отырған қызметтің әсерлерін скринингті жүргізу кезінде, сондай-ақ жоғарыда аталған екі рәсімді есепке алмағанда жүзеге асырылады.
1) Қоршаған ортаға әсерді міндетті бағалауға жататын және қоршаған ортаға әсерді міндетті бағалауды жүргізу кезінде көзделіп отырған қызметке қатысты;
2) Қоршаған ортаға әсерді міндетті бағалау жүргізу кезінде және қоршаған ортаға әсерін міндетті бағалауға жататын көзделетін қызметке қатысты;
3) Нұсқаулықтың талаптарын ескере отырып, оператордың өзі дербес атқаратын, осы тармақтың 1) немесе 2) тармақшаларында көрсетілмеген көзделіп отырған қызметке қатысты.
6. 2021 жылғы 1 шілдеге дейін пайдалануға берілген объектілердің немесе 2021 жылғы 1 шілдеге дейін оларға қатысты мемлекеттік экологиялық сараптаманың немесе ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындылары берілген, 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экология кодексіне сәйкес арнайы табиғат пайдалану субъектілері деп танылған, пайдалануға берілмеген объектілердің операторлары (өтініш берушілер) қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектілерді қызмет түрлері бойынша I, II, III және IV санаттардағы объектілерге және өзге де өлшемшарттарға жатқызу мақсатында, тиісті объектілерді I, II, III және IV санаттарға жатқызу мақсатында қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға өтініш 2021 жылғы 1 тамыздан кешіктірілмей электрондық нысанда беріледі.
Объектілерді I, II, III және IV санаттарға жатқызу Кодекстің 418-бабының 3-тармағына сәйкес мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының және/немесе қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың негізінде жүзеге асырылады.
7. Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындауға арналған өтініш нысаны (бұдан әрі – өтініш) осы Нұсқаулыққа 1-қосымшада ұсынылған.
8. Операторда эмиссиялардың бір түрі болған және одан асатын жағдайларда өтініш қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға беріледі:
жылына 5 000 тонна ластаушы заттардың шығарындылары, оның ішінде мұнай – газ өнеркәсібі үшін-жылына 1 000 тонна;
жылына 15 000 тонна ластаушы заттардың төгінділері;
жылына 4 000 000 тонна қалдықтарды жинақтау және (немесе) көму лимиттері;
қалған жағдайларда өтініш қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне беріледі.

5. Отнесение объектов, оказывающих негативное воздействие на окружающую среду, к объектам I, II, III или IV категорий по видам деятельности и иных критериев, осуществляется при проведении обязательной оценки воздействия на окружающую среду, скрининга воздействий намечаемой деятельности, а также без учета вышеперечисленных двух процедур самостоятельно оператором, в соответствии с пунктом 4 настоящей Инструкции:
1) в отношении намечаемой деятельности, подлежащей обязательной оценке воздействия на окружающую среду и при проведении обязательной оценки воздействия на окружающую среду;
2) в отношении намечаемой деятельности, подлежащей обязательному скринингу воздействий намечаемой деятельности и при проведении скрининга воздействий намечаемой деятельности;
3) в отношении намечаемой деятельности, не указанной в подпунктах 1) или 2) настоящего пункта, - самостоятельно оператором с учетом требований Кодекса и настоящей Инструкции.
6. В целях отнесения объектов, оказывающих негативное воздействие на окружающую среду, к объектам I, II, III и IV категорий по видам деятельности и иных критерий операторами объектов (заявителями) введенные в эксплуатацию до 1 июля 2021 года, или объектов, не введенных в эксплуатацию, в отношении которых до 1 июля 2021 года выданы положительные заключения государственной экологической экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы, которые признавались субъектами специального природопользования в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года, не позднее 1 августа 2021 года заявление в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в целях отнесения соответствующих объектов к I, II, III и IV категориям подается в электронной форме.
Отнесение объектов к I, II, III и IV категориям осуществляется на основании заключения государственной экологической экспертизы и/или разрешения на эмиссии в окружающую среду в соответствии с пунктом 3 статьи 418 Кодекса.
7. Форма заявления на определение категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду (далее – Заявление) представлена в Приложении 1 к настоящей Инструкции.
8. Заявление подается в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в случаях, когда у оператора имеет место один из видов эмиссий и которые превышают:
5 000 тонн в год выбросов загрязняющих веществ, в том числе для нефтегазовой промышленности – 1 000 тонн в год;
15 000 тонн в год сбросов загрязняющих веществ;
4 000 000 тонн в год лимиты накопления и (или) захоронения отходов;
В остальных случаях заявление подается в территориальные подразделения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.

9. Өтініш бойынша шешім қабылдау мерзімі қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні.
Уәкілетті органның қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау жөніндегі шешімі осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
10. Кодекске 2-қосымшада қызмет түрі болмаған кезде объект, құрылыс-монтаж жұмыстары және рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар мынадай өлшемшарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкес келген жағдайда қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін I санатқа жатады:
1) Кодекске 2-қосымшаның 1-бөлімінде көрсетілген объектілердің бастапқы құрылысы;
2) осындай объектінің технологиялық процесіне өзгерістер енгізетін және (немесе) нәтижесінде оны пайдалану кезінде эмиссиялардың көлемі, саны және (немесе) қарқындылығы ұлғаятын I санаттағы объектідегі құрылыс-монтаждау жұмыстары;
3) I санаттағы объектілерді рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар;
4) жылына 1 000 тоннадан астам ластаушы заттар шығарындыларының болуы;
5) жылына 5 000 тоннадан астам ластаушы заттар төгінділерінің болуы;
6) қалдықтарды жинақтау және (немесе) көму лимиттерінің жылына 1 000 000 тоннадан артық болуы;
7) Каспий теңізінде (оның ішінде қорық аймағында) қызметті жүзеге асыру);
8) қоршаған ортаға әсер етудің ықтимал қатері бар күкіртті өндіру, сақтау және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
9) басқа мемлекеттің аумағында қоршаған ортаға трансшекаралық әсер ететін қызметті жүзеге асыру болып табылады;
10) радиоактивті материалдарды өндіру, қайта өңдеу, өндіру және пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
11) электромагниттік өрістер және (немесе) сәулелену көздерінің шекті жол берілетін деңгейдің 10-нан астам болуы;
12) өндірістік шудың (бір шекті рұқсат етілген деңгейден + 25 децибел және одан көп), инфрақызыл (бір шекті рұқсат етілген деңгейден + 15 децибел және одан да көп) және ультрадыбыстың (бір шекті рұқсат етілген деңгейден + 30 децибел және одан да көп) болуы.
11. Кодекске 2-қосымшада қызмет түрі болмаған кезде объект, құрылыс-монтаж жұмыстары және рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар мынадай өлшемшарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкес келген жағдайда қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін II санатқа жатады:
1) Кодекске 2-қосымшаның 2-бөлімінде көрсетілген объектілердің бастапқы құрылысы;
2) осындай объектінің технологиялық процесіне өзгерістер енгізетін және (немесе) нәтижесінде оны пайдалану кезінде эмиссиялардың көлемі, саны және (немесе) қарқындылығы ұлғаятын II санаттағы объектінің құрылыс-монтаждау жұмыстары;

9. Срок принятия решения по заявлению 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня регистрации в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды.
Решение уполномоченного органа по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
10. При отсутствии вида деятельности в Приложении 2 к Кодексу объект, строительно-монтажные работы и работы по рекультивации и (или) ликвидации, относятся к I категории, оказывающей негативное воздействие на окружающую среду, в случае соответствия одному или нескольким из следующих критериев:
1) первоначальное строительство объектов, указанных в Разделе 1 Приложения 2 к Кодексу;
2) строительно-монтажные работы на объекте I категории, которые вносят изменения в технологический процесс такого объекта и (или) в результате которых увеличивается объем, количество и (или) интенсивность эмиссий при его эксплуатации;
3) работы по рекультивации и (или) ликвидации объектов I категории;
4) наличие выбросов загрязняющих веществ 1 000 тонн в год и более;
5) наличие сбросов загрязняющих веществ 5 000 тонн в год и более;
6) наличие лимитов накопления и (или) захоронения отходов 1 000 000 тонн в год и более;
7) осуществление деятельности в Каспийском море (в том числе в заповедной зоне);
8) осуществление деятельности по производству, хранению и переработке серы с потенциальным риском воздействия на окружающую среду;
9) осуществление деятельности, оказывающей трансграничное воздействие на окружающую среду на территории другого государства;
10) осуществление деятельности по добыче, переработке, производству и использованию радиоактивных материалов;
11) наличие источников электромагнитных полей и (или) излучений более 10 предельно допустимого уровня;
12) наличие производственного шума (более одного предельно допустимого уровня + 25 децибел и более), инфразвука (более одного предельно допустимого уровня + 15 децибел и более) и ультразвука (более одного предельно допустимого уровня + 30 децибел и более).
11. При отсутствии вида деятельности в Приложении 2 к Кодексу объект, строительно-монтажные работы и работы по рекультивации и (или) ликвидации, относятся ко II категории, оказывающей негативное воздействие на окружающую среду, в случае соответствия одному или нескольким из следующих критериев:
1) первоначальное строительство объектов, указанных в Разделе 2 Приложения 2 к Кодексу;
2) строительно-монтажные работы на объекте II категории, которые вносят изменения в технологический процесс такого объекта и (или) в результате которых увеличивается объем, количество и (или) интенсивность эмиссий при его эксплуатации;

3) II санаттағы объектілерді рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар;
4) жылына 500-ден 1 000 тоннаға дейін ластаушы заттар шығарындыларының болуы;
5) жылына 5 000 тоннадан кем ластағыш заттар төгінділерінің болуы;
6) қалдықтардың жинақталу шектерінің болуы: қауіпті емес қалдықтар үшін – жылына 100 000-нан 1 000 000 тоннаға дейін, қауіпті қалдықтар үшін – жылына 5 000-нан 1 000 000 тоннаға дейін;
7) жылына 1 000 000 тоннадан аз қалдықтарды көму лимиттерінің болуы;
8) шудың болуы (бір шекті рұқсат етілген деңгейден + 15 децибелден + 25 децибелге дейін қоса алғанда), инфрадыбыс (бір шекті рұқсат етілген деңгейден + 10 децибелден + 15 децибелге дейін қоса алғанда) және ультрадыбыс (бір шекті рұқсат етілген деңгейден + 20 децибелден + 30 децибелге дейін қоса алғанда).
12. Кодекске 2-қосымшада қызмет түрі болмаған кезде объект, құрылыс-монтаж жұмыстары және рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар бір немесе бірнеше өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін III санатқа жатады:
1) Кодекске 2-қосымшаның 3-бөлімінде көрсетілген объектілердің бастапқы құрылысы;
2) осындай объектінің технологиялық процесіне өзгерістер енгізетін және (немесе) нәтижесінде оны пайдалану кезінде эмиссиялардың көлемі, саны және (немесе) қарқындылығы ұлғаятын III санаттағы объектінің құрылыс-монтаждау жұмыстары;
3) III санаттағы объектілерді рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар;
4) зиянды (ластаушы) заттар төгінділерінің болмауы;
5) объектіні пайдалану кезінде жылына 10 тоннадан 500 тоннаға дейін ластаушы заттар шығарындыларының болуы;
6) объектіде жобалық жылу қуаты сағатына 2 гигакалорий және одан жоғары жабдықты қолдана отырып, электр энергиясымен, газбен және бумен қамтамасыз ету жөніндегі қондырғыларды пайдалану;
7) объектіде қалдықтардың жинақталуы: қауіпті емес қалдықтар үшін – жылына 10-нан 100 000 тоннаға дейін, қауіпті қалдықтар үшін – жылына 1-ден 5 000 тоннаға дейін;
8) осы Нұсқаулықтың 10-тармағының 2) тармақшасында және 11-тармағының 2) тармақшасында көзделген өлшемшарттарды қоспағанда, атмосфералық ауаға шығарындылардағы ластаушы заттардың массасы жылына 10 тонна және одан көп болатын құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу;
9) осы Нұсқаулықтың 10-тармағының 3) тармақшасында және 11-тармағының 3) тармақшасында көзделген өлшемшарттарды қоспағанда, атмосфералық ауаға шығарындылардағы ластаушы заттардың массасы жылына 10 тонна және одан көп болатын рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар;
10) өндірістік шудың (рұқсат етілген бір шекті деңгейден + 5 децибелден + 15 децибелге дейін қоса алғанда), инфрадыбыстың (рұқсат етілген бір шекті деңгейден + 5 децибелден + 10 децибелге дейін қоса алғанда) және ультрадыбыстың (рұқсат етілген бір шекті деңгейден + 10 децибелден + 20 децибелге дейін қоса алғанда) болуы.

3) работы по рекультивации и (или) ликвидации объектов II категории.
4) наличие выбросов загрязняющих веществ от 500 до 1 000 тонн в год;
5) наличие сбросов загрязняющих веществ менее 5 000 тонн в год;
6) наличие лимитов накопления отходов: для неопасных отходов - от 100 000 до 1 000 000 тонн в год, для опасных отходов – от 5 000 до 1 000 000 тонн в год;
7) наличие лимитов захоронения отходов менее 1 000 000 тонн в год;
8) наличие производственного шума (от одного предельно допустимого уровня+ 15 децибел до + 25 децибел включительно), инфразвука (от одного предельно допустимого уровня + 10 децибел до + 15 децибел включительно) и ультразвука (от одного предельно допустимого уровня + 20 децибел до + 30 децибел включительно).
12. При отсутствии вида деятельности в приложении 2 к Кодексу объект, строительно-монтажные работы и работы по рекультивации и (или) ликвидации, относятся к III категории, оказывающей негативное воздействие на окружающую среду, в случае соответствия одному или нескольким критериям:
1) первоначальное строительство объектов, указанных в разделе 3 приложения 2 к Кодексу;
2) строительно-монтажные работы на объекте III категории, которые вносят изменения в технологический процесс такого объекта и (или) в результате которых увеличивается объем, количество и (или) интенсивность эмиссий при его эксплуатации;
3) работы по рекультивации и (или) ликвидации объектов III категории.
4) отсутствие сбросов вредных (загрязняющих) веществ;
5) наличие выбросов загрязняющих веществ от 10 до 500 тонн в год при эксплуатации объекта;
6) использование на объекте установок по обеспечению электрической энергией, газом и паром с применением оборудования с проектной тепловой мощностью 2 гигакаллорий в час и более;
7) накопление на объекте отходов: для неопасных отходов - от 10 до 100 000 тонн в год, для опасных отходов - от 1 до 5 000 тонн в год;
8) проведение строительно–монтажных работ при которых масса загрязняющих веществ в выбросах в атмосферный воздух составляет 10 тонн в год и более за исключением критериев, предусмотренных подпункте 2) пункта 10 и подпункте 2) пункта 11 настоящей Инструкции;
9) работы по рекультивации и (или) ликвидации при которых масса загрязняющих веществ в выбросах в атмосферный воздух составляет 10 тонн в год и более за исключением критериев, предусмотренных подпункте 3) пункта 10 и подпункте 3) пункта 11 настоящей Инструкции;
10) наличие производственного шума (от одного предельно допустимого уровня+ 5 децибел до + 15 децибел включительно), инфразвука (от одного предельно допустимого уровня + 5 децибел до + 10 децибел включительно) и ультразвука (от одного предельно допустимого уровня + 10 децибел до + 20 децибел включительно).

13. Кодекске 2-қосымшада қызмет түрі болмаған кезде объект, құрылыс-монтаж жұмыстары және рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар бір немесе бірнеше өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін IV санатқа жатады:
1) осы Нұсқаулықтың 10-тармағының 3) тармақшасында, 11-тармағының 3) тармақшасында және 12-тармағының 9) тармақшасында көзделген өлшемшарттарды қоспағанда, атмосфералық ауаға шығарындылардағы ластаушы заттардың массасы жылына 10 тоннадан кем болатын рекультивациялау және (немесе) жою жөніндегі жұмыстар;
2) қоршаған ортаға көлемі жылына 10 тоннадан кем ластағыш заттар шығарындыларының болуы;
3) осы Нұсқаулықтың 10-тармағының 2) тармақшасында, 11-тармағының 2) тармақшасында және 12-тармағының 2) және 8) тармақшаларында көзделген өлшемшарттарды қоспағанда, атмосфералық ауаға шығарындылардағы ластаушы заттардың массасы жылына 10 тоннадан кем болатын құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу;
4) өндірістік шудың (рұқсат етілген бір шекті деңгейден + 5 децибелді қоса алғанда), инфрадыбыстың (рұқсат етілген бір шекті деңгейге дейін) және ультрадыбыстың (рұқсат етілген бір шекті деңгейден + 10 децибелге дейін қоса алғанда) болуы.
Қоршаған ортаға жағымсыз
әсер ететін объектінің
санатын айқындауға
арналған нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындауға өтініш
__________________________________________________________________________
заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны мен атауы жеке
кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________________
заңды тұлғаның мекенжайы (орналасқан жері) немесе жеке кәсіпкердің тұрғылықты жері
Заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі /
Жеке кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі:
__________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) экономикалық қызметінің негізгі түрінің коды:
_________________________________________________________________________
Объектінің санатын айқындауды сұраймын_____________________________________
қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің атауы
Жетекші _____________________________________________ ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
20__ жылғы "__" ________________
Өтініш мазмұны
1. Объектінің атауы (объектілер):__________________________________________

13. При отсутствии вида деятельности в Приложении 2 к Кодексу объект, строительно-монтажные работы и работы по рекультивации и (или) ликвидации относятся к IV категории, оказывающей негативное воздействие на окружающую среду, в случае соответствия одному или нескольким критериям:
1) работы по рекультивации и (или) ликвидации при которых масса загрязняющих веществ в выбросах в атмосферный воздух составляет менее 10 тонн в год за исключением критериев, предусмотренных подпункте 3) пункта 10, подпункте 3) пункта 11 и подпункте 9) пункта 12 настоящей Инструкции;
2) наличие выбросов загрязняющих веществ в окружающую среду объемом менее 10 тонн в год;
3) проведение строительно–монтажных работ при которых масса загрязняющих веществ в выбросах в атмосферный воздух составляет менее 10 тонн в год за исключением критериев, предусмотренных подпункте 2) пункта 10, подпункте 2) пункта 11 и подпунктах 2) и 8) пункта 12 настоящей Инструкции;
4) наличие производственного шума (от одного предельно допустимого уровня до + 5 децибел включительно), инфразвука (до одного предельно допустимого уровня) и ультразвука (от одного предельно допустимого уровня + до 10 децибел включительно).
Приложение 1
к Инструкции по определению
категории объекта, оказывающего
негативное воздействие
на окружающую среду
Форма
Заявление на определение категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду
________________________________________________________________________
организационно-правовая форма и наименование юридического лица или фамилия,
имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя
________________________________________________________________________
адрес (место нахождения) юридического лица или место жительства индивидуального
предпринимателя Бизнес-идентификационный номер юридического лица/
индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя:
________________________________________________________________________
Код основного вида экономической деятельности юридического лица
(индивидуального предпринимателя)
________________________________________________________________________
Прошу определить категорию объекта _______________________________________
наименование объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду
Руководитель __________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
" __" _______________20__ года
Содержание заявления
1. Наименование объекта (объектов):
________________________________________________________________________

2. Кәсіпорын қызметін жүзеге асырудың түрі (түрлері) және мерзімдері туралы
ақпарат:______________________________________________________________
3. Объектінің (объектілердің) географиялық және әкімшілік орналасуы:
Каспий теңізінің акваториясына, ерекше қорғалатын аумақтарға; көрші мемлекеттердің
шекараларына (қоршаған ортаға трансшекаралық әсер ету) қатысты жағдайды қоса
алғанда.__________________________________________________________________
Ескертпе: қызметті жүзеге асыратын ауданның (аудандардың) шолу карта-схемасын ұсыну.
4. Өндіріс саласы (өнеркәсіп бөлігі):
5. Технологиялық процестің қысқаша сипаттамасы:______________________________
6. Қоршаған ортаны ластау көздері бар өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан жері
туралы деректер (эмиссия көздерінің орналасу схемалары)________________________
1-кесте
Өнеркәсіптік алаңдардың болуы
Өнеркәсіптік алаңның атауы
Облыс
Координаттары,
Алып жатқан аумағы, гектар
градус, минут, секунд
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7

2. Информация о виде (видах) и сроках осуществления деятельности предприятия:
________________________________________________________________________
3. Географическое и административное расположение объекта (объектов), включая
положение относительно: акватории Каспийского моря, особо охраняемых
территорий; границ соседних государств (трансграничное воздействие на окружающую среду). _____________________________________________________
Примечание:
предоставить обзорную карту-схему района (районов) осуществления деятельности.
4. Отрасль (часть отрасли) производства:
________________________________________________________________________
5. Краткая характеристика технологического процесса:
6. Данные о месторасположении промышленных площадок с источниками
загрязнения окружающей среды (схемы расположения источников эмиссий)
Таблица 1
Наличие промышленных площадок
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты,
Занимаемая территория, гектар
градус, минут, секунд
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7

10. Сарқынды суларға ластаушы заттарды шығарудың нормативтері туралы ақпарат.
5-кесте
Сарқынды сулардағы ластаушы заттар төгінділерінің нормативтері
Сарқынды суларды ағызу көзі
Шығарылымдардың атауы (нөмірі)
Заттардың атаулары (көрсеткіш)
Сарқынды сулардың шығыны *,
Шығаруға рұқсат етілген шоғырлану*,
Ластаушы заттардың төгінділерінің нормативтері *,
Ескертпе
жылына мың текше метр
текше дециметрге миллиграм
жылына тонна
1
2
3
4
5
6
7
* Ескертпе: ақпарат өндірістің ең жоғары қуат деңгейіне ұсынылады.
11. Қалдықтарды жинақтау және жою лимиттері / қалдықтардың мөлшері мен түрлері туралы (қалдықтармен жұмыс істейтін, жинақталған және берілген).
6-кесте
Қалдықтарды жинақтау және көму лимиттері / қалдықтардың (қалдықтарды басқару жөніндегі мамандандырылған ұйымдарға жиналатын, жинақталатын және берілетін) саны мен түрлері)
Қалдықтардың тізімі *
Код
Қалдықтарды жинақтау лимиттері (жылына тонна)**
Қалдықтарды көму лимиттері (жылына тонна)**
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
* Ескертпе: тізімде қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою үшін кәсіпкерлік субъектілеріне берілмеген қалдықтар көрсетіледі;
** Ескертпе: ақпарат өндірістің ең жоғары қуат деңгейіне ұсынылады.
12 Табиғи ортаның компоненттеріне және олардың әсер ету аймақтарының шекараларына зиянды физикалық әсер ету көздерін орналастырудың карта-схемасын ұсына отырып, қоршаған ортаның физикалық факторлары үшінбелгіленген нормативтер туралы ақпарат.
7-кесте
Қоршаған ортаның физикалық факторлары (шу, діріл, электр, электромагниттік, магниттік өрістер, радиация, жылу) үшін белгіленген нормативтер)
Қоршаған ортаға зиянды физикалық әсер түрінің атауы *
Әсер ету көзінің атауы (олардың жиынтығы)
Әсер көзінің нөмірі
Қоршаған ортаға физикалық әсер ету нормативі
Ескертпе
Өлшем бірлігі
Шамасы
1
2
3
4
5
6
7
шу
2
діріл
1
2
2
электростатикалық, электромагниттік өрістер
1
2
радиация
1
2
жылу
1
2
ультрадыбыс
1
2
инфрадыбыс
1
2
1
* Ескертпе: ақпарат өндірістің ең жоғары қуат деңгейіне ұсынылады. Табиғи ортаның құрамдастарына және олардың әсер ету аймақтарының шекараларына зиянды физикалық әсер ету көздерін орналастырудың карта-схемалары ұсынылады
Өтініш ___________ парақта жасалды.
Уәкілетті тұлға:_________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), телефон нөмірі, факс нөмірі,
электрондық пошта
Жетекші _____________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
20__ жылғы "__" ________________
Қоршаған ортаға
жағымсыз әсер ететін
объектінің санатын
айқындауға арналған
нұсқаулыққа
2-қосымша
Мемлекеттік органның
шешімі (нысан)
Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің санатын айқындау
20__ жылғы "__" ______ № ______
Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің атауы,
__________________________________________________________________________
(экономикалық қызметтің негізгі түрінің коды және қоршаған ортаға кері әсер ететін
объектінің атауы (болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(объектіде өткізілетін іс-шаралар)
Объектінің санаты анықталды:______________________________________________
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық және (болған жағдайда) қысқартылған атауы, ұйымдық-
құқықтық нысаны, дара кәсіпкердің тегі, аты және (болған жағдайда) әкесінің аты, оның
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері көрсетіледі).
Заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі /
жеке кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі:
__________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы (орналасқан жері, пошталық индекс) немесе жеке
кәсіпкердің тұрғылықты жері_________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қоршаған ортаға жағымсыз әсер ететін объектінің мекенжайы (орналасқан жері)
Жетекші _____________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
20__ жылғы "__" ________________

10. Информация о нормативах сбросов загрязняющих веществ в сточных водах.
Таблица 5
Нормативы сбросов загрязняющих веществ в сточных водах
Источник сброса сточных вод
Наименования (номер) выпусков
Наименования веществ (показателя)
Расход сточных вод *
Допустимая концентрация на выпуске *,
Нормативы сбросов ЗВ *
Примечание
тысяч метров кубических в год
миллиграмм на дециметр кубический
тонн в год
1
2
3
4
5
6
7
8
* Примечание: информация представляется на уровень максимальной мощности производства.
11. Информация о лимитах накопления и захоронения отходов / количество и виды отходов (образовываемых, накапливаемых и передаваемых специализированным организациям по управлению отходами).
Таблица 6
Лимиты накопления и захоронения отходов / количество и виды отходов (образовываемых, накапливаемых и передаваемых специализированным организациям по управлению отходами)
Перечень отходов*
Код
Лимиты накопление отходов (тонн в год)**
Лимиты захоронения отходов (тонн в год)**
Примечание
1
2
3
4
5
6
* Примечание: в перечне указываются отходы, которые не передаются субъектам предпринимательства по переработке, обезвреживанию, утилизации и (или) уничтожению отходов;
** Примечание: информация представляется на уровень максимальной мощности производства.
12. Информация о нормативах, установленные для физических факторов окружающей среды с предоставлением карты – схемы размещения источников вредных физических воздействий на компоненты природной среды и границ их зон воздействия
Таблица 7
Нормативы, установленные для физических факторов окружающей среды (шума, вибрации, электрических, электромагнитных, магнитных полей, радиации, тепла)
№ порядковый
Наименование вида вредного физического воздействия на окружающую среду*
Наименование источника (их совокупности)
Номер источника
Норматив физического воздействия на окружающую среду
Примечание
Единица измерения
Величина
1
2
3
4
5
6
7
шум
1
2
вибрация
1
2
электрические, электромагнитные, магнитные поля
1
2
радиация
1
2
тепло
1
2
инфразвук
ультразвук
* Примечание: информация представляется на уровень максимальной мощности производства.
Заявление составлено на ___________ листах.
Уполномоченное контактное лицо: ________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), номер телефона, факса,
адрес электронной почты
Руководитель ______________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"__" _____________ 20__ года
Приложение 2
к Инструкции по определению
категории объекта, оказывающего
негативное воздействие
на окружающую среду
Решение уполномоченного органа по определению категории объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду
№ ______ от "__" ______ 20__ г.
Наименование объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду,
_______________________________________________________________________
(код основного вида экономической деятельности и наименование (при наличии)
объекта, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(осуществляемые на объекте виды деятельности)
_______________________________________________________________________
Определена категория объекта:
_______________________________________________________________________
(указываются полное и (при наличии) сокращенное наименование, организационно-
правовая форма юридического лица, фамилия, имя и (при наличии) отчество
индивидуального предпринимателя, наименование и реквизиты документа,
удостоверяющего его личность).
Бизнес-идентификационный номер юридического лица / индивидуальный
идентификационный номер индивидуального предпринимателя: _______________
Адрес (место нахождения, почтовый индекс) юридического лица или место
жительства индивидуального предпринимателя
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Адрес (место нахождения) объекта, оказывающего негативное воздействие
на окружающую среду
_______________________________________________________________________
Руководитель ______________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"__" ___________ 20__ года