"Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 1 желтоқсандағы № 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 желтоқсанда № 33723 болып тіркелді
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылған бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектiлерiне, Комитеттiң аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы мониторингі агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 213 бұйрығына
1-қосымша
нысан
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есебі

Об утверждении формы отчета № 1-Н "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам" и Инструкции по его формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 декабря 2023 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2023 года № 33723
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-Н "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1-Н "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу приказ и структурные элементы некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной
безопасности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 213
форма
Отчет 1-Н правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам"

1-бөлім. Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Атауы
Жол коды
Қылмыстық істері есепті кезеңде іс жүргізуде болған құқық бұзушылықтардың саны
Есепті кезеңде Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны
Есепті кезеңде қылмыстық істері бойынша іс жүргізуі аяқталған қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны
Қылмыстық істері есепті кезеңде сотқа жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны

Раздел 1. Сведения об уголовных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ
Наименование
Код
строки
Количество уголовных правонарушений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде
Количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований в отчетном периоде
Количество уголовных правонарушений, уголовные дела о которых окончены производством в отчетном периоде
Количество уголовных правонарушений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде

15-17 жас
14
18-29 жас
15
30 жас және одан жоғары
16
оның ішінде тұрғылықты жері мен кәсібі бойынша
қала тұрғындары
17
оқушылар
18
жұмыссыздар немесе оқымайтындар
19
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есебі
7-бөлім. Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
Б кестесі. Қолданылатын есірткі құралдарының және психотроптық заттардың түрлері туралы мәліметтер
Қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар туындаған есірткі құралдары, психотроптық заттар атауы
АХЖ-10 бойынша қайта қарау шифры
жол коды
Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды қолданатын адамдардың барлығы
А
А1
Б
1
Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылушылықтар, барлығы

15-17 лет
14
18-29 лет
15
30 лет и старше
16
в том числе по месту проживания и занятию
жителей города
17
учащихся
18
неработающих и неучащихся
19
Отчет 1-Н правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам"
Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств и психотропных веществ
Таблица Б. Сведения о видах потребляемых наркотических средств и психотропных веществ
Наименование потребляемых наркотических средств, психотропных веществ, вследствие которых возникли психические и поведенческие расстройства
Шифр по МКБ-10 пересмотра
Код строки
Всего лиц, употребляющих наркотические средства и психотропные вещества
А
Б
1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением наркотических средств и психотропных веществ, всего

7-бөлім. Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
В кестесі. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды мөлшерден тыс қолдану немесе уытты әсері нәтижесінде қайтыс болған адамдар туралы мәліметтер
Атауы
жол коды
Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды мөлшерден тыс қолдану немесе олардың уытты әсері нәтижесінде қайтыс болған адамдардың барлық саны
оның ішінде 1-бағаннан:
есепті кезеңнің басында есепте тұрды
барлығы
олардың ішінде
әйелдер
А
Б
1
2
3
Есепті кезеңде қайтыс болған барлық адам
1
оның ішінде мынадай жаста
14 жасты қоса алғандағы жасқа дейін
2
15-17 жас
3
18-29 жас
4
30 жас және жоғары
5
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есебі

Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств и психотропных веществ
Таблица В. Сведения о лицах, умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ
Наименование
Код строки
Всего лиц, умерших от передозировки или токсического действия наркотических средств и психотропных веществ
в том числе из графы 1
состояло на учете на начало отчетного периода
всего
из них
женщин
А
Б
1
2
3
Всего умерло лиц за отчетный период
1
в том числе в возрасте
до 14 лет включительно
2
15-17 лет
3
18-29 лет
4
30 лет и старше
5
Отчет 1-Н правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам"

8-бөлім. Аяқталған істер бойынша тәркіленуге жататын мүлікті және қылмыстық жолмен алынған кірістерді алып қою туралы мәліметтер
Атауы
Жол коды
Тәркіленген мүліктің саны
Анықталған қылмыстық табыстың жалпы сомасы
Тәркіленген мүліктің сомасы
А
Б
1
2
3
Тәркіленген мүліктің түрі (анықтамалық бойынша)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 213 бұйрығына
2-қосымша
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы" № 1-Н есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың, сондай-ақ қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы есепті (бұдан әрі – есеп) қалыптастыруды нақтылайды.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторингі агенттігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі және прокуратура органдары есептің субъектілері болып табылады (бұдан әрі – құқықтық статистика субъектілері).
3. Есепті қалыптастырудың негіздері:
1) "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) (1, 2, 3, 4, 6, 8-бөлімдері) бекітілген Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – нысан);
2) "Әкімшілік іс жүргізудің бірыңғай тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 85 бұйрығымен (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) (5-бөлім) бекітілген "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғау туралы" және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің қозғалу, қаралу барысы және әкімшілік жазаны орындау тәртібі туралы" ақпараттық есепке алу құжаттарының;
3) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің (7-бөлім) мәліметтері болып табылады.
4. Есеп республика бойынша, өңірлер бойынша, есептің әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша жиынтық есептен тұрады.

Раздел 8. Сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходов, полученных преступным путем по оконченным делам
Наименование
Код строки
Количество конфискованного имущества
Общая сумма установленного преступного дохода
Сумма конфискованного имущества
А
Б
1
2
3
Вид конфискованного имущества (по справочнику)
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 213
Инструкция по формированию отчета № 1-Н "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует формирование отчета о правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ, а также конфискованного имущества по уголовным делам (далее - отчет).
2. Субъектами отчета являются Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан и органы прокуратуры, (далее - субъекты правовой статистики).
3. Основаниями формирования отчета являются сведения:
1) электронных информационных учетных документов (далее – форма) Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР), утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (разделы 1, 2, 3, 4, 6, 8);
2) информационных учетных документов "О возбуждении дела об административном правонарушении" и "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания", утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации за № 20962) (раздел 5);
3) Министерства здравоохранения Республики Казахстан (раздел 7).
4. Отчет состоит из сводного отчета по республике, по регионам, по каждому субъекту правовой статистики.

5. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – аумақтық орган) аумақтық және оған теңестірілген органдарының бастықтары Комитеттің жергілікті жерлердегі ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
6. Есеп тоқсан сайын үдемелі қорытындымен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің орталық аппаратында (бұдан әрі - Комитет) автоматтандырылған режимде қалыптастырылады.
Нысандарды Комитеттің ақпараттық жүйелеріне соңғы рет есепті кезеңнің соңғы күнінде 00:00 сағатқа дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) жүктегеннен кейін белгілі бір уақыт аралығында (статистикалық кесім) қалыптастырылған есепті есептеу жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында (статистикалық кесім) қалыптастырылып, бекітілген есепке түзетулер енгізілмейді.
7. Есептің 7-бөлімін мәліметтерді құқықтық статистика субъектілері аумақтық органдарына есепті кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне орай, аумақтық органдары Комитетке есепті кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне орай ұсынады.
8. Комитет есептерді есептің құқықтық статистика субъектілерінің және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелерінің ресми электрондық мекенжайларына есепті кезеңнен кейінгі айдың 8-күніне орай жібереді.
9. Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне тура келмесе (демалыс, мереке), онда одан кейінгі бірінші жұмыс күні мерзімнің соңғы күні болып есептеледі.
3-тарау. Есептің құрылымы және қалыптастыру тәртібі
10. Есеп мынадай 8-бөлімнен тұрады:
1) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорларының, улы заттардың заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер;
2) есірткі құралдарын, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың, улы заттардың заңсыз айналымына байланысты құқық бұзушылықтарды жасаған адамдар туралы мәліметтер;
3) есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды, улы заттарды алып қою немесе жою туралы мәліметтер;
4) есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды қолданған мас күйінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, ішкі істер органдарында есепке алынған адамдар туралы мәліметтер (аяқталған қылмыстық істер бойынша);
5) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер;
6) жабайы өсетін қарасораның өсу, заңсыз егістіктердің және апиын, майлы көкнәр, қарасораны, қылшаны және есірткі заттары бар өсімдіктердің басқа да түрлерін өсіру алаңдарын анықтау және жою туралы мәліметтер;

5. Начальники территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – территориальный орган) обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета
6. Отчет формируется ежеквартально с нарастающим итогом в автоматизированном режиме центральным аппаратом Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
После окончательной загрузки форм в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
Утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), не подлежит корректировке.
7. Сведения в раздел 7 отчета представляется субъектом правовой статистики в территориальный орган к 1 числу месяца, следующего за отчетным периодом, территориальным органом в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
8. Комитет ежеквартально к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом, направляет отчеты на официальные электронные адреса субъектов правовой статистики и структурных подразделений Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
9. Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Глава 3. Структура и порядок формирования отчета
10. Отчет состоит из 8 разделов:
1) сведения об уголовных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ;
2) сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ;
3) сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ;
4) сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения в состоянии опьянения, вызванном употреблением наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, состоявших на учете в органах внутренних дел (по оконченным уголовным делам);
5) сведения об административных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров;
6) сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества;

7) есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер;
8) тәркіленуге жататын мүлікті және аяқталған істер бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді алып қою туралы мәліметтер.
1-параграф. Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың, улы заттардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есептің 1-бөлімі)
11. Есептің 1-бөлімі есепті кезеңде істері іс жүргізуде болған (сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған, сотқа жолданып аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері тоқтатылған, бұзылған) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
12. 1-бөлімнің 1-бағанында бөлімі есепті кезеңде істері іс жүргізуде болған қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
Оларға есепті кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар, сондай-ақ есепті кезеңде қылмыстық істі сотқа жолдау, мерзімін бұзу немесе іс жүргізуді тоқтату (есептен алынумен тоқтатылғандардан басқа) туралы процестік шешім қабылданған немесе олар бойынша жоғарыда көрсетілген шешімдердің бірде біреуі қабылданбаған, өткен жылдардың қылмыстық құқық бұзушылықтары жатады.
13. 2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің бастағанына қарамастан, есепті кезеңде СДТБТ-да тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі: анықтау органы, тергеуші, прокурор.
Егер сотқа дейінгі тергеп-тексеруді құқықтық статистиканың бір субъектісі бастаған және кейіннен тергеулігі бойынша құқықтық статистиканың басқа субъектісіне берген жағдайда, 2-бағанда қылмыстық құқық бұзушылық сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған есептің құқықтық статистика субъектісінің есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен асып кетуіне жол беріледі.
14. 3-бағанда тіркеу уақытына қарамастан, аяқталған қылмыстық істер бойынша (Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 305, 528-баптары тәртібімен сотқа жіберілген және ҚР ҚПК-нің 518-бабы тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жіберілген немесе ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және ҚР ҚПК-нің 36-бабына сәйкес тоқтатылған) қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
4-бағанда істері ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптары тәртібімен және қылмыстық құқық бұзушылықты тіркеу уақытына қарамастан, ҚР ҚПК-нің 518-бабы тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.

7) сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств и психотропных веществ;
8) сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходов, полученных преступным путем по оконченным делам.
Параграф 1. Сведения об уголовных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ (раздел 1 отчета)
11. Раздел 1 отчета содержит сведения об уголовных правонарушениях, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (по которым были начаты досудебные расследования, окончены с направлением в суд, прекращены, прерваны сроки досудебного расследования).
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК).
12. В графе 1 раздела 1 указывается количество уголовных правонарушений, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде.
К ним относятся уголовные правонарушения, зарегистрированные в отчетном периоде, а также уголовные правонарушения прошлых лет, по которым в отчетном периоде приняты процессуальные решения о направлении уголовных дел в суд, прерывании сроков или прекращении производств (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений.
13. В графе 2 указывается количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде независимо от того, кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором.
Если досудебное расследование начато одним субъектом правовой статистики и в последующем передано по подследственности другому субъекту правовой статистики, то уголовное правонарушение в графе 2 указывается в отчете субъекта правовой статистики, начавшего досудебное расследование. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
14. В графе 3 отражается количество уголовных правонарушений, по оконченным уголовным делам (направленным в суд в порядке статей 305, 528 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК) и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК либо прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК) независимо от времени регистрации.
В графе 4 отражается количество уголовных правонарушений, дела о которых направлены в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК, независимо от времени регистрации уголовного правонарушения.

15. 5-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар (есептен шығарусыз) көрсетіледі.
6-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны (қылмыстық құқық бұзушылықты есептен шығарудан) көрсетіледі.
7-бағанда есепті кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
7-бағанның 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-бағандарында ағымдағы есепті кезеңде ашылмаған (ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1), 2, 3), 5), 6), 7), 8), 9) тармақтары бойынша) ретінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істер бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
16. 17-бағанда істері бойынша ҚР ҚПК-да анықталған алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-ға енгізілмеген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
17. 18-бағанда кәмелетке толмағандар жасаған немесе олардың қатысуымен жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
19-бағанда топты адамдар жасаған қылмыстық құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
20-бағанда қылмыстық топ жасаған; 21-бағанда қылмыстық қоғамдастық жасаған; 22-бағанда қылмыстық ұйым жасаған қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
18. Есептің 23-бағанында есірткілік қозу жағдайында жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
19. 24-бағанда қызметтік-іздестіру иттерін қолдана отырып анықталған қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
Есепті кезеңде құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне қатысты СДТБТ-да тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны 25-бағанда көрсетіледі.
26-бағанда есепті кезеңде "бақыланатын жеткізу" әдісі бойынша анықталып тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны, оның ішінде 27-бағанда "ішкі", 28-бағанда "сыртқы" деп көрсетіледі.
Есептің 29-бағанында есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестерді өндіру бойынша анықталған зертханалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-параграф. Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың, улы заттардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер (есептің 2-бөлімі)
20. 2-бөлімнің жолдарында ҚР ҚК баптары және тарауларына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
21. 1-бағанда есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың, улы заттардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасап, анықталған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.

15. В графе 5 указываются уголовные правонарушения, уголовные дела о которых прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК (без снятия с учета).
В графе 6 указывается количество уголовных правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (со снятием уголовного правонарушения с учета).
В графе 7 отражается общее количество уголовных правонарушений, по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В графах 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 из графы 7 указывается число уголовных правонарушений, по уголовным делам о которых в текущем отчетном периоде прерваны сроки досудебного расследования, как нераскрытые (по пунктам 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) части 7 статьи 45 УПК РК).
16. В графе 17 указывается количество уголовных правонарушений, по делам о которых истек установленный УПК РК срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в ЕРДР не введена.
17. В графе 18 отражаются уголовные правонарушения, совершенные несовершеннолетними или при их участии.
В графе 19 отражаются уголовные правонарушения, совершенные группой лиц.
В графе 20 отражаются сведения о количестве уголовных правонарушений, совершенных преступной группой; в графе 21 - совершенных преступным сообществом; в графе 22 - совершенных преступной организацией.
18. В графе 23 отчета отражаются сведения о совершении уголовного правонарушения в состоянии наркотического возбуждения.
19. В графе 24 учитывается количество уголовных правонарушений, выявленных с применением служебно-розыскных собак.
Количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в ЕРДР в отношении сотрудников правоохранительных органов в отчетном периоде, отражается в графе 25.
В графе 26 отражается количество зарегистрированных уголовных правонарушений, выявленных по методу "контролируемая поставка" в отчетном периоде, из них в графе 27 "внутренняя", в графе 28 "внешняя".
В графе 29 отчета отражаются сведения о выявленных лабораториях по производству наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов.
Параграф 2. Сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ
20. В строках раздела 2 отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
21. В графе 1 отражается общее количество выявленных лиц, совершивших уголовные правонарушения, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ.

22. 1-бағанның 2-15-бағандарында қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдардың жеке санатының саны ерекшеленеді: бұрын қылмыс жасаған, кәмелеттік жасқа толмаған, әйелдер, Қазақстан Республикасының азаматтары, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының азаматтары, шетел азаматтары және азаматтығы жоқ адамдар.
3-параграф. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды, улы заттарды алып қою және жою туралы мәліметтер (есептің 3-бөлімі)
23. Бұл бөлімде есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларын, улы заттарды алып қою және олардың түрі мен саны бойынша жойылуы туралы мәліметтерден тұрады.
Есептің бөлімі А "Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестерді алып қою және жою туралы мәліметтер", А-1 "Құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында алып қойылған есірткі құралдары, психотроптық заттар, сол тектестер туралы мәліметтер", Б "Прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер", В "Улы заттарды алып қою және тапсыру туралы мәліметтер" кестелерінен тұрады.
24. А кестесінің 1-жолында есірткі құралдары, психотропты заттар, сол тектестер контрабандалық жолмен келіп түскен қылмыстық істер бойынша заңсыз айналымнан алынған есірткі құралдарының және психотропты заттардың, сол тектестердің жалпы саны, сондай-ақ есепті кезеңде жойылған, соның ішінде сот және басқа мемлекеттік органдардың шешімі бойынша жойылған есірткі құралдарының, психотропты заттардың, сол тектестердің саны көрсетіледі.
Есеп бөлімінің қалған жолдарында есірткі құралдары, психотропты заттар, сол тектестер олардың түрі мен саны бойынша көрсетіледі.
25. 1-2-бағандарда есепті кезеңде алынған есірткі құралдарының, психотропты заттардың, сол тектестердің граммен, миллилитрмен белгіленген жалпы саны көрсетіледі.
3-4-бағандарда контрабандалық жолмен келіп түсіп, алынып қойылған есірткі құралдары мен психотропты заттар, сол тектестер ескеріледі.
5-6-бағандарда жойылған есірткі құралдарының, психотропты заттардың, сол тектестердің жалпы саны көрсетіледі, оның ішінде: 7-8-бағандарда сот шешімі бойынша, 9-10-бағандарда басқа мемлекеттік органдардың шешімі бойынша.
11-12-бағандарда көму үшін, ғылыми, өндірістік, емдік және өзге мақсаттарда пайдалану үшін тиісінше құзіретті органдарға (мекемелерге) қолдануға берілген есірткі құралдары мен психотропты заттардың, сол тектестердің жалпы саны көрсетіледі, оның ішінде: сот шешімі бойынша 13-14-бағандарда, басқа мемлекеттік органдардың шешімі бойынша 15-16-бағандарда.
17-18-бағандарда қызметтік-іздестіру иттері арқылы алынған есірткі құралдарының, психотропты заттардың, сол тектестердің саны көрсетіледі.

22. Из графы 1 в графах 2-15 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших уголовные правонарушения: ранее совершавших правонарушения, несовершеннолетних, женщин, граждан Республики Казахстан, граждан Содружества Независимых Государств, иностранных граждан и лиц без гражданства.
Параграф 3. Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ (раздел 3 отчета)
23. В данном разделе отражаются сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, ядовитых веществ и их уничтожении по разновидностям и количеству.
Раздел отчета состоит из таблиц А "Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов", А-1 "Сведения о наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогов, изъятых в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов", Б "Сведения об изъятии и уничтожении прекурсоров", В "Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ".
24. В строке 1 таблицы А отражается общее количество изъятых из незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ, их аналогов по уголовным делам, по которым наркотические средства, психотропные вещества поступили контрабандным путем, а также количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов в том числе по решению суда и других государственных органов в текущем отчетном периоде.
В остальных строках раздела отчета отражаются наркотические средства, психотропные вещества, их аналогов по их разновидностям и количеству.
25. В графах 1-2 отражается общее количество изъятых в отчетном периоде наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогов выраженное в граммах, миллилитрах.
В графах 3-4 учитываются поступившие контрабандным путем изъятые наркотические средства и психотропные вещества, их аналогов.
В графах 5-6 отражается общее количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов из них: по решению суда графах 7-8, других государственных органов - графах 9-10.
В графах 11-12 отражается количество наркотических средств и психотропных веществ, их аналогов переданных для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях в соответствующие компетентные органы (учреждения), из них: по решению суда - графы 13-14, других государственных органов - графы 15-16.
В графах 17-18 отражается количество наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов изъятых с применением служебно-розыскных собак.

19-20-бағандарда алынған есірткі құралдарының, психотропты заттардың, сол тектестердің есепті кезеңнің соңына қалдық салмағының жалпы саны көрсетіледі.
А-1 кестесінің 1, 2-бағандарында есепті кезеңдегі құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында алып қойылған есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестердің граммен, милилитрмен айқындалатын жалпы саны көрсетіледі.
26. Б кестелері есептің 3-тарауының А кестесі секілді толтырылады, Б кестесімен көзделген, килограмм, грамм, литрде белгіленген, есірткі құралдарын дайындау үшін пайдаланылған прекурсорлардың жалпы саны бейнеленетін Б кестесінің 10, 11, 12-бағандарынан басқа.
Б кестесінде сот шешімі бойынша улы заттарды алып қою және тиісті мекемелерге беру туралы мәліметтер көрсетіледі, А кестесіне секілді толтырылады.
4-параграф. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды қолданудан туындаған масаң күйде қылмыстық құқық бұзушылық жасаған, ішкі істер органдарында есепке алынған адамдар туралы мәліметтер (аяқталған қылмыстық істер бойынша) (есептің 4-бөлімі)
28. Есептің 4-бөлімі аяқталған істер бойынша ішкі істер органдарында есепке алынған, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды қолданудан туындаған мас күйде қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптарына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда нашақорлық және уытқұмарлықтан мас күйінде қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағанның 2-бағанында кәмелеттік жасқа толмағандардың, 3-бағанда әйелдердің саны ерекшеленеді.
4-бағанда "нашақорлық" диагнозы бар адамдар жасаған қылмыстық құқық бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
4-бағанның 5-бағанында кәмелеттік жасқа толмаған адамдар ерекшеленеді.
4-бағанның 6-бағанында әйелдердің саны ерекшеленеді.
7-бағанда ішкі істер органдарында есепке алынған адамдардың жалпы саны көрстіледі.
7-бағанның 8-бағанында кәмелеттік жасқа толмағандар ерекшеленеді.
7-бағанның 9-бағанында әйелдер саны ерекшеленеді.
5-параграф. Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есептің 5-бөлімі)
29. 5-бөлім әкімшілік тәжірибесі субъектісінің есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды.
Кестелердің жолдары Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар тізбесін қамтиды.

В графах 19-20 отражается общее количество остатка веса изъятых наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов на конец отчетного периода.
В графах 1, 2 таблицы А-1 отражается общее количество наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, изъятых в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов в отчетном периоде, выраженное в граммах, миллилитрах.
26. Таблицы Б и заполняются аналогично таблице А раздела 3 отчета, за исключением граф 10, 11, 12 таблицы Б, в которых отражается общее количество прекурсоров, использованных для изготовления наркотических средств, выраженное в килограммах, граммах, литрах, предусмотренных таблицей Б.
В таблице В отражаются сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ в соответствующие учреждения по решению суда, заполняется аналогично таблице А.
Параграф 4. Сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения в состоянии опьянения, вызванном употреблением наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, состоявших на учете в органах внутренних дел (по оконченным уголовным делам) (раздел 4 отчета)
28. Раздел 4 отчета содержит сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения в состоянии опьянения, вызванном употреблением наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, состоявших на учете в органах внутренних дел (по оконченным уголовным делам).
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями УК РК.
В графе 1 указывается общее количество лиц, совершивших уголовные правонарушения в состоянии наркотического и токсикоманического опьянения.
Из графы 1 в графе 2 выделяется количество несовершеннолетних, в графе 3 - женщин.
В графе 4 отражается общее количество лиц, совершивших уголовные правонарушения, имеющих диагноз "наркомания".
В графе 5 из графы 4 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 6 из графы 4 выделяется количество женщин.
В графе 7 отражается общее количество лиц, состоявших на учете в органах внутренних дел.
В графе 8 из графы 7 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество женщин.
Параграф 5. Сведения об административных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров (раздел 5 отчета)
29. Раздел 5 содержит сведения об административных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров.
Строки таблиц содержат перечень административных правонарушений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.

30. 1-бағанда тіркелген әкімшілік құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
2-бағанда әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулы шығарылған адамдардың саны көрсетіледі.
3-бағанда әкімшілік өндірісті тоқтату туралы қаулы шығарылған әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің жалпы саны көрсетіледі.
4-бағанда әкімшілік жаза тартқызу туралы қаулы шығарылған әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің саны көрсетіледі.
Бұдан әрі, ведомстволық баптардың санкциясына байланысты өндіріп алудың негізгі және қосымша шаралары көрсетіледі.
Кейінгі бағандарда салынған және өндірілген айыппұл сомасы (теңгемен), әкімшілік жауапкершілікке тартылған кәмелеттік жасқа толмағандардың (кәмелеттік жасқа толмағандар туралы істі қарау құзіреттілігі болған кезде), әйелдердің, заңды тұлғалардың және шетелдік азаматтардың саны көрсетіледі.
6-параграф. Жабайы өсетін қарасораның өсу, заңсыз егістіктердің және апиын, майлы көкнәр, қарасораны, қылшаны және есірткі заттары бар өсімдіктердің басқа да түрлерін өсіру алаңдарын анықтау және жою туралы мәліметтер (есептің 6-бөлімі)
31. Есептің 6-бөлімі қылмыстық қудалау органдарымен қоялатын нысандардың негізінде қалыптастырылады және жабайы қарасораның, заңсыз егістіктердің өсіп-өну және апиын, зәйтүн көкнәрін, қарасораны, қылшаны және есірткі заттарынан тұратын басқа өсімдіктердің басқа да түрлерін өсіру алаңдарын анықтау және жою туралы мәліметтерді қамтиды.
1-30-бағандарда анықталған және жойылған (текше метрмен, түптермен) заңсыз егістер, апиын, майлы көкнәрін, қарасораны, қылшаны, сұрыптауға тыйым салынған қарасораны және өсімдіктердің басқа түрлерін өсірулер, жабайы қарасораның өсу алаңдары туралы деректер көрсетіледі.
Жолдарда заңсыз егістер атаулары, есірткі заттарынан тұратын өсімдіктерді өсіру және сұрыптау тізімделеді.
7-параграф. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер (есептің 7-бөлімі)
32. А кестесінің бағандарында есірткі құралдарына, психотроптық заттарға тәуелді адамдардың жалпы саны, оның ішінде әйелдер, кәмелетке толмағандар көрсетіледі.
Жолдарда есепке алынған адамдар саны көрсетіледі.
Кестені толтырған кезде Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы 1994 жылы қабылданып, 10-рет қайта қаралған, аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесін (бұдан әрі – ХАЖ-10) басшылыққа алу керек, есірткі құралдарын қолданатын адамдарға F11, F12, F14 диагноз кодтары бар аурулар; психотропты заттарды қолданатын адамдарға F11, F12, F13, F14, F15, F16, F18, F19 диагноз кодтары бар аурулар жатады.

30. В графе 1 указывается количество зарегистрированных административных правонарушений.
В графе 2 отражается количество лиц, в отношении которых вынесены постановления о привлечении к административной ответственности.
В графе 3 отражается количество дел об административных правонарушениях, по которым вынесены постановления о прекращении административного производства.
В графе 4 отражается количество дел об административных правонарушениях, по которым вынесены постановления о наложении административного взыскания.
Далее, в зависимости от санкций подведомственных статей отражаются основные и дополнительные меры взыскания.
В последующих графах указывается сумма наложенного и взысканного штрафа (в тенге), количество привлеченных к административной ответственности несовершеннолетних (при наличии компетенции рассматривать дела о несовершеннолетних), женщин, юридических лиц и иностранных граждан.
Параграф 6. Сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества (раздел 6 отчета)
31. Раздел 6 отчета формируется на основании форм, выставляемых органами уголовного преследования, и содержит сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества.
В графах 1-30 отражаются данные о выявленных фактах и уничтоженных (в квадратных метрах, кустах) незаконных посевах, выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры, запрещенных к культивированию сортов конопли и других видов растений, площадей произрастания дикорастущей конопли.
В строках перечисляются наименование незаконных посевов, выращивания и культивирования растений, содержащих наркотические вещества.
Параграф 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств и психотропных веществ (раздел 7 отчета)
32. В графах таблицы А отражается общее количество лиц, с зависимостью от наркотических средств и психотропных веществ: из них женщин, несовершеннолетних.
В строках отражается количество лиц, состоящих на учете.
При заполнении таблицы следует руководствоваться Международной статистической классификаций болезней и проблем, связанных со здоровьем 10-го пересмотра, принятой Всемирной организацией здравоохранения в 1994 году (далее – МКБ-10) к лицам, употребляющим наркотические средства, относятся больные с кодами диагнозов F11, F12, F14; к лицам, употребляющим психотропные вещества, относятся больные с кодами диагнозов F11, F12, F13, F14, F15, F16, F18, F19.

33. 1-жолда есепті кезеңнің басында есірткі, психотроптық заттарды қолданатын адамдардың саны көрсетіледі.
Есепті кезеңнің соңында есепке алынған адамдар санының көрсеткіші 12-жолдан келесі есепті кезеңнің (жылдың) 1-жолына көшіріледі. 1-жолдың көрсеткіштері есепті кезеңнің ішінде өзгермейді.
2-жолда есепті кезеңде есепке қабылданған адамдар, оның ішінде есепке алғашқы рет қабылданған (3-жол) және бас бостандығынан айыру орындарынан келген, есірткіге тәуелділіктен емделмеген және тұрғылықты жері бойынша емделуді қажет ететін адамдар (4-жол) көрсетіледі.
5-жолда есепті кезеңде есептен шығарылған адамдардың саны, олардың ішінде 5-тен 11-жолға дейін мынадай негіздер бойынша: кемінде 12 ай ремиссияға байланысты, бас бостандығынан айыруға сотталуға, тұрғылықты мекенжайының өзгеруіне, қайтыс болуына, басқа жас тобына өтуіне байланысты есептен шығарылған және басқа да себептер көрсетіледі.
12-жолдың ішінен 13-тен 16-жолдарға дейін есепті кезеңнің соңында есепке алынған адамдар туралы мәліметтер жас топтары бойынша, 17-ден 19-жолдарға дейін - тұрғылықты жері және кәсібі бойынша көрсетіледі.
34. Б кестесінде қолданылатын есірткі құралдарының және психотроптық заттардың, сол тектестердің түрлері туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда ХАЖ-10-ға сәйкес есірткі құралдарын және психотроптық заттарды, сол тектестерді қолданатын адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
1-19-жолдарда есірткі құралдары және психотроптық заттар, сол тектестер олардың ХАЖ-10 халықаралық аурулар жіктемесі бойынша көрсетіледі.
35. В кестесінде есірткі құралдарын, психотроптық заттарды мөлшерден тыс қолдану немесе олардың уытты әсері нәтижесінде қайтыс болған адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бағандарда есірткі құралдарын және психотроптық заттарды мөлшерден тыс қолдану немесе олардың уытты әсерінен есепті кезең ішінде қайтыс болған барлық адамдар саны көрсетіледі (1-баған), оның ішінде есепті кезеңнің басында наркологиялық емдеу-профилактикалық ұйымдарында есепке алынғандардың барлығы және олардың ішінде әйелдер (2 және 3-бағандар) саны көрсетіледі.
Жолдарда есепті кезең ішінде барлық қайтыс болған адамдар (1-жол), оның ішінде жастары бойынша: 14 жасқа дейінгі жасты қоса алғанда, 15-17 жас, 18-29 жас, 30 жас және одан жоғары жас (2-ден 5-ке дейінгі жолдар) деректері көрсетіледі.
36. Есептің Г кестесінде түзеу мекемелерінде ұсталынып отырған есірткі құралдарын, психотроптық заттарды қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-жолда есептік кезеңнің басында түзеу мекемелерінде ұсталынып отырған есірткі құралдары, психотроптық заттар қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылушылықтары бар адамдар саны көрсетіледі.

33. В строке 1 указывается количество лиц, употребляющих наркотические, психотропные вещества, на начало отчетного периода.
Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, переносятся из строки 12 в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода.
В строке 2 отражается количество лиц, взятых на учет в отчетном периоде, в том числе поставленных на учет впервые (строка 3) и прибывших из мест лишения свободы, не излечившихся от наркозависимости и нуждающихся в лечении по месту проживания (строка 4).
В строке 5 отражается количество лиц, снятых с учета в отчетном периоде, из них в строках с 5 по 11 количество, снятых с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией не менее 12 месяцев, осуждением к лишению свободы, изменением постоянного места жительства, со смертью, переходом в другую возрастную группу и другие причины.
В строках с 13 по 16 из строки 12 отражаются сведения о лицах, состоящих на учете на конец отчетного периода по возрастным группам, в строках с 17 по 19 - по месту проживания и роду занятий.
34. В таблице Б отражаются сведения о видах потребляемых наркотических средств и психотропных веществ, их аналогов.
В графе 1 указывается общее количество лиц, употребляющих наркотические средства и психотропные вещества, их аналоги согласно МКБ-10.
В строках 1-19 отражаются наркотические средства и психотропные вещества, их аналоги по их международным классификаторам болезни МКБ-10.
35. В таблице В отражаются сведения о лицах, умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ.
В графах указывается количество лиц, умерших от передозировки или токсического действия наркотических средств и психотропных веществ за отчетный период всего (графа 1), в том числе состоявших на учете в наркологических лечебно-профилактических организациях на начало отчетного периода всего и из них - женщин (2 и 3 графы).
В строках отражаются данные о лицах, умерших: всего за отчетный период (1 строка), в том числе по возрастам: до 14 лет включительно, 15-17 лет, 18-29 лет, 30 год и старше (строки со 2 по 5).
36. В таблице Г отчета отражаются сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением от наркотических средств, психотропных веществ, содержащихся в исправительных учреждениях.
В строке 1 указывается количество лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств, психотропных веществ, содержащихся в исправительных учреждениях на начало отчетного периода.

Есептік кезеңнің соңындағы адамдар санының көрсеткіштері, жыл қорытындысы бойынша 11-жолдан келесі есептік мерзімнің (жылдың) 1-жолына ауыстырылады. 1-жолдың көрсеткіштері есептік кезең бойына өзгеріссіз болады.
2-жолда есепті кезеңде есепке алынған адамдар, оның ішінде 3-жолда - алғашқы рет есепке алынған адамдардың саны ескеріледі. 4-жолда есептік кезеңде есептен алынған адамдар саны көрсетіледі, оның ішінде 5-10-жолдарда мынадай негіздер бойынша: 5 жылдан аса ремиссияға байланысты, мекемеден шығаққан, емделуді қажет ететін және өліміне байланысты есептен алынған адамдар саны көрсетіледі.
11-жолдың 12, 13, 14, 15-жолдарында есепті кезеңнің соңында есепке алынған жас санаттары бойынша бөлінген адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда бас бостандығынан айыру мекемелерінде есірткі құралдары, психотроптық заттар қолдануына байланысты есепке алынған адамдар, оның ішінде 2-бағанда - есірткі қолдануға байланысты мәжбүрлеп емдеу туралы сот қорытындысы шыққан адамдар есепке алынады. 1-бағанның 3-5-бағанында көрсетілген адамдар әйелдер, кәмелетке толмағандар және есірткіге тәуелділігі бар адамдар болып бөлінеді.
8-параграф. Аяқталған істер бойынша тәркіленуге жататын мүлікті және қылмыстық жолмен алынған кірістерді алып қою туралы мәліметтер (есептің 8-бөлімі)
37. 8-бөлім аяқталған істер бойынша тәркілеуге жататын мүлікті алып қою және қылмыстық жолмен алынған кірістер, түрлері мен саны, сомалары бойынша мәліметтерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 213 бұйрығына
3 қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылған бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1) "Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және заттай дәлелдемелерге, қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүлікке байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9859 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 2 шiлдедегi № 82 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20920 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгеріс пен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 6-тармағы;

Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, по итогам года из строки 11 переносятся в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода.
В строке 2 учитывается количество лиц, взятых на учете в отчетном периоде, из них в строке 3 - взятых на учет впервые. В строке 4 указывается количество лиц, снятых с учета в отчетном периоде, в том числе в строках 5-10 выделяются лица, снятые с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией более 5 лет, выбытием из учреждения, в том числе лиц, нуждающихся в дальнейшем лечении и в связи со смертью.
Из строки 11 в строках 12, 13, 14, 15 отражаются сведения о лицах, состоящих на учете на конец отчетного периода, распределяемые по возрастным категориям.
В графе 1 учитываются находящиеся на учете лица, употребляющие наркотические средства и психотропные вещества, поставленные на учет в местах лишения свободы, в том числе в графе 2 - лица, с определением судов о принудительном лечении, связанным с употреблением наркотиков. В графах 3-5 из графы 1 указанные лица распределяются на женщин, несовершеннолетних и лиц, с наркотической зависимостью.
Параграф 8. Сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходов, полученных преступным путем по оконченным делам (раздел 8 отчета)
37. Раздел 8 содержит сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходах, полученных преступным путем по оконченным делам, по разновидностям и количеству, суммам.
Приложение 3 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 213
Перечень утративших силу приказа и структурных элементов некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101 "Об утверждении формы отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9859);
2) пункт 6 Перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденный приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 июля 2020 года № 82 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20920);

3) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 15 ақпандағы № 17 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22206 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгеріс пен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы;
4) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 62 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27383 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгеріс пен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы күші жойылды деп танылсын.

3) пункт 3 Перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденный приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 февраля 2021 года № 17 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22206);
4) пункт 2 Перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденный приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 марта 2022 года № 62 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27383).