Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1380 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 желтоқсанда № 33842 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Тыл бастығының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1380 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Курсанттарды, кадеттерді және мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне Қазақстан Республикасының шегінде өз мүлкін тасымалдау үшін мемлекет есебінен ақша төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15643 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 44-бабының 8-тармағына және 50-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Курсанттарды, кадеттерді және мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне Қазақстан Республикасының шегінде өз мүлкін тасымалдау үшін мемлекет есебінен ақша төлеу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 1380. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2023 года № 33842
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра обороны Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Управлению начальника Тыла Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр обороны
Республики Казахстан
от 28 декабря 2023 года № 1380
Перечень некоторых приказов Министра обороны Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 404 "Об утверждении Правил выплаты военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан, за исключением курсантов, кадетов и военнослужащих срочной службы денег за счет государства за перевозку собственного имущества в пределах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15643) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 статьи 44 и пунктом 3 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан";
в Правилах выплаты военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан, за исключением курсантов, кадетов и военнослужащих срочной службы денег за счет государства за перевозку собственного имущества в пределах Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Төлем мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда: L – шығу пунктінен бару пунктіне дейінгі шекара арасындағы автомобиль жолының ұзақтығы, километрмен;
20 км – тұрақты шама;
1 аек – әскери қызметшіні әскери бөлім жеке құрамының тізіміне алған жылы тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшері.".
2. "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 406 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15659 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 44-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидалары мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының біріккен штабында қызмет өткеретін әскери қызметші мен оның отбасы мүшелерінің демалысқа барған және кері қайтқан кезде қызмет орнынан (жақын маңдағы халықаралық әуежайдан) Қазақстан Республикасы шегінде демалыс өткізетін жеріне (жақын маңдағы халықаралық әуежайға) дейін және кері қарай әуе көлігімен жол жүруі жылына бір рет жол жүргені үшін шығысты кейіннен төлеу мемлекет есебінен жүзеге асырылады.
Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының Біріккен штабында қызмет өткеретін әскери қызметші мен оның отбасы мүшелерінің демалысқа барғанда және кері қайтқанда жүк пен қол жүгін жеткізу авиатасымалдаушы экономикалық класс тарифі бойынша жол жүру құжатының (билеттің) құнына қосқан жүк пен қол жүгінің рұқсат етілген салмағы шегінде мемлекет есебінен жүзеге асырылады.
Рұқсат етілген салмақтан астам қосымша жүк пен қол жүгін жеткізу үшін ақы төлеу әскери қызметшінің жеке қаражаты есебінен жүргізіледі, бұл ретте осы шығыс мемлекет есебінен өтелмейді.".
3. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде әскери тасымалдарды ресімдеу және оларға ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 8 тамыздағы № 428 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15676 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Размер выплаты рассчитывается по формуле:
где: L - протяженность автомобильных дорог между границами населенных пунктов убытия и назначения, в километрах;
20 км - постоянная величина;
1 мрп - размер месячного расчетного показателя, установленного на финансовый год зачисления военнослужащего в списки личного состава воинской части.".
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 406 "Об утверждении Правил предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства на воздушном транспорте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15659) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.";
Правила предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства на воздушном транспорте дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Проезд военнослужащих, проходящих службу в Объединенном штабе Организации Договора о коллективной безопасности и членов их семей при следовании в отпуск и обратно осуществляется за счет государства на воздушном транспорте от места службы (ближайшего международного аэропорта) до места проведения отпуска (ближайшего международного аэропорта) проводимого в пределах Республики Казахстан, один раз в год, с последующей оплатой расходов за проезд.
Перевозка багажа и ручной клади военнослужащих, проходящих службу в Объединенном штабе Организации Договора о коллективной безопасности и членов их семей в отпуск и обратно осуществляется за счет государства в пределах разрешенного веса багажа и ручной клади, включенных авиаперевозчиком в стоимость проездного документа (билета) по тарифу экономического класса.
Оплата за перевозку дополнительного багажа и ручной клади, превышающих разрешенный вес производится за личные средства военнослужащих, при этом данные расходы возмещению за счет государства не подлежат.".
3. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 8 августа 2017 года № 428 "Об утверждении Правил оформления и оплаты воинских перевозок в Вооруженных Силах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15676) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 16-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери тасымалдарды ресімдеу және оларға ақы төлеу қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Әскери жолаушы теміржол көлігінде жол жүрген кезде кез келген санаттағы поездың қолайлығы төмен немесе жоғары вагонда жол жүру құжаты (билет) ресімделеді.";
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Әскери жолаушы мемлекет есебінен жол жүру көзделген жағдайда жол жүру құжатын (билетті) өз қаражатына сатып алған жағдайда:
1) мерзімді әскери қызметтен және әскери жиыннан босатылған;
2) әскери бөлім орналасқан жерді өз еркімен тастап кеткенді, қамаққа алынғанды немесе сотталғанды қоспағанда, осы шығыс кейіннен төленуге тиіс.
Тұрақты жүретін қалалық (ауылдық), қала маңындағы және аудан ішіндегі автомобиль тасымалының, такси және қалалық рельстік көлік (метрополитен, трамвай, жеңіл рельстік және монорельстік көлік) тасымалының маршруты бойынша шығыс мемлекет есебінен төленбейді.
25. Әскери жолаушыға жол жүргені үшін шығысты төлеу үшін негіздеме әскери жолаушы мынадай құжаттарды:
1) баянат (өтініш);
2) әскери бөлім командирінің, жергілікті әскери басқару органы басшысының әскери қызметшінің (әскери қызметтен шығарылған адамның) кеткені туралы бұйрығынан үзінді және қолына берілетін құжат (іссапар куәлігі, бару пункті көрсетілген демалыс билеті) көшірмесін;
3) пайдаланылмаған әскери талаптың түпнұсқасын, не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери жолаушы ақшалай жабдықталымда тұрған әскери бөлімнен (мекемеден) әскери талаптарды алмағаны туралы анықтаманы;
4) әскери жолаушының жеке қаражатына сатып алынған жол жүру құжатының (билеттің) түпнұсқасын ұсынғаннан кейін әскери қызметші ақшалай жабдықталымда тұрған әскери бөлім (мекеме) командирі немесе әскери жолаушы әскери есепке қойылған жергілікті әскери басқару органының басшысы шығарған бұйрық болып табылады.
Жеке қаражатқа сатып алынған жол жүру құжатының (билетінің) түпнұсқасы болмаған кезде жол жүргені үшін шығысты кейіннен төлеу сол маршрут бойынша жол жүрудің ең төмен құны бойынша жүргізіледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Мерзімді әскери қызметке шақырылған әскери қызметші немесе әскери міндетті теміржол көлігімен жол жүрген кезде әскери талап отыз адамға дейін жеткізуге бір бланк есебінен беріледі, бұл ретте әскери талаптың "жеткізу мақсаты" деген жолында "әскерге шақыру" деп көрсетіледі.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 16-2) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.";
в Правилах оформления и оплаты воинских перевозок в Вооруженных Силах Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Воинскому пассажиру при проезде на железнодорожном транспорте оформляются проездные документы (билеты) на проезд в вагонах низкой или высокой комфортности любой категории поезда.";
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. В случае приобретения воинским пассажиром проездных документов (билетов) за личные средства в случаях, когда проезд предусмотрен за счет государства, такие расходы подлежат последующей оплате, за исключением:
1) увольнения со срочной воинской службы и воинских сборов;
2) самовольного оставления расположения воинской части, ареста или осуждения.
Не подлежат оплате за счет государства расходы за проезд по маршрутам регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок, перевозок такси и городским рельсовым транспортом (метрополитен, трамваи, легкорельсовый и монорельсовый транспорт).
25. Основанием для оплаты воинскому пассажиру расходов за проезд является приказ командира воинской части (учреждения) или руководителя местного органа военного управления, где воинский пассажир поставлен на воинский учет, изданный после представления следующих документов:
1) рапорт (заявление);
2) выписка из приказа командира воинской части (учреждения) об убытии военнослужащего или лица, уволенного с воинской службы, а также копии документа, выдаваемого на руки (предписание, командировочное удостоверение, отпускной билет с отметками в пунктах пребывания);
3) оригиналы неиспользованных воинских требований, либо справка о неполучении воинских требований от воинской части (учреждения), в которой воинский пассажир состоял на денежном довольствии, по форме согласно приложения 4 к настоящим Правилам;
4) оригиналы проездных документов (билетов), приобретенных за личные средства воинского пассажира.
При отсутствии оригиналов проездных документов (билетов), приобретенных за личные средства, последующая оплата расходов за проезд производится по минимальной стоимости проезда по данному маршруту.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. При проезде военнослужащих, призванных на срочную воинскую службу или военнообязанных на железнодорожном транспорте, воинские требования выдаются из расчета один бланк на перевозку до тридцати человек, при этом в строке воинского требования "цель перевозки" указывается "призыв".";
пункт 62 изложить в следующей редакции:

"62. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының ұйымына курстық даярлыққа, семинарға, біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға, жетілдіруге және мамандандыруға, сондай-ақ интернатурадан өту үшін жіберген кезде әскери қызметшінің жол жүруі әскери талап бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте әскери талаптың "жеткізу мақсаты" деген жолында "оқу орнына" деп көрсетіледі.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының Біріккен штабында қызмет өткеретін әскери қызметші мен оның отбасы мүшелерін қоспағанда, жоғарғы қолбасшылықтың (жоғары командалық құрамның) және келісімшарт бойынша әскери қызметшінің демалыс өткізу орнына және кері қарай жол жүруі олардың жеке қаражаты есебінен жүзеге асырылады, бұл ретте жол жүру үшін шығыс кейіннен төленбейді.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Қарауылдың жол жүруі:
1) теміржол көлігінде – кез келген санаттағы поездың жеке купесінде, әскери қызметші ақшалай жабдықталымда тұрған әскери бөлімде берілген әскери талап бойынша ресімделген жол жүру құжаты (билет) бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте әскери талап әрбір әскери қызметшіге бөлек беріледі, әскери талаптың "жеткізу мақсаты" деген жолында "қарауыл" деп көрсетіледі;
2) автомобиль көлігінде – гарнизон шегінде қызметтік автомобиль көлігінде, гарнизондар арасындағы арақашықтық екі жүз километрден аз болған немесе осы жергілікті жерде теміржол көлігі болмаған кезде;
3) теңіз және ішкі су көлігінде – кеменің жеке каютасында.";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"107. Әскери талаптарды есепке алуды, сақтауды, беру, жол жүру үшін шығысты мемлекет есебінен төлеу және өз мүлкін тасымалдау үшін ақша төлеу заңдылығын тексеруді (бұдан әрі – тексеру) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасары бекіткен жылдық тексеру жоспары негізінде әскери қатынастар органы берген нұсқамалар бойынша акті жасаумен әскери қатынастар органының өкілдері жүргізеді.
Ақшалай ризықта жоғары қолбасшылықтың лауазымды адамдары (жоғары командалық құрам) тұратын әскери бөлімдерде және әскери оқу орындарында тексеруді әскери қатынастар органының өкілдері ҚР ҚМ ішкі аудит органының өкілдерімен бірлесіп жүргізеді.
Әскери қатынастар органының қолбасшылығы жоспардан тыс тексеруді мынадай:
1) әскери талаптар бланкілерін жоғалту, ұрлау немесе жетіспеу фактілері туралы ақпарат келіп түскен;
2) әскери бөлімнің, жергілікті әскери басқару органының дербес шотын жапқан;

"62. При направлении уполномоченным органом на курсовую подготовку, семинары, повышение квалификации, переподготовку, усовершенствование и специализацию, а также для прохождения интернатуры в организациях Республики Казахстан, проезд военнослужащих осуществляется по воинским требованиям. При этом, в строке воинского требования "цель перевозки" указывается "к месту обучения".";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Проезд высшего командования (высшего командного состава) и военнослужащих по контракту к месту проведения отпуска и обратно за исключением военнослужащих, проходящих службу в Объединенном штабе Организации Договора о коллективной безопасности и членов их семей, осуществляется за счет их личных средств, при этом расходы за проезд последующей оплате не подлежат.";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Проезд караулов осуществляется:
1) на железнодорожном транспорте – в отдельных купе любой категории поездов, по проездным документам (билетам), оформленным по воинским требованиям, которые выдаются в воинских частях, в которых военнослужащие состоят на денежном довольствии.
При этом воинские требования выдаются раздельно на каждого военнослужащего, в строке воинского требования "цель перевозки" указывается "караул";
2) на автомобильном транспорте – на служебном автомобильном транспорте в пределах гарнизона, при расстоянии менее двухсот километров между гарнизонами или отсутствии железнодорожного транспорта в данной местности;
3) на морском и внутреннем водном транспорте – в отдельных каютах судов.";
пункт 107 изложить в следующей редакции:
"107. Проверки учета, хранения, законности выдачи воинских требований, оплаты за счет государства расходов за проезд и выплаты денег за перевозку собственного имущества (далее – проверки) проводятся представителями органов военных сообщений на основании годового Плана проверок, утвержденного курирующим заместителем Министра обороны Республики Казахстан по предписаниям, выданным органами военных сообщений с составлением актов.
В воинских частях, где на денежном довольствии состоят должностные лица высшего командования (высший командный состав) и в военных учебных заведениях, проверки проводятся представителями органов военных сообщений совместно с представителями органов внутреннего аудита МО РК.
Командование органов военных сообщений назначает внеплановые проверки в случаях:
1) поступления информации о фактах утраты, хищения или недостачи бланков воинских требований;
2) закрытии лицевого счета воинской части, местного органа военного управления;

3) алда болатын әскери бөлімді таратқан, қайта құрған, әскери қатынастар органының өкілдерін тиісті комиссия құрамына қосумен әскери бөлім командирлері, жергілікті әскери басқару органының басшылары істер мен лауазымын қабылдаған, тапсырған жағдайда тағайындайды.
Қаржы жылы аяқталғаннан кейін әскери қатынастар органының қолбасшылығы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарының мекенжайына анықталған бұзушылық туралы баяндауды, ал тексеру барысында жоғалту, ұрлау немесе жол жүру үшін шығысты мемлекет есебінен заңсыз төлеу фактісі анықталған жағдайда дереу ұсынады.";
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"109. Әскери талаптың бланкісімен жабдықтауды әскери бөлімнің, жергілікті әскери басқару органының негізделген өтінімі бойынша жылдық айналым туралы деректерге сәйкес әскери қатынастар басқармасы жүзеге асырады.
Әскери талаптың бланкісімен жабдықтау кезінде әскери қатынастар басқармасы әскери бөлімнің, жергілікті әскери басқару органының өкілімен есептік және бухгалтерлік деректерді салыстырып тексереді.
Әскери талаптың бланкісін әскери бөлім, жергілікті әскери басқару органы арасында ауыстыру әскери қатынастар органының қолбасшылығы берген наряд негізінде жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 120-1-тармақпен толықтырылсын:
"120-1. Әскери талапты дұрыс есепке алуды тексеруді осы Қағидаларға 127-1-тармаққа сәйкес ішкі тексеру комиссиясы жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 127-1-тармақпен толықтырылсын:
"127-1. Алуды, сақтауды, есептен шығару мен жоюды тексеру үшін ішкі тексеру комиссиясы тағайындалады, ол жартыжылда бір реттен сиретпей:
1) әскери талапты алуды, есепке алу мен сақтауды;
2) есепке алу деректері бойынша әскери талаптың және оның түбіртегінің нақты болуын, әскери талапты дұрыс толтыруды және қол қоюды, сондай-ақ оны беру үшін негіздеменің болуын;
3) әскери талапты есептен шығаруды және жоюды тексереді.
Әрбір тексеру осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі тексеру комиссиясының актісімен ресімделеді.";
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"128. Әскери талапты беру үшін жауапты лауазымды адамдар:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың деректеріне сәйкес әскери жолаушының әскери атағын, тегі мен инициалдарын;
2) станцияның атауын дұрыс және айқын көрсетеді."
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"137. Берілген әскери талаптың сериясы мен нөмірі әскери қызметшінің нұсқамасында, демалыс билетінде көрсетіледі.";
145, 146 және 147-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"145. "Жеткізу мақсаты" деген 6-жолда "тасымалдаудың мынадай мақсаттарының бірі толтырылады: "әскерге шақыру", "демалыс", "емделу", "жаңа қызмет орнына", "жұбайының (зайыбының) қызмет орнына", "жұмыстан босату", "қарауыл", "оқу орнына", "жұбайының (зайыбының) оқу орнына", "ҚР ҚК жоспары бойынша", "тағылымдама", "далалық жорық", "оқу-жаттығу", "парад", "жүк – 300", "қайтыс болған (қаза тапқан) әскери қызметшінің отбасы", "тергеу іс-шаралары", "сот отырысына қатысу үшін", "жарыс".

3) предстоящего расформирования, переформирования, приема, сдачи дел и должности командирами воинских частей, руководителями местных органов военного управления с включением представителей органов военных сообщений в составы соответствующих комиссий.
По окончании финансового года командование органов военных сообщений представляет в адрес курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан доклад о выявленных нарушениях, а в случаях выявления в ходе проверки фактов утраты, хищения или незаконной оплаты за счет государства расходов за проезд – немедленно.";
пункт 109 изложить в следующей редакции:
"109. Снабжение бланками воинских требований осуществляется органами военных сообщений по обоснованным заявкам воинских частей, местных органов военного управления в соответствии с данными о годовом обороте.
При снабжении бланками воинских требований органы военных сообщений проводя с представителями воинских частей, местных органов военного управления сверку учетных и бухгалтерских данных.
Перемещение бланков воинских требований между воинскими частями, местными органами военного управления производится на основании нарядов, выданных командованием органов военных сообщений.";
дополнить пунктом 120-1 следующего содержания:
"120-1. Проверка учета воинских требований осуществляется внутренними проверочными комиссиями согласно пункту 127-1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 127-1 следующего содержания:
"127-1. Для проверки получения, хранения, списания и уничтожения назначаются внутренние проверочные комиссии, которые не реже одного раза в полугодие проверяют:
1) получение, учет и хранение воинских требований;
2) фактическое наличие воинских требований и их корешков по данным учета, правильность заполнения и подписания воинских требований, а также наличие оснований для их выдачи;
3) списание и уничтожение воинских требований.
Каждая проверка оформляется актом внутренней проверочной комиссии, по форме согласно приложения 8 к настоящим Правилам.";
пункт 128 изложить в следующей редакции:
"128. Должностные лица, ответственные за выдачу воинских требований, правильно и разборчиво указывают:
1) воинское звание, фамилию и инициалы воинского пассажира в соответствии с данными документов, удостоверяющих личность гражданина Республики Казахстан;
2) названия станций.";
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"137. Серии и номера, выданных воинских требований указываются в предписаниях, отпускных билетах военнослужащих.";
пункты 145, 146 и 147 изложить в следующей редакции:
"145. В строке 6 "Цель перевозки" заполняется одна из следующих целей перевозки: "призыв", "отпуск", "лечение", "к новому месту службы", "к месту службы супруга(и)", "увольнение", "караул", "к месту обучения", "к месту обучения супруга(и)", "по плану ВС РК", "стажировка", "полевой выход", "учения", "парад", "груз – 300", "семья умершего (погибшего) военнослужащего", "следственные мероприятия", "для участия в судебном заседании", "соревнования".

146. "Берілген күн" деген 7-жолда берілген күні көрсетіледі.
147. "... дейін жарамды" деген 8-жолда әскери талаптың қолданылу мерзімінің аяқталған күні жол жүру құжатын (билетті) сатып алған күнге көрсетіледі.";
153-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"153. "Жөнелту станциясы" және "Баратын станция" деген жолда жөнелту және баратын станцияның атауы көрсетіледі.";
159 және 160-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"159. "Берілген күні" деген жолда берілген күні көрсетіледі.
160. "... дейін жарамды" деген жолда әскери талаптың қолданылу мерзімінің аяқталған күні көрсетіледі.";
164-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"164. "Жөнелту станциясы" және "Баратын станция" деген жолда жөнелту және баратын станцияның атауы көрсетіледі.";
169 және 170-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"169. "Берілген күні" деген жолда берілген күні көрсетіледі.
170. "... дейін жарамды" деген жолда әскери талаптың қолданылу мерзімінің аяқталған күні көрсетіледі.";
4-тараудың 9-параграфы алып тасталсын;
4-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде әскери
тасымалдарды ресімдеу және
оларға ақы төлеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Әскери талапты алмағаны туралы
АНЫҚТАМА
_______________________________________________________ берілді.
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Оған және отбасы мүшелеріне:
____________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), туған күні)
____________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), туған күні)
____________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), туған күні)
____________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), туған күні)
____________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), туған күні)
____________________________________________________________________
(туыстық дәрежесі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), туған күні)
әскери талап берілген жоқ.
Командир (бастық) ____________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде әскери
тасымалдарды ресімдеу және
оларға ақы төлеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Жоюға рұқсат етемін
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
20___ ж. "___" ______________
Әскери талапты жою
АКТІСІ
20___ ж. "___" ___________                               ______________ қ.
Мынадай құрамдағы комиссия
____________________________________________________________________
(комиссия төрағасы мен мүшелерінің атқаратын лауазымы,
____________________________________________________________________
әскери атағы, тегі мен инициалы)
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 8 тамыздағы № 428 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери тасымалдарды ресімдеу және оларға ақы төлеу қағидаларының ___-тармағына (тармақшасына) сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15676 болып тіркелген) пайдаланылған және бүлінген әскери талаптың түбіртегін есептен шығару және жою үшін іріктеді:
Р/с
Әскери талаптың сериясы мен нөмірі Саны Пайдаланылған кезең Тексерілген жыл Тексерушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
1 2 3 4 5 6
Барлығы ____________________ атау жойылуға тиіс, актінің жазбалары
(жазбаша)
есептік деректермен салыстырып тексерілді.
Комиссия төрағасы:
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
Комиссия мүшелері:
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
Атап көрсетілген құжаттарды жоюға рұқсатты алғаннан кейін есепке алу
кітабындағы жазбалармен салыстырып тексердік және
____________________________________________________________________
(жою тәсілі көрсетілсін)
арқылы толық жойдық.
Комиссия төрағасы:
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
М.О.
Комиссия мүшелері:
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
Жойылған құжаттар есепке алу кітабында есептен шығарылды.
____________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
20___ ж. "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштерінде әскери
тасымалдарды ресімдеу және
оларға ақы төлеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
20 ___ жыл үшін әскери талап бланкісінің қозғалысы жөніндегі
ЕСЕП БЕРУ (дербес шот № _______)
______________________________________________________________
(әскери бөлім (мекеме) атауы)
Р/с № Бланкінің атауы Бланкінің қозғалысы 1-нысандағы әскери талап 2-нысандағы әскери талап 3-нысандағы әскери талап
саны сериясы мен нөмірі саны сериясы мен нөмірі саны сериясы мен нөмірі
1

146. В строке 7 "Дата выдачи" указывается дата выдачи.
147. В строке 8 "Действителен до" указывается дата окончания срока действия воинского требования на дату приобретения проездного документа (билета).";
пункт 153 изложить в следующей редакции:
"153. В строках "Станция отправления" и "Станция назначения" указывается название станций отправления и назначения.";
пункты 159 и 160 изложить в следующей редакции:
"159. В строке "Дата выдачи" указывается дата выдачи.
160. В строке "Действителен до" указывается дата окончания срока действия воинского требования.";
пункт 164 изложить в следующей редакции:
"164. В строках "Станция отправления" и "Станция назначения" указывается название станций отправления и назначения.";
пункты 169 и 170 изложить в следующей редакции:
"169. В строке "Дата выдачи" указывается дата выдачи.
170. В строке "Действителен до" указывается дата окончания срока действия воинского требования.";
параграф 9 главы 4 исключить;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к Правилам оформления
и оплаты воинских перевозок
в Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
СПРАВКА о неполучении воинских требований
Выдана ____________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
о том, что воинские требования на себя и семью в составе:
___________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
___________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
___________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
___________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
___________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
___________________________________________________________________
(степень родства, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения)
не получал(а).
Командир (начальник)
___________________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
М.П.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 5 к Правилам
оформления и оплаты
воинских перевозок
в Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
Разрешаю уничтожить
____________________________
(должность)
____________________________
(воинское звание подпись,
инициалы и фамилия)
"___" ______________ 20___ г.
АКТ
уничтожения воинских требований
"___" ______________ 20___ г. г.___________________
Комиссия в составе
____________________________________________________________________
(занимаемые должности, воинские звания, фамилии и инициалы)
____________________________________________________________________
(председателя и членов комиссии)
произвела отбор корешков, использованных и испорченных воинских требований
для списания с учета и уничтожения согласно пункту (пунктам) ___ Правил
оформления и оплаты воинских перевозок в Вооруженных Силах Республики
Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан
от 8 августа 2017 года № 428 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 15676):
№ п/п
Серии и номера воинских требований
Количество
Период использования
Год проверки
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) проверяющего
1
2
3
4
5
6
Всего подлежит уничтожению _________________________________
наименований, (прописью) записи акта с учетными данными сверены.
Председатель комиссии:
___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
Члены комиссии:
___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
Перечисленные документы после получения разрешения на уничтожение
сверили с записями в книгах учета и полностью уничтожили путем
___________________________________________________________
(указать способ уничтожения)
Председатель комиссии:
___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
М.П.
Члены комиссии:
___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
Уничтоженные документы в книгах учета списаны.
___________________________________________________________
(воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
"___" ______________ 20___ г.
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 7 к Правилам
оформления и оплаты
воинских перевозок
в Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
ОТЧЕТ по движению бланков воинских требований за 20 ___ год
(лицевой счет № _______)
______________________________________________________________
(наименование воинской части (учреждения))
№ п/п
Наименование бланков Движение бланков
Воинское требование
формы 1
Воинское требование
формы 2
Воинское требование
формы 3
к-во
серии и номера
к-во
серии и номера
к-во
серии и номера
1

20____ жылғы 1 қаңтардағы қалдық
2
Есепті кезеңде түскені:
1) _____________________
2) _____________________
3) "1)" және "2)" тармақшада кімнен түскені көрсетіледі
ЖИЫНЫ:
3
Есепті кезеңде жұмсалғаны (берілгені/бөлінгені)
4
Басқа әскери бөлімге (мекемеге) берілгені
5
20____ жылғы 1 қаңтардағы қалдық
Ескертпе:
1. Есеп беру жылына бір рет жасалады және әскери бөлім командирі, жергілікті әскери басқару органының басшысы 5 қаңтарға қарай ұсынады.
2. Есептіден кейінгі ____ жылғы 1 қаңтарда бланк қалдығы сериясы мен нөмірі бойынша жеке парақта көрсетіледі және есеп беруге қоса беріледі.
___________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, инициалы және тегі)
М.О.
20 ___ж. "___" _____________

Остаток на 1 января 20___года
2
Поступило за отчетный период
1) от_____________________
2) от_____________________
3) в п.п. "1)" и "2)" указывается от кого поступило
ИТОГО:
3
Израсходовано (выдано/испорчено) за отчетный период
4
Передано другим воинским частям (учреждениям)
5
Остаток на 1 января 20___года
Примечание:
1. Отчет составляется один раз в год и предоставляется командирами воинских
частей, руководителями местных органов военного управления к 5 января.
2. Остаток бланков на 1 января _____ года, следующего за отчетным, показывается
на отдельном листе по сериям и номерам и прилагается к отчету.
___________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, инициалы и фамилия)
М.П.
"_____"_____________20____г.