Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысының әкімдігінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 32 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 ақпанда № 22-18 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексiнiң 18-бабының 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) айқындалсын.
2. Абай облысының "Жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
1 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Басқарушы персонал: денсаулық сақтау ұйымының басшысы мен оның орынбасары, клиникалық (жедел медициналық көмек көрсету бөлімшелерінің, күндізгі стационардың, емхананың) және параклиникалық бөлімшелерінің меңгерушілері, дәріхана (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің) меңгерушісі, басшының әкімшілік-шаруашылық бөлімі және мейіргер ісі жөніндегі орынбасары.
2. Негізгі персонал: мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), медициналық мейіргер, тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), стоматолог-дәрігердің көмекшісі (стоматологтың ассистенті), рентген зертханашысы, фармацевт, стоматологиялық гигиенист, оптик және оптикометрист, емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, диеталық мейіргер, әлеуметтік қызметкер, психолог.
Абай облысы әкімінің

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата области Абай от 7 февраля 2023 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 13 февраля 2023 года № 22-18.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности (далее - Перечень), согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ области Абай" в установленном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
Приложение 1
к постановлению Акима области
Абай
от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя организации здравоохранения, заведующие клиническими (отделениями скорой медицинской помощи, дневным стационаром, поликлиникой) и параклиническими подразделениями, заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения), заместитель руководителя по административно-хозяйственной части и сестринскому делу.
2. Основной персонал: специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, фельдшер, акушер(ка), лаборант (медицинский), медицинская (ий) сестра (брат), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), помощник врача-стоматолога (ассистент стоматолога), рентгенолаборант, фармацевт, гигиенист стоматологический, оптик и оптикометрист, инструктор по лечебной физкультуре, диетическая сестра, социальный работник, психолог.
Приложение 2
к постановлению Акима области
Абай

2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
2 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы әкімдігінің 10.10.2023 № 176 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Басқарушы персонал: мансап орталығының директоры мен оның орынбасары, арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығының басшысы мен оның орынбасары (стационарлық, жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдар, үйде қызмет көрсету ұйымдар, уақытша болу ұйымдар, аумақтық және оңалту орталықтары).
2. Негізгі персонал: мансап орталығының құрылымдық бөлімшесінің (бөлімінің, секторының) басшысы, мансап орталығының құрылымдық бөлімшесінің (бөлімінің, секторының, тобының) маманы, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, барлық мамандықтағы дәрігерлер, фельдшер, медициналық мейіргер, фармацевт, диеталық мейіргер, барлық мамандықтағы мұғалімдер, тәрбиеші, дефектолог, психолог, логопед, әдіскер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, қарттар мен мүгедектігі бар адамды күту жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар балаларды және 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарды күту жөніндегі әлеуметтік қызметкер, иппотерапия жөніндегі инструктор-әдіскер, мәдени ұйымдастырушы, емдік дене шынықтыру жөніндегі инструктор, жүзу жөніндегі инструктор, музыкалық жетекші, еңбек терапиясы жөніндегі инструктор, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
3. Әкімшілік персонал: кітапханашы.
4. Қосалқы персонал: ассистент.
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
3 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтiн білім беру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – Абай облысы әкімдігінің 18.01.2024 № 14 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Басқарушы персонал: облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын басшысы және басшысының орынбасары, психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінің басшысы, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация басшысы, әдістемелік кабинеттің (орталық) басшысы, облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бас бухгалтері, мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бас экономисі.

от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата области Абай от 10.10.2023 № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Управленческий персонал: директор и заместитель карьерного центра, руководитель и заместитель центра оказания специальных социальных услуг (организации стационарного, полустационарного типа, организации оказывающие услуги на дому, организации временного пребывания, территориальные и реабилитационные центры).
2. Основной персонал: руководитель структурного подразделения (отдела, сектора) карьерного центра, специалист структурного подразделения (отдела, сектора, группы) карьерного центра, консультант по социальной работе, врачи всех специальностей, фельдшер, медицинская(ий) сестра (брат), фармацевт, диетическая сестра, учителя всех специальностей, воспитатель, дефектолог, психолог, логопед, методист, специалист по социальной работе, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями, инструктор-методист по иппотерапии, культорганизатор, инструктор по лечебной физической культуре, инструктор по плаванию, музыкальный руководитель, инструктор по трудотерапии, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах.
3. Административный персонал: библиотекарь.
4. Вспомогательный персонал: ассистент.
Приложение 3
к постановлению Акима области
Абай
от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов в области образования, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления акимата области Абай от 18.01.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения, руководитель кабинета психолого-педагогической коррекции, руководитель психолого-медико-педагогической консультации, руководитель методического кабинета (центра), главный бухгалтер государственного учреждения и государственного казенного предприятия, главный экономист государственного учреждения и государственного казенного предприятия областного значения.

2. Негізгі персонал: техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының оқытушысы және әдіскері, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарының барлық мамандық мұғалімдері, дефектолог-мұғалім, (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог) логопед-мұғалім, алғашқы әскери дайындық ұйымдастырушы-оқытушысы, орта білімінен кейінгі техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шебері, жетекші, тәрбиеші, әдіскер, дене тәрбиесі нұсқаушысы, музыкалық жетекші, қосымша білім беру педагогы, ұйымдастырушы педагог, педагог-психолог, әлеуметтік педагог, зертханашы, хореограф, сүйемелдеуші, барлық мамандықты дәрігерлер, мейірбике (мейіргер), диеталық мейірбике.
3. Әкімшілік персонал: мемлекеттік мекемедегі және мемлекеттік қазыналық кәсіпорындағы басшы (меңгеруші): кітапхана, лагерь, интернат, шеберхана, оқу-өндірістік шеберхана, кітапханашы, концертмейстер, көркемдік жетекші, бухгалтер, экономист.
4. Қосалқы персонал: тәрбиешінің көмекшісі.
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
4 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Басқарушы персонал: мәдениет пен архив ісі саласындағы мемлекеттік мекемесінің және қазыналық кәсіпорнының басшысы мен басшы орынбасары, сектор, бөлім, филиал басшысы.
2. Негізгі персонал: мамандар, оның ішінде архивист, археограф, экскурсовод, барлық атауы бар әртіс, әдістемеші, балетмейстер, кітапханашы, барлық атауы бар суретші, музыкалық жетекші, режиссер.
3. Әкімшілік персонал: мәдени ұйымдастырушы, инспектор, қор сақтаушысы.
4. Көмекші персонал: архивариус, мұражай қараушысы.
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
5 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Басқарушы персонал: облыстық маңызы бар мемлекеттік мекеменің басшысы мен орынбасары, облыстық маңызы бар аға жаттықтырушы-оқытушы.
2. Негізгі персонал: жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы, әдіскер, нұсқаушы, психолог, хореограф, дәрігер, медициналық мейіргер, зертханашы (негізгі қызмет бойынша).
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
6 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі

2. Основной персонал: преподаватель и методист организаций технического и профессионального, послесреднего образования, учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования, учитель-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), учитель-логопед, преподаватель организатор начальной военной подготовки, мастер производственного обучения организаций технического и профессионального, послесреднего образования, вожатый, воспитатель, методист, инструктор по физкультуре, музыкальный руководитель, педагог дополнительного образования, педагог-организатор, педагог-психолог, социальный педагог, лаборант, хореограф, аккомпаниатор, врачи всех специальностей, медицинская (ий) сестра (брат), диетическая сестра.
3. Административный персонал: руководитель (заведующий) в государственном учреждении и государственном казенном предприятий: библиотекой, лагерем, интернатом, мастерской, учебно-производственной мастерской, библиотекарь, концертмейстер, художественный руководитель, бухгалтер, экономист.
4. Вспомогательный персонал: помощник воспитателя.
Приложение 4
к постановлению Акима области
Абай
от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов в области культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия культуры и архивного дела, руководитель сектора, отдела, филиала.
2. Основной персонал: специалисты, в том числе архивист, археограф, экскурсовод, артист всех наименований, балетмейстер, библиотекарь, художник всех наименований, музыкальный руководитель, режиссер.
3. Административный персонал: инспектор, культорганизатор, хранитель фондов.
4. Вспомогательный персонал: архивариус, музейный смотритель.
Приложение 5
к постановлению Акима области
Абай
от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов в области спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель государственного учреждения областного значения, старший тренер-преподаватель областного значения.
2. Основной персонал: тренер, тренер-преподаватель, методист, инструктор, психолог, хореограф, врач, медицинская(ий) сестра (брат), лаборант (основных служб).
Приложение 6
к постановлению Акима области
Абай
от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов в области ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности

1. Басқарушы персонал: мемлекеттік мекеменің басшысы мен оның орынбасары.
2. Негізгі персонал: ветеринариялық дәрігер, ветеринариялық фельдшер.
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 7 ақпандағы
№ 32 Қаулыға
7 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн орман шаруашылығы мамандары лауазымдарының тізбесі
1. Басқарушы персонал: орман шаруашылығы коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы және басшы орынбасары, орман күзету және қорғау бас инженері (табиғи кешендерді күзету және қорғау инженері), орманды қалпына келтіру бас инженері (орманды молықтыру және орман өсіру инженері), орманшылық басшысы (орман күтуші), орманшылық басшысының орынбасары, орман тұқымбағының бастығы, орман өрт сөндіру станциясының бастығы.
2. Негізгі персонал: аңшылықтанушы, орман шебері, орманшы (инспектор), авиациялық өртсөндіру командасының (тобының) нұсқаушысы, орман шаруашылығы негізгі қызметтерінің барлық мамандықтарының инженерлері.

1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения.
2. Основной персонал: ветеринарный врач, ветеринарный фельдшер.
Приложение 7
к постановлению Акима области
Абай
от 7 февраля 2023 года
№ 32
Перечень должностей специалистов лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя коммунального государственного учреждения лесного хозяйства, главный инженер по охране и защите леса (инженер по охране и защите природных комплексов), главный инженер по лесовосстановлению (инженер по воспроизводству лесов и лесоразведению), руководитель лесничества (лесничий), заместитель руководителя лесничества, начальник лесопитомника, начальник лесной пожарной станции.
2. Основной персонал: охотовед, мастер леса, лесник (инспектор), инструктор авиационной пожарной команды (группы), инженера всех специальностей основных служб лесного хозяйства.