Семей қаласы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор) үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерiн бекіту туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 13/77-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 қарашада № 156-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 – бабының 2-10 – тармағына, Қазақстан Республикасы мәдениет және спорт Министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Семей қаласы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор) үшін қаладағы хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болатын әр тәулік үшін алынатын туристік жарнаның белгіленген мөлшерлемесі - 0,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілсін.
Орналастыру орындарында шетелдік туристер саны өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ұлғайған жағдайда туристік жарнаның мынадай мөлшерлемелері қолданылады:
бес пайызға дейін – 0,2 АЕК мөлшерінде;
бестен он пайызға дейін – 0,3 АЕК мөлшерінде;
оннан он бес пайызға дейін – 0,4 АЕК мөлшерінде;
он бес пайыздан және одан жоғары – 0,5 АЕК мөлшерінде.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы
Д. Шакаримов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглашающая сторона, туроператор) по городу Семей
Решение маслихата города Семей области Абай от 17 ноября 2023 года № 13/77-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 21 ноября 2023 года № 156-18
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года №181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглашающая сторона, туроператор) по городу Семей в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья в городе за каждые сутки пребывания в местах размещения туристов – в размере фиксированной ставки 0,2 месячного расчетного показателя.
При увеличении количества иностранных туристов в местах размещения по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, применять следующие ставки туристского взноса:
до пяти процентов – в размере 0,2 МРП;
от пяти до десяти процентов – в размере 0,3 МРП;
от десяти до пятнадцати процентов – в размере 0,4 МРП;
от пятнадцати процентов и выше – в размере 0,5 МРП.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Семей
Д. Шакаримов