Ақтөбе облысы бойынша 2023 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 ақпандағы № 31 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 16 ақпанда № 8310 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 7-3) тармақшасына және "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 597 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16137 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Ақтөбе облысы бойынша 2023 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Ақтөбе облысы бойынша 2023 жылға арналған ата-ана төлемақысының мөлшері бекітілсін.
3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы по Актюбинской области на 2023 год
Постановление акимата Актюбинской области от 13 февраля 2023 года № 31. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 февраля 2023 года № 8310. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соотвествии с подпунктом 7-3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 597 "Об утверждении Методики подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16137), акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение по Актюбинской области на 2023 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить размер родительской платы по Актюбинской области на 2023 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Актюбинской области согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

4. "Ақтөбе облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таралады.
Ақтөбе облысының әкімі Е. Тугжанов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2023 жылғы 13 ақпандағы
№ 31 қаулысына 1-қосымша
Ақтөбе облысы бойынша 2023 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы

4. Государственному учреждению "Управление образования Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2023 года.
Аким Актюбинской области Е. Тугжанов
Приложение 1 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 13 февраля 2023 года № 31
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение по Актюбинской области на 2023 год

Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы әкімдігінің 21.11.2023 № 321 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Мектепке дейінгі ұйымдардың түрлері
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік тапсырыстың айына бір тәрбиеленушіге жұмсалатын шығыстардың орташа құны (теңге)
Тәрбиеленушілер саны
10,5 сағаттық болу режимі бар топтар
9 сағаттық болу режимі бар топтар
қала
ауыл
қала
ауыл
Ақтөбе қаласы
1
Балабақшалар

Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 21.11.2023 № 321 (вводится после дня его первого официального опубликования).
Виды дошкольных организаций
Средняя стоимость расходов на одного воспитанника государственного заказа на дошкольное воспитание и обучение в месяц (тенге)
Количество воспитанников
Группа с 10,5 часовым режимом пребывания
Группа с 9 часовым режимом пребывания
город
село
город
село
город Актобе
1
Детские сады

700
3
Ауылдық елді мекендер (тәрбиеленушілерді тегін бағып-күту ұсынылатын санаторлық және түзету топтарынан басқа)
600
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2023 жылғы 13 ақпандағы
№ 31 қаулысына 3-қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Ақтөбе облысы бойынша мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 92 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8172 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын;

700
3
Сельские населенные пункты (кроме санаторных и коррекционных групп, где содержание воспитанников предоставляется на бесплатной основе)
600
Приложение 3 к постановлению
акимата Актюбинской области
от 13 февраля 2023 года № 31
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата Актюбинской области
1. Признать утратившим силу постановление акимата Актюбинской области от 29 марта 2021 года № 92 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы по Актюбинской области" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8172);

2. "Ақтөбе облысы әкімдігінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 92 "Ақтөбе облысы бойынша мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2021 жылғы 21 қазандағы № 350 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24881 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын;
3. "Ақтөбе облысы әкімдігінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 92 "Ақтөбе облысы бойынша мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 109 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27684 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу постановление акимата Актюбинской области от 21 октября 2021 года № 350 "О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 29 марта 2021 года № 92 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы по Актюбинской области" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24881);
3. Признать утратившим силу постановление акимата Актюбинской области от 14 апреля 2022 года № 109 "О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 29 марта 2021 года № 92 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы по Актюбинской области" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27684).