"Шымкент қаласының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 4 ақпандағы № 54 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 13 маусымдағы № 1413 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 1 шілдеде № 188-17 болып тіркелді
Шымкент қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Шымкент қаласының агроөнеркәсiптік кешені саласында инновациялық жобаларды iрiктеудi ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 4 ақпандағы № 54 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 88 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Шымкент қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "13" маусымдағы
№ 1413 қаулысына қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2020 жылғы "4" ақпандағы
№ 54 қаулысына қосымша
Шымкент қаласының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер.
1. Осы Шымкент қаласының агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі ― Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының 2-тармағы 10-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 54-бабының 1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және Шымкент қаласының агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаларды, оларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен енгізу және тарату үшін іріктеуді ұйымдастырудың тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) – ауыл шаруашылығы, балық шаруашылығы өнімдерін өндіруді, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді және өткізуді, сондай-ақ тамақ өнеркәсібін, оларды қазіргі заманғы техникамен, технологиялық жабдықпен, ақшамен, ақпараттық және басқа да ресурстармен қамтамасыз ететін ілеспе өндірістер мен қызмет салаларын, ветеринариялық-санитариялық және фитосанитариялық қауіпсіздікті, ғылыми қамтамасыз ету мен кадрлар даярлауды қамтитын экономика салаларының жиынтығы;

О внесении изменения в постановление акимата города Шымкент от 4 февраля 2020 года № 54 "Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса города Шымкент"
Постановление акимата города Шымкент от 13 июня 2023 года № 1413. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 1 июля 2023 года № 188-17
Акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкент от 4 февраля 2020 года № 54 "Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в сфере агропромышленного комплекса города Шымкент" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 88) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение к
постановлению акимата
города Шымкент
от "13" июня 2023 года № 1413
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент от
" 4 " февраля 2020 года № 54
Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса города Шымкент
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса города Шымкент (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 8) пункта 1 статьи 54 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса города Шымкент для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) агропромышленный комплекс (далее – АПК) – совокупность отраслей экономики, включающих производство, заготовку, хранение, транспортировку, переработку и реализацию продукции сельского, рыбного хозяйства, а также пищевую промышленность, сопутствующие производства и сферы деятельности, обеспечивающие их современной техникой, технологическим оборудованием, деньгами, информационными и другими ресурсами, ветеринарно-санитарную и фитосанитарную безопасность, научное обеспечение и подготовку кадров;

2) АӨК субъектілері – агроөнеркәсіптік кешенде қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
3) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Шымкент қаласының агроөнеркәсіптік кешенінде инновациялық тәжірибені тарату және енгізу бойынша бюджеттік бағдарламаны әкімшілендіру жөніндегі функциялары жүктелген "Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Бағдарлама әкімшісі);
4) комиссия– Бағдарламаның әкімшісі құратын, мүдделі жергілікті атқарушы органдардың, ғылымның, бизнестің және (немесе) үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерінен тұратын алқалы орган (бұдан әрі - Комиссия);
5) өтініш беруші - Бағдарлама әкімшісіне өтінімді берген, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін жеке немесе заңды тұлға;
6) өтінім - осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қажетті құжаттар қоса берілген белгіленген үлгідегі өтініш.
2-тарау. Инновациялық жобаларды іріктеу шарттары
3. Инновациялық жобаларды іріктеу Шымкент қаласының АӨК келесідей салалық бағыттары бойынша жүргізіледі:
1) өсімдік шаруашылығы (оның ішінде, өсімдіктерді қорғау және қарантин);
2) мал шаруашылығы және ветеринария;
3) балық шаруашылығы;
4) ауыл шаруашылығын механизациялау;
5) ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу;
6) мал азығын өндіру технологиясы.
4. АӨК субъектілерінің инновациялық жобасы, аграрлық бейіндегі ғылыми жетістіктерін (әзірлемелерін) және инновациялық агротехнологияларын тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты игеру мерзімі мен сомасы нақты инновациялық жобаның ерекшеліктеріне сәйкес айқындалады.
5. Инновациялық жобаларды іріктеу рәсімі төрт кезеңмен жүзеге асырылады:
1-кезең: Бағдарлама әкімшісі өтінімдерінің толықтығы мен оларды ресімдеу сапасын, осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарауы;
2-кезең: Бағдарламаның әкімшісі бекітетін жұмыс тобының инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына өтінімдердің сәйкестігі негізінде олар бойынша қорытынды дайындауы;
3-кезең: Комиссияның өтінімдер мен кешенді қорытындыларды қарауы;
4-кезең: Бағдарлама әкімшісінің Комиссия қорытындысы негізінде инновациялық жобаны қаржыландыру немесе қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдауы.
3-тарау. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі мен өлшемдері
6. Шымкент қаласының АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеуді конкурстық негізде Бағдарлама әкімшісі жүргізеді.
7. Бағдарлама әкімшісі конкурс өткізу күніне дейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және Бағдарлама әкімшісінің ресми сайтында конкурсты өткізу туралы хабарландыру жариялайды.

2) субъекты АПК - физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе;
3) администратор бюджетной программы – государственное учреждение "Управление сельского хозяйства и ветеринарии" города Шымкент, с возложенными функциями по администрированию бюджетной программы по распространению и внедрению инновационного опыта в АПК города Шымкент (далее – администратор Программы);
4) комиссия– коллегиальный орган, образуемый администратором Программы и состоящий из представителей заинтересованных государственных органов местного исполнительного органа, науки, бизнеса и (или) неправительственных организаций (далее – Комиссия);
5) заявитель – физическое или юридическое лицо, соответствующее требованиям настоящих Правил, предоставивший заявку администратору Программы;
6) заявка – заявление установленного образца с приложением необходимых документов, согласно требованиям настоящих Правил.
Глава 2. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов производится по следующим отраслевым направлениям АПК города Шымкент:
1) растениеводство (в том числе, защита и карантин растений);
2) животноводство и ветеринария;
3) рыбоводство;
4) механизация сельского хозяйства;
5) переработка сельскохозяйственной продукции;
6) технология кормопроизводства.
4. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия по инновационному проекту, распространению и внедрению, научных достижений (разработок) аграрного профиля и инновационных агротехнологий субъектов АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта.
5. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
1 этап: рассмотрение администратором Программы заявок на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил;
2 этап: подготовка заключения по заявкам, на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов рабочей группой, утверждаемой администратором Программы;
3 этап: рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией;
4 этап: принятие администратором Программы решения о финансировании инновационного проекта или отказе в финансировании на основании заключения Комиссии.
Глава 3. Порядок и критерии отбора инновационных проектов
6. Отбор инновационных проектов в области АПК города Шымкент проводится администратором Программы на конкурсной основе.
7. Администратор Программы не позднее 10 (десяти) рабочих дней до даты проведения конкурса публикует объявление о проведении конкурса в официальных средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и на официальном сайте администратором Программы.

8. Құжаттар беру және инновациялық жобаларды іріктеу бойынша конкурс (бұдан әрі - Конкурс) өткізу мерзімдерін жыл сайын Бағдарлама әкімшісі айқындайды.
9. Өтініш беруші Конкурсқа қатысу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтердің жоспарды;
3) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтердің жоспарына түсіндірме жазбаны;
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтердің сметасын;
5) инновациялық жобаларды іске асыруға қатысатын өтініш берушінің мамандарының түйіндемесін;
6) өтініш берушінің аграрлық бейінінің ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салаларды растайтын лицензияларының, патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының, дипломдарының немесе басқа да құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқаларын;
7) заңды тұлғалар үшін (қосымша):
заңды тұлғаның нотариалды куәландырылған құрылтай құжаттарының (жарғының және (немесе) құрылтай шартының) және ғылыми-зерттеу ұйымының аккредитациялау туралы куәлігінің көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқалары;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) жөнінде анықтамасын;
салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы анықтамасын (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлем төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда);
банктердің, оның ішінде шетелдік банктердің қол қойылған және мөрімен, өтініш берушінің ағымдағы жағдайы туралы міндеттемелердің барлық түрлері бойынша ұзақ мерзімді берешегінің жоқтығы туралы анықтамаларының түпнұсқаларын;
8) жеке тұлғалар үшін (қосымша):
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі, жеке кәсіпкердің құжаттарының көшірмелері немесе салыстыру үшін міндетті түрде құжаттардың түпнұсқаларын;
салық төлеушінің салық берешегінің бары немесе жоқтығы туралы анықтамасын.
10. Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру алуға конкурсқа қатысу үшін өтініш беруші ұсынатын материалдар парақтары тігіліп, нөмірленіп және іс болып қалыптастырылуы тиіс.
11. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есеп айырысулардың, негіздемелердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.

8. Сроки подачи документов и проведения конкурса по отбору инновационных проектов (далее – Конкурс) ежегодно определяются администратором Программы.
9. Для участия в Конкурсе заявитель представляет следующие документы:
1) заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план услуги по распространению и внедрению инновационного опыта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) пояснительную записку к плану услуги по распространению и внедрению инновационного опыта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) Смету расходов плану услуги по распространению и внедрению инновационного опыта по реализации инновационного проекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) резюме специалистов заявителя, участвующих в реализации инновационного проекта;
6) нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов или других документов, подтверждающих в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля заявителя либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
7) для юридических лиц (дополнительно):
нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (устава и (или) учредительного договора) и свидетельства об аккредитации научно - исследовательской организации юридического лица либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
справка об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
оригиналы справок банков, в том числе иностранных банков с подписью и печатью, о текущем состоянии заявителя об отсутствии долгосрочных задолженностей по всем видам обязательств;
8) для физических лиц (дополнительно):
копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, копии документов индивидуального предпринимателя либо для сличения оригиналы документов в обязательном порядке;
справка об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика.
10. Материалы, представляемые заявителем для участия в конкурсе на получение финансирования из местного бюджета для распространения и внедрения инновационных опытов, должны быть сформированы в дело, листы которого прошиваются и нумеруются.
11. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.

12. Конкурсқа қатысуға өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталған соң, Бағдарлама әкімшісі 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей өтінімдерді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі бойынша іріктеу жүргізеді.
13. Ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкес емес екендігі анықталған жағдайда, Бағдарлама әкімшісі бұл туралы құжаттарды қабылдаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлайды.
Өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктерді хабарламаны алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жояды, мерзім өтіп кеткен жағдайда, егер өтініш беруші анықталған сәйкессіздікті жоймаса, өтінім қабылданбайды.
Бағдарлама әкімшісі пысықталған өтінімдерді олар ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қарайды.
Өтінім қабылданбаған жағдайда, ұсынылған құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
14. Бағдарлама әкімшісі бекіткен жұмыс тобы инновациялық жобаларды іріктеудің бірінші кезеңінен өткен, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін өтінімдер бойынша олардың инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына сәйкестігінің негізінде қорытынды дайындайды.
4 - тарау. Өтінімдерді кешенді бағалау және іріктеу
15. Бағдарлама әкімшісі бекіткен жұмыс тобы әрбір өтінім бойынша қорытынды шығарғанда, мынадай талаптарды негізге алады:
1) өтінім беруші ұсынған материалдар осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі;
2) жобаның инновациялық бағыттылығы, техникалық тұрғыдағы іске асыру мүмкіндігі, Шымкент қаласы аумағындағы АӨК енгізуге және таратуға дайындығының деңгейі;
3) жобаның өзектілігі, Шымкент қаласының және Қазақстан Республикасы АӨК саласының дамуы басым бағыттарына сәйкестігі;
4) инновациялық жобаның қаражатын игерудің егжей-текжейлі болжамының және инновациялық жобаны Шымкент қаласының АӨК одан әрі тарату перспективаларының болуы;
5) инновациялық жобаны іске асыру үшін қажетті құрал-жабдықтардың, инфрақұрылым мен ресурстардың болуы;
6) инновациялық жобаның бәсекеге қабілеттілігі;
7) инновациялық жобаның экономикалық тұрғыдан тиімділігі.
16. Бағдарламаның әкімшісі бекіткен Комиссия тұрақты негізде әрекет етеді. Комиссияның жалпы құрамы кемінде бес адамды құрайды.
17. Өтінімдер мен Бағдарламаның әкімшісі бекітетін жұмыс тобының оң қорытындысын Комиссияның қарауы осы Қағидаларға сәйкес жүргізіледі.
18. Материалдарды қараудың қорытындылары бойынша Комиссия Қазақстан Республикасының заңнамасы шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы ұсыным шығарады.

12. По окончании срока приема заявок на участие в конкурсе, администратором Программы не позднее 30 (тридцати) рабочих дней проводит отбор заявок на соответствие требованиям настоящих Правил.
13. При выявлении несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил, администратор Программы информирует об этом заявителя в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента приема документов.
Устранение выявленных несоответствий производится заявителем в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения уведомления, по истечении которого заявка подлежит отклонению, в случае если заявителем не устранены выявленные несоответствия.
Доработанные заявки рассматриваются администратором Программы не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты их представления.
При отклонении заявки, представленные документы возвращаются заявителю.
14. По каждой заявке, соответствующей требованиям настоящих Правил и прошедшей первый этап процедуры отбора инновационных проектов, рабочая группа утвержденная администратором Программы готовит заключение на соответствие проектов требованиям отбора инновационных проектов.
Глава 4. Комплексная оценка и отбор заявок
15. Рабочая группа, утвержденная администратором Программы выносит заключение по каждой заявке, на основании следующих требований:
1) соответствие материалов заявителя требованиям настоящих Правил;
2) инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК на территории города Шымкент;
3) актуальность и соответствие приоритетным направлениям развития АПК города Шымкент и Республики Казахстан;
4) наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы распространения инновационного проекта в АПК города Шымкент;
5) наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для реализации инновационного проекта;
6) конкурентоспособность инновационного проекта;
7) экономическая целесообразность инновационного проекта.
16. Комиссия действует на постоянной основе. Общий состав комиссии составляет не менее пяти человек.
17. Рассмотрение Комиссией заявок и положительных заключений рабочей группы, утверждаемой администратора Программы, проводится согласно требованиям настоящих Правил.
18. По итогам рассмотрения материалов Комиссия выносит рекомендацию о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании.

19. Комиссия ұсынымының негізінде Бағдарлама әкімшісі (қалалық бюджет Комиссиясының шешімінен кейін) инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім шығарады. Шешім Бағдарлама әкімшісінің тиісті бұйрығымен рәсімделеді.
20. Бағдарлама әкімшісі инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдаған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бағдарлама әкімшісі мен конкурс қорытындылары бойынша айқындалған өтініш беруші арасында инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі шарт жасалады.
21. Инновациялық жобаны қаржыландыруға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты оның нысаналы мақсатына және белгіленген тәртіппен бекітілген шығыстар сметасына қатаң сәйкестікпен пайдалану инновациялық тәжірибені тарату мен ендіру туралы шарттың міндетті талабы болып табылады. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты жергілікті бюджетке қайтарылуға жатады.
22. Инновациялық жобаны қаржыландыруға берілген бюджет қаражаты бекітілген шығыстар сметасында көзделмеген мақсаттарға жұмсалған жағдайда толығымен жергілікті бюджетке қайтарылуға жатады.
23. Шымкент қаласы АӨК инновациялық тәжірибені тарату және енгізу нәтижелерін бағалау мыналарды қамтиды:
1) инновациялық тәжірибені тарату және енгізу нәтижелерінің сан мен сапа тұрғысындағы көрсеткіштері қала экономикасына, еңбек өнімділігі мен өндіріс тиімділігін арттыруға ықпалын бағалауды және нақты айқын нәтижелерді;
2) қолданыстағы технологиялармен салыстырғанда, инновациялық тәжірибені тарату және енгізу іс-шараларын жүзеге асырудан Шымкент қаласы АӨК субъектісі және ауыл шаруашылығы өндірісі үшін экономикалық тиімділікті;
3) инновациялық жобаларды енгізу нәтижелерін Шымкент қаласы АӨК дамуына, аграрлық нарықтағы ахуалға байланысты экономикалық бағалауды;
4) АӨК нақты субъектісінің жағдайында іске асыру процестерін ғалымдардың жеке қолдауы арқылы ендіруден технологиялық тәуекелді азайту және жоба іс-шаралары жүзеге асырудан максималды табыс алуды.
5 - тарау. Қаржыландыру және қаржыны игеру
24. Қаражат іріктеуден өткен өтініш берушіге іс-шараларды іске асыру жоспарына сәйкес төленеді. Төлем тәртібі және нысаны шарттың талаптарымен қарастырылады.
25. Қаражат қатаң түрде шартта қарастырылған нысаналы мақсатқа сәйкес пайдаланылады.

19. На основании рекомендации Комиссии администратором Программы принимается, в установленном законодательством порядке (после решения городской бюджетный комиссии) решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета, либо об отказе в его финансировании. Решение оформляется соответствующим приказом администратора Программы.
20. В течение 7 (семи) рабочих дней с момента принятия решения между Администратором программы по финансированию инновационного проекта и заявителем, определенным по итогам конкурса, заключается договор по распространению и внедрению инновационного опыта в АПК города Шымкент по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
21. Использование средств, выделенных из местного бюджета на финансирование инновационного проекта в строгом соответствии с его целевым назначением и утвержденной заявителем в установленном порядке сметой расходов, является условием договора о распространении и внедрении инновационного опыта. Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет.
22. В случае использования полученных бюджетных средств на цели, не предусмотренные утвержденной заявителем сметой расходов, предоставленные на финансирование инновационного проекта бюджетные средства подлежат полному возврату в местный бюджет.
23. Оценка результатов распространения и внедрения инновационных опытов в АПК города Шымкент включает в себя:
1) количественные и качественные показатели результатов распространения и внедрения инновационного опыта позволяют оценить влияние на экономику города, повышение производительности труда и эффективности производства и получить конкретные и четкие результаты;
2) обеспечение экономической эффективности для субъекта АПК и сельскохозяйственного производства города Шымкент от реализации мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта по сравнению с действующими технологиями;
3) экономическую оценку результатов внедрения инновационных проектов в связи с развитием АПК города Шымкент, ситуацией на аграрном рынке;
4) снижение технологического риска от внедрения процессов реализации в условиях конкретного субъекта АПК посредством индивидуальной поддержки ученых и получение максимального дохода от реализации проектных мероприятий.
Глава 5. Финансирование и освоение средств
24. Средства выплачиваются заявителю, прошедшему отбор согласно плану реализации мероприятий. Порядок и форма оплаты предусматриваются условиями договора.
25. Средства используются строго в соответствии с целевым назначением, предусмотренным договором.

26. АӨК субъектілерінде аграрлық саладағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) және инновациялық агротехнологияларды тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты игеру және оның сомасы нақты инновациялық жобаның өзгешеліктеріне сәйкес айқындалады, алайда мыналардан артық емес мерзімі бойынша – ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша ғылыми әзірлемелерден бөлек барлық жобалар бойынша 12 (он екі) айға дейін, сомасы бойынша – 50 (елу) миллион теңге:
Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша ғылыми әзірлемелердің өзіндік жұмыстары мен қажетті талаптарды сақталуын қамтамасыз етуге байланысты, оларды енгізу мен тарату мерзімі 36 (отыз алты) айды құрайды.
27. Қаражат инновациялық жобаға қатысушы тараптардың болған салықтық және өзге де берешектерін жабуға пайдаланылмайды.

26. Сроки освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия инновационного проекта по распространению и внедрению научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля и инновационных агротехнологий в субъектах АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, но не более по сроку 12 (двенадцать) месяцев для всех проектов, кроме разработок по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур, по сумме – 50 (пятьдесят) миллионов тенге:
Сроки реализации проектов по внедрению научных разработок по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур, ввиду специфичности работ и необходимости соблюдения соответствующих требований составляют не более 36 (тридцать шесть) месяцев.
27. Средства не могут быть использованы на покрытие имеющейся налоговой и иные задолженности участвующих в инновационном проекте сторон.

28. Негізгі құрал-жабдықтарын, ауыл шаруашылығы жануарларын, генетикалық материалдарын, іс-шаралар нәтижелерін кеңінен таратуға басқада шығыс материалдарын (жанар-жағармай материалдары, тұқымдық материал, қосалқы бөлшектер және басқалар) сатып алумен, ғимараттар мен құрылыстарды ұстаумен байланысты шығындар іс-шараларды іске асыруға қатысушы АПК субъектілерінің жеке қаражаттары есебінен жабылады.
29. Іске асыру жоспары бойынша жүзеге асырылған шығындардың бюджетке сәйкестігін тексеру мақсатында, Бағдарлама әкімшісі қажет болған жағдайда жергілікті атқарушы органның мүдделі уәкілетті органдарының мамандарын тарта отырып, ағымдағы қаржылық мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.
Барлық актілер, есептер мен қаржылық есептер іріктеуден өткен өтініш берушімен үш данада жасақталады, болған жағдайда инновациялық жобаның өзге де орындаушыларымен бұрыштама қойылады және Комиссиямен бекітеледі.
Іс-шаралардың іске асырылуына мониторинг жүргізу мақсатында қажет болған кезде, іріктеуден өткен өтініш беруші жергілікті атқарушы органның уәкілетті органдарының өкілдерінің іс-шаралар іске асырылып жатырған объектілерге кіруін қамтамасыз етуге, сондай-ақ, олардың ресми сұрауы бойынша іс-шараларды іске асыру процесіне тікелей қатысты барлық қажетті ақпараттарды ұсынуға міндетті.

28. Затраты, связанные с приобретением основных средств, сельскохозяйственных животных, генетического материала, других расходных материалов для масштабного тиражирования результатов мероприятий (горюче-смазочных материалов, семенной материал, запасные части и другие), содержанием зданий и сооружений, покрываются за счет собственных средств субъектов АПК участвующих в реализации мероприятий.
29. В целях проверки соответствия осуществленных затрат по плану реализации, бюджету проекта, администратор Программы, при необходимости с привлечением специалистов заинтересованных уполномоченных органов местного исполнительного органа, осуществляет текущий финансовый мониторинг.
Все акты, отчеты и финансовый отчеты составляется в трех экземплярах заявителем, прошедший отбор, при наличии визируется иными исполнителями инновационного проекта и утверждаются Комиссией.
При необходимости, в целях мониторинга реализации мероприятий, заявитель, прошедший отбор обязан обеспечить доступ представителей уполномоченных органов местного исполнительного органа к объектам, на которых осуществляется реализация мероприятий, а также предоставление по их официальному запросу всей необходимой информации, непосредственно касающейся процесса реализации мероприятий.

6 - тарау. Қорытынды ережелер
30. Алынған бюджеттік қаражаттар мақсаттан тыс пайдаланылған және ұсынылған жобаның келесі екі жыл ішінде Шымкент қаласының АӨК таралуы анықталмаған жағдайда, осы қаражат Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалған тәртіппен қайтарылуға жатады.
Шымкент қаласы
агроөнеркәсіптік кешен
cаласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
Өтінім нысаны
1.
Тіркеу нөмірі және күні (Бағдарлама әкімшісі қызметкерімен толтырылады)
2.
Іс-шараның атауы
3.
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу саласы (кіші саласы)
4.
Іс-шараның қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаты мен мәнін көрсету, жоба нәтижелерінің нақтылы қолданылуы, осындай жобаларды іске асыруға қатысу тәжірибесі)
5.
Жобаның ұзақтығы (айларда)
6.
Жобаның басталу және аяқталу күні
7.
Сұралатын қаражаттың сомасы (теңгемен)
8.
Өтініш берушінің атауы, мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық поштасының мекен-жайы
9.
Өтініш берушiнiң байланыс тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты, мекен-жайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның басшысы (ғылыми-зерттеу ұйымының қызметкері), (лауазымы, телефоны, факсы, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаларды іске асыруға қатысушы АӨК субъектілерінің атауы, мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық поштасы
Шымкент қаласы
агроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
Инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтердің жоспары (аталуын көрсету)
Жұмыс түрі
Күтілетін нәтижелер (жылдар бойынша)
1- тоқсан
2- тоқсан
3- тоқсан
4- тоқсан
1.
2.
Шымкент қаласы
агроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
3-қосымша
Инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтердің жоспарына түсіндірме жазба
1. Инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шараның атауы.
2. Іс-шараның іске асырылатын жері: елді мекен.
3. Іс-шараның мақсаты және міндеттері (1 беттен аспауы тиіс).
4. Негізгі өтініш берушінің (ғылыми-зерттеу ұйымының) және іс - шараларға қатысушы АӨК субъектілерінің қысқаша сипаттамасы (0,5 беттен аспауы тиіс):
1) толық атауы;
2) негізгі өтініш берушінің және іс-шараларға қатысушы АӨК субъектілерінің қызметтерінің сипаттамасы;

Глава 6. Заключительные положения
30. В случае нецелевого использования полученных бюджетных средств и не обнаружение распространения предлагаемого проекта в течение следующих двух лет в АПК города Шымкент, эти средства подлежат возврату в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам организации отбора
инновационных проектов в
области агропромышленного
комплекса города Шымкент
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора Программы)
2.
Название мероприятия
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта
4.
Краткое описание мероприятия (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Дата начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон, факс, адрес электронной почты заявителя
9.
Фамилия, имя, отчество, адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителя
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник научно-исследовательской организации), (указывается должность, телефон, факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон, факс, электронная почта субъектов АПК, участвующих в реализации инновационных проектов
Приложение 2
к Правилам организации отбора
инновационных проектов в
области агропромышленного
комплекса города Шымкент
План услуги по распространению и внедрению инновационного опыта (указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (по годам)
1- квартал
2- квартал
3- квартал
4- квартал
1.
2.
Приложение 3
к Правилам организации отбора
инновационных проектов в
области агропромышленного
комплекса города Шымкент
Пояснительная записка к плану услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
1. Название мероприятия по реализации инновационного проекта.
2. Место реализации мероприятия: населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия (не более 1 страницы).
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии (не более 0,5 страницы);
1) полное наименование;
2) описание деятельности основного заявителя и субъектов АПК участвующих в мероприятий;

3) негізгі мамандар, олармен орындалатын жұмыстарының түрлері (түйіндеме және біліктілігін растайтын құжаттарын қоса);
4) осы іс-шара шеңберінде басқада жобаларды іске асырғаны туралы ақпарат.
5. Іс-шаралардың негіздемесі: іс-шараны іске асырудың өзектілігі мен қажеттілігі, оның өңірдің АӨК технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнімділігіне әсерінің сипаттамасы (0,5 беттен аспауы тиіс).
6. Іс-шараларды іске асыру шеңберінде орындалатын негізгі жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады, өндірісте пайдалану үшін, жобаны орындау барысында апробациялау және көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер мен технологиялар, нақты шаруашылық, қала экономикасы үшін практикалық мәнін бағалау. Әрбір жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтілетін нәтижелерін, ресурстарға қажеттілікті, оның ішінде іс - шараларды іске асыруға қатысатын АӨК субъектісінің базасында ғылыми әзірлемені (технологияны) енгізу және тарату жөніндегі ғылыми-зерттеу ұйымының әдіснамасын келтіру қажет (2,5 беттен аспауы тиіс).

3) основные специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
4) информация о реализации других проектов в рамках данного мероприятия.
5. Обоснование мероприятий: описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития в АПК региона и производительности труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятий: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики города. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию научно - исследовательской организации по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта в АПК, участвующего в реализации мероприятий (не более 2,5 страницы).

7. Нәтижелілігі: іс-шараның сандық және сапалық көрсеткіштері. Өтініш берушінің ұсыныстарында еңбек өнімділігін жақсартуға ықпал етудің нақты нәтижелері, өндіріс пен қала экономикасының тиімділігі көрсетілуі тиіс.
Инновациялық жобаны енгiзу жөнiндегi іс-шаралар жоспарын iске асырудың экономикалық тиімділігін бұрын қолданылған технологиялармен салыстырып көрсету, қаланың АӨК дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан iс-шараның мақсаттылығын негiздеу қажет (1,5 беттен аспауы тиіс).

7. Результативность: количественные и качественные показатели мероприятия. В предложениях заявителя должны указать конкретные результаты влияния на улучшение производительности труда, эффективности производства и экономики города.
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации плана мероприятий по внедрению инновационного проекта в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятий с точки зрения развития АПК города, ситуации на аграрном рынке (не более 1,5 страницы).

8. Экологиялық бағалау іс-шараны іске асырудың өңірдің қоршаған ортасына және табиғи ресурстарына әсерін (қанағаттандырарлық, бейтарап немесе жағымсыз) қамтуы тиіс. Жағымсыз әсер еткен жағдайда мұндай әсерді жеңілдету үшін не жасалатындығы көрсетілуі қажет (0,5 беттен аспауы тиіс).
9. Тәуекелдер: іс-шараны табысты аяқтаудың негізгі тәуекелдері және мұндай тәуекелдерді еңсеру жөніндегі шаралар (0,5 беттен аспауы тиіс).

8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния реализации мероприятия на окружающую среду и природные ресурсы региона (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).

1)
2)
2.
Іссапар шығыстары
1)
2)
3.
Тікелей шығындар
1)
2)
4.
Қосымша шығындар
Барлығы:
Ескертпе: ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығының жай-күйін жақсарту жөніндегі инновациялық тәжерибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтердің сметасында инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың әрбір жылына жеке көрсетіледі; "шығыстар бабы" бағанында бюджет қаражатынан және өтініш берушілердің өз қаражатынан (болған жағдайда) қаржыландырылатын шығыстар жеке көрсетіледі.
Шымкент қаласы
агроөнеркәсіптік кешен
саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
Шымкент қаласы агроөнеркәсіп кешені саласында инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі үлгі шарт
№ ____ "_____"___________ 20__ж. _____________________________ атынан, бұдан
әрі Тапсырыс беруші деп аталатын, ереженің негізінде әрекет ететін,
____________________(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан,
және бұдан әрі Орындаушы деп
аталатын,__________________________________(Орындаушы конкурс жеңімпазының толық
атауы) атынан, жарғының негiзiнде әрекет
ететін_______________________________________________(уәкілетті адамның лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты) екінші тараптан, Комиссия отырысының 20____ жылғы "__" _______
№____ хаттамасын негiзге ала отырып, Шымкент қаласы ауыл шаруашылығы және
ветеринария басқармасының 20____ жылғы "__" _______ №____ шешiмiмен инновациялық
жобаны тарату және енгiзу бойынша осы Келiсiм-шартты (бұдан әрі- Шарт) жасасты және
мына төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Келісім-шарттың мәні
1.1. 026 "Инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтер" атты
бюджеттік бағдарлама бойынша "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды
дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес АӨК
саласындағы инновациялық тәжірибені тарату және енгізу бойынша атқарылатын
жұмыстарды Тапсырыс берушi мiндеттейдi, ал Орындаушы өзiне қабылдайды.
Бағдарлама: ___________________________________
Бағыты: ___________________________________
Тақырыбы: ___________________________________
1.2.Орындаушы___________________________________инновациялық тәжірибені
тарату мен енгізу бойынша мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайларында қызмет
көрсетуге міндеттенеді:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
"______________________________________________" жеке және заңды тұлғамен
әзірленген және осы келісім Шарттың 1.4 тармағының ажырамас бөлігі болып
саналатын_____________________ инновациялық жобаға сәйкес.

1)
2)
2.
Командировочные расходы
1)
2)
3.
Прямые расходы
1)
2)
4.
Накладные расходы
Итого:
Примечание: в смете расходов мероприятий по реализации инновационных проектов по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур указывается отдельно на каждый год мероприятия по реализации инновационных проектов; в графе "статья расходов" указывается отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии).
Приложение 5
к Правилам организации
отбора инновационных
проектов в области
агропромышленного
комплекса города Шымкент
Типовой договор о распространении и внедрении инновационного проекта в агропромышленном комплексе города Шымкент
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города
Шымкент", именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице _____________, действующего на
основании Положения ____________, с одной стороны, и _______________, именуемый
дальнейшем Исполнитель, в лице директора _______________, действующего на основании
Устава, с другой стороны, руководствуясь приказом государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент" от "___" _______ 20 __ г
№ ___, заключили настоящий Договор (далее – Договор) по распространению и внедрению
инновационного проекта и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по распространению
и внедрению инновационного проекта в области АПК города Шымкент, выполняемые в
соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития
агропромышленного комплекса и сельских территорий" по бюджетной программе 026
"Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта".
Программа: _______________________________________________
Направление: ________________________________________________
Тема: ____________________________________________________
1.2. Исполнитель обязуется оказать услуги по распространению и внедрению
инновационного проекта
__________________________________________________________________________
___________________________
___________________________ в производственных условиях следующих хозяйств:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом__________________________,
разработанным физическим или юридическим лицам "__________________", и являющимся
неотъемлемой частью пункта 1.4 настоящего Договора.

1.3. 20___ жыл iшiнде Орындаушының қызметтер көрсету мерзiмі.
1.4. Төменде көрсетілген құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты
құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) осы Шарттың 2-бөлімінде баяндалған инновациялық жобаның сипаттамасы
(техникалық ерекшелік);
3) Шарт бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау-тапсыру актісі (осы Шартқа 1-қосымша).
4) Шарт бойынша ұсынылған нысаналы бюджеттік қаражаттарының пайдалануы
туралы қаржылық есеп (осы Шартқа 2-қосымша);
5) аралық және қорытынды есеп (осы Шартқа 3-қосымша);
1.5. Көрсетілетін қызмет Тапсырыс берушi мен Орындаушының арасында қабылдау-
тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейiн көрсетілген болып есептеледi.
2. Біліктілік сиппаттары бойынша инновациялық жобаның сиппаттамасымен экономикалық көрсеткіштері
2.1. Жұмыстың бағыты.
2.2. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық).
2.3. Шымкент қаласының АӨК қолданылатын саласы.
2.4. Енгiзу мен таратудың түпкілікті нәтижесі.
2.5. Енгiзу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Орындаушы міндетті:
1)__________________________________________________________ инновациялық
жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес тиісінше сапалы қызметтер
көрсетуге;
2) осы Шарттың 1.3-тармағында көрсетілген мерзімде қызметті толық көлемде
көрсетуге;
3) егер қызмет көрсету барысында Орындаушымен осы Шарттың талаптарының
бұзушылықтары, барлық анықтаған кемшiлiктері Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн
түзетуге;
4) көрсетілген мерзімде Тапсырыс берушіге осы Шарттың 3-қосымшасына сәйкес
қорытынды есепті ұсынуға.
3.2. Тапсырыс беруші құқылы:
1) орындаушымен атқарылатын жұмыстардың барысы мен сапасын оның қызметiне
араласпай тексеруге;
2) тапсырыс берушінің Шартты орындаудан бас тартуы туралы хабарламасын алғанға
дейін орындалған көрсетілетін қызметтердің бір бөлігінде бара-бар белгіленген бағаны төлеп,
орындалған жұмыстардың актісіне қол қойылғанға дейін кез келген уақытта Шартты
орындаудан бас тартуға.
4. Шарттың жалпы сомасы және төлеу шарттары
4.1. Шарттың жалпы сомасы қызметтер көрсетумен байланысты барлық шығындардың
құнын қоса алғанда, барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді ескере отырып,
_____________ теңгені құрайды. (жазбаша)
4.2. Төлеу Шарттары:
1) тапсырыс беруші осы Шарт қазынашылық органдарында тіркелген сәттен бастап 5
банктік күн ішінде Шарт сомасының 30 % көлеміндегі соманы алдын ала төлейді;
2) келесі төлем ай сайын нақты көрсетілген қызметтер бойынша Орындаушымен
ұсынылған көрсетілген қызметтерге шот-фактурасы мен қабылдау-тапсыру актісі негізінде
аванс толық өтелгеннен кейін жүргізіледі.

1.3. Срок оказания услуг исполнителем в течение 20__ года.
1.4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный
Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) характеристика инновационного проекта (техническая спецификация), изложенная в
разделе 2 настоящего Договора;
3) акт приема-сдачи оказанных услуг по договору (приложение 1 к настоящему
Договору);
4) финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных
по договору (приложение 2 к настоящему Договору);
5) промежуточный и заключительный отчет (приложение 3 к настоящему Договору);
1.5. Услуга считается оказанной после подписания акта приема-сдачи услуги между
Заказчиком и Исполнителем.
2. Характеристика инновационного проекта по квалификационным признакам и экономические показатели
2.1. Направление работы.
2.2. Научно-технический уровень (новизна).
2.3. Область применения АПК города Шымкент.
2.4. Окончательный результат внедрения и распространения.
2.5. Экономическая эффективность от внедрения и распространения.
3. Права и обязанности сторон
3.1. Исполнитель обязан:
1) оказать услуги с надлежащим качеством в соответствии с Планом мероприятий по
реализации инновационного проекта ____________________________________________;
2) оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в пункте 1.3. настоящего
Договора;
3) безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если
в процессе оказания услуг Исполнителем допущено нарушение требования настоящего
Договора;
4) в указанный срок представить Заказчику заключительный отчет согласно
приложению 3 к настоящему Договору.
3.2. Заказчик имеет право:
1) проверять ход и качество работы, выполняемой Исполнителем, не вмешиваясь в его
деятельность;
2) отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания акта выполненных
работ, оплатив Исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных
услуг, выполненной до получения извещения об отказе от исполнения Договора.
4. Общая сумма договора и условия оплаты
4.1. Общая сумма договора составляет ___________ (прописью) тенге, включая
стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других
обязательных платежей в бюджет.
4.2. Условия оплаты:
1) заказчик осуществляет предоплату 30 % от суммы Договора, в течение 5 банковских
дней с момента регистрации настоящего Договора в органах Казначейства;
2) последующая оплата будет производиться ежемесячно по фактически оказанным
услугам после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем
счета-фактуры и акта приема-сдачи оказанных услуг.

4.3. Қаржыландыру көзі: Шымкент қаласының жергілікті бюджеті.
4.4. Орындаушы өзінде бухгалтерлік есепті және орындалған жұмыстың нақты құны
бойынша талдауды жүргізуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
5. Жұмысты тапсыру және қабылдау тәртібі
5.1. Орындаушы Тапсырыс берушіге Шымкент қаласы АӨК саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастырудың бекітілген Қағидаларына сәйкес инновациялық жобаны
іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау кезеңдерінде Орындаушымен ресімдеуіне
және тапсыруына жататын ғылыми-техникалық және өзге де құжаттаманы бере отырып,
инновациялық тәжрибені тарату және енгізу жөнінде жүргізілген жұмыстар туралы тоқсан
сайынғы аралық есепті осы Шарттың 3-қосымшасына сәйкес ұсынуға міндеттенеді.
5.2. Орындаушы Тапсырыс берушіге нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы
туралы қаржылық есебін осы Шарттың 2-қосымшасына сәйкес беруге міндеттенеді.
5.3. Орындаушы Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу
бойынша жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есебін осы Шарт орындалғаннан
кейін __________ жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей осы Шарттың 3-қосымшасына
сәйкес беруге міндеттенеді.
5.4. Орындаушы Тапсырыс берушіге ___________ жылдың 15 желтоқсанынан
кешіктірмей орындалған жұмыстардың актісін осы Шарттың 1-қосымшасына сәйкес береді.
5.5. Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда, Тапсырыс беруші мерзімінен
бұрын жұмыстарды қабылдауға және ақысын төлеуге құқылы.
5.6. Жұмыстың келеңсіз кері нәтижесін алуға немесе Орындаушының жұмыстарды
бұдан әрі жүргізуі мақсатқа сай болмауына жол берілмейді.
6. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Шартта көзделген міндеттер орындалмаған жағдайда, тараптар Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген талаптар мен тәртіпте жауапты
болады.
6.2. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Орындаушының ұсынған
қызметтеріне байланысты Шартқа ешқандай толықтырулар немесе өзгерістер енгізуге рұқсат
етілмейді.
6.3. Белгіленген уақытта жұмыс орындалмаған жағдайда, Орындаушы бюджетке
мерзімінен кешіктірілген әрбір жұмыс күні үшін Шарттың жалпы сомасының 0,03 %
мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7. Дауларды шешу тәртібі
7.1. Орындаушының тарапынан осы Шартта көзделмеген жағдайда тәртіп бұзылғаны
анықталса, осы Шарт кез келген кезеңінде бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайларда
Орындаушының осындай негізбен осы Шарттың бұзылуына байланысты шығындарды өтеуді
Тапсырыс берушіден талап етуге құқығы жоқ.
7.2. Тапсырыс беруші мен Орындаушы Шарт бойынша немесе оған байланысты барлық
келіспеушілік пен дауларды тікелей келіссөздер жүргізу үдерісінде шешу үшін барлық күш-
қайратын жұмсауы тиіс.

4.3. Источник финансирования: местный бюджет города Шымкент.
4.4. Исполнитель обязуется обеспечить у себя проводить бухгалтерский учет и анализ
по фактической стоимости выполненной работы.
5. Порядок сдачи и приема работ
5.1. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный
отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного опыта
передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче
Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного
проекта в соответствии с утвержденными Правилами организации отбора инновационных
проектов в области АПК города Шымкент согласно приложению 3 к настоящему Договору.
5.2. Исполнитель обязуется представить Заказчику финансовый отчет об
использовании целевых бюджетных средств согласно приложению 2 к настоящему Договору.
5.3. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет о
проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта по
завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года согласно
приложению 3 к настоящему Договору.
5.4. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее 15
декабря ______ года согласно приложению 1 к настоящему Договору.
5.5. В случае досрочного выполнения работ Заказчик вправе досрочно принять и
оплатить работы.
5.6. Получение отрицательного результата работ или нецелесообразности дальнейшего
проведения работы Исполнителем не допускается.
6. Ответственность сторон
6.1. При невыполнении обязательств, предусмотренных Договором, стороны несут
ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством
Республики Казахстан.
6.2. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в
Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими
сторонами.
6.3. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход
бюджета неустойку в размере 0,03 % от общей суммы Договора за каждый просроченный
рабочий день.
7. Порядок разрешения споров
7.1. Настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления
нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором. В таких
случаях Исполнитель не имеет права требовать оплату Заказчиком затрат, связанных с
расторжением настоящего Договора по данным основаниям.
7.2. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в
процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по
Договору или в связи с ним.

7.3. Егер осындай келіссөздер жүргізу басталған күннен кейін 21 күн ішінде тараптар
Шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың әрқайсысы бұл мәселенің шешілуін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етуге құқылы.
8. Өзге де жағдайлар
8.1. Шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілінде жасалады.
8.2. Осы Шарт үш дана болып жасалды. Үш дана бірдей және бірдей күші бар.
8.3. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама хат,
жеделхат немесе электронды пошта арқылы жолдайды, кейін түпнұсқасын береді.
8.4. Форс-можорлық жағдайларды қоспағанда, егер орындаушы Шартта көзделген
мерзімде қызметтерді ұсына алмаса, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Шарт шеңберіндегі
өзінің құқығына нұқсан келтірместен, мерзім өткізілген әрбір күн үшін Шарт құнының 0,1 %
мөлшерінде соманы тұрақсыздық айыбының қосымша түрінде Шарт бағасынан шегере алады.
8.5. Егер Шартты орындаудың кешіктірілуі форс-мажорлық жағдайлардың салдарынан
болып табылса, оның талаптарды орындалмағаны үшін Орындаушы тұрақсыздық айыбының
төленуіне немесе Шарттың бұзылуына жауапты болмайды.
8.6. Осы Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Орындаушының тарапынан
бақылауға бағынбайтын қателігіне немесе салдыр - салақтығына қатысы жоқ сипаттағы
оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар, әскери қимылдар, табиғи немесе дүлей апаттар, індет,
карантин және қызметтерді көрсетуге эмбарго сияқты, алайда шектелмеген әрекеттерді
қамтиды.
8.7. Форс-мажорлық жағдай пайда болған кезде Орындаушы осындай мән-жайларды
және олардың себептері туралы дереу бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жазбаша түрде
хабарлама жолдауы тиіс. Егер бюджеттік бағдарлама әкімшісінен басқада жазбаша нұсқаулық
келмесе, Орындаушы Шарт бойынша өз міндеттемесін орындау орындылығына қарай,
жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайларға байланысы жоқ
балама тәсілдерін іздестіруді жүргізеді.
9. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері
Тапсырыс беруші:
______________________
(толық атауы)
Орындаушы:
_____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/ жеке тұлғаның тегі, аті, әкесінің аты (болған жағдайда))
___________________________
(заңды мекенжайы)
_____________________________
(мекенжайы)
___________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(телефон, факс)
___________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________
(банктік сәйкестендіру коды)
_____________________________
(банктік сәйкестендіру коды)
___________________________
(жеке сәйкестендіру коды)
_____________________________
(жеке сәйкестендіру коды)
____________________________
(банк атауы)
____________________________
(банк атауы)
____________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________
(қолы)
____________________________
(қолы)
Шымкент қаласы
агроөнеркәсіп кешені
саласында инновациялық
тәжірибені тарату мен енгізу
жөніндегі келісім шартқа
1- қосымша
20___ жылғы "____" __________ №______ шарт бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау - тапсыру Актісі
20___ "____" __________ №______ келісім-шарт бойынша көрсетілген қызметтерді
қабылдау-тапсыру актісі №_______ 20___ "____" __________
Біз, төменде қол қоюшылар, _______________________________ негізге алып
Тапсырыс берушінің атынан әрекет етуші,__________________________ бір тараптан
және___________________________________________________ атынан, Жарғыны негізге
алып әрекет етуші бірінші басшысы _____________________________________________

7.3. Если в течение 21 дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить
спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
8. Прочие условия
8.1. Договор составляется на государственном и/или русском языках.
8.2. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны
и имеют одинаковую силу.
8.3. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в
соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы или электронной почты с
последующим предоставлением оригинала.
8.4. За исключением форс-мажорных условий, если Заявитель не может предоставить
Услуги в сроки, предусмотренные Договором, администратор бюджетной программы без
ущерба другим своим правам в рамках Договора может вычесть из цены Договора в виде
дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 % от цены Договора за каждый день
просрочки.
8.5. Заявитель не несет ответственности за выплату неустоек или расторжение
Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является
результатом форс-мажорных обстоятельств.
8.6. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное
контролю со стороны Исполнителя, не связанное с просчетом или небрежностью Исполнителя
и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться
действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия,
карантин и эмбарго на предоставления услуг.
8.7. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Исполнитель должен
незамедлительно направить администратору бюджетной программы письменное уведомление
о таких обстоятельствах и их причинах. Если от администратора бюджетной программы не
поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои
обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных
способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик:
______________________
(полное наименование)
Исполнитель:
_____________________________
(полное наименование юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
___________________________
(юридический адрес)
_____________________________
(адрес)
___________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(телефон, факс)
___________________________
(бизнес идентификационный номер)
_____________________________
(бизнес идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер)
___________________________
(банковский идентификационный код)
_____________________________
(банковский идентификационный код)
___________________________
(индивидуальный идентификационный код)
_____________________________
(индивидуальный идентификационный код)
____________________________
(наименование банка)
____________________________
(наименование банка)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного представителя)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного представителя)
__________________________
(подпись) М.П.
____________________________
(подпись) М.П.(при наличии)
Приложение 1
к типовому договору о
распространении и внедрении
инновационного
проекта в агропромышленном
комплексе города Шымкент
Акт приема - сдачи оказанных услуг по договору №____от "___" ____20__ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице ____________________, действующего на
основании_________________________, с одной стороны, и ___________________________ в
лице первого руководителя __________________________________________, действующего
на основании
Устава, с другой стороны, подтверждаем, что в соответствии с Договором от "___"

екінші тараптан, 20___ "____" __________ №______ Келісім-шартқа сәйкес 026
"Инновациялық тәжірибені тарату мен енгізу жөніндегі қызметтер" деген бағдарлама
бойынша, Тапсырыс беруші мынадай көрсетілген қызметтерді қабылдады:
1)
2)
3)
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) құны ___________
_______________(сомасы санмен және жазумен) теңге. Барлық салықтар мен бюджетке
төленетін төлемдерін қоса.
Жұмыстар (көрсетілген қызметтер) сапалы орындалған, келісім-шарттың талаптарын
қанағаттандырады.
Тараптардың өзара наразылығы жоқ.
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)______________________ Т.А.Ә.(болған
жағдайда) МО тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)______________________Т:А:Ә
(болған жағдайда) МО.
Шымкент қаласы агроөнеркәсіп
кешені саласында
инновациялық тәжірибені
тарату мен енгізу жөніндегі
келісім шартқа
2- қосымша
20_ жылғы "_" ______ № ___ келісім-шарт бойынша берілген нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есеп
Смета бойынша шығыстар баптарының аталуы
Смета бойынша бюджеттік қаражаттың сомасы
Жұмсалған сома
Қаражат қалдығы
Растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Ескертпе: мақсатты пайдаланылғанын растайтын құжаттардың көшірмесі қоса берілуі қажет.
Шымкент қаласы агроөнеркәсіп
кешені саласында
инновациялық тәжірибені
тарату мен енгізу жөніндегі
келісім шартқа
3- қосымша
Аралық және қорытынды есептің нысаны
Есеп күні
Орындаушының және болған жағдайда серіктесінің атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының нөмірі мен берілген күні (бар болған жағдайда)
Растайтын құжаттар және фото (видео)
Ескертпе: аралық және қорытынды есептің нысаны қаржыландырудың ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.
Өтінім беруші ________ (қолы)______(Т.А.Ә (болған жағдайда)
М.О.

_______20__ №_______, Заказчик принял следующие услуги по бюджетной программе 026
"Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта":
1)
2)
3)
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) составляет
_________________________________________________________________________ (Сумма
цифрой и прописью, наименование валюты).
Включая все налоги и другие обязательные платежи в бюджет. Работы (услуги)
выполнены качественно и удовлетворяют условиям договора.
Стороны претензий друг к другу не имеют.
_____________Ф.И.О (при наличии) ___________ Ф.И.О (при наличии)
МП. МП.
Приложение 2
к типовому договору о
распространении и внедрении
инновационного
проекта в агропромышленном
комплексе города Шымкент
Финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору от "___" ___________ 20____ __ года №______
Наименование статей затрат по смете
Сумма бюджетных средств по смете
Израсходованная сумма
Остаток средств
Подтверждающие документы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Примечание: необходимо приложить копии документов, подтверждающих целевое использование.
Приложение 3
к типовому договору о
распространении и внедрении
инновационного
проекта в агропромышленном
комплексе города Шымкент
Промежуточный и заключительный отчет
Дата отчета
Наименование заявителя и при наличии партнера
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Подтверждающие документы и фото (видео)
Примечание: промежуточный и заключительный отчет заполняется в зависимости от специфики финансирования.
Исполнитель ______________(подпись)__________(Ф.И.О (при наличии)) М.П.