Семей қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 244 және Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 1 ақпандағы № 3/17-VII "Семей қаласы азаматтарының жекелеген санаттарының қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" бірлескен қаулысы мен шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 345 бірлескен қаулысы және Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/21-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 3 мамырда № 61-18 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 890 бірлескен қаулысы және Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 32/170-VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласы әкімдігінің 30.09.2024 № 890 бірлескен қаулысы және Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 27.09.2024 № 32/170-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Семей қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Семей қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 244 және Семей қаласы мәслихатының 2021 жылғы 1 ақпандағы № 3/17-VII "Семей қаласы азаматтарының жекелеген санаттарының қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" бірлескен қаулысы мен шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8402 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қала ішіндегі қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүру Семей қаласының келесі санаттағы азаматтарына белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдарға – тегін жол жүру;
2) көру қабілеті бойынша І топтағы мүгедектігі бар адамдарға жетектеушісімен – тегін жол жүру;
3) көру қабілеті бойынша ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға - тегін жол жүру;
4) 70 жастан асқан зейнеткерлерге - тарифтің 50 %;
5) ең төменгі зейнетақы алатын зейнеткерлерге – тегін жол жүру;
6) І топтағы мүгедектігі бар адамдарға жетектеушісімен - тегін жол жүру;
7) ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға - тегін жол жүру;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға - тегін жол жүру;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балаларға - тегін жол жүру;
10) жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасыларда тұратын балаларға - тегін жол жүру;

О внесении изменений и дополнений в совместное постановление акимата города Семей от 4 февраля 2021 года № 244 и решение маслихата города Семей от 1 февраля 2021 года № 3/17-VII "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Семей для проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)"
Совместные постановление акимата города Семей от 27 апреля 2023 года № 345 и решение маслихата города Семей области Абай от 20 апреля 2023 года № 2/21-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 3 мая 2023 года № 61-18. Утратило силу совместным постановлением акимата города Семей области Абай от 30 сентября 2024 года № 890 и решение маслихата города Семей области Абай от 27 сентября 2024 года № 32/170-VIII
Сноска. Утратило силу совместным постановлением акимата города Семей области Абай от 30.09.2024 № 890 и решением маслихата города Семей области Абай от 27.09.2024 № 32/170-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат города Семей ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление акимата города Семей от 4 февраля 2021 года № 244 и решение маслихата города Семей от 1 февраля 2021 года № 3/17 -VII "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Семей для проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8402) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Установить льготный проезд на внутригородском общественном транспорте следующим категориям граждан города Семей:
1) участникам и лицам с инвалидностью Великой Отечественной войны – бесплатный проезд;
2) лицам с инвалидностью по зрению І группы с сопровождающим - бесплатный проезд;
3) лицам с инвалидностью по зрению ІІ группы - бесплатный проезд;
4) пенсионерам старше 70 лет – 50 % тарифа;
5) пенсионерам, получающим минимальную пенсию – бесплатный проезд;
6) лицам с инвалидностью І группы с сопровождающим – бесплатный проезд;
7) лицам с инвалидностью ІІ группы – бесплатный проезд;
8) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи - бесплатный проезд;
9) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума - бесплатный проезд;
10) детям сиротам, детям оставшимся без попечения родителей, проживающих в семьях - бесплатный проезд;

11) көпбалалы отбасылардан шыққан балаларға - тегін жол жүру;
12) "Алтын алқа", алқаларымен наградталған аналарға – тарифтің 50 %;
13) мүгедектігі бар балаларға жетектеушісімен – тегін жол жүру.".
2. "Абай облысы Семей қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бірлескен Семей қаласы әкімдігінің қаулысы мен Семей қаласының мәслихаты шешімінің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен Семей қаласы әкімдігінің қаулысы мен Семей қаласының мәслихаты шешімінің оның ресми жарияланғанынан кейін Семей қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бірлескен Семей қаласы әкімдігінің қаулысы мен Семей қаласының мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Семей қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Семей қаласы әкімдігінің қаулысы мен Семей қаласы мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы әкімі
Н. Нурсагатов
Д. Шакаримов

11) детям из многодетных семей - бесплатный проезд;
12) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа" - 50 % тарифа;
13) детям с инвалидностью с сопровождающим – бесплатный проезд.".
2. Государственному учреждению "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Семей области Абай" в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата города Семей и решения маслихата города Семей в территориальном органе юстиции.
2) размещение настоящего совместного постановления акимата города Семей и решения маслихата города Семей на интернет - ресурсе акимата города Семей после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Семей и решения маслихата города Семей возложить на курирующего заместителя акима города Семей.
4. Настоящее совместное постановление акимата города Семей и решение маслихата города Семей вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей
Н. Нурсагатов
Д. Шакаримов