Ақтөбе қаласы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 83 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 29 қыркүйекте № 8404 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарна төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген), Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Туристерді орналастыру орындарында шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелері болу құнынының 0,5 (нөл бүтін оннан бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілсін.
2. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 226 "Ақтөбе қаласы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31235 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының төрағасы А. Даржанова

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по городу Актобе
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 25 сентября 2023 года № 83. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 сентября 2023 года № 8404. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33110), маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов в размере 0,5 (ноль целых пять десятых) месячного расчетного показателя от стоимости пребывания.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2022 года № 226 "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по городу Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31235).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова