Көкшетау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № С-49/7 "Көкшетау қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № С-2/13 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 сәуірде № 8544-03 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № С-8/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 24.11.2023 № С-8/8 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының "Көкшетау қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № С-49/7 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8287 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Көкшетау қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
6 тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) Республика күніне - 25 қазан:
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға;
ең төмен және төмен зейнетақы мөлшерінен төмен алатын зейнеткерлерге;";
6-тармақ келесі мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) Тәуелсіздік күніне - 16 желтоқсан:
"Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен ақталған 1986 жылғы 16-17 желтоқсандағы Қазақстандағы оқиғаларға қатысқан адамдарға.";
7 тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік мәні бар аурулары бар азаматтарға (адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру, туберкулез, қатерлі ісіктер) денсаулық сақтау ұйымдарының есебінде тұрған, медициналық мекеменің анықтамасы негізінде, аурудың бір түрі бойынша 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
7 тармақтың 2) тармақшасының бесінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, еңбек ардагерлеріне және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші қолданылатын басқа да адамдарға, "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен ақталған 1986 жылғы 16-17 желтоқсандағы Қазақстандағы оқиғаларға қатысқан адамдарға жолдама құны мөлшерінде Қазақстан Республикасының шегінде санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу, бірақ 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіштен артық емес.".

О внесении изменений и дополнения в решение Кокшетауского городского маслихата от 24 декабря 2020 года № С-49/7 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Кокшетау"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 14 апреля 2023 года № С-2/13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 апреля 2023 года № 8544-03. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24 ноября 2023 года № С-8/8
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24.11.2023 № С-8/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Кокшетау" от 24 декабря 2020 года № С-49/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8287) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Кокшетау, утвержденных указанным решением:
подпункт 4) пункта 6 изложить в новой редакции:
"4) ко Дню Республики – 25 октября:
лицам с инвалидностью всех групп и детям с инвалидностью;
пенсионерам с минимальным и ниже минимального размера пенсии;";
пункт 6 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) ко Дню независимости - 16 декабря:
лицам, принимавшим участие в событиях 16-17 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".";
абзац первый подпункта 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"гражданам, имеющим социально значимые заболевания (болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), туберкулез, злокачественные новообразования), состоящим на учете в организациях здравоохранения, на основании справки медицинского учреждения по одному виду из заболеваний в размере 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;";
абзац пятый подпункта 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам труда и другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан "О ветеранах", лицам, принимавшим участие в событиях 16-17 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан в размере стоимости путевки, но не более 30 (тридцати) месячных расчетных показателей.".

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Көкшетау қалалық мәслихатының төрағасы Д.Акимов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кокшетауского городского маслихата Д.Акимов